Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko zakona A2-kw

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR 600

Imam Kawasaki ZZR 600 koji se vodi na 36kw,a imam A2 kategoriju po kojoj mi je dozvoljena voznja motora do 35kw. Da li mislite da ce mi Policija praviti problem kad me zaustavi,oko tog jednog kw? Je l neko imao slicna iskustva sa 1-2kw vise? Vozi mi se motor a Full A cu imati tek za godinu i po dana..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ne isplati se. Vozio bi vozilo za koju nemas kategoriju. Ja se ne bih zezao sa time...drakonske su kazne.

 

Najbolja solucija (ako te zaustavi) je da im das 2-3 crvene (ne znam da li bi jedna crvena zavrsila posao. veliki je to prekrsaj) i da te oni puste.

 

Druga solucija je pisanje kazne. 100000 (minimum) dinara (ili zatvor), brdo poena na saobracajnoj (12 ili 14 ja mislim) i oduzimanje vozacke 8 meseci. plus moguci problemi kod dobijanja nove dozvole sa punom A kategorijom.

 

1kw se tebi ne cini puno..ali zakon je jasan i precizan po tom pitanju i tu sudija mora po zakonu da kazni jer je dokaz na papiru i nema da te oslobode (sem ako imas vezu pa da zastari predmet)

 

btw. nisam siguran da bi to smeo da vozis i da ima 35kw..jer 35kw je jedan od uslova..drugo je da odnos snaga/mkasa bude manji od 0.2 .. znaci i da ima 35kw tvoj motor mora imati minimum 180 kila bez vozaca :)

 

ps. ovo sve treba proveriti.. iz glave pisem.. mozda sam se nalupao :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Placas kaznu najnormalnije,35 kw je maximum,a onda plus odnos kilovata i kilograma...ne sme predje 0.2 kad podelis 35kw sa kilogramima motocikla...jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Prošle godine se pričalo o zakonu gde ako upravljaš nekim vozilom,a nemaš kategoriju za to-isto se i oduzima.I to bez obzira da li si vlasnik,pozajmio ga,ukrao itd.

 

Ne znam da li je taj zakon usvojen i da li se primenjuje,samo znam da mi je mnogo retardiran!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

za manje gradove je opusteno, 6000km sam napravio zaustavljali su me par puta pitali koliko kubika kako ide i to je to, vide da je registrovan i full oprema...

da sam bio nadrkan prema njima i bez kacige verujem da bi me jahali... tu ja njega prekinem u pola recenice pitanjem KAKO IDE APRILIA i raspricamo se i on zaboravi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

za manje gradove je opusteno, 6000km sam napravio zaustavljali su me par puta pitali koliko kubika kako ide i to je to, vide da je registrovan i full oprema...

da sam bio nadrkan prema njima i bez kacige verujem da bi me jahali... tu ja njega prekinem u pola recenice pitanjem KAKO IDE APRILIA i raspricamo se i on zaboravi :D

 

Nemoj da poslusas ovaj savet. 

:P

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

racunaj na to ....bilo kakv manji-veci sudar,cukanje ,padanje...., ne bitno ko ga izazove,dodju panduri, ti NEMAS dozvolu, i na*ebea najvise

tako da zaboravi i trazi nesto sto mozes da vozis i da si mirne glave ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

bigbad u kojoj srbiji zivis, kakva blokada... to je samo na papiru... ne znam dal bilo koji motor koji ima 25/35 kilovata ima stvarno to... 99% su otvoreni na max

Pa slovo na papiru mu i treba da bi bio ok od murije, Murija nece da seda na motor i proverava. Inace moj je stvarno imao 25Kw, pise i na Karburatoru toliko. I tako je i isao, ja sam mu skinuo blokadu. Ako budem resio da ga prodam mogu da ga prodam sa 25kW kolko se i dalje vodi a moze i da se vrati ako neko stvarno hoce da vozi slabiji motor dok se ne uhoda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1576 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Mani se igranke! Sta god da se desi , ti si kriv jer nemas kategoriju. Ovako, ne daj Boze necega, ako si ispravan ,osiguranje pokriva tvoju stetu ako si je nekom naneo ili ces ti moci sebe da "naplatis! " Ne igraj se sa zakonom i zivotom. STRPLJEN - SPASEN! To lepa rec, to prolazi dok se ne desi neko s... Posle dzaba sve. Dobices pametne savete ovde, polako rasti sa kubikazom i motorima i bice sve ok. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Moj drugar je imao slican problem bio je u toku polaganja za A2 ali je ispao debil uhvatili ga neki pundravci i resio da uzme bajk, da ga dotera iz cacka do uzica krenu na ovcar banji ga stigne marsovac, doslo je dotle da mu ovaj nudi 100e da ga pusti ali jok, elem kazna 8 meseci oduzimanje dozvole za katergoriju sa kojom je nacinjen prekrsaj, 14 kaznenih bodova, 130 000 din, ovih 130 000 je uspeo da skine na citavih 30 tako da je i dobro prosao, poenta price tih 2-3 kw je realno zanemarljivo kad gledas ali na papiru je to cela jedna kategorija, e sad imas i onoga da ovi sto voze automobile u 90% slucajeva i ne zaustavljaju motore ako imas opremu, i ako mu ne stanes jer si procenio da nije bezbedno iz nekog razloga, po zakonu ne sme da te juri, jer ti direktno ugrozava bezbednost (nemoj to da iskoristis) a pouzdano znam da dosta njih nije ni informisano oko toga koja katergorija je koliko i sta, ali ako te marsovac uhvati e onda si ugasio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

a pouzdano znam da dosta njih nije ni informisano oko toga koja katergorija je koliko i sta, ali ako te marsovac uhvati e onda si ugasio :D

 

mene je samo pitao smes li ti ovo da vozis :D i bio kao ozbiljan, ja vidim da nema pojma i pocnem da mu objasnjavam... tu on skapira i malo procaskamo i cao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

bigbad u kojoj srbiji zivis, kakva blokada... to je samo na papiru... ne znam dal bilo koji motor koji ima 25/35 kilovata ima stvarno to... 99% su otvoreni na max

Moj CBR900RR se vodi na 48 kW, hihihihi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

bigbad u kojoj srbiji zivis, kakva blokada... to je samo na papiru... ne znam dal bilo koji motor koji ima 25/35 kilovata ima stvarno to... 99% su otvoreni na max

Moj CBR900RR se vodi na 48 kW, hihihihi

 

I moj je na papiru 36kw , i na obrtomeru crveno polje pocinje na 7 i po hiljada obrtaja, verovatno da bi mladom pocetniku vozacu bilo jasnije kad pocinje zurka  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR 600

A posto mi ZZR jos uvek nije registrovan na nase tablice nego je samo ocarinjen, zna li neko mozda da li postoji nacin da mi negde "pogrese" jedan broj kad budu prekucavali sa stare CH saobracajne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja