Jump to content

Moto Zajednica

P/Z: Schuberth SR1

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Dobio sam Schuberth SR1, ali nazalost broj veca. Kaciga je kao nova (ima ogrebotinu sa desne strane, pala sa motora u pokretu), vizir blagi smoke + pinlock besprekoran, unutrasnjost kao nova.

 

Cena bi bila nekih 180e (ako sam odvalio neka me neko ispravi)

 

Zamena za kacigu u tom rangu.

 

Velicina je L 58/59

 

Meni bi odgovarala M ili S zavisi od prozivodjaca.

 

Slike i nisu neke.

 

20160401_184157.jpg

 

20160401_184114.jpg

 

20160401_184049.jpg

 

20160401_183950.jpg

 

20160401_183926.jpg

 

20160401_184217.jpg

 

20160401_184141.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4360 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Pogrešno si shvatio, rekao bih da nije niko pao sa njom sa motora, nego da je spala kaciga kao kaciga.

Neka me Bugi ispravi ako grešim.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Pogrešno si shvatio, rekao bih da nije niko pao sa njom sa motora, nego da je spala kaciga kao kaciga.

Neka me Bugi ispravi ako grešim.

Sve je Ok......AlexaBGD....kad kaciga krećući se slobodnim padom sa visine od jednog metra udari na beton ne može se više smatrati i pouzdano reći da je ispravna i da ima zaštitnu ulogu. Naročito ako udari u bok. Ako te neko, onako friendly, potapše po kacigi dok je ona na glavi, onda tu kacigu možeš baciti u smeće.

Iz ovog razloga se nikad ne kupuju polovne kacige, već samo nove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1223 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

 

Pogrešno si shvatio, rekao bih da nije niko pao sa njom sa motora, nego da je spala kaciga kao kaciga.

Neka me Bugi ispravi ako grešim.

Sve je Ok......AlexaBGD....kad kaciga krećući se slobodnim padom sa visine od jednog metra udari na beton ne može se više smatrati i pouzdano reći da je ispravna i da ima zaštitnu ulogu. Naročito ako udari u bok. Ako te neko, onako friendly, potapše po kacigi dok je ona na glavi, onda tu kacigu možeš baciti u smeće.

Iz ovog razloga se nikad ne kupuju polovne kacige, već samo nove.

 

 Daj druže ne pričaj gluposti... da, kaciga vrevatno nekim svojim delo amortizuje pad sa motora u stajanju a bez glave vozača u njoj ali je to i dalje daleko od toga da nije upotrebljiva posle. Da je tako svi bi imali pune garaže starih kaciga koje su nam popadale sa motora. Meni makar 2 puta u sezoni sklizne kaciga sa motora ili retrovizora. Poludim ako se ošteti vizir ali daleko od toga da je takva kaciga za djubre. 

 

Ako ne želiš ti ne moraš kupovati takve kacige (neko ne kupuje polovnu kacigu je je neko u njoj kinuo a svi znamo kako je to grozno) ali pričati da je kaciga od 400eura iz premijum klase nebezbedna jer je pala sa motora je krajnje neozbiljno.

 

Za kraj moj lični stav, gorepomenutu kacigu bih rado kupio i srećan i zadovoljan nosio da mi nije kao i trenutnom vlasniku za broj veća.

 

Srećna prodaja.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4360 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

E, bravo Grofe. :)

Ne mogu da iskuliram Bugi kad neko ovako lupa...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

E, bravo Grofe. :)

Ne mogu da iskuliram Bugi kad neko ovako lupa...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jbg sta ces, forum :D

 

 

 

Pogrešno si shvatio, rekao bih da nije niko pao sa njom sa motora, nego da je spala kaciga kao kaciga.

Neka me Bugi ispravi ako grešim.

Sve je Ok......AlexaBGD....kad kaciga krećući se slobodnim padom sa visine od jednog metra udari na beton ne može se više smatrati i pouzdano reći da je ispravna i da ima zaštitnu ulogu. Naročito ako udari u bok. Ako te neko, onako friendly, potapše po kacigi dok je ona na glavi, onda tu kacigu možeš baciti u smeće.

Iz ovog razloga se nikad ne kupuju polovne kacige, već samo nove.

 

 Daj druže ne pričaj gluposti... da, kaciga vrevatno nekim svojim delo amortizuje pad sa motora u stajanju a bez glave vozača u njoj ali je to i dalje daleko od toga da nije upotrebljiva posle. Da je tako svi bi imali pune garaže starih kaciga koje su nam popadale sa motora. Meni makar 2 puta u sezoni sklizne kaciga sa motora ili retrovizora. Poludim ako se ošteti vizir ali daleko od toga da je takva kaciga za djubre. 

 

Ako ne želiš ti ne moraš kupovati takve kacige (neko ne kupuje polovnu kacigu je je neko u njoj kinuo a svi znamo kako je to grozno) ali pričati da je kaciga od 400eura iz premijum klase nebezbedna jer je pala sa motora je krajnje neozbiljno.

 

Za kraj moj lični stav, gorepomenutu kacigu bih rado kupio i srećan i zadovoljan nosio da mi nije kao i trenutnom vlasniku za broj veća.

 

Srećna prodaja.  

 

 

 

Hvala Grofe.

 

Kacigu sam mogao da odnesem kod lakira da je sredi za 10ak evra, ali jednostavno grizla bi me savest da nekom uvalim nesto sto nije kako treba. Ovako kupac moze da vidi pravo stanje i sta kupuje, pa posle ako njemu smeta ogrebotina lako ce to srediti. Inace kaciga je oprana sa S100 koji regenerise kacigu (vraca joj svezinu), tako da kaciga mirise na novo :)

 

 

20160403_112039.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

jel ima zastitu od sunca, tipa naocare u sebi?

Nema naocare, ima vizir blagi smoke (nije mnogo taman a nije ni providan) i ima 8 luftera koji rade savrsen posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

 

 

Pogrešno si shvatio, rekao bih da nije niko pao sa njom sa motora, nego da je spala kaciga kao kaciga.

Neka me Bugi ispravi ako grešim.

Sve je Ok......AlexaBGD....kad kaciga krećući se slobodnim padom sa visine od jednog metra udari na beton ne može se više smatrati i pouzdano reći da je ispravna i da ima zaštitnu ulogu. Naročito ako udari u bok. Ako te neko, onako friendly, potapše po kacigi dok je ona na glavi, onda tu kacigu možeš baciti u smeće.

Iz ovog razloga se nikad ne kupuju polovne kacige, već samo nove.

Daj druže ne pričaj gluposti... da, kaciga vrevatno nekim svojim delo amortizuje pad sa motora u stajanju a bez glave vozača u njoj ali je to i dalje daleko od toga da nije upotrebljiva posle. Da je tako svi bi imali pune garaže starih kaciga koje su nam popadale sa motora. Meni makar 2 puta u sezoni sklizne kaciga sa motora ili retrovizora. Poludim ako se ošteti vizir ali daleko od toga da je takva kaciga za djubre.

 

Ako ne želiš ti ne moraš kupovati takve kacige (neko ne kupuje polovnu kacigu je je neko u njoj kinuo a svi znamo kako je to grozno) ali pričati da je kaciga od 400eura iz premijum klase nebezbedna jer je pala sa motora je krajnje neozbiljno.

 

Za kraj moj lični stav, gorepomenutu kacigu bih rado kupio i srećan i zadovoljan nosio da mi nije kao i trenutnom vlasniku za broj veća.

 

Srećna prodaja.

Dobri moj grofe....morat ćeš još mnogo da učiš o kacigama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Ajde ljudi nemojte siriti paniku bezveze, kaciga ako padne sa motocikla i ako nema fizickih ostecenja, tj udarac nije bio dovoljno jak da fizicki osteti kacigu, onda je sve ok. Jbt pa ja i kolega se uvek sudarimo glavama pre pocetka voznje, "radi malera". To je isto kao da je pala sa sedista, nista joj ne fali, nije napukla, nije izgrebana.

 

Problem je jedino ako ti ispadne pa razbijes vizir, a i to je problem finansijske prirode jer moras kupiti novi.

 

Mozda da se zamislim jedino ako kupujem neku skart kacigu, ali iole normalna kaciga je predvidjena da istrpi takve padove bez problema. Inace "normalna" kaciga nije tu da izdrzi "normalne" udese, one gde padnes pa malo cuknes glavom, vec za one prave, kad se zakucas posteno :) Tad ce te spasiti, kod ovih obicnih padova ionako ne bi imao vise od obicne cvoruge na glavi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2440 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Uz duzno postovanje kolegama...

Nosio sam i nove i polovne kacige. Sve se da oprati,tako da sa tog aspekta polovna kaciga nije mnogo u minusu. Uvek bi pre nosio polovnu dobru kacigu nego novu od deset Evra loseg kvaliteta materijala i izrade. 

 

 

Mozda da se zamislim jedino ako kupujem neku skart kacigu, ali iole normalna kaciga je predvidjena da istrpi takve padove bez problema. Inace "normalna" kaciga nije tu da izdrzi "normalne" udese, one gde padnes pa malo cuknes glavom, vec za one prave, kad se zakucas posteno :) Tad ce te spasiti, kod ovih obicnih padova ionako ne bi imao vise od obicne cvoruge na glavi

Sto se tice ove podele udesa na normalne ili ne,mogu samo reci da kad se desi taj udes da se "zakucas posteno", nece mnogo pomoci ni kaciga od 500 Evra. Mozda glava i ostane citava,ali zato ce sve ostalo da strada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Uz duzno postovanje kolegama...

Nosio sam i nove i polovne kacige. Sve se da oprati,tako da sa tog aspekta polovna kaciga nije mnogo u minusu. Uvek bi pre nosio polovnu dobru kacigu nego novu od deset Evra loseg kvaliteta materijala i izrade. 

 

 

Mozda da se zamislim jedino ako kupujem neku skart kacigu, ali iole normalna kaciga je predvidjena da istrpi takve padove bez problema. Inace "normalna" kaciga nije tu da izdrzi "normalne" udese, one gde padnes pa malo cuknes glavom, vec za one prave, kad se zakucas posteno :) Tad ce te spasiti, kod ovih obicnih padova ionako ne bi imao vise od obicne cvoruge na glavi

Sto se tice ove podele udesa na normalne ili ne,mogu samo reci da kad se desi taj udes da se "zakucas posteno", nece mnogo pomoci ni kaciga od 500 Evra. Mozda glava i ostane citava,ali zato ce sve ostalo da strada.

Izvini onda, necemo nositi kacige uopste, ako sve ostalo strada tako i tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Kaciga se menja cirka svakih 5 godina. Znaci kaciga nošena 5 godina mozda vise nema bas tako dobru zastitnu ulogu. Ako kaciga ispadne iz ruke, zavisno od situacije i slučaja, a nema ostećen spoljašnji sloj možda ima ostećen unutrašnji EPS sloj koji ima ulogu da prilikom udara prenese na sebe energiju, raspadne se i na taj nacin zaštiti glavu, odnosno ublaži udar mozga o lobanju. Zato se kaže da kaciga ima jednokratnu upotrebu. Da bi se sa sigurnošću znalo da li kaciga koja je ispala iz ruke, i slicno, i dalje ima zaštitnu ulogu, te da li je oštećen unutrašnji zaštitni sloj,ista treba da se pošalje proizvodjaču na ispitivanje (x-ray iliti rentgen) i onda će se znati da li da se nosi još uvek ili ne. Ovaj postupak je prilično skup ukoliko se ne radi baš o novoj skupoj kacigi. Valjda ćemo se u ovome složiti.

Ako se prilikom pada ošteti spoljašnji sloj, i može golim okom vidjeti oštećenje, takva kaciga više nije preporučljiva za korišćenje.

Princip zaštite glave prikom pada je tokom vremena evoluirao. Prve kacige su bile čvrste i nijesu se lako lomile, al zato nijesu uspijevale da apsorbuju udar mnogo. Današnje kacige se prilikom pada i udara raspadnu, unutrašnji sloj sigurno, i na taj nacin prime udarne sile na sebe.

Sad....možete kupiti novu...ili polovnu,staru, kompromitovanu kacigu....kako kome odgovara.

Sigurno ljudi koji kupuju polovne kacige nemaju razvijenu kulturu sigurnosti, ili baš nemaju novca da kupe novu kacigu, pa je i polovna dobra. U svakom slucaju, po meni, polovna kaciga ne može biti skuplja od najeftinije nove....pa sve da je Arai,Shoei....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2440 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

 

Uz duzno postovanje kolegama...

Nosio sam i nove i polovne kacige. Sve se da oprati,tako da sa tog aspekta polovna kaciga nije mnogo u minusu. Uvek bi pre nosio polovnu dobru kacigu nego novu od deset Evra loseg kvaliteta materijala i izrade. 

 

 

Mozda da se zamislim jedino ako kupujem neku skart kacigu, ali iole normalna kaciga je predvidjena da istrpi takve padove bez problema. Inace "normalna" kaciga nije tu da izdrzi "normalne" udese, one gde padnes pa malo cuknes glavom, vec za one prave, kad se zakucas posteno :) Tad ce te spasiti, kod ovih obicnih padova ionako ne bi imao vise od obicne cvoruge na glavi

Sto se tice ove podele udesa na normalne ili ne,mogu samo reci da kad se desi taj udes da se "zakucas posteno", nece mnogo pomoci ni kaciga od 500 Evra. Mozda glava i ostane citava,ali zato ce sve ostalo da strada.

Izvini onda, necemo nositi kacige uopste, ako sve ostalo strada tako i tako...

 

Mozda si i u pravu. Nemam sta da dodam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

mr.ktmx-ti si druze skroz u pravu!! gledam komsiji pros.god.ispada kaciga iz ruke na sljunak,udari temenom i bukvalno se prepolovi,al bukvalno!! i da napomenem jednu 'nebitnu' sitnicu-kaciga je kinez od 'iljadu dve dinara. tako da druze tvoja tvrdnja o lupaknju rukom po kacigi i padanja slobodnim padom ima smisla ako je u pitanju kinez od 'iljadu din,a porediti to i arai,shoei i scuberth  sa ovim je isto kao sabirati tri babe i dve zabe....

 

verovatno ima negde da se vidi na netu,na diskaveriju sam pre par god. gledao emisiju o kacigama.Pored udaranja macolom,bacanja i sutanja,na kraju su jednu arai presekli velikom brusilicom na pola...pola tocila se potrosilo dok je presecena,tako da....

 

Pitanje za prodavca: napisao si vel. L 58/59,odgovara li tebi S velicina shoei kacige?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

mr.ktmx-ti si druze skroz u pravu!! gledam komsiji pros.god.ispada kaciga iz ruke na sljunak,udari temenom i bukvalno se prepolovi,al bukvalno!! i da napomenem jednu 'nebitnu' sitnicu-kaciga je kinez od 'iljadu dve dinara. tako da druze tvoja tvrdnja o lupaknju rukom po kacigi i padanja slobodnim padom ima smisla ako je u pitanju kinez od 'iljadu din,a porediti to i arai,shoei i scuberth  sa ovim je isto kao sabirati tri babe i dve zabe....

 

verovatno ima negde da se vidi na netu,na diskaveriju sam pre par god. gledao emisiju o kacigama.Pored udaranja macolom,bacanja i sutanja,na kraju su jednu arai presekli velikom brusilicom na pola...pola tocila se potrosilo dok je presecena,tako da....

 

Pitanje za prodavca: napisao si vel. L 58/59,odgovara li tebi S velicina shoei kacige?

Zavisi od modela, u principu da. Sta imas? Mozes i neke slike na pp da posaljes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

mr.ktmx-ti si druze skroz u pravu!! gledam komsiji pros.god.ispada kaciga iz ruke na sljunak,udari temenom i bukvalno se prepolovi,al bukvalno!! i da napomenem jednu 'nebitnu' sitnicu-kaciga je kinez od 'iljadu dve dinara. tako da druze tvoja tvrdnja o lupaknju rukom po kacigi i padanja slobodnim padom ima smisla ako je u pitanju kinez od 'iljadu din,a porediti to i arai,shoei i scuberth sa ovim je isto kao sabirati tri babe i dve zabe....

 

verovatno ima negde da se vidi na netu,na diskaveriju sam pre par god. gledao emisiju o kacigama.Pored udaranja macolom,bacanja i sutanja,na kraju su jednu arai presekli velikom brusilicom na pola...pola tocila se potrosilo dok je presecena,tako da....

 

Pitanje za prodavca: napisao si vel. L 58/59,odgovara li tebi S velicina shoei kacige?

A što? Da ti njemu daš lupkanu Šoju....a on tebi oštećeni Šubert....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

gde je to moja shoei lupana,kada si ti to video moju kacigu ili mene,od nekog cuo ili samo nebuloziras,sta je od navedenog??? palamud-covek koji ima potrebu da prica,a nema sta da kaze-to si druze ti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Kapiram da je mr.ktmx lazan profil i da ovde troluje, ako je stvarno takva licnost jbg raste u pogresnu dimenzuju. Posto je ovo forum nikom nije zabranjeno da pise, meni ne smeta sto pise u mojoj temi, nema potrebe da se nervirate sto mu vise odgovarate on se sve vise pujda. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4503 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bezveze napadate čoveka kad je u pravu. Druga stvar je sto svakog boli po dzepu tih par stotina eura koje je upravo dao za kacigu a potom je ispustio zbog nepažnje i time postala fakticki beskorisna.

 

Ako se pitanje odnosi na to jel bolje voziti se bez kacige ili obmotan sa nekim stiroporom oko glave...naravno bolje je bilo sta nego ništa, a hoće li ti pruziti punu zastitu kao sto bi nova ispravna kaciga..sigurno da neće.

 

A pored toga lepo je čovek napisao da ne mora da znaci da je beskorisna već da je samo 'iskompromitovana' i time ne pruza zasigurno ono sto bi morala da pruzi na sta je testirana. Kome to nije bitno može da isprobava srecu :)

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja