Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha tmax 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova

 Na ovu semu koju ja imam ne vidim ga nikako. Meni treba termo prekidac koji salje signal na relej koji pali ventilagor, e sada kada bi mi neko pomogao da mi kaze gde se nalazi taj relej na kom delu motora da pocnem to raditi.

Screenshot_20240825_171453_Microsoft 365 (Office).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
WWW.MANUALSLIB.COM

Yamaha 2007 XP500 Manual Online: checking the radiator fan motor, Checking The Coolant Temperature...

 

Evo manual, izvinjavam se na pogrešnim informacijama, Krokodilo je u pravu, taj hladnjak nije od tog modela, tvoj motor ima samo senzor temperature koji je vezan za ECU, a zatim ECU preko releja i osigurača pali ventilator. Znači ako ti je senzor temperature ispravan, treba proveriti osigurač i relej ventilatora i sam ventilator. Neko me neko ispravi ako grešim i još jednom se izvinajvam na pogrešnim informacijama.

Sve ti je objašnjeno na 344 strani.

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Tebi je ventilator uboden u ECU preko releja i ima svoj osigurač, tako pokazuje šema, proveri vent, relej i osigurač, ako je sve ispravno ostaju instalacije i na kraju ECU.

Promenio član Betta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9201 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo nije njegov hladnjak (od starijeg modela je), pride u losem je stanju (pokrivljeno saće sa gornje strane) i ne stoji pod tim uglom.

 

Screenshot_2024-08-26-08-46-04-695_com.android.chrome_1.thumb.jpg.9edded3a70818e477d1a036998fcf14a.jpg

 

Budzeraj može biti iz par razloga. 

Prvi, bezbolniji je da je procureo oem hladnjak.

Drugi razlog može biti da je bajk nasadjen na ivičnjak te probusen hladnjak (ovo se desilo drugaru).

Treća, najgora opcija je ta da je bajk imao udes, dobar udarac sa prednje strane gde je točak utrčao u hladnjak.

 

Ventilator da ti ne radi ne bi mogao voziti. Prvo proveri nivo rashladne tečnosti, ako je nema dovoljno doli obicnu vodu.

Zatim upali motor, prati temperaturu i sacekaj ventilator da upali.

Verujem da će biti sve ok, gasis motor icekas da se ohladi.

Kad se ohladi ispusti antifriz i isperi sistem dobro, sipas novi, palis i čekaš ventilator/pratis.

Ako je sve Ok, gasis i pustis da se ohladi. Kad se ohladi proveravas i stavljas nivo rashladne na max i to je to.

 

PS 

Ubacii sam sliku, 44 pozicija je termo prekidač.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Gledao sam prednju viljusku, nigde nije kliva sve plastike su na mestu, moje misljenje da je zakacen na visokom ivicnjaku, posto je polomljena donja plastika, kako mislis da ne mogu voziti nece se upaliti motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Da li je vent vezan za ECU i ne bi upalio da je otkačen ? Ta slika gore je od starijeg modela ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Upalio se ventilator, sve je povezano trebalo je pola sata rada u mestu da upali ventilator, hladnjak je postavlje nadole, kada budem naisao na polovan a dobar hladnjak sigurno ga uzimam da vratim u originalu, ovako ima da isperem sistem i nadam se vozim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja