Jump to content

Moto Zajednica

Diskusija o BMW-ovom boxer agregatu

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

U novembru sam kupio  r1100gs.

Ova tema mi je lagla kao slag na ......

 

Hvala Vladu , Pitu i svim ostalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

E bas bih voleo da procitam to gde je Motholic imao ostriji ton, sve sam pregledao ali ne mogu da pronadjem. Da nije obrisano?

 

Pise druze nije obrisano, samo ne zelis da procitas iako kako vidim nekoliko ljudi vec (sem mene) skrece paznju na to. A i kolega Motoholic je sam primetio da je ostro reagovao (ako nevidis, pitaj njega gde)

 

Zbog takvih stavova i zelje da se bude u pravu po svaku cenu i kad to bas nije tako ja vam sad moram reci, laku noc sviraci i hvala na paznji.

 

P.S.

Da neko nebi bio u zabludi. Lalajko je moj drug (ako me se nije odreko juce ili danas). Deco nemojte ovo da probate kod kuce. Napravicete njesra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zbog takvih stavova i zelje da se bude u pravu po svaku cenu i kad to bas nije tako ja vam sad moram reci, laku noc sviraci i hvala na paznji.

 

Sta da ti kazem druze... sledeci put biraj temu koju mozes da branis i gde ces biti u pravu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

E bas bih voleo da procitam to gde je Motholic imao ostriji ton, sve sam pregledao ali ne mogu da pronadjem. Da nije obrisano?

... E zato veoma cenim realno iznosenje pro/cons od strane Motoholic-a, iako je, po meni, u nekom postu imao ostriji ton...

Moj post je bio tako koncipiran da nije pozivao na repliku. Pa cak i da jeste, jedini clan koji je spomenut je Motoholic (u pozitivnom kontekstu). Nije mi jasno zasto se drugi tu pronalaze. A kada sam vec prozvan...

Mislim da je dovoljno sto sam napisao. A sto nije pazljivo procitano, nije moj problem. Ali i pored, toga pogledati boldovana slova.

Lalajko, ne mogu svi (i ne treba) da imaju iste kriterujeme i poglede na svet (ostriji-blazi ton, lepo-ruzno, korisno-bezkorisno, upotrebljivo ili ne,...).

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Cekaj Ivice, po tebi, stav "vi ste slabi, i zastranili ste, ja sam mnogo jaci od vas pa nisam" je kakav?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Ajd pa odoh u krevet ...

DA Veljo mi se ustvari salimo na pet strana, provalio si nas iz prve. Motoholic je dao odgovor na moje pitanje sta ce cilindri na tako cudnom mestu u prvoj recenici prvog odgovora u temi (prvi njegov post posle mog pitanja).

On je napisao da cilindri tako stoje NAJVISE ZBOG TRADICIJE koja je zapocela 1920 ih godina (verovatno im glupo da se pismane sad)  :D

Dalji razgovor i diskusija su bili cisto kurtoazne prirode posto smo sve razjasnili u prvom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd pa odoh u krevet ...

DA Veljo mi se ustvari salimo na pet strana, provalio si nas iz prve. Motoholic je dao odgovor na moje pitanje sta ce cilindri na tako cudnom mestu u prvoj recenici prvog odgovora u temi (prvi njegov post posle mog pitanja).

On je napisao da cilindri tako stoje NAJVISE ZBOG TRADICIJE koja je zapocela 1920 ih godina (verovatno im glupo da se pismane sad)  :D

Dalji razgovor i diskusija su bili cisto kurtoazne prirode posto smo sve razjasnili u prvom odgovoru.

 

aaaaaaaaa , e pa onda ova tema ima potpuno smisla.... ;D ;D ;D

@MIKKA a i nisi neki fotograf :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Ajd pa odoh u krevet ...

DA Veljo mi se ustvari salimo na pet strana, provalio si nas iz prve. Motoholic je dao odgovor na moje pitanje sta ce cilindri na tako cudnom mestu u prvoj recenici prvog odgovora u temi (prvi njegov post posle mog pitanja).

On je napisao da cilindri tako stoje NAJVISE ZBOG TRADICIJE koja je zapocela 1920 ih godina (verovatno im glupo da se pismane sad)  :D

Dalji razgovor i diskusija su bili cisto kurtoazne prirode posto smo sve razjasnili u prvom odgovoru.

 

aaaaaaaaa , e pa onda ova tema ima potpuno smisla.... ;D ;D ;D

@MIKKA a i nisi neki fotograf :)

 

pa jebiga, zato sam i kupio GS-a da nadoknadim !!!  ;D ;D ;D

 

Što se tiče bučnog menjača na GS-u, dajem svakome po 100 eura ako čuje kad ubacim u prvu, a da mi ne gleda u nogu...

 

hihihi ! ne znaju moj Gasho !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

Što se tiče bučnog menjača na GS-u, dajem svakome po 100 eura ako čuje kad ubacim u prvu, a da mi ne gleda u nogu...

 

a jel mogu da gledam u displej  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Što se tiče bučnog menjača na GS-u, dajem svakome po 100 eura ako čuje kad ubacim u prvu, a da mi ne gleda u nogu...

 

a jel mogu da gledam u displej  ;D ;D ;D

 

a ne !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Uf, tema ode na pogresnu stranu (dobro je i dovde doslo kakva je  ;D).

 

Hajde da se malo vratimo na temu i da naucimo nesto. I da se ne prepiremo kao deca.

 

Tema je: Diskusija o BMW-ovom boxer agregatu

 

Ostavimo na stranu kvalitet opreme, zavrsne obrade i svega sto krasi svaki BMW. Sta bi bilo kada bi umesto bokser motora, u GS postavili cilindre u rednom rasporedu? Sta bi bilo sa krivom snage i obrtnog momenta i kako bi se to odrazilo na vozne karakteristike, upravljivost i upotrebljivost GS-a u svim onim situacijama gde se on nalazi (on road i off road)?

A sta bi bilo kada bi stavili motor sa V rasporedom cilindra (30, 60 ili 90 stepeni)?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Uf, tema ode na pogresnu stranu (dobro je i dovde doslo kakva je  ;D).

 

Hajde da se malo vratimo na temu i da naucimo nesto. I da se ne prepiremo kao deca.

 

Tema je: Diskusija o BMW-ovom boxer agregatu

 

Ostavimo na stranu kvalitet opreme, zavrsne obrade i svega sto krasi svaki BMW. Sta bi bilo kada bi umesto bokser motora, u GS postavili cilindre u rednom rasporedu? Sta bi bilo sa krivom snage i obrtnog momenta i kako bi se to odrazilo na vozne karakteristike, upravljivost i upotrebljivost GS-a u svim onim situacijama gde se on nalazi (on road i off road)?

A sta bi bilo kada bi stavili motor sa V rasporedom cilindra (30, 60 ili 90 stepeni)?

 

Pozdrav

 

Ja bih postavio kontra-pitanje: zašto bi menjao bokser za agregat neke druge vrste?  Trudim se da budem objektivan koliko mogu, ali zaista ne vidim ni jedan validan argument zašto je takav konkretan raspored cilindara problematičan?  Ja se sa mojim svakodnevno provlačim kroz saobraćaj.  Zaista širina nije problem, al' džaba ja to pričam kad mi oni koji ga nisu vozili ne veruju.  Padanje na cilindar?  Pa crash barovi nisu skupi i lako se instaliraju.  Dakle, nikakav problem.  To navodno trzanje u stranu?  Ja to u vožnji nikada nisam osetio.  Oseti se kad stojiš u mestu, držiš ga u leru i naglo mu dodaš gas.  Dakle kad ga turiraš u mestu.  Al' ja to ne praktikujem.  U pokretu se ne oseća.  Al' opet džaba ja to govorim; neki ne veruju pa ne veruju.  Dakle u čemu je konkretno problem to što cilindri leže vodoravno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Što se tiče bučnog menjača na GS-u, dajem svakome po 100 eura ako čuje kad ubacim u prvu, a da mi ne gleda u nogu...

 

Jel' ti boxer agregati prave toliku buku da se menjac ne cuje?  ;D ;D ;D ;D

 

(bilo je jace od mene)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Ajd’ da prokomentarišem i taj menjač...  Na mom F650GS-u menjač tandrče baš glasno.  Na R1200GS-u jedva da se čuje blago "klik".  Možda su na starijim modelima menjači bili bučniji, ne znam.  Vozio sam R1100 i R1150 i GS i druge modele, i menjači su im izrazito tihi.

 

Na mom F650GS-u k'o što rekoh, menjač jeste bučan.  Ali... nikada sa njim nisam promašio brzinu, nikad nisam morao da menjam bilo šta u vezi prenosa, čak mi je na njemu i dalje originalno kvačilo.  Dakle, prenos šljaka kako treba, a to što se čuje, jbg, meni ne smeta.  Šta da radim; ne lažem, ne foliram se, stvarno mi ne smeta.  Da se kvari i da imam funkcionalnih problema, to bi mi smetalo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

i meni nisu do sada zasmetali cilindri ! svaki dan ga vozim po gradu i guzvi i svuda se provlacim, par puta mi je "ispao" ali nikakav problem ! ti je rollbar !  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

i ja sam vec pominjao....rucice volana su najsiri deo GS-a....i koferi pozadi kad su skroz razvucheni ili ako nemas vario kofere nego metalne.

 

tako da cilindri uopste ne smetaju,,,,e sad kad motor padne na stranu...nije mi se jos desilo ali siguran sam da hoce...polozio sam ga namerno da vidim na sta se oslanja....dakle kraj rucice volana, crash bar kod cilindra i pozadi kofer, na stromu obavezno ako nemas crash bar puca plastika i rucica kvachila ili kocnice i steta je odprilike ista, a ako imash crash bar prodjes dosta bezbolno na oba motora......

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 584 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: ZX 12 R

 

Cuj potreban...Sta podrazumevas pod potrebom? Da li je na neki dugi nacin tebi POTREBAN ZX12R? Nikako ne mozes bez njega?

 

 

Upravo tako. Vjerovao ili ne,meni je na neki drugačiji način ( različito od onoga što nudi GS ) trenutno baš potreban ZX 12 R i danas ne vidim sebe na nekom drugom motoru..

Ja od motora očekujem da me zakuje,da mi se od dodavanja gasa zgrči utroba,da me prepadne,da me stalno drži na oprezu,ako mu "lupim šamar" da mi vrati...

Ja sam srećan kada vidim kazaljku debelo preko 300 kmh i sada mi je malo i ovih njegovih 190 konjića ( što bi rekla moja žena stigao me zakašnjeli pubertet,klimaks ili nešto trće,jebi ga... ;) ) pa sam na putu da ga naturpijam na 220 Lipicanera. Šta ćeš,svaka budala ima svoje veselje.

 

Na bih da ovo protumačite da sam razmetljiv, ali da imam boksera ( ne znači da ne mogu da ga imam i da ga neću opet kupiti ) ne bi mi bio potreban skuter po gradu. Ovo ne znači da je sve u meni i da sam Supermen na dva točka,nego da su BMW R serije savršeno dobro izbalansirane i upravljive,te da ih je mnogo lakše voziti od japanskih R i F serija sličnih gabarita.

 

Da me opet ne shvatite pogrešno,ja dajem svoj glas bokserima ( ni ja tu ništa ne bih mijenjao ), a vidim da se jedan istinski zaljubljenik u enduro mašine ( Vanja GS,čovjek koji zna šta je i dugo putovanje i silazak sa asfalta )  pokajao što je prodao  GS-a i kupio  Japanca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

 

Cuj potreban...Sta podrazumevas pod potrebom? Da li je na neki dugi nacin tebi POTREBAN ZX12R? Nikako ne mozes bez njega?

 

 

Upravo tako. Vjerovao ili ne,meni je na neki drugačiji način ( različito od onoga što nudi GS ) trenutno baš potreban ZX 12 R i danas ne vidim sebe na nekom drugom motoru..

 

 

Bravo !

 

ja tehnicki nisam potkovan i to mi nije struka, da vodimo polemiku o fotografiji to bi bila vec druga prica ! voleo bih stvarno da cujem "prave" komentare u vezi boxera, mane-prednosti !!!

 

a ne gluposti tipa, vire cilindri, los za saobracaj, crcice ako padne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja