Jump to content

Moto Zajednica

Garazni stenderi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6829 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Planiram nabavku garaznog stendera. Nalazio sam svasta, od domace radinosti do Kern-Stabija, sa tockovima, bez tockova, itd. Sta i kakav stender nabaviti? Konkretno me interesuju prednosti i mane oslanjanja, direktno na viljusku ili na bobine? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zavisi od motora.

Ima slucajeva gde oslanjanje na viljusku smeta u radovima oko zadnjeg tocka...prilaz matici, klestima...tako da su tu bobine, kako ih zoves, neophodne za normalan rad bez trikova.

Za samo oslanjanje radi parkinga potpuno je sve jedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Planiram nabavku garaznog stendera. Nalazio sam svasta, od domace radinosti do Kern-Stabija, sa tockovima, bez tockova, itd. Sta i kakav stender nabaviti? Konkretno me interesuju prednosti i mane oslanjanja, direktno na viljusku ili na bobine? 

Iz mog iskustva ( imao oba ) bolje je i lakse, ako sam podizes motor oslanjanje na "bobine". ;):)

 

WKgmjD6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Nabavi centralni, neuporedivo je bolji i svrsihodniji. Ja sam za moij tdm svojevremeno imao ovakav koji je bio u mogučnosti da se suzi i imao je nosače i za prednju vilu.

 

post-27009-0-50163600-1468076475.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ja u vulkanizerskoj radnji koristim poseban za prednji a poseban za zadnji tocak.Ovaj na @brankovoj slici jeste za bobine ali ne moze na viljusku kao na @banovoj slici odnosno viljuska koja nema bobine.@BaneVuk pominje nosace za prednji tocak koji se stavljaju na isti stender,takav imam i nije bas praktican zato sto ide na donji kraj stapova pa nije stabilno.http://www.kupujemprodajem.com/Univerzalni-Stenderi-Novi-31696960-oglas.htm?filter_id=318225 ovaj koji je za prednji,ja koristim za zadnji tocak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja u vulkanizerskoj radnji koristim poseban za prednji a poseban za zadnji tocak.Ovaj na @brankovoj slici jeste za bobine ali ne moze na viljusku kao na @banovoj slici odnosno viljuska koja nema bobine.@BaneVuk pominje nosace za prednji tocak koji se stavljaju na isti stender,takav imam i nije bas praktican zato sto ide na donji kraj stapova pa nije stabilno.http://www.kupujemprodajem.com/Univerzalni-Stenderi-Novi-31696960-oglas.htm?filter_id=318225 ovaj koji je za prednji,ja koristim za zadnji tocak

post-27009-0-59554000-1468078633.jpg

post-27009-0-14520000-1468078660.jpg

 

Izvini nisam izgleda bio precizan. Rukohvati su kod mene bili različitih širina tj. za prednji i zadnji točak, dok su "hvatači" identični kao kod ovih na oglasu.Naravno nisam hteo da spominjem cenu ali evo da kažem da je komplet bio 25€. Što se stabilnosti tiće nisam imao promedbe.Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1707 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Jebi ga jos ne umem da ubacim slike pa se sluzim linkovima radi lakseg objasnjavanja
http://www.njuskalo.hr/dodatna-moto-oprema/stender-nosas-stalak-motor-motocikle-oglas-13194256    ovakav koristim za zadnji jer na viljusci sa bobinama,bobine upadaju izmedju ove dve male sipkice,problem je za prednji tocak jer ne mogu da odsafim osovinu da skinem tocak
https://www.louis.eu/artikel/kern-stabi-front-head-stand-adapter-for-10002650/10002654    ovakav za prednji,da bih mogao da radim na tocku.
Izvinjavam se na ovolikom objasnjavanju,samo zelim da pomognem u odabiru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Касно видех тему, али мислим да је предност наравно мотор који има "бобине" за штендер.

 

БанеВук, ако ти није проблем у ПП да ми пошаљеш где то има за 25е :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

bilo u louisu na akciji ali poodavno , poslao mi Sekula. Treba pratiti , uvek naleti nesto

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2848 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Verovatno oni kurčići sa oprošćenjem na viljuškama

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ne znam isplatili se uzeti ovo sokocalo ( za podmazivanje lanca bez stendera ) zadnjeg tocka posto ga mogu uzeti za 10E NOV. ;)

 

https://www.louis.de/en/artikel/rothewald-wheel-roller/10003270?filter_article_number=10003270

E vala za 10eura bi ga uzeo pa taman jednu sezonu da me sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Takav sam i sam... I onda, dvije godine kasnije, nemam u garaži napravljenoj za dva auta mjesto da pored auta parkiram motor... Onda se iznerviram, pobacam sve i iz početka...

Dzaba, Balkanski sindrom "Neka stoji, trebaće"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja