Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko zakona A2-kw

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A posto mi ZZR jos uvek nije registrovan na nase tablice nego je samo ocarinjen, zna li neko mozda da li postoji nacin da mi negde "pogrese" jedan broj kad budu prekucavali sa stare CH saobracajne ?

A da ga prodas i uzmes drugi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR 600

Pa ne bih ga bas menjao sada jer je u odlicnom stanju,mislio sam da ga vozim ovo samo leto ali me taj 1kw bas drka..probacu prvo neku vezu za "gresku" da pronadjem..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda nc700x

Bas kao sto ti je kolega @velimirjevtic rekao, taj 1kw ulazi u skroz drugu kategoriju. Moj drugar je prakticno jako slican problem imao, tacnije vozio je do Zemuna iz centra, zaustavili ga kod Tosinog Bunara, nikakav dogovor nisu hteli. Proslo je od tad oko godinu dana i skoro je dobio zabranu voznje svih kategorija 8 meseci (sto mislim da je i najvise koliko moze da se dobije), brdo kaznenih poena i on je uspeo da smanji placanje ali ne znam tacno da ti kazem na koliko. Zato i moj savet bi ti bio da se ne igras toliko sa time jer mogu cika policajci potpuno osnovano da te terete za prekrsaj. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1135 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Jebiga svi bi mi hteli da zivimo kao svajcarci a da ne postujemo nista i da zajebemo svakog i sve sto se moze i zato ova zemlja nikad nece biti nista drugo nego banana.Sta mislis da li neki svajcarac pravi pitanje i uopste razmislja o 1kw.E sad ce da krenu komentari kad budemo imali svajcarske plate i mi cemo tako,e zato nikad zbog takvog razmisljanja necemo imati plate ni standard kao oni,nego ce nas ovi pederi iz vrha pljackati dozivotno bez obzira ko je na vlasti jer su upravo oni postavili takve standarde razmisljanja koje se ukorenilo u nasim genima umesto da smo ih oterali sve govnjivom motkom i poceli da pravimo drzavu od pocetka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jebiga svi bi mi hteli da zivimo kao svajcarci a da ne postujemo nista i da zajebemo svakog i sve sto se moze i zato ova zemlja nikad nece biti nista drugo nego banana.Sta mislis da li neki svajcarac pravi pitanje i uopste razmislja o 1kw.E sad ce da krenu komentari kad budemo imali svajcarske plate i mi cemo tako,e zato nikad zbog takvog razmisljanja necemo imati plate ni standard kao oni,nego ce nas ovi pederi iz vrha pljackati dozivotno bez obzira ko je na vlasti jer su upravo oni postavili takve standarde razmisljanja koje se ukorenilo u nasim genima umesto da smo ih oterali sve govnjivom motkom i poceli da pravimo drzavu od pocetka.

Upravo tako.

 

Ako je motor u mint stanju onda se strpi jos godinu dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Burazer je vozio Bantita 400 na 37kw sa A2 i kad god ga je zandar zaustavio nije pravio problem za tih 2 kw. Medjutim kada se zakucao u kola (vozac kola mu je oduzeo prvenstvo) i kad je dosla ekipa na uvidjaj i kad su videli da ima A2 a vozi 37kw i ako nije kriv odmah se pripisala krivica na njegovo ime. Kazna je cini mi se 120 hiljada i nesto malo bodova tipa 5, 6 slagacu te a u obrazluzenju stoji da nema odgovarajucu vozacku kategoriju za vozilo kojim upravlja. Ovakav prekrsaj se tretira kao da nemas vozacku kategoriju a ne vozacku dozvolu. I ja sam vozim Tenere koja je registrovana na 35.3kw i imam A2, uvek u full opremi vozim gde god da idem i zandar me merka ali me nikad nije zaustavio (2015 mi je prva sezona). Verujem da zbog tih 0.3kw bi me drzava ganjala da platim 120 hiljada ako budem bio ucesnik u saobracajnoj nesreci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja