Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
1 minute ago, brdy said:

Pogledaj i nekog transalpa, ja sam jurio klea, ali su sve bili lesevi, onda sam seo na trandzu i video da je to to, mnogo je bolji enduro od kle a.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

 

Kolega, ne bih se slozio :jee:trandza je kvalitetniji motor, ali ni po cemu nije bolji enduro, naglasavam enduro, od klea. 

 

Kle ima veci klirens, laksi je, upravljiviji, zilaviji i brzi od trandze, manje trosi, jeftiniji za odrzavanje i registracija. Trandza ima veci tank, mnogo udobnije sediste i bolju zastitu od vetra. 

 

Naravno, ovo je moje misljenje :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Umalo da sednem na AT, gledao i TA pa teneru paaaa sam morao da oladim par piva..generalno hoću klinca da naučim da tera n` dura a to je ipak KLE po konstituciji..ja bi ktma ali ovo~ono :givemebeer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
 
Kolega, ne bih se slozio :jee:trandza je kvalitetniji motor, ali ni po cemu nije bolji enduro, naglasavam enduro, od klea. 
 
Kle ima veci klirens, laksi je, upravljiviji, zilaviji i brzi od trandze, manje trosi, jeftiniji za odrzavanje i registracija. Trandza ima veci tank, mnogo udobnije sediste i bolju zastitu od vetra. 
 
Naravno, ovo je moje misljenje :jee:
Ok stoji da je dobar motor, vozio sam obadva, plus mu je samo registracija ne trosi manje sigurno jer je do 4000 mrtav konj, upravljiviji nije sigurno vece mu je teziste, i plus premekan je na prednjoj viljusci, i sediste ima kao kros motori, nije za dvoje nikako, jedino ako stajete na pola sata. Lepo je klepetalo cenim ga, bio mi je prvi pik jer mi je i dosta lepsi od trandze, za klince koji se uce nema boljeg motora po meni.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Kad smo vec kod trzista, zasto nema novijih modela KLE-a na prodaju? ili ja gledam na pogresnom mestu (polovniautomobili.com), ili su se toliko dobro pokazali da niko nece da proda? :staa2::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900
pre 50 minuta, brdy je napisao:

onda sam seo na trandzu i video da je to to

 

Sreca pa su ovde sve fini momci pa niko nije ovo pogresno shvatio :D
Oba motora su dobra, svaki na svoj nacin. Koji je bolji, zavisi od potreba onoga ko kupuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ja isto imam kawu ali versisa.Mislim da je ista priča kao i za kle.Moj je 2007,negovan,53000 ,i sad kad bi ga prodao za 3000 e,šta da kupim ,2012 godište,neko će reći noviji je a ja ću reći jeste al je isti k kao i moj .ZNAČI SAMO NOVO.A sad i ko ima neće da se otvori za novo i onda dodjemo do toga  da nam jako omatore motori pa svako ulaganje odma pali lampicu da li se to isplati.

To sve  pada u vodu ako čovek kupi recimo enduru a ne ponadje se na nojoj pa hoće da menja vrstu motora pa ga to tera da jeftinije proda a skuplje kupi.

Mislim da se u matoro vredi ulagati samo ako hoce da se vozi bar 5 godina pa da se ulaganje izamortizuje .A nešto što je nerealno skupo a matoro  mora da je kao iz salona bez ijedne tačkice, sa malom kilometražom ,samo tako će  se prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
11 hours ago, brdy said:

Ok stoji da je dobar motor, vozio sam obadva, plus mu je samo registracija ne trosi manje sigurno jer je do 4000 mrtav konj, upravljiviji nije sigurno vece mu je teziste, i plus premekan je na prednjoj viljusci, i sediste ima kao kros motori, nije za dvoje nikako, jedino ako stajete na pola sata. Lepo je klepetalo cenim ga, bio mi je prvi pik jer mi je i dosta lepsi od trandze, za klince koji se uce nema boljeg motora po meni.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

 

Kolega, ti si naveo da je TA bolji enduro, ja sam izneo svoje argumente zasto je KLE bolji enduro od TA. Manje trosi, to ti garantujem, i laksi se vozi neki off neko sa TA, sto i jeste najbitnije za enduro. 

 

Ja kad pricam o enduru, pricam o voznji van asfalta. A ako pricamo o enduru kao putnom motoru, onda je TA bolji izbor. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

Jbg, što reče Šekspir..japanaci su to, sve precizno urađeno i sve više usavršavano od godine dogodine :jee1:, ali neki sajtovi svrstavaYU enduro/kros tako da je moje personalno = sad znam da ništa ne znam :stabre:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
23 hours ago, brdy said:

Ok stoji da je dobar motor, vozio sam obadva, plus mu je samo registracija ne trosi manje sigurno jer je do 4000 mrtav konj, upravljiviji nije sigurno vece mu je teziste, i plus premekan je na prednjoj viljusci, i sediste ima kao kros motori, nije za dvoje nikako, jedino ako stajete na pola sata. Lepo je klepetalo cenim ga, bio mi je prvi pik jer mi je i dosta lepsi od trandze, za klince koji se uce nema boljeg motora po meni.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 

Meni nije jasno zasto toliko drzi vecu cenu od npr. gpz-a , a ne vidim sta je to skuplje i bolje uradjeno na KLE?
Jedino opravdanje vidim u tome sto je manji izbor u toj kategoriji od 500 kubika dok ovamo ima nekoliko modela...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
 
 
Hvala Srle. Nije fabrban.. Zagledao sam ja malo i tvoje motorče. Lep primerak. Ali uzeo sam nešto mlađe. 2006 godište. Tu smo relativno blizu, a ja s'proleća malo planiram da obilazim tvoje kraj. Možda se i vidimo . Možda i provozamo ako do tad ne ode tvoj mezimac.
Čitao sam ove pređašnje komentare o tvom i onom crnom motoru. Neverujem da je neko imao bilo kakvu lošu namer. Zato se ne nerviraj. Doći će i tvoj kupac i prodaćeš ti to. Pročitao sam ceo forum od početka i ispratio tvoje postove. Zato i kažem da je to fino i maženo motorče. Oko cene tu ne vredi pričati. To je isključivo u nadležnosti kupaca i prodavca. Za nekog je malo puna a za nekog obrnuto. Zato spusti vizir i po gasu a kupac će doći.
Evo i ovde da se izvinim zbog slike. Veliki sam ljubitelj motora i dosta pratim oglase i ovaj mi je najlepsi. Nisam imao nameru da se bilo ko vredja. Zeleo sam samo neko misljenje o nijima kako vam se cine. Pozz i svako dobro.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
On 1/31/2018 at 10:53 PM, sasa ns 1 said:

To sve  pada u vodu ako čovek kupi recimo enduru a ne ponadje se na nojoj pa hoće da menja vrstu motora pa ga to tera da jeftinije proda a skuplje kupi.

Ja sam bio u toj situaciji i sad hoću da se vratim na endura :)

Ako bi neko da malo luduje sa 125 konja imam dobar YZF750R '98. god. za zamenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 10 sati, Vlad@R je napisao:

Momci,

Mora li da se skida rezervoar kad se vadi filter za vazduh? Meni se čini kao da će morati.

Mora. A da bi skinuo rezervoar moraš i sedište. A da bi skinuo sedište moraš i one dve manje bočne plastike ispod sedišta. Pa kada to sve radiš onda skini i velike bočne plastike jer ćeš imati bolji pristup (a taman i da vidiš kako to sve izgleda :) ).

 

Pre nego što skineš rezervoar upamti kuda ide crevo od oduška. A prilikom vraćanja nemoj zaboraviti da vratiš 2 creva na slavinu goriva (to je ujedno i najpipaviji deo posla).

 

Kada se uhodaš sve ovo je procedura od 15-ak minuta, za skidanje i vraćanje. Prvi put bi moglo potrajati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Tako sam i mislio Gligo :takoje:. Potajno sam se nadao da vi iskusniji možda imate neku caku al' šta je tu je. Plastike su i sedušte su već skinuti pa ako stignem za vikend da skinem i rezervoar pa da proverim u kakvom je stanju filter. Negine mu pranje i uljenje pošto motor zadnje tri godine malte ne nije bio vožen.

Kad smo kod uljenja, kojim uljem natapaš filter? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
On 31.1.2018. at 15:28, VukMar je napisao:

 

 Srecna prodaja, al vozices ti to jos 10 godina najmanje i zelim ti da ga vozis u zdravlju!

Ko bi rekao da vreme tako brzo leti. Prođoše tih 10 godina za čas, a i kako neko reče, tržište već samo reguliše ponudu i potražnju.

 

Moj KLE je danas PRODAT !!!

 

Kupcu želim puno lepih kilometara, zadovoljstava i sreće u vožnji, taman onoliko koliko sam ih ja imao.

 

Toliko od mene za sada,

pozdrav svima.

Srle69 :BJB-KLE:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre sat vremena, Vlad@R je napisao:

Tako sam i mislio Gligo :takoje:. Potajno sam se nadao da vi iskusniji možda imate neku caku al' šta je tu je. Plastike su i sedušte su već skinuti pa ako stignem za vikend da skinem i rezervoar pa da proverim u kakvom je stanju filter. Negine mu pranje i uljenje pošto motor zadnje tri godine malte ne nije bio vožen.

Kad smo kod uljenja, kojim uljem natapaš filter? 

 

Ja imam neko Bel Ray ulje za sunđeraste filtere. Litra mi traje već 40000 km (čišćenje filtera na 6000km, ponekad i češće ako vozim po prašini), i ima ga za još nekoliko korišćenja. Na sledećem linku imaš Mladenovo odlično upustvo oko održavanja filtera. Ja bih samo napomenuo da detrdžentom za sudove nikada nisam uspeo skroz lepo da očistim filter, uvek je na kraju radio benzin.

 

 

E da, još jedna stvar: zameni šrafove koji drže sedište, stavi one sa imbus glavom. Isto uradi i sa zavučenijim šrafom koji drži onaj profil što ide preko akumulatora. Sa fabričkim alatom koji dolazi uz motor ta tri šrafa je jako teško, a možda i nemoguće odvrnuti. Pre ili kasnije ćeš biti zahvalan sebi što si to zamenio :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre 1 sat, bdada je napisao:

Za koju cenu ako nije tajna?

Nije tajna. Svako ko me je zvao dobio je informaciju da je zadnja cena 2100e i da ispod toga nema šta da se ubeđujemo. Moj KLE je za toliko i otišao.

Drago mi je što je sa kupcem došao i jedan dugogodišnji bajker, mnogo iskusniji od mene, pogledao, probao i aminovao motor. Nismo se mnogo ubeđivali, to je to, odmah se vidi šta je i nema tu puno priče. Drago mi je da je neko baš takav došao jer mi je već bilo muka od obarača cena preko telefona koji nisu ni videli motor uživo. Ovi ljudi nisu žalili kilometre što su došli i eto, na kraju svi zadovoljni.

Ako nekog zanima, porez za prenos vlasništva je izašao 1620 dinara i overa ugovora kod notara (lopova) 1440 dinara.  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

@Gliga

Šta ti je iskustovo :care:. To za šrafove ima smisla vrlo. A za ulje sutra ću pogledati ovde kod mene po prodavnicama ima li štogod za sunđeraste filtere.

 

A evo i slike mog motora (čisto da probam kačenje slika). Slika je sa oglasa pošto još nemam mojih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Ne ide ti to kacenje slika. Probaj ponovo.

 

Ova zima je za pozeleti, ne pamtim da sam se ovoliko navozao zimi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala ti. Inače motor je kupljen ovde u Srbiji i prešao je 16500 km. Na njemu zamenjen samo jedan set guma, ostalo sve fabričko. Ja presrećan. Čekam da se vreme prolepša pa na registracijau a onda ...:moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja