Jump to content

Moto Zajednica

LS2 FF324 METRO

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 470 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Pozdrav kolege,

 

Ima li neko iskustva sa ovom kacigom?

http://www.wheelup.it/gb_en/ff324-metro-helmet-68325.html

U pritanju je LS2 FF324 METRO. Cena je 14000 rsd. Juce sam je probavao na sajmu I deluje dosta bolje od MDS, HELD, u tom cenovnom rangu. Lepo lezi, mehanizmi lepo rade a ima I ugradjen anti fog.

Nisam uspeo da nadjem neki test ove kacige, cini mi se da je noviji model.

 

Najvise me pored bezbednosti zanima koliko je bucna.

Vozim Hondu CBF 600s, uglavnom lagano, uz postovanje ogranicenja.

 

Hvala unapred!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Kupljeno danas. Nadam se da ce dobro sluziti. Uskoro proba!

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ajd' molim te javi, kada je probaš, koliko je bučna... Došlo je vreme da menjam svoju Duchinni D409 kacigu, a jedino što mi je smetalo kod nje je bila buka pri brzinama preko 80km/h. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Ajd' molim te javi, kada je probaš, koliko je bučna... Došlo je vreme da menjam svoju Duchinni D409 kacigu, a jedino što mi je smetalo kod nje je bila buka pri brzinama preko 80km/h.

Evo nekih utisaka nakon stotinak kilometara, kaciga lepo lezi, flip i suncani vizir super. Vizir ne magli (nisam stavio pinlock jos uvek). Po gradu sa podignutim flipom 50-60 km/h uzivancija. Sto se buke tice jedino mi ulazi malo vazduh odozdo ali sa strane, jspod brade ima dodatak koji lepo radi posao ali jedino to sa strane malo smeta, ne zuji nego bas struji vazduh koji ulazi ispod. Ako malo podignem jaknu u uvucem vrat na dole obda je super. (Ne nosim potkapu).

Dosta je lagana za flip up tako da je za te pare, (14.000) sasvim ok.

P.S. testirao sam do 100km/h.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

Sa "malim" kasnjenjem, nemam iskustva, ovo mi je prva kaciga. Koristio sam privremenu ful face Vemar, ne znam model ali ce cena oko 50-60 eura i ona je ok, samo sto je bucnija dosta od ove moje flip up. Inace primetio sam da na brzinama preko 70-80 kmh ova moja LS2 metro dosta zuji i zvizdi ali vetar koliko sam uspeo da zakljucim ulazi odozdo ispod kacige bas negde oko usiju. Napred vizir i zatvarac dobro dihtuju ( probao prekrivanjem spojeva ). Mozda sam i pogresio broj jer vidim da mogu sam vrhom brade da dohvatim prednji deo kacige. Kada bi mogla malo nize da sedne mozda bi bilo bolje. Ne znam ima li neki ulozak da se kupi za taj deo oko vrata da malo bolje zaptiva  :) . Inace sa otvorenim flipom i spustenim suncanim vizirom po gradu i lagana voznja uzivancija :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Voge 300 Rally

pa i ne treba ti vise od 100, tom motoru maksimum normalne eksploatacije je 150... posle toga se trudi i ide do 200 ali je mucenje, i vozaca i motora :D znam iz iskustva

Slazem se, oko 100 je taman, ja jako retko vozim toliko, osim na autoputu a izbegavam ga za sada. Vece mi je uzivanje lagana voznja nego da jurim na pravcu. A kako kazes, nije ni ovo masina za jurnjavu.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Izbegavajte ls2,sve duvaju odozdo,sundjeri su uzasni,posle 2 god ih nema,kad sam pitao da kupim cak iz fabrike su rekli to je stari model...pa ne treba mi za novi model sundjer vec za stari,uslovno,od 2 god..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Jel moguće da duvaju čak i sa zavesicom? Sa kojim modelom konkretno imaš loše iskustvo?

Danas sam bio u radnji i jedino mi je zapala za oko ff396,ima sunčani vizir, zavesicu, pupicu za jastučiće i pripremu za pinlok. Nema duplu d kopču, što mi je najviše i smetalo. I sistem spuštanja sunčanih naočara mi baš ne uliva poverenje. Cena 16200 bela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Druze dodas jos 5000 i ima da biras kacigu.

Ja kupio za suprugu , ona je zadovoljna posto ne zna za bolje :) . Ne uliva mi nesto poverenje ni vizir koji je bas osetljiv a i mehanizam za spustanje je nekako los ...

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa naprimer exo 500 air je oko 22000 ili shark s700 bela je milsilm oko 22000 - 23000 a kad ih uhvatis u ruku jednu i drugu vidis razliku u kvalitetu.

Ls2 su ok ali za cenu do 10000 soma i nista vise. Moje misljenje.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Drugar ima bas tu ff396 i koristi je 2 godine, kaze da je zadovoljan. Ja mam exo 500, sad gledam neku za devojku, Ja sam svoju platio 90 dolara u usa, vidim da cu morati ponovo odande da porucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Za devojku je predpostavljam Ok.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Jel moguće da duvaju čak i sa zavesicom? Sa kojim modelom konkretno imaš loše iskustvo?

Danas sam bio u radnji i jedino mi je zapala za oko ff396,ima sunčani vizir, zavesicu, pupicu za jastučiće i pripremu za pinlok. Nema duplu d kopču, što mi je najviše i smetalo. I sistem spuštanja sunčanih naočara mi baš ne uliva poverenje. Cena 16200 bela

 

 

Napisao 20 September 2015 - 09:18 AM

FF358,kupljena avgusta 2012,placena oko 100e,tada jedan od premium modela, postava se raspala iako sam vikend vozac,cak i manje vozim motor,magli na dah,na ladno,na kisu,duva ispod brade u sinuse i oci ubija,bucna preko 100kmh necujem svoje misli a o okretanji glave na 150 zaboravi,vizir kad zatvori bas zatvori ali kad otvaras treba jaca sila pa cak i da pomeris kacigu kolika sila treba...

Bio sam u Belamoto radnji da porucim uutrasnjost i kazu nema,zvali fabriku nema,kazu stari model ima za nove,pa stace mi za novu kacigu unutrasnjost valjda za te stare par godina treba...

Vizire sam u boji placao 15e,sve u svemu za te novce nikad ne bi kupio LS2 jer imas u svim jacim markama kacige od 80 pa na gore...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Hvala što si podelio svoje iskustvo. Nisam ni pomislio sa ću dobiti premium kacigu za te pare, ali nisam ni da je totalno smeće. Nema zaletanja, ima preko i Scorpion exo 1100 za 160$

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

E a taman i ja pomislio da uzmem taj LS2 FF324 METRO za suprugu, ali ono losa iskustva , a ja bas citam pre neki dan review na netu po stranim sajtovima i dosta su dobri komentari ali sad vise neznam ima li kakvog smisla citati te review ..

Ima li ko uopste ideju ima li neka flip-up kaciga da je dobra i da nije toliko bucna u cenovnom rangu ispod 30.000 ili ipak uzeti full face ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Ja imam vec 3 i po godine LS2 FF370 Easy. Placena 10 soma. Kao sto neko rece za te pare je odlicna. Flip mehanizam radi super, vizir je ok, mehanizam za naocare odlican, moze da se stavi i pin, Kada sam je kupovao u najuzi izbor su pale ona i Caberg Konda. LS2 je sila Caberg za duzinu. U principu slucan kvalitet ali mi je kod Caberga smetalo to sto je kao prvo za uzi oblik glave a kao drugo onaj mehanizam za nocare na vrh glave mi je totalno debilan. Kao trece, vidno polje kod Caberga je dosta manje od LS2.

Ako nekog zanimaju mane, po meni je najveca mana los kvalitet postave. Moze da se vadi i pere ali platno kojim su presvuceni sundjeri ima tendenciju vec posle prvog pranja da se odlepljuje pa mora da se prosiva po rubovima da bi ostalo na sundjerima. Sto se skaja oko vrata tice njega vise nema. Raspadne se i najlakse ga je odlepiti i baciti. Dakle lepak koji treba da veze sundjer i povrsinski materijal postave je krsh. Ne znam da li su to popravili na novijim modelima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Odgovor sa vecim zakasnjenjem. Ja bih rekao da su svi pomenuti brendovi tu negde. Pored njih bih dodao i MT kacige iako prodavci tvrde da su kvalitetnije od LS2, ja nista od tog kvaliteta nisam primetio. Cak sam video neke modele MT i LS2 koji izgledaju identicno 1  na 1.

Zelim da kazem nesto sto mislim da je mozda i najbitnije kada se neko dvoumi izmedju nekoliko modela/proizvodjaca. Idi i probaj. 

Meni naprimer LS2 ima idealan kalup za moju chontaru. MT i Caberg mi nisu odgovarale jer su za uzu glavu. Mozes da probas kacigu od 100 evra i 500 i da ti ova jeftina lezi idealno a da ovu od 500 hoces da bacis u smece.

Naravno, sad malo karikiram, poredim babe i zabe. Naravno da ova od 500 ima sve moguce feature, bolju ventilaciju, pravljena od kvalitetnijih materijala, bolja zavrsna obrada... Moja poenta je da prvo treba da se proba vise modela/proizvodjaca i da se vidi sta ti odgovara. A onda kada udju neki modeli u najuzi izbor, biras shodno zeljama i finansijama.

Licno mislim da je kupovina kacige on line na nevidjeno cista glupost. Jedino kao se probao konkretan model pa znas sta kupujes. Ovako bez probe, budalastina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja