Jump to content

Moto Zajednica

Sekunda,ili gde bre žurimo...

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Juče bih na terapiji kod moje prije,i lepo ja to sve završim,i krenem kući sa Šumica,isključim se na auto put i raspalim ga malko.I sad već kod uključenja autokomanda,počinje da se zagužvava,onako solidno,i meni već smor.Ja malko levo,malko desno,i kad sam došao do onog isključenja za hitnu(ono kod autobuskog stajališta)ja ga zveknem po gasu da zaobidjem guzvu i isključim se za sajam.Tu mi je bila brzina negde oko 120(jer nikoga nije bilo na stajalištu).Jbg ponelo me.U sekundi se stvara baja koji takodje negde žuri,i iz one krivine od prolaza ispod autoputa,uleće sa 100 na sat,bez da je pogledao u levo,jer ga gledam sve vreme.U momentu sam krenuo da kočim,ali istog momenta shvatam da od toga nema ništa,već ga blago zanosim u desno,i mašim ga za 10 cm,ali prolazim uspešno,bez ikakvog kočenja.Ta odluka mi je spasila glavu.Da sam ga zavario,verovatno bih odleteo direkt na prijemno hitne.I eto nove teme,u crnoj hronici.Ne mogu a da se ne pitam,koji mi je bre .urac,imam 45 godina,i dilejišem ponekad kao klinac.Uz svu osudu koju treba da dobijem,jer pogrešio sam,imate li i vi ovakve momente?

post-13797-0-14777700-1464504335.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Redovno od kad sam promenio auspuh .... :lud:

 

Na sreću ili ne slabo vozim , pa su mi šanse da nagrebem proporcijalno male <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1217 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Što čovek više putuje to mu se redje dešavaju takvi momenti. Sashac druže, pusti taj gas kad voziš po gradu, bar ti imaš solidnu kilometražu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Kakav sad zaključak da se izvede iz ove priče?

 

Kad Sashac kao matorac i iskusan i pametan i uspešan i koji je pojebao pola beograda i sire, zavrce gas i prodje za trunku, jebaji ga, sto ne bi i ostali?

 

Ili...?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Juče bih na terapiji kod moje prije,i lepo ja to sve završim,i krenem kući sa Šumica,isključim se na auto put i raspalim ga malko.I sad već kod uključenja autokomanda,počinje da se zagužvava,onako solidno,i meni već smor.Ja malko levo,malko desno,i kad sam došao do onog isključenja za hitnu(ono kod autobuskog stajališta)ja ga zveknem po gasu da zaobidjem guzvu i isključim se za sajam.Tu mi je bila brzina negde oko 120(jer nikoga nije bilo na stajalištu).Jbg ponelo me.U sekundi se stvara baja koji takodje negde žuri,i iz one krivine od prolaza ispod autoputa,uleće sa 100 na sat,bez da je pogledao u levo,jer ga gledam sve vreme.U momentu sam krenuo da kočim,ali istog momenta shvatam da od toga nema ništa,već ga blago zanosim u desno,i mašim ga za 10 cm,ali prolazim uspešno,bez ikakvog kočenja.Ta odluka mi je spasila glavu.Da sam ga zavario,verovatno bih odleteo direkt na prijemno hitne.I eto nove teme,u crnoj hronici.Ne mogu a da se ne pitam,koji mi je bre .urac,imam 45 godina,i dilejišem ponekad kao klinac.Uz svu osudu koju treba da dobijem,jer pogrešio sam,imate li i vi ovakve momente?

 

Jos jedan razlog da novajlijama se ne preporucuju R1 i slicne gluposti jer su oni ''stabilni u glavi'' i slicne budalastine. Ponese nas kad tad pa imali i 100 godina.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Kakav sad zaključak da se izvede iz ove priče?

 

Kad Sashac kao matorac i iskusan i pametan i uspešan i koji je pojebao pola beograda i sire, zavrce gas i prodje za trunku, jebaji ga, sto ne bi i ostali?

 

Ili...?

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Ma gde bre jes lood... :lud: Ali zar negde ovo nije razlog svih sranja...Eto ni mi stari i iskusni jebači ne odolevamo...Malo zurbe,sekunda nepažnje i chiiiaooo drugariii...Tema je da se zamislimo malko,i podelimo slična iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Svakom čoveku, mladom ili starom, više ili manje uspešnom treba malo žiške.

Nekome je zadovoljstvo da lista live score dok gužva listić, a ja volim da mojih 70 -ak konjća zanjišti iz sveg glasa.

Što bi rekli svaka budala ima svoje veselje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Par puta samo sto moja masina nije toliko jaka ali opet....Vozim prema Kosmaju i okolini pa mi se desavalo da ga zaletim jer znam put ali iznenada mi izadje traktor sa plugom ili cak kombajn koji zauzme ceo put.

Posle par situacija sam odlucio da vozim sto normalnije i da se navikavam na takvu voznju jer sam znao da cu kupiti jaci motor a onda bi sanse bili mnogo vece da dodje do tragedije.Sad sredjujem Gpz-a 750 ali ga i vozikam ali nemam neku zelju da probam koliko moze i slicno.Vise razmisljam o nekoj daljoj voznji i obilasku novih mesta.

Sto rece drugar,mani ga jedan je zivot. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Cesto sam na toj relaciji. Kod Dusanovca na pravcu uvece nema guzve, pa mi se desi da poteram u crveno. Vrlo brzo i usporim, i postavim sebi isto pitanje...iako mi niko nije izleteo, niti se desila neka problematicna situacija...djavo mesa prste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Svaki dan vozim autoputem, Komanda-Bežanijska kosa, dvaput dnevno. 16 konjića, pa ni nema neke transformacije u metak...

Više volim da se zabudalim na nekom nekategorisanom putu nego u gradskom saobraćaju, manje boli ako se nešto desi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2096 postova

Više volim da se zabudalim na nekom nekategorisanom putu nego u gradskom saobraćaju, manje boli ako se nešto desi.

 

Vidim da ću ipak u enduraše,vreme je... :takoje:

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Da sam ga zavario,verovatno bih odleteo direkt na prijemno hitne.I eto nove teme,u crnoj hronici.Ne mogu a da se ne pitam,koji mi je bre .urac,imam 45 godina,i dilejišem ponekad kao klinac.

A ko bi posle masir'o one tete?

Teško da se nekome od nas nije desilo nešto slično-da mu ga neda malo po gasu, da ne oseti ono ubrzanje.

Pre nekoliko dana sam se malo vozikao sa klincem, bez ludiranja, malo preko ograničenja, prazna džada... I samo smo odjednom počeli  malo da ludujemo, da se pretičemo, ništa mnogo preterano, ali... Kada smo došli kući, razgovarali smo o tome i ni jednom od nas nije bilo jasno koje nas je drekalo zajahalo. Jednostavno, poneo nas trenutak. Da je pametno - nije, da je lepo - jeste! Doneli smo odluku da kada jednog uhvate pundravci, da se drugi na to ne prima.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Da sam ga zavario,verovatno bih odleteo direkt na prijemno hitne.I eto nove teme,u crnoj hronici.Ne mogu a da se ne pitam,koji mi je bre .urac,imam 45 godina,i dilejišem ponekad kao klinac.

A ko bi posle masir'o one tete?

Teško da se nekome od nas nije desilo nešto slično-da mu ga neda malo po gasu, da ne oseti ono ubrzanje.

Pre nekoliko dana sam se malo vozikao sa klincem, bez ludiranja, malo preko ograničenja, prazna džada... I samo smo odjednom počeli  malo da ludujemo, da se pretičemo, ništa mnogo preterano, ali... Kada smo došli kući, razgovarali smo o tome i ni jednom od nas nije bilo jasno koje nas je drekalo zajahalo. Jednostavno, poneo nas trenutak. Da je pametno - nije, da je lepo - jeste! Doneli smo odluku da kada jednog uhvate pundravci, da se drugi na to ne prima.  

 

O tom osecaju i pricam... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Hornet 600, TRK 251

Očigledno nisi usamljen,  prema tome opušteno :) i nisi jedini kojeg u tim godinama podprckiva onaj crveni đavolak koji sedi na desnom ramenu   :dilema:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Tako se i meni desilo kad sam isao precicom od jednog do drugog grada, a precica je puna krivina (raj za motor), nisam znao koliko je ostra prva krivina do te veceri... Vozim laganica 60-70 i ulazim u tu krivinu, medjutim put je uzi, nema mnogo mesta za secenje krivine, kocim onako kako bih ispred svake nepoznate krivine, medjutim, lakat krivina je blaga za ovu.. Vidim da nije sala, kocim i prednjom i zadnjom, vec sam presau u suprotnu stranu, i kako ulazim u krivinu svetlo od mog fara osvetljava jednu babu koja me videla kako sam uleteo u krivinu i baba staje, ja prolazim pored nje, a ona meni rukom pokazuje da sam lud.... Nisam ni stao, niti svirao, jbg baba je bila u pravu.. Ali sta da je bio neosvetljen traktor.. Ko zna sta bi bilo.... Jos jedna lekcija u zivotu.. :):)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Jbg, ovo je svakodnevna situacija na svim sličnim uključenjima. Obratite pažnju na još dva kritična mesta:

 

1. Posle Mosta na Adi u smeru prema Sajmu, pogotovo van špica. Sa onog uključenja iz smera Rakovice prema Sajmu izleću kao blesavi pa iako postoje tri trake neretko se dešava da iz kranje desne izleću pravo u kranju levu. Ja sam imao sličnu situaciju kao Sashac s tim što mi je brzina bila malko veća...

 

2. Uključenje na Most na Adi iz smera Jurija Gagarina prema Rakovici... Ista situacija. Sa te rampe se neretko uključuju direktno u krajnju levu traku, ne očekujući nikakav saobraćaj na mostu jer uključenje kod Buvljaka retko ko koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Isto pitanje sam sebi postavio juče,koji mi qrac...

 

Poslednji put kada sam se tako opustio imao sam udes ali ne mojom krivicom,nigde se ne žurim ali postala mi rutina da svakodnevno na otvorenom kazaljka dolazi na dve glave,što nikada nisam radio.

 

Nisam klinac,vozim veće motore uskoro će biti okruglo jednu deceniju,svačega sam se nagledao ali bitno je na vreme staviti prst na čelo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Vrlo često se pomisli kako je situacija na izgled bezbedna i osetimo se sigurnim. Tu pocinje belaj jer svesno negiramo opasnost pravdajuci se trenutnom slikom ispred nas kao i svojom vestinom. Sve ostalo se napakuje kao kockice i ore nego sto si svestan ostao si do kraja života obelezen na ovaj ili onaj način.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1295 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Svi odvrcemo gas po nekad, opasno je ako to postane svakodnevni stil voznje. Ja po nekad odvrnem domacinski, u tom trenutku mi se cini da je to sasvim u redu, ali kad dodjem kuci i pocnem da vracam film u nazad, pomislim koji sam ja magarac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Danas mi se prvi put desilo da mi skuter "izbaci dupe" tj.zapleše zadnjim krajem. Preticao autobus na potpuno suvoj i vreloj cesti zavrnuo ručicu gasa na nekih 50kmh i zaplesao. Desilo se još dva puta danas,jednom u preticanju i jednom na jako maloj brzini u krivini penjući se na nadvožnjak kod moto staze Zalužani. Uz to još vidio ružan pad dvojice kolega koji su vozili trening i to na jako brzom dijelu staze. Meni za danas previše uzbuđenja i pomalo sam se ukenjao od svega :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

To i jeste u pitanju.Odlepis nekad i eto sranje...Da stalno tako vozim ne bih tolike godine preziveo.Ali i ti momenti,nazalost mogu da nam dodju glave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

A da li je neko razmisljao koliko oprema utice sa podsvesno dodajete gas kako bi se vi ohladilo? Npr, obucete se komplet, pod jaknom i dobrim pantalonama bude vrucina i krece dodavanje gasa, jer je normalna da na vecoj brzini bude prijatnije.. I onda se desi sta sve moze da se desi, cisto zato sto ste nervozni i vrucina vam je, dok na primer, da ste bili u majici ili duksu, naravno sa kacigom, bilo bi mnogo opustenija voznja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 823 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Danas mi se prvi put desilo da mi skuter "izbaci dupe" tj.zapleše zadnjim krajem. Preticao autobus na potpuno suvoj i vreloj cesti zavrnuo ručicu gasa na nekih 50kmh i zaplesao. Desilo se još dva puta danas,jednom u preticanju i jednom na jako maloj brzini u krivini penjući se na nadvožnjak kod moto staze Zalužani. Uz to još vidio ružan pad dvojice kolega koji su vozili trening i to na jako brzom dijelu staze. Meni za danas previše uzbuđenja i pomalo sam se ukenjao od svega :D

A da promenis gume za vaki slucaj? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja