Jump to content

Moto Zajednica

Zujanje na 50km/h!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5939 postova

Imao sam slican slucaj sa autom. Kupio sam novi Renault megane i posle recimo godinu dana se zalio da se cije skripanje u kabini. Isto kao i ti ostavi sam auto dva meseca u servisu i odbijao da uzmem. Slao sam mailove direkt u Francusku u Renault a ovi prisledjivali u predstavnistvo Remaulta u Srbiji odakle me zvala neka riba koja je kola videla na slici verovatno i pokusavala da me ubedi da sam lud.

 

Uglavnom u servisu su kao bili jako servilni i eto oni razumeju problem ali nije do njih i pokusali su sve ali jednostavno je tako a ona glupaca prvo nudila da odvezem u drugi servis na sta sam joj ja rekao auto se nalazi tamo i tamo pa uzmi i vozaj gde hoces da bi mi posle rekla da su bili eksperti i da je nivo ŠKRIPE u granicama tolerancije. Ja sam onda trazio da mi posalje zvanican overeni dopis koliki je nivo ŠKRIPE dozvoljen jer priliko kupovine nisam nigde video taj podatak. Rekao sam da znam za podatak o visini nivoa BUKE u kabini ali škripu niko ne spominje.

 

Sve vreme ja sam pisao iskljucivo Francuzima a mene je zvala ta ćurka. Nakon dva-tri meseca su mi ponudili produzenu garanciju do 5 godina i besplatne servise i kako su me vec zivci napustali a imao sam i drugih problema pristao sam na to.

 

Poenta je da ces verovatno tesko dobiti drugi motor (mada mislim da nije nemoguce) ali sigurno mozes da izvuces nesto od njih samo budi uporan

 

U sustini mislim da servis treba da ti izda potvrdu da kvar nije moguce otkloniti da bi mogao da trazis novi motor a na drustva za zastitu potrosaca nemoj ni da racunas jer oni ce tebe da ubedjuju da ne moze nista da se uradi a trgovace u svoje ime sa Hondom ali zato na inspekciju dosta dobro reguju. Ako imas zivaca i vremena ostavi motor u servis opet i proveri rokove u kojima su duzni da te izveste o mogucnosti popravke a rok za istu je ako ne gresim 45 dana pa posle inspekcije i sve redom i vodi racuna sta ti daju da potpisujes.

 

Srecno ako se odlucis za borbu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Ja se kladim da indijanci nisu ni culi taj zvuk, jer ne cujes kada je podignut na stender, samo kad se vozi... ja im sto puta naglasim da moraju da voze motor i tako da ga testiraju, vratim se posle mesec dana po njega kilometraza identicna kao i kad sam doterao, toliko su neozbiljni da nemam reci.

A jedan care iz prodaje, da li im je menadzer ili sta vec, svaki put tu dodje i ubedjuje me da se plastika skripucka kao na svakom skuteru, koliko su nepismeni strasno!!!

 

U petak sam zakazo opet da idem pa cemo videti...nasadicu majstora na motor, provozacu ga jedan krug po N.Beogradu pa ako mi i tad kaze da je plastika spalicu ga  :tras2:

 

Hvala na savetima momci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6439 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E...zainteresovala me ova problematika, pa sam malo trazio po netu. Problem je opsteprisutan, cak i na drugim modelima skutera (Honda naravno) i pominju se razni problemi. Ostalo mi je da malo procunjam po italijanskim forumima, ali oni cesto nedozvoljavaju ulaz ako nisi drug clan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Da da, rekoh i ja da sam cackao po netu i da sam naso da se jos korisnika PCX zali na ovo, i nasao sam jedan primer na CB300F, opet Honda :stabre:  Al jos nisam nasao da se na nekim drugim skuterima cuje  ;)

 

Javi ako sta interesantno nadjes  :care:

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Zvuk je cudo i moze da potice ko zna od cega. Pre desetak godina idem od Raske prema Kraljevu , kolima i na jednom mestu na sredini puta ( malo vise u suprotnoj traci ) stoji malo poveca kamencina. U susret mi dolazi neki kamion. U momentu kad smo se mimoilazili, kamion zakaci taj kamen i baci ga na moj auto. Posle toga se poceo cuti zvuk kao da mi se odvalio ceo blatobran i da lupa na vetru ( metalni zvuk ). Stajem i izlazim i gledam: Blatobran je ceo i neostecen, ali mi je prednja leva guma zasecena sa strane i lagano iz nje izlazi vazduh. Znaci to duvanje gume sa strane + okretanje tocka + brzina vozila su stvarali zvuk lima na vetru. 

 

  Tako da pretpostavljam da i kod tebe vazduh prolazi nekud i da se stvara zvuk koji cujes. Mozes probati da sirokim selotejpom prelepis spojeve plastika ( spoj po spoj ), pa se malo provozas i tako jedan po jedan spoj i verovatno ce u jednom trenutku zvuk nestati. E onda tu skines plastiku pa vidis sta bi moglo da proizvodi taj zvuk ( neke zice, automat migavaca il nesto trece ) pa onda to resavas .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6439 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Budan sam vec neko vreme i malo studiram ovu problematiku.

Da skratim, nista nisam nasao...mislim ono bas konkretno...

ali.

Problem je prisutan i u drugim zemljama.

Pominju se neka resenja, medjutim nefunkcionisu kod svakoga, a Honda cuti!

Japanci generalno tesko priznaju gresku, pa je sada pitanje hoces li ti izdrzati da sacekas njihovu zvanicnu poziciju.

Pozdravljam stav da novo netreba dirati, jer bi dokle god je u garanciji to trebalo da se prepusti ovlascenima. Ne zbog njihovog znanja (koje je pod znakom pitanja, NE SAMO KOD NAS), vec i zbog toga sto su oni izmedju ostalog i predstavnik kompanije cije proizvode prodaju i imaju obavezu da ovakve slucajeve prijave da bi proizvodjac znao kako da reaguje. Znam da ovo zvuci malo suvoparno i neresava tvoj problem, ali ako on zaista postoji, a to je izgleda ocigledno, na celoj jednoj seriji skutera to ipak nemoze da prodje bez reagovanja fabrike.

 

Za kraj da nabacam par rezultata, ako te izda strpljenje.

-opruga u sistemu kombinovanog kocenja

-zabica vizira, obicno srednja

-buzir zadnje kocnice koji udara u zid metalne cevi u koju ulazi...na vise pozicija

-rascepka na osovini stendera

...i ozbiljnije

- kais

-ploca sa plasticnim klizacima u varijatoru

- lezajevi u sklopu korektora momenta (remenica sa kvacilom)

...pa cak i radilica

...za koju kazu i da je menjana, ali je bzzzzz i dalje tu.

 

POZDRAV I SRECNO!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Meni se slicno desavalo na malom skuteru..zuji u picku materinu na odredjenoj brzini.

prvi put problem bio u napukloj plastici ventilatora prinudnog hladjenja..ili kako se vec zove.. :) kamencic upao i plastika napukla.

 

drugi put se cuo metalni zvuk. problem bio u srafu koji drzi stitnik auspuha. montirao gumice ispod srafova i zvuk nestao :)

 

glupost teska..sitnica..al me jeste nerviralo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Budan sam vec neko vreme i malo studiram ovu problematiku.

Da skratim, nista nisam nasao...mislim ono bas konkretno...

ali.

Problem je prisutan i u drugim zemljama.

Pominju se neka resenja, medjutim nefunkcionisu kod svakoga, a Honda cuti!

Japanci generalno tesko priznaju gresku, pa je sada pitanje hoces li ti izdrzati da sacekas njihovu zvanicnu poziciju.

Pozdravljam stav da novo netreba dirati, jer bi dokle god je u garanciji to trebalo da se prepusti ovlascenima. Ne zbog njihovog znanja (koje je pod znakom pitanja, NE SAMO KOD NAS), vec i zbog toga sto su oni izmedju ostalog i predstavnik kompanije cije proizvode prodaju i imaju obavezu da ovakve slucajeve prijave da bi proizvodjac znao kako da reaguje. Znam da ovo zvuci malo suvoparno i neresava tvoj problem, ali ako on zaista postoji, a to je izgleda ocigledno, na celoj jednoj seriji skutera to ipak nemoze da prodje bez reagovanja fabrike.

 

Za kraj da nabacam par rezultata, ako te izda strpljenje.

-opruga u sistemu kombinovanog kocenja

-zabica vizira, obicno srednja

-buzir zadnje kocnice koji udara u zid metalne cevi u koju ulazi...na vise pozicija

-rascepka na osovini stendera

...i ozbiljnije

- kais

-ploca sa plasticnim klizacima u varijatoru

- lezajevi u sklopu korektora momenta (remenica sa kvacilom)

...pa cak i radilica

...za koju kazu i da je menjana, ali je bzzzzz i dalje tu.

 

POZDRAV I SRECNO!

Hvala Pronto!

 

 

jedino sto su za sad uradili je to da su promenili tu orugu kombinovane kocnice...

Vizir menjao, stavljao onaj veci, pa vratio mali...

Taj bulzir je prva stvar na kuja sam pomislio kada sam cuo zvuk, al dzabe ja pricam tamo, kao da im na jedno udje na drugo izadje :)

 

Hmm, ne bih rekao da je nesto od tih ozbiljnih jer zvuk dolazi negde iznad prednjeg tocka  :stabre:

 

Kaze meni lik u servisu da jedino PCX nije dobio nikakav negativan komentar/ocenu, ili kako se to vec zove, od strane samog proizvodjaca, jos od serije 2012, za razliku od Forze, SH...  :tras2:

 

Nista, hvala na svakoj pomoci, uzecu sve u obziri i pravo u borbu do  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: BGD Vidikovac
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09 '18

Meni se slicno desavalo na malom skuteru..zuji u picku materinu na odredjenoj brzini.

prvi put problem bio u napukloj plastici ventilatora prinudnog hladjenja..ili kako se vec zove.. :) kamencic upao i plastika napukla.

 

drugi put se cuo metalni zvuk. problem bio u srafu koji drzi stitnik auspuha. montirao gumice ispod srafova i zvuk nestao :)

 

glupost teska..sitnica..al me jeste nerviralo

Hehehe, zamisli mene..iz nekih privatnih razloga dosa dugo sam cekao na motor/skuter...i konacno resim da kupim, brand new, isplatim sve, sednem, isteram iz salona, nisam presao ni kilometar krece buzzzzzzzzzzzz  >:(  :lol3:  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

kad sam kupio motor imao je 17000 km predjenih i nesto je zveckalo u faru ili oko njega .Posle sprovedene istrage ,pronadjem da taj zvuk dolazi od fara. Otvorim i izmedju rozetne i kucistata zavucem tanko parce gume od unutrasnje gume bicikla. Reseno.    Davno sam imao Suzuki 450 gs.i na srednjem broju obrtaja je pravio strasnu buku kao da se raspada.Kad se prodju ti obrtaji-nista se ne cuje.Vozio sam ga i u Austriju u Mureck kod Tushera zbog toga.Tamo pronadju da to zvecanje pravi zastitni lim na izduvnom loncu. Pritegli sraf i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja