Jump to content

Moto Zajednica

VTR, XX,VFR

Recommended Posts

Guest diRRty

Bili mi danas Pablo i ekipa.Imao sam priliku da probam gore pomenute motore, ali malo malo ozbiljnije.Zajednicko im je sva tri motora leze kao pegle, i to gore navedenim redom.Danas sam imao priliku da se odusevim DBS sistemom kroz krivinu do JAJA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Drago mi je da ti se svideo VTR :D Meni je bilo do jaja da ga cujem kao pesak ;)

 

Inace, imao sam cast da provozam Dirtyjevog Cometa i mogu vam reci da sasvim lepo ide... Uopste motor nije zajebancija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Vidi brate, VTR je ono pravo, gomila snage i V2.Motor jezivo dobro lezi u onoj krivini, toliko uliva samopuzdanja da to nije normalno, cak mi se cini da je opasan koliko dobro lezi , bojim se da tu covek moze da se jebeno preceni.

Sto se tice Cometa, drago mi je da ti se svidja, ali nazalost pravi utisak odaje tek kad neko sedne sa nekog motora njemu konkurentkog i onda vidi koliko dobro ide, sto na tebe posle VTR mozda i nemoze da ostavi pravi utisak.

Mogu ti samo reci da XX jebeno dobro lezi ali ipak je to veliki motor i imam malo utisak kao da vucem prikolicu za sobom.VFR mi po pitanju snage ne odaje utisak mnogo snaznijeg motora od mog, ali sam isto i sa njime dosta zadovoljan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
DBS ili CBS?!

 

VFR je tek nekih 20 konja jaci od Cometa i dosta tezi' date=' tako da se neki porast snage ni ne moze osjetiti.[/quote']

Nisam siguran kako je tacna skracenica , ali uglavnom radi se o kocenju na oba tocka preko prednje kocnice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE
...radi se o kocenju na oba tocka preko prednje kocnice

Sistem je uradjen isto kao na automobilu. Postoji konstantna raspodjela sile kocenja na zadnji i prednji tocak (nisam siguran da li na nekim sistemima postoji i regulator sile kocenja na zadnjem tocku...). Jedna stvar se tu meni ne svidja:

Naime, ukoliko na vozilu blokiraju/blokira prednji tockovi/tocak tada se gubi upravljivost vozila.

Ukoliko blokiraju/blokira zadnji tockovi/tocak tada se gubi stabilnost vozila.

E sad, taj sistem je tako podesen tj. ima takvu raspodjelu da uvijek, ukoliko dodje do blokiranja, blokiraju/blokira prednji tockovi/tocak (veca je sila kocenja na prednjim tockovima, sto je i logicno jer se pri kocenju dio mase prebacije naprijed). To je sve zato sto je sa aspekta kocenja vaznija stabilnost od upravljivosti. Da se razumijemo, vazno je i jedno i drugo, ali od dva zla trebalo je izabrati manje. Medjutim, za iskusnije vozace ili za profesionalne vozace je mnogo bolje kada prokliza "guzica" nego "nos". Jer takav vozac ce znati da se snadje u toj situaciji sto ne vazi za obicnog lika koji vozi od tacke A do tacke B i sto se njega tice to vozilo pokrecu dva crnca pod haubom... Tako da mislim da je za iskusnijeg vozaca u granicnim uslovima voznje bolje da ima posebne komande za kocenje...

 

Naravno, za normalne uslove gradske i touring voznje i za vecinu profila vozaca, ovaj sistem je i vise nego savrsen!

Jos u kombinaciji sa ABS-om... :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

imam ooogromnu zelju da XX probam.. mislim da je to zvijer koja se tesko zna obuzdat... ma sve mi se cini da bi se nas 2 super slagali, karakterom najvise 8) brz, pouzdan motor, put ne osjetis.. vrh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
imam ooogromnu zelju da XX probam.. mislim da je to zvijer koja se tesko zna obuzdat... ma sve mi se cini da bi se nas 2 super slagali' date=' karakterom najvise 8) brz, pouzdan motor, put ne osjetis.. vrh[/quote']

Gresis XX uopste nije zver koja se tesko daje obuzdati bas napratov, motorcikl ogromne snage kojom vrlo ugladjeno raspolaze ni blizu litarskih motora u verziji RR.Motor ima raspolaze ogromnom snagom , ali deluje vrlo pitomo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
DBS ili CBS?!

 

VFR je tek nekih 20 konja jaci od Cometa i dosta tezi' date=' tako da se neki porast snage ni ne moze osjetiti.[/quote']

Nisam siguran kako je tacna skracenica , ali uglavnom radi se o kocenju na oba tocka preko prednje kocnice

 

Ne znam kako ga sada krste, ali se ranije zvao integralni sistem kocenja. Koristili su ga Guzzi i Benelli jos pocetkom 80-tih. Mislim da su ga nasi vojni Guzzi imali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Ne znam kako ga sada krste' date=' ali se ranije zvao integralni sistem kocenja. [/quote']

 

Ima ga i skoro svaki skuter sa vise od 150ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

 

Ne znam kako ga sada krste' date=' ali se ranije zvao integralni sistem kocenja. [/quote']

 

Ima ga i skoro svaki skuter sa vise od 150ccm

Jebali te skuteri, skuter nije motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

VFR 800 fi ima 106 ks. ali posto ima mnogo bolju zastutu od vetra nemas pravi osecaj brzine, bez ljutnje ali comet i vfr se ne mogu porediti ni po kom osnovu, a i drugi su tip i klasa motora. VFR masina je . . . . . jebiga to svi valjda znamo. pozdrav !!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Takodje i xx i vtr su nesto sasvim drugo i od vfr. Znatno jaci, vtr je motor za stazu a vfr je visenamenski motor, pomalo je i sportski i gradski , malo vise putni, ali ni u jednoj od tih solucija nije vrh sto bi bilo i nemoguce sjediniti.ali kao pokusaj da imas malo od svega je dosta vredan paznje. a o kvalitetu tog motocikla suvisno je pricati. Pozdrav jos jednom !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350
DBS ili CBS?!

 

VFR je tek nekih 20 konja jaci od Cometa i dosta tezi' date=' tako da se neki porast snage ni ne moze osjetiti.[/quote']

Nisam siguran kako je tacna skracenica , ali uglavnom radi se o kocenju na oba tocka preko prednje kocnice

 

Ne znam kako ga sada krste, ali se ranije zvao integralni sistem kocenja. Koristili su ga Guzzi i Benelli jos pocetkom 80-tih. Mislim da su ga nasi vojni Guzzi imali.

 

Imaju ga V35/II na primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

CBS sistem kod novijih motora olaksava kocenje neiskusnijim vozacima, tako sto stiskanjem rucice aktivira jedan prednji disk i pomalo zadnji, a pritiskom na papucicu drugi prednji disk i takodje pomalo zadnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
imam ooogromnu zelju da XX probam.. mislim da je to zvijer koja se tesko zna obuzdat... ma sve mi se cini da bi se nas 2 super slagali' date=' karakterom najvise 8) brz, pouzdan motor, put ne osjetis.. vrh[/quote']

Gresis XX uopste nije zver koja se tesko daje obuzdati bas napratov, motorcikl ogromne snage kojom vrlo ugladjeno raspolaze ni blizu litarskih motora u verziji RR.Motor ima raspolaze ogromnom snagom , ali deluje vrlo pitomo

 

Tacno tako. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

LBS - Linked Braking System

 

Inace VFR je izvanredan motor koji vazi za "ultimativni" motor ako moras imati jedam motorcikl. Znaci, odlican sportski motor, odlican motor za putovanja, izvanrednog kvaliteta. Sve u svemu VFR je izvanredan motor i sama cinjenica da se jos uvek prodaje u neznatno izmenjenom obliku je potvrda kvaliteta.

 

Sto se tice "lezanja" motora tu su ogibljenje (suspension) i gume najbitnije. Ramovi sva tri motora su odlicna i oni sa odlicno nastelovanim ogibljenjem i dobrim gumama jednako ulivaju samopouzdanje u krivinama, kada lezi onda lezi.

 

Evo jedan link o stelovanju ogibljenja:

http://www.sportrider.com/tech/146_0006_susp/

 

Honda VFR:

http://www.motorcycle.com/mo/mchonda/98vfr800.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja