Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1150GS

Recommended Posts

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

 

 

Meni i dalje fali 500e. :)

 

Pozoveš, možda i ne fali......nikad ne znaš koliko fali dok ne probaš :)

 

 

Fali, culi smo se pre 15-ak dana. Vec sam dobijao od nekih i 3300eur. Rekao sam moze toliko, ali bez bocnih kofera na njima uvek mogu da izvucem 200eur, a imam i kupca za njih.

Da razjasnim moj post kako ne bi doslo do zabune. :)

 

Ne obaram cenu, samo kazem da mi fali 500 evrica i da mi uopse ne smeta to sto si radio klipove. Naprotiv....

 

Siguran sam da ce motor naci kupca i da ce taj neko biti prezadovoljan kupovinom.

 

Srecno sa prodajom !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Gledao sam ja skoro jednog BMW-a sa karikama od Renault 4. Malo se samo obruse da legnu lepo ... bar mi je tako prodavac rekao.

 

Sent from my Ei Niš 4345 G

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Hajde i ja da se umešam malo, čisto da dodatno zakomplikujemo... ;)   Protu ne poznajem niti sam mu ikada video motor koga prodaje. Ništa ni dobro ni loše nisam čuo o tom motoru. Ali zato dovoljno dugo znam Olivera kod koga Prota drži motor i znam da ni u ludilu, ali ni u ludilu čovek ne bi dozvolio da se na oglasu pojavi njegov lični broj mobilnog za nekakvu sumnjivu karabudževinu. Čovek je jako dugo u moto svetu, isuviše dugo da bi ga neko tretirao kao saučesnika u uvaljivanju tuđeg motora sa skrivenim problemima i posle ga pljuvao zbog toga. Eto, u to sam prilično siguran, znam čoveka mnogo duže nego što je ovaj forum zaživeo.

 

A što se tiče naknadno ustanovljene situacije oko promene klipova - zaista razumem da je kod Prote postojala dilema da li reći ili prećutati jer će onaj ko kupuje uvek da misli da su klipovi promenjeni iz ko zna kog razloga. Ne valja ako kažeš, ne valja ni ako prećutiš. Lepo Bruno i Bokilić rekoše: polovna roba kupuje se u viđenom stanju. Idi druže pa ga isproveravaj pre kupovine koliko god ti treba da bi bio siguran u šta si grunuo novac. Ako ti se ne dozvoljava provera pre kupovine, to je već nešto drugo, onda imaš razloga da sumnjaš da prodavac nešto muti...   

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ne menjaju se klipovi tek onako

Ni prvi ni poslednji, pretpostavljam da nas ima koji ih vozimo a da i ne znamo za to..

 

Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Imao sam prilike da vozim jednu uljaru, GSX-R1100, koja je imala 6 padova, ozbiljnih. Prilikom jednog pada je cak i poginuo neki lik. Sest puta sredjivan motor, poslednji put originalnim delovima, i kod jednog od boljih limara/farbara ( 2006. godine ). Desnu ruku na panj mogu da stavim da 95% ljudi ne bi mogli ni da pretpostave sta se sve desavalo sa motorom, jer je na oko lep, prav kao strela, i radi kao svajcarski sat sa 30 rubina. Te 2006. ortak nije hteo da ga proda meni, zbog "lose karme", tako da ga je kupio drugi lik. I godinama se vec vozi s njim, bez ikakvih problema. Blok garantovano ima 300.000 predjenih, ako ne i vise. Poenta price je - zapitajte se da li je i vas motor bas savrsen? Da li mu nista ne fali? Nikad nije padao? Nikad nije otvaran agregat? Ili je to samo neka prica u koju zelite da verujete...?

 

 

Ko zeli perfektan motor, lepo ode u salon, istrese kes, i kupi nov. Licno nista nemam protiv "zdravo" eksploatisanih vozila, redovno odrzavanih, pa cak i onih koji su imali havarije ( naravno, ne da su obavijani oko bandere ), samo da su lepo sredjeni, da nije neki dunster popravljao. Svima nama se desavaju i udesi, padovi, klizanja, nije to nista novo. Vec je bio slican razgovor u jednoj od tema, kako ljudi jednostavno vise vole kad im kazes kako auto ima 120.000 km pravih, kako mu je vlasnik 1936. godiste, kako je non stop garaziran, nikad vozen po kisi, i slicne nebuloze. A tek ono "uvezen iz Svajcarske". Pa sta? Licno znam ljude kod nas koji bolje odrzavaju svoja vozila nego neki Svajcarci. Zasto? Pa zato sto nas covek nema para za novo, pa cuva staro, a Svajcarac izrabljuje to do kraja, i zna da ce uvek imati uslova da menja "staro za novo".

 

 

Ovaj konkretan primerak R1150GS nisam imao prilike da pogledam, niti provozam. Ali pod uslovom da je sve istina, odnosno da su svi zamenski delovi kvalitetni i propisno ugradjeni, ne vidim zasto bi to predstavljalo ikakav problem? To moze samo da bude veliki plus. A sto se diskova tice, suludo je i raspravljati o tome, jer su diskovi potrosna roba, cak i kod nas kojima je taj termin dosta nepoznat. "Nas covek" uvek hoce da kupi nesto sto valja, i to izuzetno jeftino, da ne mora nista da ulozi. Gume, akumulator, diskovi, plocice, ulje, filteri - sve je to potrosna roba, i stvarno nema potrebe raspravljati o tome. Budite svesni jedno - u polovno vozilo UVEK ima ulaganja, bilo da dolaze iz potrebe, ili iz zelje.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Ne menjaju se klipovi tek onako

 

Ja sam detaljno opisao u postu na prvoj strani, mozda i preopsirno, sve oko te famozne zamene klipova. Ko hoce da veruje, neka veruje, a ko nece niko ga na to ne tera.

Bio sam potpuno iskren, sve sam rekao kao kod prote na ispovesti ... :) uf, cek, cek, nisam napisao da mi je jednom Kolubarin kamion, kad sam krenuo da ga obilazim, sa upaljenim levim migavcem, na ibarskoj ispred nosa skrenuo ulevo bez migavca ... dobro poznata situacija svima ... epilog: pokrivljene viljuske, vesanje, deformisan rezervoar, migavci, retrovizori, felna, pukla guma, levi cilindar se raspao (zato sam, ustvari, menjao klipove), ulje na sve strane, procureo akumulator ... salim se skapirao sam da jos uvek imam dobre reflekse, odlicne kocnice, a i :jee1: radi mi ABS.

 

Zabava je zabava, ali nek` se javi, bre, i neki kupac.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Previse generalizujete. 

 

Kada je motocikl krs, vidi se. Da li je imao negu vidi se takodje, sa 3 godine starosti i 30 godina starosti. Motocikl sa skroz izrabljenim potrosnim delovima je lomatina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

 

Ne menjaju se klipovi tek onako

 

Ja sam detaljno opisao u postu na prvoj strani, mozda i preopsirno, sve oko te famozne zamene klipova. Ko hoce da veruje, neka veruje, a ko nece niko ga na to ne tera.

Bio sam potpuno iskren, sve sam rekao kao kod prote na ispovesti ... :) uf, cek, cek, nisam napisao da mi je jednom Kolubarin kamion, kad sam krenuo da ga obilazim, sa upaljenim levim migavcem, na ibarskoj ispred nosa skrenuo ulevo bez migavca ... dobro poznata situacija svima ... epilog: pokrivljene viljuske, vesanje, deformisan rezervoar, migavci, retrovizori, felna, pukla guma, levi cilindar se raspao (zato sam, ustvari, menjao klipove), ulje na sve strane, procureo akumulator ... salim se skapirao sam da jos uvek imam dobre reflekse, odlicne kocnice i :jee1: radi mi ABS.

 

Zabava je zabava, ali nek` se javi, bre, i neki kupac.

 

Sklizni jos malo cenu pa ces videti koliko ce kupaca javiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Pa to znam i sam. Imao sam dosta ponuda od 3-3300eur. Rekoh može 3300eur bez bočnih kofera i nosača istih. Kud ću niže. Bilo je i ponuda za zamenu, motori u vrednosti od 2-2500eur i doplate 1500-2000eur, ali ne mogu da se smaram sa novom prodajom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ta cena je vise nego povoljna! Pa ja moj motor ne bih dao za te pare, bez kofera i sa levim leptirom koji zvecka!

 

A kad vec pisem, zanimljivo mi je da taj motor jos niko nije provozao - svako ko ima iskustva sa 1100/1150GS moze na osnovu voznje da proceni u kakvom stanju je motor. Da ne pominjem da je tu i merenje kompresije koje se uradi zacas. Ako je kompresija OK,  i motor lepo vuce, ne vidim zasto bi se iko vise zacao oko toga!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

@lalajko - glas razuma
Za 3500eur ovakav motor, ja imam osećaj, da se malo našalim, kao da ga poklanjam.
Najjeftiniji na mobile.de je 3500eur, prvi sledeći oko 3800eur, posle njega od 4000eur pa sve do 8900eur, jedno stotinjak njih, u zavisnosti od km (ima ih i sa 120.000km na satu), opreme i stanja.

Ili ljude kod nas više ne interesuje 1150gs ili opet ta nesrećna besparica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja bih jako voleo 1150GS, meni je to motor na kom sam najvise uzivao od svih koje sam imao prilike da vozim, cak vise od legendarnog 1200GS. San mi je 1150GS Adventure...

 

Zaboravih da kazem - da je Vlajko obrnuo koji kilometar na ovom motociklu, tu bi bio kraj price i vec bi ga glancao kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

 

 

Evo za mene dve zanimljive price, koje nisu ni na ciji racun, pa da ih podelim sa vama:

1. Pre 7-8 godina sam bio sa prijateljem da on kupi Hondu horneta 900 od coveka koji je vlasnik jedne poznate kuce za kucnu tehniku koji je kupio novog horneta da ispuni sebi momacki san. Presao je sa njim jedva 4-5000km. Ispustio ga je u garazi, ogrebao rezervoar, sve drugo je bilo netaknuto, Odlucio je da ga proda, jer nije to za njega, ali je resio da sredi rezervoar. Nije vazno ko, ali uzeo mu je za farbanje rezervoara okruglo 1000eur (slovima jednuhiljadueura). E sad on nama prica da nije farban, ali mi ne odustajemo da jeste, Posle 4-5 puta negiranja, on (koji ima para ne zna ni sam koliko) crven k`o paprika priznaje. Taj koji mu je farbao rezervoar (vrlo poznat i cenjen u moto svetu ali nije vazno ko) mu je rekao: `nemoj slucajno nekom da pricas da si to radio jer nikad u zivotu neces prodati motor`. On ga je poslusao i sad mu je krivo. Drugar je kupio od njega motor.

 

 

e pa tako to bude druze kada se ljudi loze na to ''vrlo cenjen''- po cemu cenjen? po ceni,naravno! da mu je naplatio farbanje rezervoara 150 il 200 eura to bas i nebi bilo to,ali kada ga osuri k'o majmuna,e pa to onda vredi! meni je momak koji uopste ali uopste nije poznat u moto svetu izvan Cacka flekovao rezervoar od Yamahe Fazer s2,koji ima vise ostrih prelaza fabricki, od preturanja u gradu gde je ivicnjak ostetio povrsinu od 7-8  cm sirine i 10-15cm visine na takvom mestu da je zakacio dve ivice. fabricke nalepnice ostale,flekovan,trecina lakirana.iako sam svima koji su zvali rekao sta se dogodilo i da je sredjeno i napomenuo da dajem i zapisnik policije sa slikama ostecenja od vestaka da svi vide tacno sta je bilo,ljudi odustajali od dolaska k'o da sam im rekao da je pao sa solitera.dosla su tri coveka(jedan kupac,dva podrska) svi iskusni motoristi,gledaju motor,gledaju i kazu:nista ovde nije farbano,ja se smejem,pitam coveka secas li se sta sam ti rekao,on kaze jesi ali se nista ne vidi.kada su pogledali slike nisu mogli da veruju. e to je druze majstor.

 

a tebi savetujem,ako si vec zacrtao da motor ne dajes ispod 3500 evradi da stavis cenu od 3800. jer kod nas vazi neko bolesno pravilo gde ma koliko cena bila povoljna i ispod realne vrednosti,ma koliko puta napises fiksno,zacementirano,armirano i sl. ljudi hoce da spuste jos. 3800 pa mu spusti na 3500 da se odveze kuci srecan,ubio te za 300 evara.!

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Ja bih jako voleo 1150GS, meni je to motor na kom sam najvise uzivao od svih koje sam imao prilike da vozim, cak vise od legendarnog 1200GS. San mi je 1150GS Adventure...

 

Zaboravih da kazem - da je Vlajko obrnuo koji kilometar na ovom motociklu, tu bi bio kraj price i vec bi ga glancao kuci.

 

Pa, Vlajko mi je, cini mi se, rekao da mu je bolji 1100gs od 1150gs.

Dobitna kombinacija - Uzme on od tebe, posto tebi veruje, 1100gs, a ti od mene 1150gs, ja uzmem 1200gs i svi zadovoljni :moto2:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Lično meni je lepši 1150..a par tehničkih razlika idu u korist 1100 i mojim potrebama..

 

Međutim, juče sam probao kako treba gs850 i na putu a pogotovu van.. i totalno se razočarao u koncepciju motora koji drma kontra od smera kretanja vozila i položaja vozača..

 

Da onaj dan nije padala kiša.. možda Perica ne bi razbio prozor..

 

Cela ova priča me vraća nazad Japancima..

 

dok ne probam valjanao adventure 1200 možda :lol3:

 

Kad je ladan malo ljulja na leru, a kad je neispravan, ko što je taj što si probao, i verovatno netačno podešen, onda asinhrono vuku cilindri i javlje se takozvano pingovanje i pored neprijatnog zvuka dolazi do uvećanog ljuljanja, odnosno drmusanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

"Dobitna kombinacija - Uzme on od tebe, posto tebi veruje, 1100gs, a ti od mene 1150gs, ja uzmem 1200gs i svi zadovoljni"

 

 

šifra: Govno za govno :)

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ajd da i ja nesto kazem na ovu temu: 

 

  Pre 15 - tak godina sam generalisao jedan BMW 650 ( nekad bio policiski ), stavio mu novu radilicu, sve uradio po radnoj knjizi, upalio ga i iz masine se cuje neko lupkanje. Sve proveravao, sve u redu, al lupa i dalje, a zvuk lupanja nekako cudan - nije metalni nego nekako dubok.  Sasvim slucajno, gledajuci radnu knjigu primetim da mu fali jedno malo crevo za iberlauf, koje se zabode u rupu na bloku, dugacko nekih 5 - 6 santimetara, a na sredini savijeno pod uglom od 90 stepeni. To crevo se nalazi ispod kucista filtera. Nabavim crevo ( nije bilo originalno, al je odgovaralo ), montiram na motor i gle cuda - lupkanje nestalo ! 

 

  Ne znam kako je to izvedeno na ovom modelu BMW-a, al moguce da je to lupkanje bilo posledica ove stvari il neke slicne gluposti. 

 Moj prijatelj je vozio taj motor par godina bez problema, a kad ga je prodao, sledeci vlasnik je za tri letnja meseca presao 20.000 km sa njim - takodje bez problema . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Do sada je bilo 6983 pregleda ovog oglasa.....Auuu, svaka cast....sta reci stvarno bi bilo steta da se na kraju ne pojavi kupac.

Svi cekamo dalji raspelt. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

 

Do sada je bilo 6983 pregleda ovog oglasa.....Auuu, svaka cast....sta reci stvarno bi bilo steta da se na kraju ne pojavi kupac.

Svi cekamo dalji raspelt. ;)

 

To bi bilo sjajno jedino za mene kao prodavca i novog vlasnika, a za siri auditorijum koji prati ovu temu to bi bilo kao kad bi neko zeznuo babu da joj ugasi spansku seriju posle samo 5 epizoda ... mada, glavni deo je vec prosao, ... a mozda i tek dolazi...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

evo nudim clia 2004 i hondu cb 500.

... Imao sam dosta ponuda od 3-3300eur. ... Bilo je i ponuda za zamenu, motori u vrednosti od 2-2500eur i doplate 1500-2000eur, ali ne mogu da se smaram sa novom prodajom.

 

U svakom slucaju, hvala na ponudi. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Nema na cemu ja licno verujem u tekst koji si napisao i uzeo bih motor bez problema moja honda je jako dobrom stanju ali to nije ni bitno, nisi zainteresovan za zamenu i to je ok. iskreno ti zelim brzu prodaju a kupcu mnogo lepih kilometara. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja