Jump to content

Moto Zajednica

Vizir od vizira (vario dodatak)

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Elem,kako volim svojerucne prepravke razmisljah kako dograditi krilce na vizir,iako je touring ali mojih 194cm trazi jos koji mm zastite.

Tako se setih vizira od kacige koji ima par ogrebotina ali tacno "ispred nosa" pa je prakticno neupotrebljiv,uzeh ga pa isprobah kako ga staviti,okreni,obrni i nadjoh resenje.

 

Zatim uzeh specijalni alat flomaster,busilica,brusilica i na posao. Srafovi su od oklopa sa originalnim plasticnim podloskama i gumena platna koja je posluzila kao odstojnik i za smanjenje vibracija.

Malo obelezavanja,brusenja,busenja i ispade nesto na kraju,jos nije isprobano u voznji ali se nadam da ce sluziti svrsi jer mi je do sada vetar udarao direktno u vizir i ako je malo otskrinut stvarao neprijatan osecaj.

 

Evo par slicica iako posao nije zavrsen,naime prelepicu ga folijom za stop-svetla ali moram naci svetlu nijansu da ne odudara puno od postojeceg,inace na slikama zbog razlike u boji izgleda kao double bubble vizir ali uzivo su kompatibilni.

Inace vizir-donor je od Shark kacige,dovoljno cvrst i deb'o.   :)

 

post-24684-0-31963500-1486074909.jpg

 

post-24684-0-61678500-1486074995.jpg

 

post-24684-0-50059500-1486075044.jpg

 

post-24684-0-54431800-1486075087.jpg

 

post-24684-0-74867900-1486075141.jpg

 

post-24684-0-60302400-1486075205.jpg

 

post-24684-0-26427300-1486075276.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

Dobro izgleda, ali plasim se da je potrebno 4 srafa da bi dobro drzalo, ovo ima rizik da se deformise i iskrivi ka nazad pri vecim brzinama kad je sila otpora velika, ne daj boze da pukne... ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Dobro izgleda, ali plasim se da je potrebno 4 srafa da bi dobro drzalo, ovo ima rizik da se deformise i iskrivi ka nazad pri vecim brzinama kad je sila otpora velika, ne daj boze da pukne... ;)

 

Na slici se ne vidi,celom duzinom naleze na donji vizir a od pucanja nema nista,kvalitetan je i skoro sam ga ispravio u odnosu kako stoji na kacigi.

Ali da na slici tako izgleda da je malo tugonjavo pricvrscen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: TA650

 

Dobro izgleda, ali plasim se da je potrebno 4 srafa da bi dobro drzalo, ovo ima rizik da se deformise i iskrivi ka nazad pri vecim brzinama kad je sila otpora velika, ne daj boze da pukne... ;)

Na slici se ne vidi,celom duzinom naleze na donji vizir a od pucanja nema nista,kvalitetan je i skoro sam ga ispravio u odnosu kako stoji na kacigi.

Ali da na slici tako izgleda da je malo tugonjavo pricvrscen.

A ok, ne vidi se, mislio sam da je odmaknut kao prava lamelica. Ovo je prakticno produzetak, kul! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Plusevi na trud i rad, ali daj bože da posluži osim estetike i svrsi. Kažem to iz iskustva koje mi je bilo loše kad sam svoje vremeno kod Ivana pravio dodatak za jednu Hondu. Lepo je sve to izgledalo, ali u vožnji totalni promašaj. Bilo mi je tada mnogo da dajem za štelujući. Interesantno je posle bilo kad sam kupio motor sa štelujućim vizirom koliko su razlike usled minimalnog pomeranja istog. Ima mnogo faktora koji utiću osim samog vizira toliko i od gabarita vozača itd. Nadam se da si ubo dobitnu kombinaciju.

Totalni promašaj (25€)

post-27009-0-56276000-1486119459.jpg

sasvim druga priča (Ali express 3.200.-)

post-27009-0-26391100-1486119650.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ovo na drugoj slici je cini mi se 100% kopija Givi-ja, pravio sam i ja jedan takav i nisam zadovoljan bas. Cini mi se da treba mnogo boje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ovo na drugoj slici je cini mi se 100% kopija Givi-ja, pravio sam i ja jedan takav i nisam zadovoljan bas. Cini mi se da treba mnogo boje

Pa to ti kažem. Sve je od slučaja do slučaja. nekom legne nekom ne.Generalno sam pobornik stvari koje imaju svrhu, estetika je na zadnjem mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Juce sam probao u voznji,iskreno cudno je,ako sedim uspravljen sve ja ok ali ako se malo sagnem (opustim ledja) kako sam navikao inace je MRA Touring vizir na motoru onda zalupi vizir od kacige,logicno bi bilo da je obrnuto.

Sama proba je bila kratka i svega dva puta na kratko po 140km/h,put i nije neki za isprobavanje pa kada napravim koji km vise videcu realne utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Iskreno,bio sam ponesen kako se sve uklopilo ali kada bolje razmislim,gledajuci aerodinamiku ipak stoji kontra nego kada je postavljen na kacigu,jos koja proba ali mislim da bi ga trebao malo skratiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Summa summarum "sto se kurcis kad neznas da letis",probao sa njim,bez njega,brzo,sporo... Pravi veliko vrtlozenje vazduha a ono sto sam napisao da je bolje kada sam uspravljen je zbog toga sto izadjem iz "turbulencije" pa je osecaj subjektivni,kao dobro je. :(

 

Lepo je napisao @Doktor da MRA testira vizire u aerodinamickom tunelu,ma sta znaju inzenjeri sad cu ja... :P

 

Koliko sam ubo sa onim spojlerima na stitnicima ruku toliko sam sada zabrljao,imacu lepu uspomenu u vidu dve rupice na pokusaj pametovanja,jbg covek se uci dok je ziv i opet umre glup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Имао су лепу жељу. Идемо даље. Колико ли су МРА пута засрали док га нусу уболи. И ја сам испао

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: ...Kawasaki Versys 650

Summa summarum "sto se kurcis kad neznas da letis",probao sa njim,bez njega,brzo,sporo... Pravi veliko vrtlozenje vazduha a ono sto sam napisao da je bolje kada sam uspravljen je zbog toga sto izadjem iz "turbulencije" pa je osecaj subjektivni,kao dobro je. :(

 

Lepo je napisao @Doktor da MRA testira vizire u aerodinamickom tunelu,ma sta znaju inzenjeri sad cu ja... :P

 

Koliko sam ubo sa onim spojlerima na stitnicima ruku toliko sam sada zabrljao,imacu lepu uspomenu u vidu dve rupice na pokusaj pametovanja,jbg covek se uci dok je ziv i opet umre glup

 

Pokusaj ponovo   :popovanje: uvek moze bolje !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Uspelo iz drugog pokusaja,skratio ga i oblikovao prema postojecem,voznja 140 km/h a vizir kacige blago otskrinut,ubo sam tacno koliko treba da "prebacuje" kacigu.  :moto3:

 

Nekada je potrebno malo da bi se dobilo puno. :dobar:

Jos je preostalo oblepiti ga folijom i kraj.

 

 

post-24684-0-67709700-1486387817.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Uspelo iz drugog pokusaja,skratio ga i oblikovao prema postojecem,voznja 140 km/h a vizir kacige blago otskrinut,ubo sam tacno koliko treba da "prebacuje" kacigu. :moto3:

 

Nekada je potrebno malo da bi se dobilo puno. :dobar:

Jos je preostalo oblepiti ga folijom i kraj.

 

 

IMG_20170206_141600.jpg

Kaze se : "Nekad je potrebno malo,da bi se popilo puno" :D

Ovako bolje izgleda,nema sta,sa folijom ima bude ko bombona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja