Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem BMW r1200 GS Adventure (ali necu jos u penziju)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Konacno se vracamo u kolosek  :jee1:

Djunta, ako sam te dobro razumeo, znas za neki od GS-ova koji su trenutno na prodaju da ih treba zaobici?  Daj molim te javljaj na PP ili ovde o kojim se primercima radi, plz !

 

Otišo pp, ništa bitno za tvoj izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8693913/bmw-r-1200-gs

Izaslo danas... naleteh u oglasima, mozda odgovara

Cini mi se da su viljuske od jubilarnog primerka (90godina) jer su zlatne boje. Znaci menjane....

Sabac....

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6372 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Izgleda da je jedino resenje za oglas zakljucavanje. Direktan kontakt sa prodavcem - kupcem...a ovo da bude samo vitrina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: CH
  • Motocikl: R1250GSA

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8693913/bmw-r-1200-gs

Izaslo danas... naleteh u oglasima, mozda odgovara

 

Cini mi se da su viljuske od jubilarnog primerka (90godina) jer su zlatne boje. Znaci menjane....

 

Od 2008 je promenjena boja viljuski u zlatne.

Nisam siguran da li i na GSA, ali na ovom mom obicnom sirotinjskom GSu su zlatne pocevsi od 2008.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Oglas nece biti zakljucan ni slucajno, stvarno nema nikakvog razloga za to.

Ja drzim stalno upaljenu stranu Polovnih Automobila sa GS-ovima, i video sam odmah taj "mali" iz Sabca. Nije mi interesantan, pogotovu zbog napisane kilometraze, nesto nisam sklon da poverujem u nju. 

Jedini "mali" koji mi je privukao paznju je onaj vodeni iz Zeleznika. Isao sam da ga vidim pre oko mesec ipo, pa opet juce sa (sad vec sa ponosom mogu reci) prijateljem Milanom (BMW K1200R), velikim poznavaocem BMW-a i pre svega lafcinom koja potpuno opravdano nosi titulu BJB VITEZA. Mogu samo da kazem - sreca moja sto sam ga odveo da pogleda tog GS-a... (sve blize informacije o tom motoru telefonom).

Ovaj ADV iz Zvecana pratim takodje vec duze vreme, par puta sam pricao sa vlasnikom, ali (zahvaljujuci kolegi sa foruma) i sa covekom koji poznaje taj konkretni motor. Iako mi je on do pre tog razgovora bio glavni favorit, prilicno sam se ohladio od njega, mada nisam skroz odustao. Na kraju krajeva, (skoro) svi problemi na motorima se mogu resiti novcem, samo je pitanje hocete li ih dobiti po dovoljno niskoj ceni da se isplati ulagati u njih, zar ne?

Sto Jasminko rece: negde tamo mene ceka moj motor, samo da ga nadjem!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Potraga se nastavlja. Kako sada stoje stvari, ne postoji kvalitetna ponuda po pristojnoj ceni, a posto je vec prosla i sredina avgusta, mozda i sacekam sa kupovinom do pred kraj godine. 

Skoro sve cene koje sam video ili cuo predstavljaju lepe zelje prodavaca (uporedjujem ih sa nekim cenama po kojima su PRODATI motori koje sam vec licno video)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vidi se da si rodjen za trgovca.. :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

 

Jedini "mali" koji mi je privukao paznju je onaj vodeni iz Zeleznika. Isao sam da ga vidim pre oko mesec ipo, pa opet juce sa (sad vec sa ponosom mogu reci) prijateljem Milanom (BMW K1200R), velikim poznavaocem BMW-a i pre svega lafcinom koja potpuno opravdano nosi titulu BJB VITEZA. Mogu samo da kazem - sreca moja sto sam ga odveo da pogleda tog GS-a... (sve blize informacije o tom motoru telefonom).

 

A sto lepo ne napises i pomognes jos nekome da se ne zaleti? Ocigledno postoji neki problem cim si odustao od njega.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@Savan: smatram da si potpuno u pravu !   :aha:   :lol:

@Pera Pop: kao sto rekoh, ako nekog zanima, neka me nazove, sve sto sam saznao za bilo koji motor bice mu receno. Mnogo lakse je usmeno objasniti.

@Bocca: sudeci po tome koliko dugo stoje isti motori u oglasima, izgleda da je tako   :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A zasto ono ne trazis motor napolju?

 

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Imam test u MOTO PULS-u gde pise da previse napredno ogibljenje ponekad zbunjuje Caponord u krivinama i da motor trazi cesto saltanje. Ima tu jos kojekakvih zamerki, ali generalno na ovaj model. Ovaj primerak je inace kao nov, deluje besprekorno (nisam ga vozio, samo palio), mislim da moze cena jos doooosta dole. Prodavac je presao na novi BMW GS1200 ADV. Platio ga je kako sam cuo od mog poznanika 17000 prosle godine.

Inace, zbog zajednickih gabarita i gledam veci motor od TDM-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Laki uzmi ovo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115110-bmw-r1200rt-2007/.

Ozbiljan sam i ti ozbiljno razmisli.

Ovo bi zr tebe bilo idealno. GS je visok. Ko po tome da đipa i planinari.

RT bi za tebe bio prava priča. Nađi neki da probaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Laki, poslusaj Jasminka. Ne znam za ovaj gore navedeni primerak u kakvom je stanju, ali ako neces sa asfalta RT je bolji izbor od GSA. Inace sam na GSA poslednjih 5 godina, a vozio sam i RT-a nesto malo, par hiljada. Cisto da znas da ne govorim napamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

kupi pan evropu i vozi se kao covek,4cilindra nema da tresu,pouzdan,poveci motor,honda. . .

Па то је скоро као и GoldWing а Лаки рече да њега неће :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Bez ikakve uvrede,sabio si ga u crnu zemlju,za tebe samo gs i to dobro nasprengovan

:aha:

 

Laki uzmi ovo http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115110-bmw-r1200rt-2007/.

Ozbiljan sam i ti ozbiljno razmisli.

Ovo bi zr tebe bilo idealno. GS je visok. Ko po tome da đipa i planinari.

RT bi za tebe bio prava priča. Nađi neki da probaš.

Jbg, ne svidja mi se RT. Visina GSA mi nije problem. Kad sednem na bilo koji on se pretvori u "lowrider-a"   :lol:   :lol:   :lol:

I jos nesto: shvatio sam da ne treba da se zavaravam i da ce mi bilo koji tezi motor SIGURNO ispadati u npr manevrisanju u mestu ili u nekoj drugoj glupoj situaciji. GSA ima rollbar-ove okolo za razliku od RT-a pa mu je to jos jedna prednost.

 

Laki, poslusaj Jasminka. Ne znam za ovaj gore navedeni primerak u kakvom je stanju, ali ako neces sa asfalta RT je bolji izbor od GSA. Inace sam na GSA poslednjih 5 godina, a vozio sam i RT-a nesto malo, par hiljada. Cisto da znas da ne govorim napamet.

Isti odgovor. Ipak, ako ti nije tesko, kazi mi malo o razlikama u sedenju i voznji izmedju ova dva modela. Mislim da ga ima Saler iz Sapca.

 

kupi pan evropu i vozi se kao covek,4cilindra nema da tresu,pouzdan,poveci motor,honda. . .

Probao sam vec da sednem na jednu, i tu ima upravo onaj moj najveci problem: kolena su mi suvise savijena. Zbog kolena i gledam motor koji ima veci razmak izmedju sedista i pedala. Zbog toga sam i TDM-a kupio.

 

Pocinje novi krug :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

+ + + + +       :aha: 

 

 

kupi pan evropu i vozi se kao covek,4cilindra nema da tresu,pouzdan,poveci motor,honda. . .

Па то је скоро као и GoldWing а Лаки рече да њега неће :)

 

+ + + + +       :aha: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

KTM? Ne znam, probao sam da sednem na komsijin 990 (mislim da bese taj model) i nekako mi cudan. Po testovima (ne znam koliko im je verovati) KTM 1190 je bolji na off-u, a GSA na putu. Na zalost, nisam imao prilike da da provozam ni jedan ni drugi na putu, moracu da idem na srecu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

KTM? Ne znam, probao sam da sednem na komsijin 990 (mislim da bese taj model) i nekako mi cudan. Po testovima (ne znam koliko im je verovati) KTM 1190 je bolji na off-u, a GSA na putu. Na zalost, nisam imao prilike da da provozam ni jedan ni drugi na putu, moracu da idem na srecu

 

Mislio sam na 1290 super adv. To ima kolega Nemo koji je po sopstvenom navodjenju vrlo sretan covjek. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja