Jump to content

Moto Zajednica

prelazak granice

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ja uvek nosim mali noz na rasklapanje, takozvanu bricu, duzina seciva nekih 8-9cm,  to koristim kao univerzalnu alatku za sve, s njim otvaram konzerve, jedem, blankujem zice... nisam ni bio svestan da mogu da me drkaju za to  :staa2:  :neznam:  :zbunjen:   
a pored toga nosim i mali multi alat svajcarac, jbt pomislice da idem kod njih neki armagedon da pravim  :lud:  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Ja sam isto nedavno lose prosao na granici sa Hrvackom meni su nasli u dzepu od vozacevih vrata varcinu za besnilo(pokvarenu posto nije stajala na hladnom) koju sam trazio pre mesec dana i nisam znao gde sam je ostavio i par tableta za parazite za pse

Vrednost 10eu a dobio kaznu 3000kn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

I još jedno iskustvo. Drugaru u rancu našli neke lekove za smirenje(nebznam tačno koje). Pola table. Inače ženini lekovi ali ona nije bila u kolima. Nije imao recept i i'cepali ga sa kaznim. Ne sećam se tačno kolika je kazna bila. Nije nešto astronomska ali su izgubili mnogo vremena tu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Moja žena prešla kolima koji su na mojeime u Republiku Srpsku bez zelenog kartona, bez ovlašćenja. I vratila se.

A ovo za noževe, skalpele prvi put čujem. U autu, naroćito kad idem na duži put (sa troje dece) imam nož veći, nož manji za mazanje, skalpel u kutiji sa alatom. Kada ide m zimi, imam i vojni ašov i kampersku sekiricu.

Srećom, nisam išao u Hrvatsku. :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

A nije do Hrvatske nego do ljudi u uniformi, mada cinjenica da sam iz Srbije sigurno nije pomogla. Cak mi se jedan od carnika krajnje pomucio da objasni da to nema veze sa tim ko sam da bi oni i svojim napisali kaznu :D

 

Od 2004 kad sam upisao fakultet barem jednom mjesecno idem kroz hrvatsku negdje, nikad do sad nisam kaznjen, a nalazili su mi svasta sto treba prijaviti na granici. Sve zavisi na kakvog covjeka naletis. Neki to rade ljudski pregleda te, malo se nasali sa tobom ako nadje neku glupost kao 2l alkohola ili malo vise cigara upozori te i pusti. Mislim propasce nekom drzava sto si unjeo litru rakije vise neg sto trebao. Dok druge udara ona euforija autoriteta i misle da su razbili svercerski lanac jer neko nosi 2 boksa cigara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4100 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Koje pizdarije sam imao zbog frenda i njegovog Rambo noža prilikom ulaska u Italiju.

 

Mi na grani on spava, ja vozim, dajem dvi putovnice policijot pita dije daniel, enoga otraga spava.

Kad se tip prodera, tuje počeo sex. Parkiraj, izlazi van, pretres od do, nađe nož, hoće oduzeti, kolega neda, moli cvili, u uredu dvokrilni ormar pun hladnog oružja, policajac veli oduzeo sam svima oduzeću ga i njemu.

Na kraju ipak nije, al sex je bio.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Nisam imao pojma o ovome sa 'ladnim oružjem na granici? A meni u kolima: ispod jednog sedišta mačeta i palica, ispod drugog sekirče, u vratima mali lovački nož; u džepovima švajcarac i nož na rasklapanje srednje veličine; u gepeku vojnički ašov, dugi pajser i po jedan lovački nož u oba prednja ćoška (da se lako dohvati ako zatreba). To mi je standardna oprema.

E, a moja žena je sve to znači terala preko granice ka CG letos a da nije ni znala čega sve ima (ne može da popamti :)). Ona je vozila u kolima četvoro dece (dvoje naše, dvoje od kuma), dok smo kum i ja išli motorima, jerbo nema mesta u kola za sve. Na granici se sačekamo, da zajedno pređemo za svaki slučaj jer ipak nisu sva deca njena. Ja prođem prvi, ona za mnom, kum na repu. Dok sam je čekao vidim da joj je carinik brže vratio pasoše no što mu ih je ona dala.

Pitam je posle dal su joj pravili prblem za decu, a ona će: ''E, smorila sam se od vožnje i sunca. Pita me carinik ''čija su vam ovo deca'', a ja mu kažem ovo dvoje su od onoga na motoru ispred, a ono dvoje od onog na motoru iza. A ovaj mi samo rekao ''Au'' i vratio pasoše.''

Pitam je ja dal je pomislila kako će to čovek da shvati? tek tad je skontala kako je zvučalo to što je rekla. Osećam da je lik doživeo kulturološki šok  :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja