Jump to content

Moto Zajednica

VFR - potrosnja goriva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Zanima me da li vozaci i bivsi vozaci VFR-a mogu da mi kazu koja je, ili im je bila, potrosnja goriva na doticnom konju?

 

Moje iskustvo je 1000din/95km (10-11L) :o  neke srednje voznje.

Da li da radim nesto sa karburatorima ili da ugradjujem plin? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 738 postova
  • Lokacija: Severni pol
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Yamaha XT600, DL650 Adventure

Suzana vrati se - sve ti je oprosteno!  :-*

 

Salim se ;D

 

Na http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=15960.0 se pominje nekih 6-8L/100Km. Ili ti to mnogo deres ili nesto nije skroz ok? Ima neko iskustva iz prve ruke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

meni je tolko mogla da trosi samo na autoputu,i to dvoje na motoru,i da ga ne spustam ispod 200km/h

Do Crne Gore,mi nije prelazila potrosnja vise od 5,5l,i to sa bocnim koferima koji su bili prepuni.E sad cudna stvar,ali istinita,da li se nesto sjebala slavinica ili ne,neznam,samo znam da kad stavim normalno na on,trosila mi je i do 2 litra vise nego kad je na off.Po pravilu na off nebi trebalo ni da ide gorivo,ali kod mene je islo,i uvek sam ga vozio na off ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 317 postova
  • Lokacija: Topola
  • Motocikl: Honda vfr 750

I ja imam Hondu vfr750 "92.Za 1000din predje 140km ako ga ne maltretiras preko 140km|h.Na auto putu jos nisam bio pa ti javim kad izadjem.A ovo za slavinicu jeste neka jeba!Meni uvek stoji na on a u drugim polozajima nema goriva.Koliko sam saznao iz foruma ona je na neke sajlice koje non-stop ribaju.Tako da je najbolje da uvek bude u jednom polozaju (ma koji to bio),naravno pod uslovom da karburatori zatvaraju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

evo informacije sa novog testa, 1000din/145km, sto i nije tako lose, cak sta vise super zadovoljan. test obuhvata oko 50km gradske i ostalo otvoreno, s'tim sto je otvoreno 180-230kmh. Mada cikune imas bolji prosek, 6.4l/100km, dok sam ja oko sedmice. sada radim test br.3, pa cemo videti sta kaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Bezolovni nema OLOVO kao aditiv, koji postiji, koliko sam ja upucen, da formira oksid, ili tako nesto oko ventila, i na taj nacin ventili bolje dihtuju, manje se habaju ili tako nesto.

Enivej poenta je ne sipati bezolovni u motor koji je konstruisan da trosi olovni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A od 01.01.2009. po saopstenju NIS-a od pre par meseci, na pumpama nece vise biti niceg sem bezolovnog i Euro dizela. Sta onda? :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Bezolovni nema OLOVO kao aditiv, koji postiji, koliko sam ja upucen, da formira oksid, ili tako nesto oko ventila, i na taj nacin ventili bolje dihtuju, manje se habaju ili tako nesto.

Enivej poenta je ne sipati bezolovni u motor koji je konstruisan da trosi olovni.

 

A sta mislis sta je sipano u ove masine sto su uvezene iz EU? ;) Nisam bas neki strucnjak za ova pitanja, ali mi tvoja teorija o gorivu nikako ne ide u glavu ??? ??? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

A od 01.01.2009. po saopstenju NIS-a od pre par meseci, na pumpama nece vise biti niceg sem bezolovnog i Euro dizela. Sta onda? :)

 

dok sam bio u Nemačkoj  u automobile i motocikle su sipali bezolovni a posle uspu u rezervoar neki koncentrat olova koji bezolovni benzin napravi superom!! Čak sam kupio na pumpi bočicu tog aditiva koja se sipa na 1000 litara bezolovnog...

Pa sad dal mu smeta bezolovni za ventile itd... raspitaj se!!!  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

A od 01.01.2009. po saopstenju NIS-a od pre par meseci, na pumpama nece vise biti niceg sem bezolovnog i Euro dizela. Sta onda? :)

 

 

onda, svi na magistralu, gde se prodaju cisterne, pa ukopati u basti na selu, i natankovati 6-7000litara!

sala, naravno!

pa sta mozemo da radimo? nista!

mali off: meni lik u radnji trazi da kupi mob.telefon iz 1999godine, ali zahteva nov!  :D ??? ja ga samo gledam ...

jednog dana ostace samo nostalgija za SUS motorima, zvukom iz auspuha, i jos za necim...

ekonomija i politika upravljaju svima nama  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Bezolovni je za ove nove uštrojene motoriće sa katalizatorima i ostalim glupostima, Euro-3 i sl. sranja.

Ja sam čovek Balkanac, i volem bre kad zavrnem karburator da motor poudi u obrtaje, pa kad krene da zateže membrana - eto veselja, a tek šiberaš na jednom cilindru što volim... Aiii.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

Meni je kazaljka na meracu isto brzo padala, ali kada padne skroz dole ima jos nekih 8-9 kila goriva. To je Hondina mana, na Accordu mi se isto desavalo,  kada padne skroz, imao sam oko 25l goriva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Banatski Brestovac
  • Motocikl: FZR 600

Ja u FZR sipam bezolovni pojma nisam imao da ne sme i da nije dobro...znaci trebam sipati super....

Jel moglo nesto da se osteti zbog toga sto sam bezolovni konstantno sipao...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

napuni rezervoar pa ces da vidis koliko sporo pada kazaljka ;)

inace brzina pomeranja kazaljke zavisi od oblika i kolicine goriva u rezervoaru, ako ti trosi malo vise prvo zameni filter vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Glista se kune da mu troši ispod 6 po gradu, ali Glista peca cice na 4K rpm jer se tada Akrap najlepše čuje. To je njegova teorija.

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja