Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

U bg sve znaš verovatno, nema ništa da te golica, a tamo gde si bio je skroz neki drugi svet. Drugim recima (bar tako pretpostavljam i dozivljavam) vratio si se u taj obicni bg. :)

 

Svaka cast za putopis, jako je lepo bilo citati ga. Ničeg nema viska a sve je to the bone. A ujedno i svež pristup gde nijednog momenta nije bilo monotonije.

 

Ako ikad budem otišao za Maroko biće to zbog tvog putopisa i onog dela gde si spavao u pustinji pod pokrivačem od zvezda. Tu si mi tako otvorio apetit da jedva čekam da deca porastu da dobijem vise slobodnog vremena za sebe i putovanja.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

E sad mozda malo razocarenje ali osim pustinje, obale i gradova uz more zbog kojih mi nije zao cimanja ostalo bi radije obisao pesaka i busem.

 

Licno sam ljubitelj zelenila tako da mi onaj crveni kamenjar uopste nije lego ko da sam se vozio po Marsu i pritom velike temperature (omasio termin za 30dana).

 

Takodje visoki prevoji i planine imaju i blize ili na drugim mestima gde bi se rado vratio.

 

Gradovi su dosta prljavi (osim turistickih delova) i sam stil gradnje mi se uopste nije dopao, pogotovu nocu kad se pozavaraju prodavnice i djubre jos vise dodje do izrazaja...

 

Hrana je secificna, sve je kuvano ispod saca sa dosta povrca i malo mesa, tako da mi je jako lepo legla nasa domaca kujna.

 

Ljudi koji su tu samo da ti na neki nacin izvuku neki Dirham, cast izuzetcima ima i obicnih ljudi kao kod nas ali oni ne zalaze tamo gde su turisti a mi ne zalazimo tamo gde oni zive :( Ovo me je najvise razocaralo jer sam mislio da ce biti nesto slicno Turskoj ali ja nisam to doziveo.

 

Visok stepen iskomercializovanosti i turizma, isto osecaj sam imao u grckoj pre par godina

 

Mozda je ovo do mene ali svaki put kad bi kupio nesto osecao bi se da sam to manje ili vise preplatio :/ (nepoznavanje trzista i cena)

 

Voleo bi opet da se vratim do pustinje i da prodjem deo Erfurt - Merzouga - Zagora - Mahmid - Tata (Pariz Dakar ruta) da provozam neki full cross po dinama a ostatak zemlje busem i pesaka.

 

Sve ovo sto sam naveo je dosta subjektivno mozda sam se nedovljno pripremio, previse ocekivao, obisao pogresan deo zemlje ili nesto drugo propustio ali znam ljude koji su se fenomenalno proveli dole i koji bi se opet vratili.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Korisne informacije za ovu destinaciju

 

Viza:

Dobija se kroz proceduru opisanu na klubu putnika

 

Viza za motor (karnet):

Besplatna je i dobija se i popunjava na bodu.

 

Kako stici do Afrike ipak je to drugi kontinet?  :stabre:

- Posto je odvojena od Evrope Sredozemnim morem samo je pitanje gde se ces se ukrcati na trajekt. Postoji nekolicina luka koje su povezane sa Marokom, one se mogu naci na ovoj ineraktivnoj mapi zajedno sa redom voznje i trajanjem plovidbe. Ja sam se odlucio za Genova - Tanger Med.

- Rezervacija karte za trajekt se moze obaviti na aferry sajtu. Preporucljivo je kupiti kartu minimum mesec dana pre polaska jer posle toga cene drasticno rastu.

 

Jezik:

- Arapski

- Berbreski

- Francuski (dobro je znati pokoju)

- Engleski (jako malo broj ljudi van turizma i ugostiteljstva)

 

Smestaj:

- Moze se divlje kampovati ali u solo varianti se nisam osecao prijatno

- Uredjeni kampovi postoje u enormnom broju i skoro svakom gradu, a cene su pristojne (5e-10e). Interaktivna mapa

- Hosteli / Riadi mogu se naci u skoro svakom gradu, ali se vecina nalazi u medini (stari centar grada). Stoga treba imati na umu da se tamo u vecini slucajeva tesko moze uci motorom. (5e-15e za deljene sobe) Interaktivna mapa

- Hotela ne manjka a ima ih po svacijem ukusu (cena zavisno od licnih prohteva) Interaktivna mapa

 

NOTE: Na recepciji ne zaboravite da probate se cenkate meni je uspelo.

 

Snabdevanje hranom i vodom:

- Svuda po gradovima postoje male trafike na kojima se moze kupiti najosnvonije (hleb, konzerve, keks i voda).

- Za ozbiljnije snabdevanje potrebno je pronaci supermatket (Acima, Carrefour i drugi) koji su drasticno jeftiniji od trafika i drze cene koje su slicne nasima +-10%.

- Cesmovaca im nije najukusnija a od velike kolicne moze da bude muka, stoga je bolje piti flasiranu vodu. 

 

Tips and tricks:

- Cenanje uvek i svuda.

- Na pijacama i suvenirnicama prava cena je obicno 1/3 od prvobitne.

- Ako je neko voljan da pomogne obavezno proverite da li je pomoc free ili se od vas ocekuje neka nadoknada.

- SIM kartica (3e SIM + 5GB -> 5e ) + gtranslate i resen problem komunikacije i orijentacije.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja