Jump to content

Moto Zajednica

Mirijevo-Trebinje-Korcula--Sarajevo... Mirijevo

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Od Cavtata se vracam nazad i idem ponovo ka granicnom prelazu Ivanica.

Ovaj put uzbrdo i ponovo kolona, opusteno prelazim sve, niko se ne buni, stajem ispred prelaza kao 2.-3. u redu, prelazim bez smaranja.

Inace ovaj prelaz sam za ovih nekoliko dana presao 3 puta.

 

korcula 1224.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Idem ka Trebinju, stajem ponovo na NIS pumpu na ulazu da se natankujem i trazim smestaj koji smo rezervisali ranije.

 

Nalazim smestaj gde treba da se nadjem sa Bobijem, gazdarica mi kaze treba da naidju jos neki motoristi, pomislio sam da misli na Bobija ali u stvari nailaze tip i riba na Hondi CBR 1000 iz Makedonije. Sasa ( vortex4borg) i Beti.

 

 Kazu mi da treba da se nadju sa drugarom na motoru, sad treba da stigne, ja im kazem da i ja isto cekam druga.

 

Vidim da oni pricaju sa nekim i objasnjavaju gde je smestaj, istovremeno i ja komuniciram sa Bobijem porukama.

 

On malo luta i ne moze bas da nadje iz prvog, a vidim i da Sale isto pokusava da objasni drugu, na kraju seda na motor i odlazi da ga saceka.

 

Posle nekog vremena pojavljuje se Bobi, ispostavlja se da mi svi cekamo istog lika, zloglasnog Bobi Krofnu.

 

bobi.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Bobi je stigao na Njonji, to jutro je krenuo iz Srbije sa Darkom Satelisom i Milosem.Oni su otisli do Ostroga, tamo ce spavati (hmm...) a ujutru se nalazimo negde i idemo dalje.

 

 

bb.thumb.jpg.0ce7ec9d79d3e5fbd7176f81ea403a1a.jpg

 

Raspakujemo se, skidamo kofere i opremu i lagano obuceni odlazimo do centra grada.

Odlazimo pod cuvene Platane, neki jedva cekaju kafu, neki pivo...

 

aa.thumb.jpg.da717b7b52f47f74373f992d6f7da32e.jpg

 

large.KROFNA1.thumb.jpg.85dfc01a1e0125d215d6f8a57c40b8cf.jpg

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

U Trebinju sam prvi ali definitivno ne i poslednji put, mnogo mi se svidelo a i svima ostalima.

 

Grad je lep, utisak je da su svi opusteni, a devojke su najlepse od svih gradova u kojima sam bio.

 

Parkiramo se na trgu u pesackoj zoni, svima je to tamo izgleda normalno, niko nas ne gleda popreko, deca se igraju, ljudi setaju i gledaju motore.

 

I jos jednom da naglasim: u Trebinju su najzgodnije  devojke, prirodne i opustene.

 

 

Posle kafe i piva, krecemo u potragu za nekom hranom. Odlazimo do Starog grada i nalazimo restoran sa dobrim i jeftinim rostiljem. Razvaljujemo se od hrane a i od Nektar piva .

 

5a58ec9f401e0_korcula1179.thumb.jpg.344443ac9ad529877a8f8d7f95c64c1e.jpg

 

 

Kasnije  idemo da nadjemo nesto slatko( za jelo), pa odlazimo do kafica/ poslasticarnice gde sluze ogromne sladolede sa svim i svacim po takodje veoma povoljnim cenama.

 

Siti i zadovoljni odlazimo do smestaja i padamo  u krevete dok napolju pocinje kisa i oluja a malo i nestaje struja.

 

Mi se ne uzbudjujemo mnogo oko toga i uopste ne mislimo na Dareta i Milosa koji u tim trenucima zapocinju svoju dramu na Ostrogu.

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

od-izvora-dva-putica.jpg

 

Tako bese i u nasem slucaju, Paja ode ranije, Milos, Bobi i moja malenkost nesto kasnije. 

 

Ponedeljak, dan kao i svaki drugi, vecini smor al ne i nama, konacno idemo na Ostrog gde planiramo prespavati. Plan je bio da jos pocetkom Maja odvozamo zamisljeno, posetimo Ostorg, medjutim kako kazu, takav put ne treba planirati, treba sam da se desi. Te iz tog razloga nikako da se uklopimo sa vremenom i obavezama, uvek se nesto ispreci, da bi na kraju nekako uspeli.... dogovor je bio u 4 reci, jel idemo - idemo, kad - tad i gasss.

 

Polazna tacka za Milosa i mene je bila iz mog sela Majami Lug, negde oko 8h na sred pumpu, Losmi skonta da nije poneo dokumenta, trk nazad u njegovo selo na NBG po papiri i artije neke plasticne pa teleport nazad...... sve Ok, mozemo krenuti ka jugu.

Mladenovac - Toopola - Rudnik - G. Milanovac - Preljina, lomimo krivine sam tako, prsti na sve strane, put dobar ma odlican i tu odosmo levo za Mrcajevce di nas ceka pecenjara Baralic i glavni gost ovoga skuuupa Bobi krofna.

Malko popricasmo, sta ima novo u cije selo, gde ode Mica sigurica, izedosmo pecenje od gudu i sad se moze dalje poci.

 

Fatamo Cacak - Pozega - Uzice - Sirogojno - N. Varos - Prijepolje da bi dosli na granicni prelaz Rance kod Jabuke. Brzinski prelazimo granicu, skoro bez zadrzavanja i put nastavljamo ka Pljevlju da bi prvu pauzu napravili kod Mosta na Djurdjevica Tari.

 

pivo. sok, kafa, nesto sitno da se prezalogaji ma da i ne mora, guda jos drzi

a pogled, a mos.....tihhhh sve fenomenalno

IMG_20170725_195042.jpg

 

Ubrzo zatim sledi krivinarenje po Zabljaku, prava uzivancija, malo levo malo desno, malo pogled negdeeee ma ko zna gde i koliko daleko, svaka vijuga u glavi mi se resetuje novom krivinom :jee:kroz Savnik - Jasenovo Polje do Niksica.

Stigli u Niksic, tu nam se putevi razdvajaju, tako da se moramo vratiti na pocetak ovog posta "Od izvora dva putica, vode na dve strane".

Bobi lomi desno, ide ka Trebinju u susret Paji (blazenome medj.... da ne pricam vec), Milos i ja nastavljamo ka Ostrogu.

 

teska srca, sa zuzama u ocima se rastajemo, bipp bipp......vidimo se sutra

 

tako i bi, vozimo, penjemo se uskim putem da bi dosli pod Ostrog

javljamo se da smo stigli, brinuli se najmiliji....sad im mnogo lakse

IMG_20170725_194942.jpg

 

Razmisljamo da li peske da odemo do samog Manastira ili motorima, vaganje nije dugo trajalo....bbrrmmm i eto nas gore do rampe.

Fin neki decacic koji radi tj spusta i dize rampu nas propusti uz reci da se parkiramo negde tako da ne smetamo nikom, nikog ne pusta vise jer je velika guzva.

Mislim se u sebi kako guzva, toliko raje i tolika tisina, tu je maltene pred nama a nista se ne cuje jer gde je kuzva tu je i buka.

Aaaa ne ne, puno jeste, monogo ljudi ali nema galame, cike, vike......mir se moze osetiti, to nam je i trebalo.

 

Parkirali motore, otvaraju se koferi, presvlacenje u nesto komotniju odecu, darovanje poneo, kud sam i smeo zaboraviti. Stara Majka rece, Sinko ponesi bele vunene carape, ulje i brasno, daruj, pomoli se, zapali svecu za zdravlje.....znam sve znam, kako receno tako i ucinjeno.

 

par slika a onda cu vam nesto ispricati, nesto sto mi se desilo a ja ne znam da objasnim

IMG_20170725_194227.jpg

 

IMG_20170725_194341.jpg

 

IMG_20170725_194422.jpg

 

IMG_20170725_194601.jpg

 

IMG_20170725_194622.jpg

 

IMG_20170725_194656.jpg

 

IMG_20170725_194802.jpg

 

IMG_20170725_194528.jpg

 

Dok smo isli u obilazak, prvo sam hteo ostaviti darove kod mosti Svetog Ilije. Ko je bio, vrlo dobro zna da se prvo udje u jednu prostoriju gde je sa leve strane mali prolaz u steni, da bi se doslo do mostiju.

Saginjem se, prolazim i stajem sa leve strane, zamnom to isto Milos radi i staje sa desne strane, unutra Svestenik cita molitvu nekoj gospodji, zavrsava, gospodja ljubi ruku, okrece se i odlazi.

 

Svestenik pogleda u mene i samo sto je izgovorio pomaze Bog, tako mene, nesto cusnu po oba ramena (sad se jezim dok kucam ovo).

Prvo sam pomislio da je Milos, mozda hoce da prodje ili neko da uldje pa da se mrdnem malo....pogledam u njega, on na metar od mene, pogledam iza sebe, nema nikog......e tad kad se nisam srusio, postalo mi lose, zujanje u usima i ne mogu nista da progovorim...kraj!

Nesto sam rekao, ne znam ni sam sta, darovao i izasao napolje sa cudnim mislima.....neceg ima, verovali mi ili ne, definitivno ima.

 

Od cele te situacije, resili smo da polako uzmemo stvari za spavanje pod otvorenim nebom. Svakom sleduje strunjaca, cebe i jastuk.

onaj tamo sa rukom preko celendre sam ja....bistrim glavu, dolazim sebi (ali to nece dugo potrajati)

image-0-02-05-e77e5fbf74899cc66115b4f3f6

 

Mrak je pao, ogladneli, valja nesto pojesti, imamo jedan smoki i rakiju od koprive a za dezert liker od nara ako se ne varam. Tako i bi, sve to smuckali pa legli, pricamo tiho.

Kamen vreo, greje odozdo, oseca se toplina preko strunjace, neki spavaju, stari, mladi, sitna deca, porodice cele, ima svega ima svaceg, lep prizor, nema galame, mirno i tiho. 

Pirka neki vetar, vide se lepo zvezde, smesim se sam sa sobom, lepo mi, mislim na decu, sta li rade moji decaci, sigurno spavaju kod mati i njima je lepo u krevetu koliko i meni na kamenu.

 

dok ja razmisljam o svemu i svacemu, Losmi uveliko -_-

IMG_20170725_014320.jpg

 

popadali su i ostali

IMG_20170725_005508.jpg

 

zedan sam, moram vode popiti

IMG_20170725_195404.jpg

 

Slava mu i milost

IMG_20170725_195600.jpg

 

Utonuo sam u san koji nije dugo trajao, mozda plafon 3h da sam spavao. Drma me neko po ramenu, nista, drma me jos jace, cujem kako se ponavlja ajde ajde, Darko Darko, ajde ustaj.

Skontam da je Losmi al ne kontam sto me budi, sta oce, sto da ustajem, mrak je jos uvek, spava mi se sam tako.......trljam oci ne bi li dosao sebi i dodjoh nekako.

 

Milos:

  • Ajde ustaj, ide nevreme, ljudi se pakuju, sad se cuo sa kumom najavili bas lose vreme, on je tu blizu, vidis kako seva dolazi sa desne strane, mi da pobegnemo pre nego pocne i taman kad se spustimo idemo levo, mozemo da klopamo kod njega da se istusiramo.

Ja:

  • Cekaj polako, koje nevreme, nece nas to uhvatiti mislim se ja a i da nas uhvati neka. Motori su parkirani, uzmemo samo stavri, unesemo unutra, moz da nastavimo da spavamo pa ujutru po dogovoru.

Milos:

  • ponovi gore pricu, misli da trebamo krenuti

 

Ajd idemo, idemo kod kuma, tamo je sigurnije. Brzo navlaci opremu, kisnjake, pakujemo se, palimo masine i krecemo da se spustamo.

Ljudi moji, kolege bajkerke i bajkeri.....kad nas je sastavilo nevrme, presli smo citavih par stotina metara, vetar je prvo poceo da duva tom silinom da su se grane lomile a ja umalo nisam pao sa motora......drama pocinje kao u horor filmu.

 

Milos vozi ispred mene, sviram i blicam da stanemo jer sam siguran da nam nema dalje, pored jakog vetra pocinje momentalni pljusak.

Vidim neku drvenu kucicu u obliku pecurke koja je opasana kamenom u visi do pola metra, odlucujemo da tu stanemo i bez u zaklon.

 

To do tada nije bilo nista, Majka Priroda preko planine dolazi u punom sjaju, besna, mnogo ljuta, grmi i urla na sve strane, krik para usi, ne znam gde vise seva sa koje strane.....pomislio sam (svega mi) da je to to, samo je pitanje trenutka.

U zivotu svome nisam doziveo da iz oblaka prvo vidim varnice (kao kad dete zapali prskalicu) velicine recimo teniske lopte, razleti se kojekude, pa tek onda munja ode dole ka selu.

 

U roku od par minuta, voda nam je bila skoro do clanka, stojimo ispod drvene pecurke i samo cekamo kad cemo da zasvetlimo punim sjajem, bije vec 10min nikako da stane il da se bar smanji, utisa....ne ona vice pa vice,udara kako joj volja.

Medjutim nista, Majka Priroda je resila da postedi dva mala misa, veliko joj hvala na tome, otisla je bas kako je i dosla, svanulo je narodu a tek je svanulo nama, mozemo da odahnemo....... aauuuu covece kakvo iskustvo, mislim se u sebi.

 

Izbrojali do 10, skupili sve ovce i mozemo krenuti put Trebinja da se najdemo sa ostatkom ekipe i nastavimo dalje. Milos vozi ispred mene, s'vremena na vreme klati glavom levo-desno, malo malo pa opet. Stajemo kod neke pekare da prezalogajimo nesto, bas smo gladni a kad si gladan nisi sam svoj pa tako ni mi.

Cutimo ispred i gledamo se, pitam Milosa sta je bilo, sto klati glavom?

Kaze Losmi, bio si u pravu, nismo trebali da krecemo, trebali smo da ostanemo i udjemo unutra, krivo mi, izvini....

Ma daj dobro je, kazem ja njemu, sta je bilo bilo je i to ce nam ostati u secanju za sva vremena, lepo iskustvo svakako, imacemo sta da podelimo sa drugima.....ajd da smlatimo burek neki, ulazimo unutra a unutra toplo, mirise toliko da se sva cula bude :Bokilic:

 

Nakon bureka sve se popravilo, raspolozenje, vreme, cak je i sunce izbilo......super odlicno, skidaj kisnjake, zajasi i idemo kod Paje i Jareta ovaj Bobia :moto3:

Vracamo se na Niksic i brzo stizemo do granicnog prelaza Ilino Brdo kod Dolova, zbogom CG i vidimo se iduce godine, ulasli u Bih.

 

u blizini granice, BiH strana

IMG_20170725_195705.jpg

 

IMG_20170725_195827.jpg

 

u blizini Trebinja

IMG_20170725_192346.jpg

 

i na kraju stigli, moze pivo, moze kafa

IMG_20170725_104611.jpg

 

Pajo......izvolte dalje nastaviti :pisac:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

4. dan

Budimo se ujutru, prilicno rano, kise nema,razvedrilo se a pojavljuju se Milos i Darko malo smoreni ali ipak pocinju da opisuju nocasnje dozivljaje.

 

Pozdravljamo se sa Beti i Sasom i dogovaramo  da se nadjemo uvece u Budvi na pivu, oni se penju na  Hondu i odlaze da nastave svoje putovanje a mi se ponovo spustamo do grada, da nadjemo burek i kafu.


Lepo jutro u Trebinju, ispod Platana je puno ljudi ali je mirno i nema zurbe i galame.
Burek je odlican.

 

Bobi sve placa kao i uvek :aha:

 

20286737_10212005510029729_4531608652546166731_o.thumb.jpg.5ac54d7aae41bba51f963c703ecebb88.jpg

 

 

 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Posle dorucka i kafe krecemo ka Crnoj Gori, plan je da se  provozamo i spustimo do mora i malo kupamo i odmorimo.


Usput malo stajemo na zanimljivim mestima.

 


 

112 (2).jpg

112 (3).jpg

112 (10).jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Samo nek je neki cirkus, 791 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: BMW R1250RS Triple Black

Uživam uz čitanje.

 

A čeka se i onaj pomenuti Švedski akcioni zaplet :).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Na granicnom prelazu Sitnica osrednja guzva, prelazimo kolonu i stajemo blizu rampe.


5a5b33c885704_112(5).thumb.jpg.f36a88ae713cd66ae26c11d8dca71627.jpg

 

 

Ovaj kamiondzija iza shvata da ima neki problem oko toga i pocine da se buni, prvo kroz prozor, onda izlazi i dolazi do nas
da se malo raspravimo , ali sve se zavrsava ipak pricom o tome kako i on ima motor i
o uporedjivanju raznih modela i da li preci sa motora  na skuter i tako...

 

Takodje se u pozadini vide  neki stranci koji lepo uniformisani uredno cekaju u redu, nisu divlji kao mi Balkanci


Bobi iskusno uzima nase pasose, odnosi ih do carinika koji nam lupa pecate i palimo preko bez
zadrzavanja.

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Spustamo se ka zalivu i idemo okolo ka Kotoru, put je lep ali je velika guzva i posto smo se
prilicno smorili dok nismo stigli do Kotora odlucujemo da sutra idemo nazad trajektom.

 

5a5b40cb8ffcb_112(8).thumb.jpg.ccd1ad966d700eaec78d8709cca95f0d.jpg

 

 

U Kotoru ispred zidina pauza, malo razgledamo parkirane motore kojih na platou uvek ima
puno.

 

5a5b40f7c2082_112(6).thumb.jpg.745ce02bbf945a8ea8865a6144cd4768.jpg

 

 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

IMG_20180114_132317.png

 

Na tom parkingu, primetih da mi nema donjeg dela trenerke, jbg ostala na stolici u dvoristu gde su Paja i Bobi imali smestaj, bilo bas vruce pa je red da se malko guzzca raskomoti.

No to nije problem sto je trenerka zaboravljena, problem je sledece prirode...... kako sutra zeni objasniti to, garant ce misliti "ko zna sta si radio, mozda neko naisao kad ne treba pa bez preko prozora......gologuzan, ajd da ti se majica zaturi negde pa da i razumem ali trenerka vec tesko :)"

Tako i bi, rodjena zena me isproziva sa osmahom.....nisam zeno nane mi :D

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Posto je toplo i pocinje vrucina, skidamo vecinu opreme i krecemo ka Bigovu gde smo slucajno
nasli smestaj. Idemo tamo da se raspakujemo pa cemo videti sta dalje.


Usput do Bigova, svuda tragovi velikih pozara od trajali do pre neki dan.
Bigovo malo mesto, nista posebno, jedna prodavnica i par restorana ali je lepo.
Nama samo treba odmor tako da i ne trazimo nesto posebno.

 

5a5b582e2b67b_112(9).thumb.jpg.ccce04d48af2325d1844387195817ba6.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja