Jump to content

Moto Zajednica

Koja Jet kaciga do 10.000 ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

Doslo je vreme da se kupuje kaciga za skuter pa su mi potrebni predlozi koju Jet kacigu kupiti a da je do 10.000din i da je sto bezbednija (koliko je moguce s obzirom da uzimam Jet i da je budzet takav kakav jeste) ?

 

Meni je zapala za oko ova:

http://www.yamaha-barel.com/index.php/en/shopmenu/kacige/modularne/mt-city-eleven-matt-black-detail

 

Jedina stavka koja mi je bitna jeste da ima veci vizir koji ce pokriti skoro celo lice (ne one varijante sto imaju samo naocare).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Ja sam prosle godine uzeo MT Boulevard Matt Black i bas sam zadovoljan, Trenutno je na snizenju pa pogledaj i nju.

 

Meni je bas udobna kaciga, ima suncane naocare koje su odlicne, nisu plitke i ne seku pogled. Postava se kompletno skida i nije komplikovano, prao sam je u masini i sve je na mestu. Kaciga je lagana i prijatna za nosenje.

Neces sigurno pogresiti!! Mislim da ima 4-5 zvezdica na sharp testu.

Vodi racuna oko velicine, probaj kacigu i drzi je 10-15 min na glavi, ne sme da ti seta, a i da ti bude pretesna i imaj na umu da ce unutrasnjost malo da popusti i oblikuje se po tvojoj glavi posle nekog perioda.

 

http://www.yamaha-barel.com/index.php/en/shopmenu/kacige/modularne/mt-boulevard-matt-black-detail

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: ---------------------

Da, to je bas ta na koju sam bacio oko.

 

Posto najverovatnije uzimam tu kacigu interesuje me da li je neko pokusao da zatamni vizir auto folijom i kakav je rezultat posto bih kupio ovu kacigu koja nema zatamnjen vizir ali bih ga zatamnio na 80% ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Namera mi je da kupim jet kacigu. U izboru su ove tri (obična forma,ništa svemirske,pomalo retro sa full vizirom) a po cenama:

1. LS2 Rocket II Rook 6000 din

2. Givi Black deep 10 000 din

3. Nolan N21 visor 25 000 dinara

Da li je razlika u kvalitetu srazmerna razlici u ceni? Čekam prolećni moto sajam pa cu sve tri videti i probati,al bih da čujem i vaša mišljenja.

 

http://www.motooprema.net/moto-kacige1.htm

http://www.trionmotors.com/products.php?product=Kaciga-10.8-crna

http://www.motoring.rs/sr/kacige/jet/nolan-n21-visor-jet-kaciga.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ne trebaju mi unutrasnje naocare jer ja nosim moje dioptrijske koje su foto grey pa su tamne vani. Drugo,Riviera je OK al ja gledam retro modele,skroz okrugle. Riviera ima pozadi aerodinamicne linije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Mislim da je cena i za Caberg Rivieru od 100 eura tj.12 000 dinara sasvim u redu. Al da je isto jet kaciga Nolanova duplo skuplja,to me intrigira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1828 postova
  • Lokacija: Beograd

Na jet kacige se ne primenjuju dosta stvari koje se primenjuju na fulfejs.

Zato, uzmi neku koja ti lepo leži na glavi i to je to.

Aerodinamicnost, buka, oblik, udobnost, vidno polje, vizit i putanja vazduha su kao da neko ima teretne dvokolice, a neko nadzvučni avion.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Hvala bocca,sad sam gledao Nexx i nasao jednu koja mi je OK

IMG_0835.png

Hvala Skyrunner na dobrom obrazlozenju. Tako sam nesto i ja mislio al mi trebala potvrda od znalca. Zato mi je i glupo da dam 200 eura za Nolanovu jet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pre par nedelja skočio do Yamaha-Barel da uzmem baš tu MT Boulevard. Dizajn OK, deluje kvalitetno, ali kao za inat neće na moju glavu!? Strašan pritisak sam imao na čelu i sa tim i sa još jednim jet modelom sa vizirom i cvikerima.

Otišao na kraju sa Shark Nano i ostavio duplo više para nego što sam planirao, jbg. Sad sam sebi ličim na atomskog mrava, ali mi je jako udobna na glavi, što je složićete se najbitnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Pazi, ne deluje mi glava veliko na mojih 195, ali jeste  :)

Cirka 60 u obimu, ali ovaj model koji sam uzeo mi dodatno deluje loptasto.

 

post-40665-0-96561100-1478509904.jpg

 

Još i ima taj "space look".

Fali četka na vrh glave, pa će pre biti ovaj stari znalac nego atomski mrav:

 

post-40665-0-63752600-1478510216.jpg

 

Edit: Da pohvalim sjajan vizor koji ide do ispod brade i odličnu zvučnu izolaciju od šuma vetra. Dizajnerski - pitanje ukusa, konstruktorski - sjajno (Bar u odnosu na jet kacige koje sam do sad probao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kolko para?

Ja trazim neku retro za classic motor, cafe racer, brat style pa i scrambler. Tu ima prelepih jet retro ali su bez vizira namenjene za naocare dodatne ili sa vizirom na pola. Ja bih ipak sa full vizirom pa tu nekako Nexx upade sa dizajnom. No, nista dok se ne vidi uzivo i proba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ima razloga zbog kojih su sa naočarima, te koje pominješ.. Imam givi jet, kvalitetna je.. lagana, široko vidno polje, dobar vizir, dobar mehanizam.. ALI, to je kaciga za skuter.

Na motoru bez vizira ili sa malim vizirom, previše vazduha uđe ispod kacige i smeta po iole svežijem vremenu..

Takođe, šum vetra preko donje ivice vizira kacige je nepodnošljiv posle nekog vremena.

Tako da, ne savetujem jet kacigu sa vizirom za te vrste motora, možda eventualno neku bez vizira, sa dobrim naočarima..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ima razloga zbog kojih su sa naočarima, te koje pominješ.. Imam givi jet, kvalitetna je.. lagana, široko vidno polje, dobar vizir, dobar mehanizam.. ALI, to je kaciga za skuter.

Na motoru bez vizira ili sa malim vizirom, previše vazduha uđe ispod kacige i smeta po iole svežijem vremenu..

Takođe, šum vetra preko donje ivice vizira kacige je nepodnošljiv posle nekog vremena.

Tako da, ne savetujem jet kacigu sa vizirom za te vrste motora, možda eventualno neku bez vizira, sa dobrim naočarima..

Jasno. Problem je što ja nosim naočare sa dioptrijom pa kako preko njih da stavim " avijatičarske naočare"? Možda je rešenje kaciga sa poluvizirom? Namera mi je da vozim po lepom vremenu. Ako baš bude stani pani,imam vec flip kacigu. Šta misliš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Za kraće vožnje po lepom ne smeta, mada zamisli scenario-lep dan, sunčan, pođeš preko Kopaonika, recimo, na kafu, ručak.. A planina ko planina, za čas se promeni vreme, zahladni a kaciga ti magli po onim krivinama... A ova moja magli, verujem i drugi jet-ovi..

Da me bolje shvatiš- koristio sam je i na celodnevnom putu, vrši posao, ali kvari doživljaj.. Danas naručena Kaberg Duke sa pinlock-om pa ćemo videti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

One naočare koje pominješ kao avijatičarske-mislim da sam video da ih neko nosi preko dioptrijskih, znači da postoje takvi modeli za vozače motora, mada će verovatno cena biti faktor...

A kod izbora kacige obrati pažnju da li je prilagođena za nošenje naočara, to navode u testovima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS "13 LC

Колега а зашто џет кацига? Најежим се сваки пут кад видим да је неко носи...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Imam flip. Znam sve o povredama i u kolikom procentu brada tj lice strada itd. Razmislicu jos jednom ili cu rizikovati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kad se pomenu flip, da li na svakoj napred, kod brade nema nikakve zaštite osim plastike? Mislim na stiropor ili jastučić.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja