Jump to content

Moto Zajednica

Umalo velika šteta zbog karburatora !?!

Recommended Posts

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Moja Aprilia Sportcity 200 ima CVK karburator. Odličan.  Nikada  se skuter nije ugasio, štucnuo, povećao potrošnju ili promenio rad na leru za 100000km. ALI,  zamalo zbog malog problema veliki problem. Elem, odlomilo se parče vođice šibera membrane! Pokažem ja prijatelju parče aluminijumskog lima koji sam našao u cilindru , a on kaže, jao, pa to ti je od karburatora! Kako bre od karburatora? I stvarno, pogledam i vidim da je u pravu. Kaže to je mana tim karburatorima. Evo šta se desilo...

 

Ovo je parče šibera koje je prošlo kroz usisni ventil i ušlo u kompresioni prostor.

gallery_501_1463_601373.jpg

 

 

Motor više nije hteo da primi gas i počeo  je da lupa dok u jednom trenutku nije zakucao i više nije mogao da se startuje.

 

Evo kako to izgleda u karburatoru.

 

gallery_501_1463_659805.jpg

 

Prosto neverovatno...

 

gallery_501_1463_373106.jpg

 

 

I evo gde se zaglavilo i zablokiralo klip koji nije mogao da završi ceo ciklus, a pre toga je parče lima bilo izloženo udarcima klipa pa je svo jadno izubijano   :)

 

gallery_501_1463_1492905.jpg

 

 

Pošto nisam mogao da nadjem polovnu membranu(a košta oko 30 eura) kupio sam polovan, kao nov, Walbro karburator za iste pare, čija membrana i šiber nemaju taj problem. Evo kako uzgleda Walbro membrana i šiber.

 

gallery_501_1463_1468200.jpg

 

Ko što se da primetiti, ovaj šiber nema ona krilca i kako su mi rekli i prodavci delova i majstori, mnogo je bolji od CVK.

 

Nisam hteo ništa da kupujem od delova jer nisam bio siguran da li je radilica iskrivljena zbog udarca klipa u lim pa onda džaba trošak. Dihtunge očistio, premazao dihtung masom iz tube, nažalost, polomio sam po vraćanju uljnu kariku pa sam bio prinudjen da kupim ceo komplet, koji je stvarno jeftin, 30 evrića. Imao sam sreće jer, kad sam sve sklopio i upalio, motor je predeo i išao kao metak.

 

Znači, ne bi bilo loše da, ko ima ovaj model karburatora u svom motoru, proveri krilca šibera membrane da ne bi bilo belaja. 

Možda ovo nekom i ne bude od koristi, ali neće ni da škodi   :)

 

aj

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ja ne verujem sta citam, ha :)

Tebi hvala sto si podelio ovde svima, ja licno da imam taj karb sad bih krenuo sa sakidanjem i zamenom:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere

Ja ne verujem sta citam, ha :)

Tebi hvala sto si podelio ovde svima, ja licno da imam taj karb sad bih krenuo sa sakidanjem i zamenom:)

To je zato sto si ti bolestan...ozbiljno...u glavu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Ja ne verujem sta citam, ha :)

Tebi hvala sto si podelio ovde svima, ja licno da imam taj karb sad bih krenuo sa sakidanjem i zamenom:)

 Ma da. Krilca trpe jaku silu usasavanja i pojedu se u kanalima. Napravi se ris dosta veliki umesto da se jede ravnomerno i onda na tom mestu pukne. Išao ja da nadjem novi tj polovan i tražio onaj majstor, tražio i nije mogao da nadje karburator sa ispravnim šiberom. Od njih 5 koliko je imao, svi šiberi polomljeni.

 

Desava se,nisi jedini,siber se ponekad i menja..mada hoce i plastični da fikne pa napravi problem..

Nemo da me plašiš Boki  !!!   :)    pu pu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

 

Ja ne verujem sta citam, ha :)

Tebi hvala sto si podelio ovde svima, ja licno da imam taj karb sad bih krenuo sa sakidanjem i zamenom:)

To je zato sto si ti bolestan...ozbiljno...u glavu

 

Preventiva je majka zajeba :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja