Jump to content

Moto Zajednica

Honda cb450s

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

EE ovako imam ponudu za ovu hondu 88godiste za mog piaggio liberty da mu dam skuter i jos 100e. Mene interesuje prvo kakav je to motor jel ga neko imao vozio sto znam je da je vazdusara tj uljara ee sad jel vi mislite da je to okj trgovina i na sta da pazim ako se odlucim da trgujem da presla je 56 000 hvala unapred! :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

MIsliš, prešla 56.000 jedno 4 puta? :D :D
 

U principu, moraš proceniti u kakvom je stanju taj konkretan primerak. Da li dimi, da li mu kojekuda curi ulje, da li bilo šta lupa iz agregata, kako prima gas, kako pali hladan i vruć, u kakvom su stanju gume, lanac i lančanici, ležajevi, kočione pločice i diskovi itd. Pogledaj opšte stanje motora. Proveri da mu nije slučajno korozirao i prošupljio rezervoar. Tek onda možeš znati da li je to dobra trgovina (naravno, uzimajući u obzir i stanje svog skutera - jer ako je tvoj skuter krš a ta Honda u pristojnom stanju onda je trgovina i više nego dobra, a ako je tvoj skuter u odličnom stanju a ta Honda neki krš onda ti je besmisleno da menjaš jer se nećeš navozati)... Ako ne znaš sam to sve da proceniš, povedi nekoga ko zna...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

hvala veliko :D iskreno on je rekao da su karike menjane pre 2 godine i da je on 3 vlasnik da je veliki servis radjen u auto moto savezu da su karburatori servisirani merena kompresija, pakne da su nove sve funkcionise sve radi sad kad odem videcemo oceli biti trgovine ili nece.. :) sve u svemu mislis da je to okj motor po ovom ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Na tvom mestu, ja bi radije prodao skuter , i sacekao jos malo i stekao do proleca, i za oko 1000eur se moze naci pristojan noviji motor, recimo Suzuki GS 500E ili Kawasaki GPZ 500s... taj CB 450 ti je macka u dzaku, mator, nema delova, gume 18-ke tesko se nalaze... svakako je zima neces se sad vozati, strpljenje , stekanje i na prolece pazari nesto

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Cim su menjane karike znaci da je presao debelo preko 56 000. Ali to ne znaci da je los. Uzmi u nekom servisu izmeri kompresiju u cilindrima i poslusni kako radi agregat, ako je sve ok mislim da neces lose proci. Mada opet bolje da kupis nesto sa dostupnijim delovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

12.3 kaže fabrika. 9 je neki praktični minimum mada može da se vozi do 8. Sve na hladno.

Odličan motor, lako vozljiv, umeren potrošač, prgava i zabavna. Frka sa nabavkom delova, pregazilo je vreme.

Guma ima za nju.

Na slikama izgleda ok ali izgled ume da prevari. Sve ovo ostalo što su ti rekli.

Ja ne bih menjao za taj skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: YAMAHA xj600N

Hvala vam svima odustao sam kad se bolje pogledam motor nije los ali sto kazete delovi i 88 godiste matoro je to jos ja sa 19godina mislim da mi ne stoji9 ovako nesto, nista idemo dalje sa potragom nacice se nesto sigurno hvala jos jednom :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja