Jump to content

Moto Zajednica

Izbegoh udes za 2cm, kakvi ludaci voze!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Vozim motore blizu 30 godina, mnoge frke su mi se desavale za to vreme, presecali mi put, izletali, sekli, izbcivali van puta, udarali u motor sa ledja, ali ovo sto danas doziveh moze da udje u "verovali ili ne" :o! Dakle, podjoh do "Cvetka" da kupim neke srafice za motor, to je od mene par stotina metara. Na izlasku iz zvezdarske sume nailazim na raskrsnicu (desno je jednosmerna ulica ka gradskoj bolnici,  ja vozim pravo ka Rifatu. Iz suprotnog smera nailazi vozilo i na samoj raskrsnici, na 10 metara od mene, naglo skrece i spred mene ka jednosmernoj ulici. Momentalno gazim obe kocnice i vec vidim sebe i motor na asfaltu, a jos ne mogu da verujem da je covek uradio upravo ono sto gledamo na "you tube", "udes u Indjiji". Prolete mi kroz glavu da nema nista ni od Sirije, Azije, puta, nicega, sve mi prodje kroz glavu u delicu sekunde. Kocim i dalje, sad i on naglo koci (ostavljaa crni trag na asfaltu) i namesta mi se da zveknem u desni blatobran. Za divno cudo, stajem na bukvalno santimetar, dva do njega, on mase u fazonu "izvini, sve je ok", kao da nije napravio prekrsaj za 10 godina robije :o :o >:(. Prekrstih se na motoru, hocu da ga davim, vidim dete od 2-3 godine u kolima, zao mi dete, sto ono da gleda i da se stresira, nekako se smirujem na motoru, slepac dade gas i ode. Znaci, kao da mu je neko platio da izleti ispred mene, ne postoji objasnjenje za ono sto je uradio :o. Pazite se, spasla me je samo izuzetno oprezna (citaj: spora) voznja od 35-40 km/h i dobre kocnice, a najvise mogu da zahvalim Bogu sto mi je progledao kroz prste ovaj put. Zaista smesna situacija, celom u celo stoji auto i motor, neverovatno. Pazite se, mnogo je ludaka za volanom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Bogu hvala, pa brate moj sta da kazem?! Potpuno isti nacin na koji sam ja imao udes, i pobegne sto je najgore. A sada na sudjenju ne priznaje ni da me je video! Samo motka brate i po glavi. Ufff 220 imam pritisak sada, pa tri puta sam se prekrstio i zahvalio Bogu. Dobro je druze moj sto si ipak bio oprezan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Kod tako rizicnih situacija je presudno maximalno i kontrolisano kocenje. Ako se dobro uradi, ima sanse da se izbegne udes, ali ako se tad lose odreaguje, vozdra raja... Zato treba vezbati kocenja ranije, da bi se u takvoj situaciji dobro odreagovalo.

 

Sci, imas srece, dobro je :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Dobro je sci imao si srece a i polako si vozio ,zanimam me samo da li si imao upaljeno svetli jer te idiot definitivno nije video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Sci, super si ti proso! Razne budale danas voze, ponekad pozelim da vozim sleper pa kad tako izleti da ga pregazim ko g...o, a ne tako da se izivljavaju na slabijima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ne znam je li sreca, pre bih rekao da je nesreca kad vozis 30, strogo vodis racuna, racunas na to da ce som da uradi upravo ono sto je uradio i on naravno to i uradi. Pre bih rekao da me je spaslo iskustvo i dobar osecaj za maksimalno kocenje na granici proklizavanja. Obavezno vezbajte kocenje sa obe kocnice do automatizma, jer je najcesca greska u ovim situacijama naglo kocenje prednjom i otklizavanje (a ovaj sa kolima ode i ljudi se cude "sta je ovoj budali na motoru, pa pade sam od sebe" :-[). Ovaj moj kao da je placen da izvrsi atentat na mene, jos ne mogu da verujem sta ziv covek moze da uradi i ne mogu da verujem da me nije video, jer mora da gleda u mene (sunce je bilo iza njega, znaci nije ga zaslepelo). Pre mislim da automobilisti podsvesno ne konstatuju nas bajkere, sve u stilu "slabiji je od mene, on mora da stane" >:( >:( Suvise se cesto desavaju ta izletanja pred motore da bi uvek bila slucajnost. To je kombinacija mentaliteta i "balkanskog" nacina razmisljanja.

Sci, super si ti proso! Razne budale danas voze, ponekad pozelim da vozim sleper pa kad tako izleti da ga pregazim ko g...o, a ne tako da se izivljavaju na slabijima...

HAhaha, proble mje u tome sto kad vozis sleper nikom ne pada na pamet da izleti pred tebe ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

ubuduce da nosis bezbolku,,,pa kad stanes udri....

 

Ma ne bi mu on oprostio, al`  vidis da je mentol vozio dete od dve godine, pa se Sci suzdrzao.

 

Sci drago mi je da nije doslo do kontakta i  da si Ti dobro. Definitivno se motoristi danas bore protiv nevidljivog neprijetelja. Svako vozilo sa kojim se sussreces je potencijalni ubica, a ti ne znas sta ce neko da uradi bas ispred tebe. Ovo postaje paranoja ! Ostaje nam samo da vozimo 30 - 40 km/h po gradu, a i tada da molimo Boga da u oskudnom trenutku imamo dovoljno prostora da odreagujemo.

 

Cuvajte se ljudi, nosite opremu i vezbajte kocenje i izbegavanje !!!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

SCI, dobro si prosao, ja nisam stigao da ukocim u takvoj situaciji (i nasao se na haubi taksija, sa sve motorom), zato sto je lik bio na svega 4-5 metara od mene kada je to uradio, pa nisam mogao full da ukocim (a isto sam vozio 40-50km/h)...takva "secenja" se kod nas redovno desavaju...ja stvarno necu ostati duzan kad me neko sledeci put tako isece (i nadam se prodjem bez posledica :D )...stradace kola, a ako izadje iz kola (u sto sumnjam), i on (ona bas sumnjam da ce da izlazi :D ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd

hvala Bogu da si dobro odreagovao i da ti je dao dovoljno vremena da odreagujes...

 

interesuje mi tacno sta si uradio? pritisnuo i prednju i zadnju kocnicu do kraja i nisi pustao? da li bi sigurno doslo do pada da si pritisnuo samo jednu od njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Sreca pa je dobro zavrsilo!!!!

 

Sad kad si pomenu, evo jedan mali off... Sad u nedelju krenuo na Avalu sa cicom i dok smo prolazili autokomandu neka ludaca u seatu se prestrojava pravo na nas! Sreca pa sam je video na vreme, malo se sklonim u susednu traku i udarim po sireni (a cuje se opasno  ;D) i... dileja me pogleda kroz svoje gucci cvike i ladno nastavi ka meni da me sabija na bankinu! Sreca pa nismo isli nesto brzo, ja u sekundi raspalim po gasu i prodjem ispred nje. Da nismo izleteli budala bi me 'ladno prikucala A VIDELA ME JE! Ne znam sta reci posle ovakvog iskustva?!?!?!?  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ladno si hteo da se zakucas samo da ne bi otisao na put ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Salim se naravno, prijatelju, cuvaj se ;)

I pamet u glavu, nemoj da jedan dan citam ovde Sci imao sudar zalepio se u kamilu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Nista, sledeci put nogom po staklu, retrovizoru...pa ce ubuduce da pazi kad bude videla motorciklistu...

 

Pa vidis moj drug ima tank torbu i u njoj drzi neke stare svecice. I ja ga tako pitam cemu to, a on kaze: "Pa ako neki moron proba da me skemba i ja to prezivim, onda dobija svecicu u soferku pa nek se cudi sta je bilo!"

:o

 

Ladno si hteo da se zakucas samo da ne bi otisao na put ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Salim se naravno, prijatelju, cuvaj se ;)

I pamet u glavu, nemoj da jedan dan citam ovde Sci imao sudar zalepio se u kamilu ;D ;D ;D

 

Pa sta da radim kad me zena izvukla iz kreveta  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja