Jump to content

Moto Zajednica

Honda X-ADV 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3205 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pda, gledali par majstora, i otprilike je to komentar :(. Naprslo je, nije skroz puklo, pa se nekako držalo. Al to je već davno prošlo vreme...

A moja poenta je bila baš da naglasim - mnogo ima šustera, em ne znaju, em smandrljavaju, a nikakvu odgovornost ne snose. Izuzetno su postali retki oni koji posao rade kako valja. Pa pazite kome dajete motor u ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: More
  • Motocikl: Xadv750

Nedavno sam postao vlasnik Xadv-a 2019 i me zanima zasto koristite 10w40 ulje umjesto 10w30?

Moram uskoro na servis i ne znam koji da stavim. Hondu ću koristiti samo u toplijim mjesecima. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9085 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nadji tabelu ulja, pogledaj koja gradacija koje temperature pokriva (vanjske), osvrni se gde ćeš rabiti bajk i sve ti bude jasno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: More
  • Motocikl: Xadv750

Pa vidim da stavljas samo 10w40 Eneos, pa pitam. Original 10w30 ulje Honda je 100% synthetic kao i Motul 7100 ili Shell Advance Ultra, a Eneos nije....kako to da ga koristiš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9085 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Screenshot-2024-01-03-21-16-02-598-com-a

 

Vrlo je jednostavno.... 

Odes na njihov sajt, oil selektor, ukucas zeljeno i izbaci preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3646 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Cini mi se da Darko  uglavnom koristi Max Performance, a to jeste sinteticko ulje. A nije ni bitno da li je sinteticko. Bitno je da ulje zadovoljava standarde propisane od strane proizvodjaca (API - JASO…). To sve pise u manualu i gradaciju odaberes spram uslova u kojima vozis i ne beres brigu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3205 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Mislim da su obe gradacije dosta slične, i da nije neka greda koje god da sipaš. 10w40 je za nijansu viskoznije i gušće, pa više odgovara našoj klimi sa vrelim letima. Na oil selektorima daju neku generalnu preporuku, ali nije to baš sveto pismo. Nije ista klima u Londonu, Parizu ili Beogradu... Nas ionako niko ne uzima u obzir, malo smo tržište, ali imamo preporuke iz iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9085 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Severne zemlje, ladnije područje.... može w30.

Umerena/topla klima w40.

Topla klima w50

 

Ko živi, voza po primorju bez problema može koristiti (da ne kažem treba) 10w50.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Montiran Puig touring vizir, deluje da će biti odličan za autoput, ali tek treba da se isproba. Givi crash bar možda sutra pokušam da montiram. Čekam deflektore iz Honde, proširenje ćopave je u putu i treba da nađem Scottoiler Micro negde.

Vozimo se skoro svaki dan, osmeh ne silazi sa lica...

20240106_095049~2.jpg

20240106_131909~2.jpg

20240106_131857~3.jpg

20240106_202529~2.jpg

Promenio član QmBGD
Dodata fotografija
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 808 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Malo sam prešao sa njim, tek 3 rezervoara potrošio... Uzeo sam ovaj motor jer sam hteo da zadržim praktičnost skutera, koliko je moguće, a opet da na putu ne budem inferioran. Nisam ga vozio van grada još uvek, zima je.

U odnosu na ADV 350 po gradu - korman je viši tako da se kroz kolonu lakše probijam, iznad retrovizora sam uglavnom. Na ležeće se više ne obazirem, ne osećam ih. Penjanje i silazak sa ivičnjaka su neosetni. Nisam još doživeo da sabijem amortizere do kraja i da osetim to. Na 350 redovna pojava na našim ulicama.

Kočnice su osetno bolje - prethodni vlasnik je stavio druge "jače" diskove i pločice, pojma nemam koje, koči baš dobro. 

Oseti se razlika u snazi, preskačem mnogo lakše automobile na bivšem autoputu kroz grad.

Potrošnja je za sada oko 1l veća u odnosu na mlađeg brata.

Super stvar je parking kočnica, koju 350 nema.

Oseti se razlika u težini, ali nemam problem sa manevrisanjem na malim brzinama kroz gužvu. ALI, pre neki dan na izlasku iz kafane pogrešno skrenuh između zgrada i nađem se ispred stepenica gde nisam imao muda da ga spustim, a iza mene je bio pregib uz koji nisam uspeo da preguram motor. Nije bilo ni prostora za okretanje pa sam morao da molim za pomoć :lol2:- 350 bih sam izgurao 100%. (Nisam se dosetio na ćopavoj da ga okrenem)

Po kiši i vlažnom kolovozu se prlja baš jako, mnogo više nego 350, koji se opet mnooogo više prljao nego MP3... Ovaj ni noge ne štiti od prljanja dok idem na posao. Nadam se da će deflektori to da promene.

Uglavnom, X-ADV u odnosu na ADV 350 po gradu ima manu u manjku prostora ispod sedišta i što ovaj stariji model nema keyless kofer. Sve ostalo je ipak na strani X-ADV.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4353 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ne menjaju ti deflektori ništa na temu prljanja..ne zanosi se :lol: i šta me kopiraš sa tim vizirom :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4353 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja mogu da kažem kakav je u garaži posle 3 meseca stajanja, isti! Samo je crkao akumulator jer ga genije nije na vreme stavio na punjač. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4353 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Nisam, čim je krenulo hladnije vreme otišao je u garažu. Mrsko mi je bilo da se mrznem ujutru kad krenem na arbajt.

Ali iskreno jedva čekam proleće, ubiše me gužve s kolima.

Već sam kod Dareta zapljunuo jedan akumulator, sreća pa je tu negde oko 50-60€ 😑

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja