Jump to content

Moto Zajednica

Sta odabrati Yamaha Diversion ili Honda st 1100 Pan european

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 1 sat, Baki Vrsac je napisao:

Neka je sa srecom i sad imamo lepu grupu za voznju od Kule preko Kaludjerice,Panceva,Vrsca, Kladova do Bora sa 6 komada ST1100 :)

:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
:jee1:
Dobrodosli lepo bilo da se nekom prilikom sakupimo i upoznamo

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
Pre 13 sati, Sveta 5. je napisao:

Dobrodosli lepo bilo da se nekom prilikom sakupimo i upoznamo

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 

Dobra ideja:jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

U Švici je uvožena Panka sa 72KS zbog visine osiguranja i zagađenja životne sredine. Deblokada je ( uglavnom ) rađena na prvom servisu i tako vraćena na 100KS. Tačno je da su se skidale podloške na usisu. Sveti čestitam Panku.:cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 6.2.2018. at 7:02, Sveta 5. je napisao:

Postavljam slike kad se dovucem kuci jos sam na putu

Evo stigoh.Doduse bez motora.Motor ostao kod kuma "Lunja" u Beogradu dok vreme ne dozvoli da se doveze ili dok ne obezbedim neki prevoz. Jovica je dovezao iz Uba do Beograda na svojoj prikolici.Jos jedanput je dokazao da je izuzetan poslovni covek.

 

35aiwyg.jpg

 

4rrdkh.jpg

 

zodi6q.jpg

 

2vv9v91.jpg

 

Sta reci o motociklu? Imao sam srecu da se dokopam jednog izuzetnog primerka Honde koja bez preterivanja izgleda kao da je iz salona izasla.Bez i najmanje ogrebotine traga korozije ili curenja ulja koliko sam kroz oklope uspeo da vidim.Kilometraza od 53000 km je nista u odnosu na njene mogucnosti.Siguran sam u tacnost kilometraze jer mi je Jovica dao kontakt podatke bivseg vlasnika iz Svajcarske sa kojim sam razmenio nekoliko poruka.Rekao je da je poslednji veliki servis radjen na 48000 km pre osam godina da je za to vreme redovno menjao na dve godine ulje u motoru i kocnicama i da bi sledeci servis veliki trebao da uradim na 60000km,a ulje u motoru i kocnicama da zamenim odmah. Kao razlog ovako male kilometraze navodi sto se uglavnom sam vozio a poslednje tri godine uopste nije vozio a njegov hobi je ustvari treking.Kao trosak imacu za sada nabavku srednjeg kofera i zadnja guma nece dugo pogledacu joj i sa DOT-om kako stoji ostalo sve ok.Eto sada treba sacekati lepo vreme da vidim kakav utisak na mene u voznji ostavlja jer ja takav motor do sada nisam vozio.Tezina i ta trapavost koju napominju me ne brine jer imam i Harlija koji jeisto toliko tezak pa sam navikao. Primecuje se udobnost sirokog sedista,polozaj sedenja i upravljaca mi odgovara a na dalje videcemo.Sada mi predstoji angazovanje oko prodaje Harlija i Honde Afrike i strpljenje do lepih dana. Hvala svima na komentarima ubili smo malo vreme a ja sam nabavio motor koji sam zeleo

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Bravo.... odličnan motor... :)... Ma za vožnju je neverovatno udoban i zahvalan motor. I ja sam a mojom Panevropejkom prezadovoljan.....:) Jesi ga upalio, kako radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 7 minuta, dragan d je napisao:

Bravo.... odličnan motor... :)... Ma za vožnju je neverovatno udoban i zahvalan motor. I ja sam a mojom Panevropejkom prezadovoljan.....:) Jesi ga upalio, kako radi?

Ne cujem nista sto bi mi skrenulo paznju malo je ler gas bio slabiji a nije se dovoljno ni zagrejala ne znam na koliko obrtaja je ler i kvacilo treba da se presteluje dosta je nisko po recima mog kuma ja ga nisam probao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Da.. videćeš kad se zagreje.. Inače kod mene je ispod poklopca rezervoara (ne čepa :)  ) za štelovanje lera.... čas posla se našteluje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 17 minuta, Sveta 5. je napisao:

Evo stigoh.Doduse bez motora.Motor ostao kod kuma "Lunja" u Beogradu dok vreme ne dozvoli da se doveze ili dok ne obezbedim neki prevoz. Jovica je dovezao iz Uba do Beograda na svojoj prikolici.Jos jedanput je dokazao da je izuzetan poslovni covek.

 

35aiwyg.jpg

 

4rrdkh.jpg

 

zodi6q.jpg

 

2vv9v91.jpg

 

Sta reci o motociklu? Imao sam srecu da se dokopam jednog izuzetnog primerka Honde koja bez preterivanja izgleda kao da je iz salona izasla.Bez i najmanje ogrebotine traga korozije ili curenja ulja koliko sam kroz oklope uspeo da vidim.Kilometraza od 53000 km je nista u odnosu na njene mogucnosti.Siguran sam u tacnost kilometraze jer mi je Jovica dao kontakt podatke bivseg vlasnika iz Svajcarske sa kojim sam razmenio nekoliko poruka.Rekao je da je poslednji veliki servis radjen na 48000 km pre osam godina da je za to vreme redovno menjao na dve godine ulje u motoru i kocnicama i da bih sledeci servis veliki trebao da uradim na 60000km,Kao razlog ovako male kilometraze navodi sto se uglavnom sam vozio a poslednje tri godine uopste nije vozio a njegov hobi je ustvari treking.Kao trosak imacu za sada nabavku srednjeg kofera i zadnja guma nece dugo pogledacu joj i sa DOT-om kako stoji ostalo sve ok.Eto sada treba sacekati lepo vreme da vidim kakav utisak na mene u voznji ostavlja jer ja takav motor do sada nisam vozio.Primecuje se udobnost sirokog sedista,polozaj sedenja i upravljaca mi odgovara a na dalje videcemo.Sada mi predstoji angazovanje oko prodaje Harlija i Honde Afrike i strpljenje do lepih dana. Hvala svima na komentarima ubili smo malo vreme a ja sam nabavio motor koji sam zeleo

 

 

 

 

Sveto svaka čast.Motor je kao lutka,nečeš se pokajati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
pre 6 minuta, Sveta 5. je napisao:

Ne cujem nista sto bi mi skrenulo paznju malo je ler gas bio slabiji a nije se dovoljno ni zagrejala ne znam na koliko obrtaja je ler i kvacilo treba da se presteluje dosta je nisko po recima mog kuma ja ga nisam probao

Ler od 1000-1100 kada se zagreje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 3 minuta, dragan d je napisao:

Da.. videćeš kad se zagreje.. Inače kod mene je ispod poklopca rezervoara (ne čepa :)  ) za štelovanje lera.... čas posla se našteluje...

Da to sam video naci cu i podatak oleru koliki je kod tebe

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 1 minut, (B)ubica je napisao:

Ler od 1000-1100 kada se zagreje.

To je onda u redu toliko je i kod mene, pa da to su 4 cilindra na africi 1400 pa  sam mislio da je malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ma da ona i inače pitomo radi... sa četiri cilindra... šapuće    :) Zbog toga se naše mladje kolege mršte na njen zvuk sa fabričkim izduvima.... suviše pitomo i tiho radi ali sa karakterističnim Hondinim zvukom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
pre 2 minuta, (B)ubica je napisao:

Taman se Sveto prebaci u PAN EUROPEAN ST1100 ST1300 što je postavio Boki iz Vršca!;)

A ja vozim  samo bez EFI .Onda mogu da idem i tamo gde nema WI-FI   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Jel probao neko od vas da stavi zadnju gumu  170/60 umesto 160/70x17  ,veci je izbor cini mi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Na americkom forumu kažu da su neki vozili sa 170/60 gumom. Nešto mi sumnjivo:stabre:. Ne znam da li može da stane u zadnju viljusku.  Još veći izbor je 160/60 koju nosi većina toring motora. Ali, teško se diže motor na stender i stoji suviše uspravno na copavoj. Nizi je motor oko 16mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

160/60x17 NE VALJA i ne stavlja se menja se mehanika motora moze da sa donekle ide sa sirom gumom ukolikko felna dozvoljava a precnik mora da ostane isti,kako bi se zadrzale fabricke performanse i tu nema diskusije

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 9 sati, dragan d je napisao:

Hm... to i mene zanima :stabre:

Koliko ima od ivice gume do viljuske ? nisam to gledao.Meni  na harliju u fabrickom upustvu pise da umesto 160/70x17  koja se fabricki montira moze da da se ide sa 180/neznam sad koliko x17.Dalje na Honda Afrika koja trosi 140/80x17 stavljao sam nove a u zadnje vreme ne bezim ni od dore polovne. Poslednju sam stavio polovnu 6mm sara taze dot 2 god. Miselin Anake II u dimenziji 150/70x17 i nema nikakvih problema. Ja se ne trkam na putu, na otvorenom  oko 120,ali ne zbog gume nego tako vozim.Tako da mislim da ce i na evropi moci to da ide ali ne mogu da proverim dok je ne dovezem.Takodje treba daa vidim i sirinu felne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 4.2.2018. at 23:01, (B)ubica je napisao:

:jee1:

Usput se pridruzu i "Debeljan " iz Negotina ..koliko nas ustvari ima koji vozimo "Evropu"

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 4.2.2018. at 21:18, Baki Vrsac je napisao:

Neka je sa srecom i sad imamo lepu grupu za voznju od Kule preko Kaludjerice,Panceva,Vrsca, Kladova do Bora sa 6 komada ST1100 :)

kbdqgy.jpg

 

nqsmdk.jpg

 

Zgodno za sator i kamp opremu da se ne opterecuju koferi kada se na njig stavlja

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja