Jump to content

Moto Zajednica

Kako okaciti mt03 far na bandita?

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

drugari, posedujem Suzuki Bandit 600S, 1996 godishte,  koji sam planirao  sad preko zime da raskupusam i kompletno farbam, ali avaj, kako to uglavnom biva, finansije me malo omele, pa sam reshio da taj projekat ipak odlozim za sledecju zimu, a ne da pochnem i stanem na pola...no samo par sati posle te moje odluke, na ebayu naletim na extra povoljan far od Yamahe MT03. kako sam vecj video par slika bandita sa farom na taj fazon, odluchih se da ga pazarim, i da makar malo majstorishem pre sezone...far stize kod prijatelja, i u Srbiju mi ga donosi za 20ak dana, tako da to ostavlja dovoljno prostora za nabavku i ostalih delova...

 

malo sam guglao, i ima vishe tachnih reshenja kako far okachiti...ali koje je najbolje a da ne koshta vishe od fara? :)

 

prvo mi palo na pamet da nadjem originalne nosache za N verziju, pa da napravim odstojnik koji cje da se kachi na nosache i na far, ali cifre koje traze za original nosache su mi prevelike...

 

naleteo sam onda na ovu sliku:
000.jpg

 

u Luisu imaju ovi https://www.louis.de/en/artikel/fork-clamp-universal-chromed-pair/10020909?list=140411519&filter_article_number=10020909 samo ne znam da je to dovoljno jako i chvrsto da izdrzi far?

 

 

da li da idem u tom pravcu, ili neko ima bolju ideju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

kupis neke univerzalne nosace npr ove kao sto si nasao u louisu, napravis skicu adaptera i odneses kod nekoga sa CNC masinom da ti napravi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

A da se prošetaš neki dan (motorom, naravno) do moje radionice pa da ti to namestim kako želiš, za dž, naravno. Imam pogodne komade aluminijuma i inoxa, nabavi samo inox šrafove.

 

Javni se na pp.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Još jedna pohvala za Nimmina, iako me čovek nikada u životu nije video, ponudio mi svog KLE-a na par sati da ga probam da li bi mi legao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

poshto magarac nisam juche iskoristio lep dan da se provozam do kolege Nimmina i odazovem se njegovom pozivu da pomogne, zacrtam sinocj da ujutru idem makar sekire padale...probudilo me potpuno potopljen Novi Sad, ali bez padavina u tom trenutku...odem u garazu, navuchem na sebe apsolutno svu moju i pozajmljenu opremu, natankam i pravac preko Frushke gore okovane maglom! sa druge strane Frushke me docheka suv asfalt i par stepeni vishe...kucju kolege Nimmina sam uboo iz prve, uterasmo motor u radionicu, i iz kafu i cigaretu napravismo plan: Nimmin radi a ja se trudim da shto manje smetam! tako je bar meni delovalo, a da budemo iskreni,  tako je i bilo :)

Choveku skidam kapu, vesht u gomili stvari, ima super ideje, i spretne prste! okachicju ove samo par slika, jer cju napraviti novu temu u kojoj cju da vodim "dnevnik" sredjivanja bandita dok ga ne namunjim kako zelim...

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

 

Poshto je za skidanje kompletnog prednjeg dela S verzije potrebno par minuta , i ,da ne bih vukao nazad sve te delove i razmishljao shta sa silnim duzim kablovima, shvatismo da je najbolje da ga vratimo na S verziju kako sam i doshao...sve shto napravismo ubacih u kofer, opet navukoh silnu opremu, i nazad putem kojim i dodjoh! pa sad za vikend ide sredjivanje struje i stavljanje novog fara...

 

Josh jednom da pohvalim kolegu za nesebichnu pomocj u vidu znanja, veshtine, alata i utroshenog materijala. Drago mi je da sam upoznao choveka, lepo smo se isprichali, i tih par sati u radionici bukvalno proleteshe!

 

Kolega Nimmin, imate moj naklon! Uzdravlje! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kao da tek na slici vidim koliki mi je lom u radionici. :jok:  Moraću jednog dana da se naljutim i sve sredim.

 

Inače, lepo nam je ispalo grunfovanje nosača, skoro da sam zadovoljan (one ivice da još šmirglaš!).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja