Jump to content

Moto Zajednica

Molim za pomoć oko menjača

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Imam Yamahu cross 125cc, desilo mi se da normalno vozim, prva brzina, druga brzina, pa prebacio u petu. Krenem da smanjujem i smanji do četvrte. Samo četvrta i peta brzina u radile. Odvezem se nekako do kuće četvrtom brzinom, ugasim motor i uspem da spustim brzine. Sada rade samo prva i druga a menjač iz prve u neutralnu a zatim drugu veoma lagano preleti kao da nema nikakav otpor. U treću neće, kao zid da ga sprečava. O čemu se ovde radi, želeo bih čisto da znam da me u servisu ne oderu i da mi izmisle svakojake probleme. Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa, za početak bi mogao da se predstaviš u temi " predstavljanje članova " da saznamo ko si, odakle si i slično. Što se tiče tvog problema sa menjačem, nećeš dobiti nikakav pametan odgovor ovde dok ne napišeš tačan model i oznaku motora a i godište proizvodnje jer to tvoje " Yamaha cross 125 cc " ne znači ništa jer takvih Yamaha od 125 ccm ima gomila. Primera radi samo model DT 125 se proizvodio dvadesetak godina i imao desetak modela ( prvi je bio vazdušno hlađen, a poslednji hlađen vodom ) i svi imaju različite mašine . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Možeš početi sa provjerom-zamjenom ulja u mašini, mjenjaču, kada je zadnji put mjenjano, da li ga ima dovoljno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

dali imaš tubeless gume ili sa zracnicom? šalim se. 

po meni bi trebao otici do nekoga moto mehanicara da ti to pogleda. ovdje ce biti svakakvih sugestija pa ceš se izblesaviti do kraja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Možeš početi sa provjerom-zamjenom ulja u mašini, mjenjaču, kada je zadnji put mjenjano, da li ga ima dovoljno?

Neće skoditi svakako ali obično to je prekasno u stadijumu kad je već nešto dobro sjebano i kad neće ni da se mrdne.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja