Jump to content

Moto Zajednica

Koje gume uzeti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 hours ago, r_faruk said:

Pozdrav,

Ja sam jucer narucio roadsmart 4 kod ovog tipa

 

520KM je set za NC-a (267 eura). Rekao bih da je ovaj vulkanizer/prodavac bio najjeftiniji kada je cijena guma u pitanju. 

Ne mogu porediti sa Splitom jer oni imaju Roadsmart II i III, ali znam da su meni za BMW kod njega (to je isti onaj Cavallino na OLXu, isti je broj mobitela) Dunlop gume bile znatno skuplje nego sto me Metzeler dosao u Splitu - a Metzeler je za klasu bolja.

Screenshot_7.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Honda NC750x
11 minutes ago, FFBikerSar said:

Ne mogu porediti sa Splitom jer oni imaju Roadsmart II i III, ali znam da su meni za BMW kod njega (to je isti onaj Cavallino na OLXu, isti je broj mobitela) Dunlop gume bile znatno skuplje nego sto me Metzeler dosao u Splitu - a Metzeler je za klasu bolja.

Screenshot_7.jpg

Koliko te kosta dostava i montaza?

Roadsmart 3 je 550KM u Splitu, kod nas je oko 450KM...

Promenio član r_faruk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
33 minutes ago, r_faruk said:

Koliko te kosta dostava i montaza?

Roadsmart 3 je 550KM u Splitu, kod nas je oko 450KM...

Ja sam ili naručivao na frenda u Splitu (kod koga inače servisiram motor, pa bi se montirale dole prilikom servisa, ili bi mi ih on stavio na bus Split-Sarajevo za 10 KM, pa montiram ovdje), ili bi otišao sam u Motobox kad par puta godišnje odem do Makarske i Splita.

Ako sam ja naručivao na njegovu adresu pa račun glasi na mene, ili ako bi direkt otišao u Motobox, onda sam sa tim računom ostvarivao povrat PDV-a na Bijači - što baš nije mala cifra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 hours ago, bokibd said:

Generalno gumu treba birati prema tome kako neko vozi a ne prema vrsti motora. Dzaba ces staviti hiper sport na rr motor ako se vozis samo po gradu cijele godine 60 na sat.  Nikad je neces zagrijati a na mokrom ce klizati. 
Kolega gore koji trazi savjet po opisu koji je dao trebao bi staviti potpuno suprotnu gumu od one koju trenutno ima na motoru. Treba gledati neku sportturing gumu. Duze ce trajati, bolje ce drzati na mokro i hladno. 
Sto se tice proizvodjaca svi dolaze u obzir kod tako lagane voznje. Kad se krene u ozbiljno peglanje po krivinama tu se sve iskristalizuje. 
 

Sad ima dosta guma koje su kompozit, različite mješavine u sredini profila i prema rubu gume. A što se hladnijeg vremena tiče, Michelin imaju reputaciju da se sporo zagrijavaju pa nisu za hladnog. Ja dosta vozim po hladnijem i prezadovoljan sam Metzelerom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
49 minutes ago, r_faruk said:

Koliko te kosta dostava i montaza?

Roadsmart 3 je 550KM u Splitu, kod nas je oko 450KM...

Provjeri i Lacu prema Kiseljaku

 

http://laco-moto.ba/article/category/7

 

https://www.olx.ba/artikal/15602870/pirelli-diablo-120-60-zr17/

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
1 hour ago, FFBikerSar said:

Sad ima dosta guma koje su kompozit, različite mješavine u sredini profila i prema rubu gume. A što se hladnijeg vremena tiče, Michelin imaju reputaciju da se sporo zagrijavaju pa nisu za hladnog. Ja dosta vozim po hladnijem i prezadovoljan sam Metzelerom

Sad je skoro svaka nova guma premium proizvodjaca dvokomponentna. Ali i dalje postoje kategorije guma. Ima hipersport, sport, sportturing….

Ljudi misle da ako stavr hipersport gumu da je to najbolje jer je najmeksa ali to nije slucaj. Zavisi kako ti je znanje, gdje vozis, kako vozis, pa tek onda vrsta motora koju vozis. Michelin ima jedne on najboljih turing guma za mokro i hladno. Opet kada je previse vruce bolje su pireli ili metceler. (Pricam o sportturing gumama) Jer dosta cesto ovdje vidim da ljudi uporedjuju gume iz razlicitih kategorija. Naravno svako ima neki subjektivni osjecaj. Ali generalno ako izaberes bilo koju premium gumu iz odredjene kategorije sve su to nijanse izmedju njih. A sve ostalo je samo subjektivni osjecaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
1 hour ago, bokibd said:

Sad je skoro svaka nova guma premium proizvodjaca dvokomponentna. Ali i dalje postoje kategorije guma. Ima hipersport, sport, sportturing….

Ljudi misle da ako stavr hipersport gumu da je to najbolje jer je najmeksa ali to nije slucaj. Zavisi kako ti je znanje, gdje vozis, kako vozis, pa tek onda vrsta motora koju vozis. Michelin ima jedne on najboljih turing guma za mokro i hladno. Opet kada je previse vruce bolje su pireli ili metceler. (Pricam o sportturing gumama) Jer dosta cesto ovdje vidim da ljudi uporedjuju gume iz razlicitih kategorija. Naravno svako ima neki subjektivni osjecaj. Ali generalno ako izaberes bilo koju premium gumu iz odredjene kategorije sve su to nijanse izmedju njih. A sve ostalo je samo subjektivni osjecaj. 

I za sporttouring ima razlike radi li se o novijim motorima ili vise klasicima, 10, 15 ili 20 godina starim - i za njih se rade različite vrste guma. Promijenile su se i dimenzije, geometrija motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 7 sati, N.F.S. je napisao:

Nazad sam stavio Continental Attack SM Evo koliko se secam, neverovatna guma! Zalepi za sebe brdo kamencica, kao slik.

Oko 5000km je presla, drzi kao po sinama ali se trosi i dok stoji :D 

55.jpg

Nisam čak ni registovao da su različite gume, gledao sam samo prednju, a sad je motor kod drugara u garaži dok ja ne položim. Kapiram da su gume dobre za ovu sezonu, koliko im je ostalo još "života" okvirno? Ne razumem se jbg, pa bolje da pitam da znam šta me sve čeka. Nije ni ta Continental jeftina uopšte, 25k zadnja :staa2:

 

Što se mog izbora gume tiče, ja još nisam ni 1km prešao na Suzani, ne sedam na nju dok ne uzmem dozvolu (nisam hteo ni 100m po kraju da provozam), a posle toga ću videti kako mi "leži", mada je problem što ja nemam referencu šta mi odgovara a šta ne, jer nemam sa čime da uporedim. Gledajući satima po netu, da danas kupujem na slepo, tj. bez neke probe i iskustva, izbor bi bio između Pirelli Angel GT 2 i Continental ContiRoadAttack 3, komplet naravno. Drugar sa foruma je kupio Michelin Road 5 pa ćemo videti njegova iskustva uskoro.

 

@N.F.S. vidim kolega reče da je ovo supermoto guma, motori koji su gotovo duplo lakši od Suzane :D Kako ti pade na pamet baš nju da staviš na Suzanu? Mislim, opet kažem, ne razumem se jbg, zato zapitkujem gluposti, pokušavam da uđem u materiju, ali to ne može preko noći :D Jedini input koji imam od drugara koji je prevezao motor do njega je da ide fantastično i da je jako siguran na putu, doduše bilo je 10ak stepeni napolju i bilo je suvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8515 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Do tog "siguran na putu" sam jedva dosao :D (ima u temi o suzani) pocev od zamene amortizera, opruga napred i koske nazad.

Nije to iskljucivo SM guma, ali jeste da fabricki ide na KTM divljaka :D 

Ima mesa za trositi, neces ti ni zuriti nigde... 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 6 minuta, N.F.S. je napisao:

Do tog "siguran na putu" sam jedva dosao :D (ima u temi o suzani) pocev od zamene amortizera, opruga napred i koske nazad.

Nije to iskljucivo SM guma, ali jeste da fabricki ide na KTM divljaka :D 

Ima mesa za trositi, neces ti ni zuriti nigde... 

 

Ja da budem srećan ako provozam Suzanu pre maja :D Videh da je svašta rađeno na njoj, ne bih je dao sada nikome, životom je branim! :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@blackmore Уф, како је почела била потрага за мотором помислих завршићеш на Строму. Успео си да се зауставиш на пола пута.

 

Што се тиче гума, рано је да уопште било шта разматраш, а да ниси прешао ни један километар на свом мотору.

 

Ауто школа је готова, сад крећеш у стицање искуства.

 

Прво истроши те гуме до краја, па ћеш онда имати идеју шта ти се свидело, није свидело на тој гуми.

 

Сходно томе ћеш да тражиш следећу или остати и на истој.

 

Још је рано да ”преразмишљаш” шта после.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 40 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

@blackmore Уф, како је почела била потрага за мотором помислих завршићеш на Строму. Успео си да се зауставиш на пола пута.

 

Што се тиче гума, рано је да уопште било шта разматраш, а да ниси прешао ни један километар на свом мотору.

 

Ауто школа је готова, сад крећеш у стицање искуства.

 

Прво истроши те гуме до краја, па ћеш онда имати идеју шта ти се свидело, није свидело на тој гуми.

 

Сходно томе ћеш да тражиш следећу или остати и на истој.

 

Још је рано да ”преразмишљаш” шта после.

Strom mi je negde bio medju manje zanimljivim opcijama, GSX650F je definitivno spoj onoga što mi je privlačno a opet nečega na čemu se neću izlomiti živ dok vozim (mislim na ergonomiju). Hypermotard je neostvarena želja ali dobro, o tom potom, ima vremena za sve.

 

Što se guma tiče, naravno, vozim dok se ne potroše pa ćemo videti šta i kako. Hteo sam samo da se zanimam i istražujem po netu u međuvremenu, kad već ne mogu da vozim još uvek, ništa drugo.

 

pre 27 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Иначе @piki је имао најбољу кристалну куглу

 

;)

Potpuno zaboravih za ovo :)  Ehh koliko se stvari promenilo od kako sam pokrenuo tu temu... Ali da, kugla je bila naštelovana kako treba! :D Hvala kolegi @piki, budućnost uspešno predviđena! :D 

 

Eto čak sam otvarao temu i o ABS-u i manjku istog i sticajem okolnosti krećem na motoru bez njega, što smatram kao plus - više opreznosti, više vremena provedenih učenja osnovnih manevara. Konkretno, manje oslanjanja na tehnologiju da me spasi neprilika će uvek napraviti boljeg vozača, barem mi tako deluje.

Promenio član blackmore
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
1 hour ago, blackmore said:

 

 

Eto čak sam otvarao temu i o ABS-u i manjku istog Konkretno, manje oslanjanja na tehnologiju da me spasi neprilika će uvek napraviti boljeg vozača, barem mi tako deluje.

Mislim da je ovo jos jedan od mitova koji su najvise pokrenuli vozaci koji nemaju abs na motoru ili su ga veoma kratko koristili.

Kocenje motorom sa abs-om i bez abs-a je potpuno identican. Nema razlike u 99,99% vremena. Abs je neaktivan, ne utice na tvoje kocenje sve dok ne dodje do kriticne situacije. Razlika je samo u onoj sekundi kada dodje do kriticne situacije gdje kod motora bez abs-a zablokira tocak( moze da ostanes na motoru a moze i da se prospes zavisi od dosta faktora) a kod motora sa abs-om u toj sekundi samo osjetis pulsiranje kocnice, nema pada, nema blokiranja tocka. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ima smisla, ABS je pasivan sistem, ne reaguje dok ne dođe do proklizavanja, što me navodi na zaključak da samo treba biti malo pažljiviji na motorima bez ABS-a, a opet, nekad je jednostavno neizbežno. Dakle ipak se ništa tu dodatno ne može naučiti, ali dobro bože moj, vozili ljudi motore godinama i dekadama motore bez ABS-a pa su živi i zdravi, ne bi trebalo biti nikome dealbreaker. Jedino što se možda na motoru bez ABS-a mora naučiti da se ne njače kočnica do kraja kao da je to poslednja stvar na svetu, to bi ABS eventualno ispeglao.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7097 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 10 sati, blackmore je napisao:

Ima smisla, ABS je pasivan sistem, ne reaguje dok ne dođe do proklizavanja, što me navodi na zaključak da samo treba biti malo pažljiviji na motorima bez ABS-a, a opet, nekad je jednostavno neizbežno. Dakle ipak se ništa tu dodatno ne može naučiti, ali dobro bože moj, vozili ljudi motore godinama i dekadama motore bez ABS-a pa su živi i zdravi, ne bi trebalo biti nikome dealbreaker. Jedino što se možda na motoru bez ABS-a mora naučiti da se ne njače kočnica do kraja kao da je to poslednja stvar na svetu, to bi ABS eventualno ispeglao.

Dva točka su to a ne 4, a nije ABS svemoguć i tu ljudi prave grešku, opuste se i zabadaju kočnicu i misle da će ABS sve da uradi... i onda bum...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 478 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
2 minutes ago, Disko Nindža said:

Dva točka su to a ne 4, a nije ABS svemoguć i tu ljudi prave grešku, opuste se i zabadaju kočnicu i misle da će ABS sve da uradi... i onda bum...

Ali opet, ABS na motoru zlata vrijedi. Zbog njega sam i prešao sa starih 2-ventilskih BMW-a na K seriju. I premda mi je i na prošlom K 100 LT i sadašnjem K 1100 RS još Bosch ABS sistem I generacije, sa dosta grubim "uzorkovanjem", izvukao me iz neprilike dosta puta. Ne bih više nikad kupio motor bez ABS-a. 

 

bmw-k-100-rs-abs-02.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Disko Nindža said:

Dva točka su to a ne 4, a nije ABS svemoguć i tu ljudi prave grešku, opuste se i zabadaju kočnicu i misle da će ABS sve da uradi... i onda bum...

Stoji,ali sa ABS om podloga mnogo manje utice na kocenje,opustenije se koci jer ako nista drugo ABS ce spreciti gubljenje prednjeg tocka, pri uspravnom kocenju naravno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Naravno da nema potrebe da bilo ko namerno kupuje motor bez ABS-a, samo hoću da kažem da smatram da se može i bez njega, ako se mora naravno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS

Kolege, da li vredi uzeti gume kojima je dot 2017? Kaze da su pravilno skladistene. Nove su, msm nisu nikad montirane na motor

mischelin road 4 120€

mischelin road 3 90€

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2086 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 17 minuta, Vitez Koja je napisao:

Kolege, da li vredi uzeti gume kojima je dot 2017? Kaze da su pravilno skladistene. Nove su, msm nisu nikad montirane na motor

mischelin road 4 120€

mischelin road 3 90€

Ja bih to uzeo...ako prelazis bar 10-tak hiljada po sezoni, svakako ces ih potrositi do sledece sezone a dobra je cena.Sve do 5 godina je ok guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja