Jump to content

Moto Zajednica

Problem s gasom

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

To sa gumom se i meni desilo, naduvao je na 4-5 bara i kada je iskocila i svugde lepo sela ispustio na 2,6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Gumu sredio vulkanizer,i poucio me kako se pravilno pumpa guma.Malo sapunice il slaninice pre naduvavanja.

Postavio gumu ne seta al kad zavrtim tocak vidim da zadnji lancanik radi.Skinuo sam ga i utvrdio da je kriv.Kako je do toga doslo ne znam.Morace novi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Meni je vala dosadio.Pogotovo mrzim kad moram da cekam nesto,kurira,neki deo,vikend uvek padne.Ma smor.Ne razumem sto se iskrivio taj lancanik,jedino da sam ga nepravilno zategao al zatezao sam unakrst.Mozda je samo eto los bio ko zna...JT je u pitanju.

Jel znate vi koliko je zajebano naci usrani seger osigurac 58mm,i tako neke stvari sitnice,jeftine al muka.Obilazis radnje,gubis vreme,zivce.Ovaj ima na sajtu a nema itd...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Bice samo da nemas dovoljno iskustva, pa ne znas gde da trazis. Zato ti je problem nabavka delova. U BG i NS ima da se nadje svega i svacega samo da znas gde da trazis. I npr Indjija. Vijaka i srafovske robe koliko volis. Nama u Pazovi proizvode silikonske zaptivke po nacrtu, mislio sam da cu morati da narucujem iz USA ili tako nesto, kad ono ima i u SRB.

Strpljenja jos malo, i stavi na papir sta od delova postoji na tom motoru u "spare parts manualu" a da nisi promenio, cini mi se da nema mnogo, a kako te hoce, moraces sve da promenis do zadnjeg srafa. :gaa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pa jeste kao sto kazes.Nadje se sve na kraju samo sto ja do tad izgubim zivaca tonu.Recimo taj seger,iskopam ga online i narucim par kom,pa se zadesim u gradu reko aj da ne cekam kurira da uzmem licno,kaze ne prodajemo to vise.A imaju sajt,pise na lageru su.Aj dalje,srafovska roba,imaju gomilu al nemaju bas 58,ovi nemaju,ovi imaju al unutrasnji itd.A ja sve busem pa ispizdim,guzva,znoj,ceger babe,prodje dan...Onda se usrecim nadjem ga u Zemunu ili Ugrinovcima,treba ceo dan da se vozim do tamo.Aj nadjoh ga sad tamo kod veterinarskog faksa,firma Avala nesto,nije strasno.

A srafove cu na kraju:)I matice,podloske.Ne sve,nisam lud,nego bar one sto sam dosad najvise odvrtao i zavrtao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam svojevremeno tako za moj motoric sve narucivao od coveka koji prodaje delove (clan je foruma) za to specificno cudo. I onda kako se iskustvo povecava, skontam da navrtku M10x1 mogu da kupim i na drugim mestima. Da pase recimo sa amorta od yuga. I kosta 128x manje nego "original za magnet" za moje sokocalo. Narucio sam jedno 20 kondenzatora dok nisam cuonda on ne mora da bude original (tad jedno 1000 din) nego moze bilo koji trme kapacitivnosti. Koja sreca kad sam matno od zastave komad za 120 din i jos ga izveo napolje pa ne crkava od visoke temperature! A x puta sam jedva doterao motor kuci zbog njega pa cekao danima da stigne nov. Ovaj vezao na luster klemu, jedan nov pod sic i gas! Tad sam i potrosnju gorepomenutih navrtki smanjio drasticno! Samo se drzi ibsad teraj do kraja. Zadovolhstvo koje ca da ti pruzi taj motoric ce biti neopisivo!;) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Pruzio mi danas namestanje zadnjeg tocka i stelovanje one dobos kocnice.Jedva se ispravih kad zavrsih.Al eto ustanovio sam da nije kriv zadnji lancanik,prislinio sam ga uz staklo,radnu plocu,plocicu.Ispostavilo se da su podloske pod lancanikom bile razlicite debljine i da je lancanik bio blago nagnut,bar sam ja tako zakljucio ako to ima ikakvog smisla.Instalirao nazad i ne vidim da leluja kao pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez
On 31.8.2018. at 21:47, Ausländer je napisao:

Пребирем странице и сећање... не знам да је и један део на том мотору био исправан?

Један, малецни? 

Vratio si seeee!!!Ja se svo vreme pitam zasto si banovan,niko nece da kaze.

E danas mi stigla sajla obrtomera i pravi metalni cep rezervoara sa dva kljuca.Sa wemoto sajta narucio,24 € sa postarinom.Stiglo bas brzo mislim za 5 dana.Montirao danas sve.Ceo dan sam smirglao rezervoar sa 2000,pa sa 3000,pa polir pastom.Sad sija,nema pomorandzine kore:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Sad pokusavam da smislim neku cenu za ovaj motor.Morace na oglase:(

U jednu ruku treba mi kinta,a duboko u sebi vec molim boga da me niko ni ne zove.Mozda i bolje da ga prodam,inace cu jos da ulazem u njega.Vec merkam neke nove delove,estetike sto se tice itd...Ostane li ovde jos jednu sezonu dovescu ga u fabricko stanje,osim boje naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Dobra je,stvarno je uradjeno dosta toga,jedini problem sa dve zabice na plastikama.Ako se ne proda,uzecu preko zime nove bocne plastike,rucice,nogostupe i moci cu da objavim da je motor bez greske,kompletno restauriran(osim boje).

Kakav je to krsh bio kad se setim.Pali na prvu kurblu kad hoces,nastelovan je odlicno.

Radilica utegnuta,reparirana.

Klipnjaca nova,Prox,klip Wosner.Prva specijala.

Menjac savrseno radi,kvacilo takodje.

Lanac,lancanici presli manje od 100km.Gume takodje.

Akumulator nov.Ulje sipam samo Silkolene,koristio sam full sintetiku ali mislim da nema potrebe,moze polu opusteno.

Nove plocice,kompletna prednja kocnica u perfektnom stanju.

Dobos u okviru granica,disk takodje.

Rezervoar bez mrve korozije,za motor star 32 godine to je nesto...

Sajla gasa,obrtomera zamenjene.Podmazano gde treba.

Ram prefarban,nije ni bilo korozije,malo negde povrsinske na spojevima nekim,nista strasno.

Auspuh otvaran,ociscen temeljno,spakovan nazad.

Sediste presvuceno,udobno,siroko.

Prednje vile zamenjeno ulje i semerinzi.Ne slini,ne vlazi nigde.

Nije los motoric na kraju uopste.Sad se setim kakvog je meni ono djubre uvalio,kako ljude nije sramota da se time bave ne znam.

Ako se ko javi,necu da krijem ni najsitniju manu,pa se dogovaramo za cenu,a ne da lazem,krijem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Nista ne razumem,kontaktirao me neki stranac kaze daj PayPal uplatim ti pare,kad podignes novac doci ce moj agent po motor.Mislim on je to napisao kulturnije al to je sustina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da, da...i onda za neki dan "zove" i kaže, "iijjjjaoooo izvini molim te, nešto mi je iskrslo, ne mogu sad da se ispružim za motor. Znam da sam te iscimao, trt...mrt, spustim se na pljugu i taj film....samo mi uplati pola love, treba mi sad svaki dinar".

Mani se toga....tras kinta, izvol'te ključ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Da,prevara neka.Glupost,mozda cisto da bi napravio taj PayPal ili nesto vec,ne znam.Ko da bi dao ikome motor da tovari a da papirnata lova nije u ruci.Valjda to pali kod nekih tamo stranaca,ne znam.

pre 43 minuta, Mitlar je napisao:

Ма плануће тај мотор.

Опуштено. 

Nemoj brate,zeza me nesto struja,dva osiguraca sam sprzio sinoc,prespojio pogresno zice,isprobavao nesto.Reko samo fali da se upali nesto.

Na kraju sam napravio da radi pokazivac neutralne,ali jos nisam uspeo da resim pokazivac temperature,i ne znam kako cu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Povukao sam motor iz oglasa,idem za Yamall u ponedeljak tako da necu ni da prodajem motor.

A i dosta sam se vozao poslednjih dana i uvezbao se malo bolje  i svidelo mi se da vozim ovaj motoric.

Odlucio sam da nastavim sa sredjivanjem dalje,sve sto ce biti moguce,racunam tamo u kasnu zimu da pocnem nabavku raznih delova iz inostranstva,a mozda cak kupim jos jedan ovakav motor da bude donor nekih delova,videcu sta se vise isplati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2325 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ionako nece niko da ga kupi.Mislim za 5 dana blizu 500 pregleda al jbg,ne mogu da ga dam za 450-500€.Tamo ljudi za toliko prodaju ono ne znam dal se sprdaju s onim oglasima ili sta.Verujem da ovakav motor moze da kupi neko bas mlad,ili neko stariji pa lagano,postarski.

No,nebitno.Ostaje kod mene da me jos veseli,nervira,masti,odveze,doveze.Samo da vise ne moram kod majstora,al sigurno ce kad tad morati.Cuo sam za par normalnih,ovde na bjb,pa probacu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja