Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Odlicno ulje, zadnja 3 motora sipam samo elf (KLE, Aprilia Pegaso, bila nova i sad SV), nikada nisam imao problem, lepo radi, ne trosi se ni gram, mekano kvacilo, ne cuje se cuveno dange kada se ubaci u prvu posle stajanja, slobodno sipajte. Ulje kupujem u Lav auto, nisam ga nasao nigde blize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

drugari,na karbovima,sa leve strane postoji jedan tockic,koji ako se ne varam,sluzi za podesavanje ler-a?malo sam ga povecao,posto mi je ler bio veoma mali pa je radio neravnomerno,i cini mi se od onda da nije "hitar" kao ranije,da li mozda to ima neke veze? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

drugari,na karbovima,sa leve strane postoji jedan tockic,koji ako se ne varam,sluzi za podesavanje ler-a?malo sam ga povecao,posto mi je ler bio veoma mali pa je radio neravnomerno,i cini mi se od onda da nije "hitar" kao ranije,da li mozda to ima neke veze? :stabre:

 

Druže, ne bi trebalo. Na leru pomerajem tog točkića samo dobija malo više goriva. Pri dodavanju gasa u vožnji, količinu goriva i vazduha odrađuju leptiri i druge dizne u karburatoru i ler dizna više nema uticaja. Naravno, ako preteraš sa lerom može da se delimično poremeti rad, naročito pri šaltovanju, ali poremećaj smeše koji može da se odrazi na snagu i potezanje obično se manifestuje tako što ako ima više benzina od potrebnog, motor se pri dodavanju gasa zaguši a potrošnja se povećava, često može i da presiše pri paljenju. Ako ima više vazduha od potrebnog, onda hoće da puca i secka i pri dodavanju i pri otpuštanju gasa. Ako nemaš ovakve pojave, onda ti se samo čini da nije više hitar, ili bar zbog podešavanja lera nije sigurno.

Normalan broj obrtaja na leru kada je motor na radnoj temperaturi treba da bude oko 1200 rpm/min.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

kad je hladan,obrtaji su mu bili oko 800-900 rpm/min,i tad je radio neravnomerno (dok je hladan),kad postigne neku radnu temperaturu,dobije neki normalniji rad i cini mi se da mu je tad ler na 1000rpm/min...e sad,kako sam ukapirao da je tromiji,tako sto mu je potrebno vise vremena da postigne neku brzinu,ili pri obilazenju...npr na nekom pravcu ranije dodje do nekih 150km/h i onda krene poooolako da se penje skazaljka...a sad dodje do nekih 130 i jedva da se uopste penje...nije poenta maximalna brzina,vec to sto mi se cini da se tromije krece,to me nervira... :/ a pri svemu tome cini mi se da su obrtaji veci nego sto su bili ranije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

kad je hladan,obrtaji su mu bili oko 800-900 rpm/min,i tad je radio neravnomerno (dok je hladan),kad postigne neku radnu temperaturu,dobije neki normalniji rad i cini mi se da mu je tad ler na 1000rpm/min...e sad,kako sam ukapirao da je tromiji,tako sto mu je potrebno vise vremena da postigne neku brzinu,ili pri obilazenju...npr na nekom pravcu ranije dodje do nekih 150km/h i onda krene poooolako da se penje skazaljka...a sad dodje do nekih 130 i jedva da se uopste penje...nije poenta maximalna brzina,vec to sto mi se cini da se tromije krece,to me nervira... :/ a pri svemu tome cini mi se da su obrtaji veci nego sto su bili ranije...

Tu može da bude više faktora, recimo kvalitet goriva, prljav filter za vazduh, slabija struja varnice, istrošene svećice... znam samo da zbog štelovanja ler gasa to nije sigurno.

Treba mu jedan dooobar pregled nekog majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

natocio sam ga prekljuce za 1800din. i od onda presao nekih 50km,filter je zamenjen na pocetku sezone,isto kao i svecice...od kad mi se to desava nista nisam dirao. Osim tog ler gasa samo sam sipao gorivo i da,zamenio sam led sijalicu na zadnjoj poziciji,nju sam stavio kako bi ustedeo na struji posto sam staxio bixenon,ali posto ta led sijalica ckilji,vratio sam obicnu sijalicu...mada nije to neki veliki nedostaatak strujE koji bi mogao da mu remeti rad... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

natocio sam ga prekljuce za 1800din. i od onda presao nekih 50km,filter je zamenjen na pocetku sezone,isto kao i svecice...od kad mi se to desava nista nisam dirao. Osim tog ler gasa samo sam sipao gorivo i da,zamenio sam led sijalicu na zadnjoj poziciji,nju sam stavio kako bi ustedeo na struji posto sam staxio bixenon,ali posto ta led sijalica ckilji,vratio sam obicnu sijalicu...mada nije to neki veliki nedostaatak strujE koji bi mogao da mu remeti rad... :neznam:

 

Pa što ne kažeš odmah, znao sam da ima neka caka. Pa u tome je problem što si sipao gorivo za 1800 dinara. Trebao si za 1500 ili 2000 dinara, nikako za 1800 ! :lol::takoje:

 

Stvarno ne znam šta bi moglo da bude, eto, pokušao sam da kažem šta bi po meni sve moglo da bude.

Veliki pozdrav iz Homolja kolegi KLE-ovcu

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

hehe htedoh da kazem da je bio skoro prazan i da je to gorivo koje sam sipao,sve sa jedne pumpe,tako da mozda nije iskljuceno da je u njemu i problem.. hvala na misljenju,pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

hehe htedoh da kazem da je bio skoro prazan i da je to gorivo koje sam sipao,sve sa jedne pumpe,tako da mozda nije iskljuceno da je u njemu i problem.. hvala na misljenju,pozdrav!

Na onoj pumpi kod mene što smo onda sipali, ja sam prešao 250 Km i nije mi još bilo stiglo do rezerve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

npr na nekom pravcu ranije dodje do nekih 150km/h i onda krene poooolako da se penje skazaljka...a sad dodje do nekih 130 i jedva da se uopste penje...

možda ti se zajebalo nešto u cajgeru? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ma šta ne znaš da pišeš putopise, itekako znaš samo se dobro skrivaš! :nanana:

Hvala na angažovanju u ime svih nas koji smo učestvovali na turi ali trenutno ne nalazimo dovoljno vremena za pisanje! :takoje:

Nadam se da će biti prilike da napravimo još materjala za pisanje, sezona je tek počela! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Konacno sam se setio lozinke ljudi pomagajte vas mogu da pitam sve moj paKLEni kawasaki lose radi kao na jednoj svecici a pritom i izbacuje benzin na prelivno ne mnogo ali iritirajuce dali su u pitanju karburatori ili nesto drugo zvao sam trazili su mi za dva karburatora 300 e dali se to isplati ili nije do karburatora kle je 92 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Kle

Jedno pitanje !!!! :)

Da li postoji nesto izmedju lezaja na zupcaniku i lezaja na " glavcini" neka cevcica,podloska,bla,bla....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

a dali je moguce da zbog toga karburatori prelivaju

 

 

Evo ovako...

Upalio sam makinu, posle dva dana zezanja, ali vredelo je.

Svećice koje sam skinuo, a koje su prešle samo 500km izgledaju kao da su stare 20 godina.

Da bi ih skinuo, morao sam da doradjujem alat-da kratim i brusim 18 ključ.

Ne znam da li je to slučaj i kod drugih motora, ali vlaga i sneg je veliki neprijatelj kleke ;D

Osim toga i drenaža na karburatoru se zapušila, pa sam svašta morao da izvadim i očistim.

Koristio sam i sprej - čistač karburatora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Komsija jel radis u kolubari ja sam iz okoline rudovaca

Jedno pitanje !!!! :)

Da li postoji nesto izmedju lezaja na zupcaniku i lezaja na " glavcini" neka cevcica,podloska,bla,bla....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki Kle

ne radim u Kolubari ,radim u termoelektrani :) iz Lazarevca sam !

trebam pomoc .... zna li neko da li treba da bude nesto izmedju lezajeva ili ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja