Jump to content

Moto Zajednica

2. Moto GP 2017 Termas de Río Hondo, Argentina

Recommended Posts

  • Integrisan, 8144 postova

 

I Marq i Pedro forsirali i bili brzi u jednom momentu bas brzi naspram ostalih. A to prednja nije izdrzala. Nema veze sa Hondom po mom misljenju...

Cal odlican! Zarko takodje! Jos 2-3 trke i videcemo ko je gde, rano je jos. S tim da za sad Vinjales lici na MM iz prve sezone u GP, ali jos nije krenuo i poceo prvi pa tako zavrsio, nego su pali pred njim. Mali ubija i dopada mi se jako, ali ipak treba malo da se ceka.

Deda standardno dobar u drugom delu trke, a ovaj put i start odradio korektno. Na iskustvo na podijumima obe trke. Postujem!

 

U 4-5 krugu guma nije izdrzala, pa neka pokusaju sledece godine da stave Mitas.

 

 

 

NIje problem u izdržavanju :), Honda ne uspeva da drži Mišelinovu gumu na potrebnoj temperaturi. Zato samo onako pusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

И шта кажеш Робине,Роси просечан возач који се шлепа на најбољем мотору?

 

Колико знам Роси је конкурент за титулу већ три сезоне,поред свих осталих а да је онај твој Хорхе плачљивко урадио нешто више од разврставања каменчића у шљунку сад бих га хвалио овде.

Него јебига Роси ти је трн у оку. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Onaj moj Horhe :)

Horhe Lorenco je odličan vozač i petostruki šampion sveta. Sviđa mi se kako vozi i branim ga isključivo zato što ga velika većina hejtuje iako za to nema realnih razloga. Njegov jedini "greh" je to što je godinama glavni takmac Valentinu Rosiju.

 

Ja sam napisao da je Rosi peti-šesti vozač na gridu i dalje stojim iza toga.  Markez je bolji vozač od Rosija, Vinjales je bolji. Lorenco je tu negde, ali mislim da je za nijansu bolji. Kal Kračlou je vrlo verovatno bolji od njega. Poprilično sam siguran da bi ga i Zarko isprašio. Naravno, sve ovo kada bi imali motore kao što vozi Rosi. Rosi jeste konkurent već nekoliko sezona za titulu, ali uglavnom zato što vozi jedan od najboljih motora na gridu.

Da se razumemo, Valentitno Rosi je odličan vozač (svi oni su, na kraju krajeva) i u jednom periodu je bio apsolutno neprikosnoven ali to vreme je prošlo. Čovek je u sedlu Yamahe samo i isključivo iz marketinških razloga i da nema taj "sales" potencijal koji inače ima, odavno bi bio u penziji.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pa da. Zato uzima 2 i 3 mesta na kraju sampionata. Sve sto osvoja, to radi jer je prosecan i jednako dobar kao i ostali vozaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Citao sam onaj Pedrosin intervju u kojem nekako pokusava da uvuce svoje neuspehe u isti kos sa Rosijem. Rosi je pokazao da je sposoban da prilagodi stil voznje ovim novim uslovima. Cinjenica je da je Pedrosa fizicki hendikepiran u odnosu na sve ostale vozace i sve to mi samo govori da ne moze cak ni da ucestvuje u razvoju jer on sa 150 cm i 50 kg definitivno ne oseca isto motor. Nisam do sada bio toliko ubedjen da je Ducati zaista toliko drugaciji motor od ostalih ali izgleda da je definitivno tako. Recimo Cal je bio odlican na Tech 3, nikakav na Ducatiju i sada odlican na LCR. O Rosiju na Ducatiju ne bih ni trosio reci a kako stvari stoje Lorenco ce jos gore da prodje. Ovo temeljim na recimo Lorencovim nastupima po kisi gde se jasno vidi da covek ako nije 100% siguran u sebe ne moze ni u prvih 10. Mislim da ce ga Ducati poslati u penziju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • slàinte mhath, 1071 postova
  • Lokacija: Holandija
  • Motocikl: FZS1000 Fazer

Ne bih ja rekao da je Yamaha najjaca. Rossi se vrlo cesto zali na motor i tesko upravljanje. Da ironija bude veca on je i sam radio na stvaranju novog motora. Trenutno dva druga tima imaju problem sa gumama (Honda) i Lorenzovim adaptiranjem na Ducati. Ne treba tek tako otpisati ova dva tima. 

 

Svidja mi se i Vinalesov stil voznje. Jako mi lici na Lorenzov, a i vremena govore tome u prilog. 

 

Bice ovo interesantna sezona, bice tu i DNF za vozace Yamahe, a na kraju titulu uzima nadam se, Maq ili Vin. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Cekajte samo da se probude Lorenzo i Ianonne, Zarco polako hvata zalet, bice zanimljiva sezona, jer ima dosta vozaca koji su u igri za najvise pozicije, ne zaboravimo da je prosle godine bilo 8 razlicitih pobednika a bice i ove nadam se   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nznm dal sam samo ja to primjetio ali Markez se totalno zbuni u prisustvu Vinjalesa?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

@Biker-Boy

I ja se nadam, to i jeste poenta ali Vinjales već ima 50 bodova realno zbog nesposobnosti drugih timova i ništa ne govori da će taj trend uskoro da se promeni a do tada će već da napravi preveliku bodovnu razliku.

Žao mi je sto Zarko nije završio npr. u Suzukiju, Tech3 je dobar tim ali teško da može da bude konkurentan vodećim timovima. Mislim da je on, uz Vinjalesa, budućnost MotoGP-a.

Što se tiče Lorenca i Dukatija, ja i dalje mislim da to može da bude odlična kombinacija. Doviciozo pokazuje da taj Dukati zaista može mnogo, a Lorenco je, uz svo poštovanje Andrei, ipak bolji vozač. Dukatiju definitivno jeste mesto u vrhu a i bilo bi dobro da se još neki tim približi Yamahi i Hondi. Lorenco je imao i dodatni peh što pored velike promene koja je izgleda zaista toliko značajna, seo na Dukati u trenutku kada su morali da skinu spojlere sa prednjeg kraja tako da ni Dukci nisu baš potpuno svoji. nemam ništa protiv i da ovu sezonu potroši na adaptaciju pa da sledeće udari svom snagom.

I da (majku mu!) svi već reše taj problem sa gumama! Kako je sve bilo dobro sa onim Bridžstonom...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Nije da branim robina, ume on i sam, ali objektivnije mi zvuči trn u oku, nego ime u avataru... :)

Шта си тиме хтео да кажеш? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5348 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: Honda Varadero 1000 ABS

Jeste li čuli Rossija posle trke, kako okrenu priču sa klubskog kolege. Opaaaa, izgleda da mu već smeta, ali super, taman da ga drži nategnutog k`o praćka. Upirao je deda na obje trke, ali nije uspio da ga stigne, a jedva čeka da mu skine skalp, pa da ga sa smješkom tapše na podijumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Nikada nisam kontao to retardirano rivalstvo unutar timova.... ima li neko u istoriji bilo kog motosporta da su dvojica trkaca bili u drugarskom odnosu? 


Inace, Honda je luda ako ne uzme Zarca uskoro....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5774 postova

Mozda ti ovo pomogne da shvatis rivalstvo:

 

MotoGP 2017 Drivers Lineup, Contracts & Salaries  NO.# DRIVER CONTRACT SALARY  

1 Valentino Rossi (Yamaha) New 2 Year deal (2017-18) $10m  

2 Marc Marquez (Repsol Honda) New 2 year deal (2017-18) $10m  

3 Jorge Lorenzo (Ducati) New 2 years deal (2017-18) $7m  

4 Dani Pedrosa (Repsol Honda) New 2 year deal (2017-18) $2.5m  

5 Andrea Dovizioso (Ducati) 2 year deal (2017-18) $2.5m  

6 Maverick Vinales (Yamaha) 2 year deal (2017-18) $1.5m  

7 Pol Espargaro (KTM) New 2 year deal (2017-18) $1m  

8 Bradley Smith (KTM) New 2 year deal (2017-18) $1m  

9 Andrea Iannone (Suzuki) Left Ducati to join Suzuki 2 year deal (2017-18) $1.2m  

10 Alex Rins (Suzuki) Replaces Vinales in Suzuki for 2017-18 season $900,000  

11 Aleix Espargaró (Aprilia Gresini) Signed 2 year deal (2017-18) $900,000  

12 Danilo Petrucci (Pramac)  1 year extension to current contract for 2017 season $700,000  

13 Scott Redding (Pramac) Last year into his deal (2017) $700,000  

14 Sam Lowes (Aprilia Gresini) Promoted from Moto2 to MotoGP signing 1 year deal $300,000  

15 Cal Crutchlow (Honda LCR) Into his last year in current contract unlikely to remain with team beyond 2017 $900,000  

16 Jack Miller (Honda Marc VDS)  Last year into his current deal signed back in 2015. $350,000  

17 Esteve Rabat (Honda Marc VDS)   $150,000  

18 Héctor Barberá (Avintia Ducati)   $150,000  

19 Loris Baz (Avintia Ducati)   $250,000  

20 Karel Abraham (Aspar Ducati)  Joined 1 year deal with Aspar. He might not be getting salary instead self funded N/A  

21 Álvaro Bautista (Aspar Ducati)  1 year deal for 2017 season      

Johann Zarco (Tech 3 Yamaha) Signed a deal for 2017 with option to extend for 2018.      

Jonas Folger (Tech 3 Yamaha) Signed up by Tech3 for 2017 season with option to extend for 2018
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja