Jump to content

Moto Zajednica

Psihopata na R-u

Recommended Posts

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

A jel neko ozbiljno misli da ce takav "vozac" uopste da se smara da ovo cita, a kamoli da promeni svoje ponasanje i stil voznje? Ok, preventiva mladji narastaji, itd, ali dok takav ne ostavi kozu na asfaltu i ne opameti se na tezi nacin, tesko da reci mogu da uticu na njega, to su klasicne siledzije koje su se motorizovale

 

Apsolutno tacno, takvi ne citaju forume, niti ih interesuje ista o bezbednosti. Evo jedne zanimljoviost na konto price o siledzijama na R-ovima. Kad se mimoidjem sa nekim bajkerom na putu, ja obavezno mahnem ili svirnem ili ablendujem, cisto ono kao... pozdrav kolegi. Svi koji nisu uzvracali pozdrav su uvek bili na R-ovima. Sad ne kazem svi na R-ovima, nego svi koji nisu otpozdravili. Ne mislim da ljudi koji voze trkalice nisu kolegijalni, nego da najveci broj tih "siledzija" vozi upravo besne makine cisto i iskljucivo radi lozenja... Tuzno, bas...  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Novi Sad

A jeste videli one bezobraznike na zutim motorima cccc.Dokle vishe podela sunce li vam ....zarko.Ja sam mislio da smo bar ovde svi drugari isti ali izgleda greshim.r-asi,f-asi,castomci ,zuti beli plavi....FUJ odvratno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Cudno...vozači 'r' motora sta god to znacilo ispljuvani od strane onih koji to ne voze a vozaci R-ova brane ili u fazonu pa da...ima svakakvih...

A gde spada Vlada i suzuki bandit 1200 s akrapima koji poteze bolje od R750 motora a gde moja 600 F ? Juce sam ceo dan terao gs500E od ortaka u opremi sa sve noksirom vozio ko manijak...došlo mi...a na F u oprema ali bez kacige ...gde ja sad spadam ? A gde moj poznanik Fica koji ceo brankov most vozi skuter od 50 ccm na zadnjem tocku sa kacigom haha lud coek ? ps ja po gradu ne 'svirnem' za pozdrav samo na putu...sta god vozio...

Gde nas trojica spadamo ? Hehe za sebe znam pozerčina na F motoru bez kacige a ova dvojica ?

Ne zelim raspravu samo mišljenja jesu i oni psihopate na R-ovima ili psihopate bez obzira na cemu da su? Koliko onda ima prikrivenih psihopata koji nemaju svetleću reklamu u vidu R motora ...

 

 

 

 

Sto posto se slazem sa tobom ,i meni se iako ne vozim R smucila ova hajka na iste.Ispada da su svi ostali bezgresni a R-asi su krivi za sve muke bajkerskog sveta.Mislim da je nepotrebno generalizovati stvari jer ONI KOJI DIVLJAJU NA R-OVIMA NECE PRESTATI JER ONI I NE PRATE OVAJ FORUM .Ovakvom prozivkom vredjate sve one vozace R-ova koji su stalno prisutni na forumu i koje ja smatram za svoje drugare iako ogromnu vecinu ne poznajem.I jos nesto potpuno je tacna konstatacija mog prethodnika DA BI BIO DEBIL NE MORAS DA VOZIS R-a TO MOZES SA BILO KOJIM MOTOROM.Mislite malo o tome kad sledeci put kritikujete R-ove.Pozdrav i bez ljutnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1187 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Nije to prvi put da se vredjaju R motori i da se prave podele. Govorio sam ja i nadleznima, ali vidim slaba vajda i od njih. Dodje mi da nikad vise nedodjem na ovaj forum. Bas sam besan sto niko nereaguje. Strasno!!! >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Nisam primetio da je glavna tema vrsta motora vec vozac motora, a to sto je ga covek video sa R-om to je slucajnost.

Malo li je onih sa enduro motorima koji prelaze citave bulevare na zadnjem, ili sta vec drugo.

Ne bi da me porede sa tim vozacima, ne zato sto sam bezmudic vec zato sto necu da rizikujem drugima i sebi zivot a pored ostalog to je i vid saobrcajne kulture.

Sutra ce i tudje i moje dete da sedne na motor, a ja treba da im budem primer.

Ako vec hocu da divljam, navucem kornjacu pa u sumu brate i cepaj do mile volje.

Ovo sto pisem ne zelim da pametujem jer je vecini je u podsvesti, al nije na odmet.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12115 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I ja gledam na stvar kao Kepo. Niko nije rekao da su dvi na R-ovima psihopate, vec se govorilo o konkretnom slucaju koji je covek opisao. Mogao je da bude bilo koji tip motora ili auta, nebitno je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Nije to prvi put da se vredjaju R motori i da se prave podele. Govorio sam ja i nadleznima, ali vidim slaba vajda i od njih. Dodje mi da nikad vise nedodjem na ovaj forum. Bas sam besan sto niko nereaguje. Strasno!!! >:(

 

Tacno sam ZNAO da cete totalno da promasite sustinu! Koliko vidim, niko nije napisao nesto uvredljivo za zujke  ??? Ne radi se o tome da neko vodi hajku na ljude koji voze R-ove, nego o tome da tupi lozaci koji definitivno ne spadaju pod kategoriju bajker (imate temu pa procitajte sta je pravi bajker  ;)), najcesce kupuju R-ove. To NIKAKO ne znaci da svi vi koji vozite tako nesto ste tupi!!! Daleko od toga, svako vozi ono sto mu se svidja. Ja probao R6, R1, GPZ600, nije mi se svidelo... Malo, neudobno, masina trazi da joj das gas a u gradu si pa ne moze 200, jbg, meni nije to to... Cisto stvar ukusa, a o ukusima ne vredi raspravljati.  ;) Prema tome ja ZAISTA nemam nista protiv ljudi na R-ovima, a siguran sam da se SVI ostali slazu oko toga! , ali imam protiv magaraca na motorima. Pa jbt kad ste videli nekog lozaca na kroserici??? Treba imati znanja i muda da bi vozio neku zujku i sto se mene tice, to treba da se zasluzi. E sad ako zelite da shvatite sta sam hteo da kazem -shvaticete, a ako ne - onda cemo se samo bespotrebno svadjat...  ;D Have fun, play games...i

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Nije na kroserici, ali sam video par ložača na SM bajkovima.... pravac pored hotela Jugoslavija... zadnjak, 'vo-'no....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Nije na kroserici, ali sam video par ložača na SM bajkovima.... pravac pored hotela Jugoslavija... zadnjak, 'vo-'no....

 

Slazem se, samo ja sam ih gledao u Srpskih vladara... Hey, ho, let's go...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

Ni ja nisam skapirao da se prozivaju R-asi ali... KAWO druze, sto te to toliko pogadja ? Pa i ja vozim R, pa me realno zabole sto neko smatra da sam debil. Ne vozim ja motor zbog njih nego zbog sebe. Vozim ga u drustvu i sa R-ovima i sa Endurima i sa S-ovima, F-ovima ili bilo cime drugim. Generalno gledano, mozda je veci broj dijabola koji voze R motore ali samo zato sto im je bitno da njihov motor ima najvise konja jer su onda i oni mozes misliti najzajebaniji. Nemojte da vas to pogadja. Iskulirajte ih i vozite za sebe !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ljudi niko od nas nista nije reako nesto lose o R-ovima,kao i svuda ima mnogo normalnih ljudi koji voze R,i ja sam ga vozio. ovo je bila tema,o kretenima,a priznacete da je vecina njih ipak na R-u.bar u mom gradu,svi ovi sto izigravaju zezce momke i voze goli kupuju njih,i o njima je rijec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ok, slozicemo se oko najbitnijeg, ovde se prica o budalama na motoru, a ne o R-ovima. Cesto ljudi kazu "opasni ovi R motori", ali tu grese, nisu opasni motori vec "pametnjakovici" koji ih voze i motori ni krivi ni duzni nose epitet "opasnih ubica". Ima ljudi koji voze najjace masine sasvim normalno i bezbedno, a ima klinaca na skuterima od 50 ccm koji su ogromna opasnost i za sebe i za druge. Motor je sam po sebi ozbiljna stvar, pa se voznji istog mora prici isto tako ozbiljno i koncentrisano. Sto brzi i jaci motor, to vozac mora biti spretniji i oprezniji. E, ovde dolazimo do problema, kod nas to najcesce nije slucaj, nego ko ima lovu kupuje kubikazu, samo da je sto veca i sa sto vise konja. To sto mi je to prvi motor nije bitno, naucicu ja da dam gas. Znaci, problem je u ljudima, ne u motoru. Dok sam vozio R-motor uvek sam se trudio da obuzdam sebe, jer je to bio veci problem od obuzdavanja motora ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: bez

Imam smisla ova tema ali mi se cini da ovde,na forumu,postoji neki revolt prema vozacima koji voze sportske masine.Lose je sto se prave podele na osnovu tipa motora koji se vozi.Ja bih licno vozio bilo koji motor tako da me ova podela ne dotice ali to ne znaci da mi ne smetaju "opusteniji" bajkeri koji ugrozavaju ostale ucesnike u saobracaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Zvezdara :)

ma nema revolta protiv r-ova nego su statistike lose :)

recimo od 20 vozaca koji divljaju po gradu 18 verovatno vozi r-a

to sad neznaci da su svi takvi ali jbg ljudi vole da generalizuju ja vozim r-a ponekad i lepo je kad ga zavrnes ali ne na punom brankovom  jbg ima puteva za to na drugom mestu nije mi jasno zasto nemogu ljudi da u guzvi se provlace sa 20-30 nego mora sa 80+ pa posle kad neko obidje sahtu sa kolima kuku-lele ...

r-ovi su ful i svako ko kaze suprotno je ljubomoran ali divljati po gradu sa njima nije lepo a ni sigurno i to smo mnogo puta videli na vestima ...

e zato ja vozim vigora pa polako kad ga punim ja idem 80-90 a to nije cesto jer kilo kosta 101din ;D

nemojte se svadjati ni ljutiti kad svi znamo na koga se ova tema odnosi ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Tesko je imati jak i brz motor a nikad ga ne provozati  kako mu dolikuje, naravno svako ce reci, nije gradska ulica za tako nesto. Sve se to uci, kao kad dete prohoda pa se malo ohrabri pa potrci ali vidi mu se u ocima sva ta zelja i uzbudjenje. Tako je i na motoru, sve to ide u fazama. Svi pominju neko dokazivanje i pokazivanje ali verujte mi sve to polazi od onog momenta kada pomislite da ste potpuno ovladali voznjom. Taj osecaj sigurnosti je ono sto vara, ubrzanje, zvuk, brzina i to je ono u cemu svi oni uzivaju. A sazrevanje je ipak proces, treba malo vremena i kilometara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ne znam, mozda ja nisam normalan ali obozavam da vidim da neko vozi na tock, bilo da je r u pitanju, ili enduro, ili sm, ili da klinac na keju dize skuter pri brzini od 10kmh. jednom sam vide lika da vozi sa suvozacicom od opstine do starog merkatora prvo na zadnem pa kad je video da ga hvata crveno spustio ga i zabo na prednji i tako do semafora. za mene on nije psihopata niti je kupio motor da bi se kurcio jer tako malo ko ume da vozi.

 

e sad sto se tice ne otpozdravljanja, ja kad vozim 140+ ne javljam se nikom i skoncentrisan sam na voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

ne znam, mozda ja nisam normalan ali obozavam da vidim da neko vozi na tocak, bilo da je r u pitanju, ili enduro, ili sm, ili da klinac na keju dize skuter pri brzini od 10kmh. jednom sam vide lika da vozi sa suvozacicom od opstine do starog merkatora prvo na zadnem pa kad je video da ga hvata crveno spustio ga i zabo na prednji i tako do semafora. za mene on nije psihopata niti je kupio motor da bi se kurcio jer tako malo ko ume da vozi.

 

e sad sto se tice ne otpozdravljanja, ja kad vozim 140+ ne javljam se nikom i skoncentrisan sam na voznju.

Au Raso, pa ti ispada da si neki manijak  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

ivice, ma gde sam psihopata. ja se borim i kad su mi oba tocka na zemlji. :D lepo mi je da vidim da neko ume tako nesto.

 

farbac ja sam cuo da je taj ttR najopasniji R medju svim R-ovima. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ma Farbach je najveci psihopata, nije mu do sta ko` drugima da dize na asfaltu, ono TTR znaci TRAVA-TEREN-REJSING, ti zemljani manijaci su najopasniji ;D ;D ;D :D :D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

Meni se sve redje dize. Da li to znaci da prestajem da budem psihopata? A vozim R-a.

 

Ne kazu da je to normalno sa godinama .........mada kazu ima i lekova sada za to  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

ljudi niko od nas nista nije reako nesto lose o R-ovima,kao i svuda ima mnogo normalnih ljudi koji voze R,i ja sam ga vozio. ovo je bila tema,o kretenima

Žao mi je što je tema pogodila pojedine na forumu ali, naravno, nisam želeo da uvredim ili povredim bilo koga ko vozi R ili nešto drugo, budala ima među svim učesnicima u saobraćaju - pogotovo među pešacima i da ne nebrajam, svi to znamo. Nije mi namera ni da pljujem po svima koje voze R-ove jer sam i ja bio jedan od njih, a voleo sam da stisnem po gasu više nego 'leba da jedem. Takođe, i sam ne vozim " baš" po propisima i ne verujem da uspevam da ispoštujem ograničenje brzine, ali do neke relativno razumne granice. U ovom pogledu me srećom sprečava tek 700km na cajgeru, ali i kad prođe razrada sigurno neću "cediti" mašinu bez preke potrebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

VEĆINA LIKOVA KOJI SU NA TOČKU, NISU PARE ZARADILI TEŠKO. To napomonjem jer neki od njih dolaze kod mene u servis da menjam lanac lančanike, ležejeve točka, i uvek se natežemo za cenu. A to je cena točkiranja, i to minimalna.

Gomila njih nikada nije ni servis platila na motorciklu a kamoli nešto drugo. Svaka čast momcima koji to znaju da rade (ubrajam i sebe) ali je to više stvar što to motorcikl može a ne šta oni mogu. Znam miomka koji diže Boldora 900 na točak i to kako treba, ne da istera semeringe iz prednje viljuške.

Pošten svet jedva skupi za motorcikl i potrepštine za njega, pare za poneki odlazak na skup i sl.

Nek se prijave za STUNT pa nek naplaćuju svoje znanje, ili nejk spakuju motore pa na stazu da se vidi da li znaju da voze........i onako nam se na trkama pojavljuje po desetak motorcikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Novi Sad

procitah temu o A do Q, meni je i logicno da ce neki retard dobiti kesh i kupiti R-a ili neku trkalicu a ne neku enduru ili kruzera bla truc, pa na r-u (uzmimam primer) se guza jako lepo vidi kad sedne plavusica a baja je samim tim jos veci baja, endura njima nije zanimljiva, vozis 100, svi te obilaze, nisi faca... mah... rispekt vozacima trkalica koji voze bez da divljaju po gradu, ima ih... a ovi retardi... pored mene sa mojih 90km/h se zaustavlja tj usporava R1 i pogleda u mene i sav bitan da gas i odeeeeeee, nestane mi iz vidokruga, samo sam pomislio "ma pravi si"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja