Jump to content

Moto Zajednica

NC750X 2016

Recommended Posts

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd
29 minutes ago, sargeras said:

Ne govorite o istom VFR-u. Alekre je pomenuo Crossrunnera koji se pojavio 2010.

Znam, znam. Taj Crossrunner trosi oko 8, bar mi tako rece jedan kolega koji je imao priliku da ga vozi. A to me je samo podsetilo da drugi kolega prodaje stariji model, pa sam pomislio da bi mu to mozda bilo interesantno prelazno resenje ka novijem, skupljem motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Danas bio na sajmu. Gledao Versys, odličan motor nema sta, pristojne velicine.

Otisao do suzukija, seo na v-stroma, i ljubav je rodjena

Hvala svima na komentarima i savetima ;-)

7403723edb9d46ec8aa58feec0359127.jpg&key=2700951d8d8f81fa06da35ab32cf34a27d6d3101a155871742d618899bba2115

 

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ja slinim na nc 750x već dugo i ako Bog da jednog dana ću je kupiti. Po meni savršen motor,prostor za kacigu,dct mjenjač,i 55ks kad ne mogu da se kontrolišem sam ograničim se snagom motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
On 3/21/2018 at 4:08 PM, filipfg said:

@Nenadbg88

 

DCT verzija Honde, Versys i V-strom su ti isti cenovno(manuelna verzija ti je jeftinija valjda 500evra), za tracera ne znam ako kazes da je skuplji 1000evra onda to je to.

Najmanji fizicki motor na ovoj listi je tracer i ujedno i najlaksi cini mi se 195kg(vadim podatke iz glave).

Versys i V-strom su ti fizicki veci motori od Honde. V-strom najkrupniji, on bi ti najbolje stajao na tvoju visinu/tezinu.


 

 

Kolega stoji ti ko da je pravljen za tebe, nema greske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Prostor za kacigu?, prijatelj mi ima "S" model i ne može stat niti jedna kaciga koju smo provali, problem je širina kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
8 hours ago, igogitar said:
Ja slinim na nc 750x već dugo i ako Bog da jednog dana ću je kupiti. Po meni savršen motor,prostor za kacigu,dct mjenjač,i 55ks kad ne mogu da se kontrolišem sam ograničim se snagom motora. 

Kupi jeftino od ovih što su ga stavili u oglase posle 2 meseca. Kažu da ih ima dvojica :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crossrunner 2017
Sledeće samo VFR800X

1d2caeca9662b7d184345a26906c5999.jpg

Moj je kupljen nov krajem prosle godine ali nikako ovo vreme da se prolepsa, da ga konacno registrujem, pa da malo detaljnije sumiram stvari. Sediste sam odmah promenio jer je i neudobno, i ergonomski nije bilo dobro (prema rezervoaru je bilo ravno i pri kocenju me je uvek guralo na rezervoar). Inace, radi toliko ugladjeno, od agregata do kocnica, da je stvarno kao da je pogon na struju
Jedino jos sto nije po mom ukusu je izduv jer je za ove gradske uslove pre tih. Sledeca stavka za zamenu ce verovatno biti to.


Gesendet von iPad mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
16 hours ago, Stile said:
Zbog resavanja stambenog pitanja ja sam mog morao da prodam posle nepune dve godine druzenja .polsto je problem resen dva tocka me ponovo mame ali mi glupo da opet kupujem isto ,pa cisto da cujem kako vi disete?

Ako hoćeš opet Hondu i novi, kažu da je nova Africa dobra.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, Nenadbg88 je napisao:

Danas bio na sajmu. Gledao Versys, odličan motor nema sta, pristojne velicine.

Otisao do suzukija, seo na v-stroma, i ljubav je rodjena emoji7.png

Hvala svima na komentarima i savetima ;-)

7403723edb9d46ec8aa58feec0359127.jpg&key=2700951d8d8f81fa06da35ab32cf34a27d6d3101a155871742d618899bba2115

Nek je sa srećom kolega, nema greške u odabiru.

 

pre 27 minuta, Zog je napisao:

Prostor za kacigu?, prijatelj mi ima "S" model i ne može stat niti jedna kaciga koju smo provali, problem je širina kacige.

Istina, stari model ima zapreminu od 21L, kod novog su povećali na 22L ali opet je prostor ograničen.

Bez problema staje kaciga M veličine, kako ff tako i flip up dok drugareva L velicina ne može stati.

 

pre 5 minuta, Heldon je napisao:


1d2caeca9662b7d184345a26906c5999.jpg

Lep motor, podseca me na nabildovanog NC-a i nek te služi kako si zamislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1587 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
4 hours ago, X8 Vračar said:

Kupi jeftino od ovih što su ga stavili u oglase posle 2 meseca. Kažu da ih ima dvojica :)

 

Niko nije rekao da su jeftini, vec samo da su bili u oglasima.

 

Honda nije los motor, daleko od toga, niti sam ja to igde napisao, samo je pitanje sta ko voli, ima, zeli i trazi od motora. Covek je pitao da li ce mu leci posle tdm-a 850, ja tvrdim da nece, iako ga ne znam, tako da ni to nije pouzdano, treba probati svakako.

 

Motor i auto nikada ne mogu biti prejaki, snaga je uvek +, ali nekada se pravi kompromis iz ociglednih razloga (registracija, potrosnja, odrzavanje,...). Ja prvi pravim taj kompromis otkad znam za sebe, pa i dan danas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Pa neće ga prodati ni skupo ako su posle 2 meseca u oglasima jer tada cena najviše opada ...

 

Honda je najveći proizvođač motorcikala na svetu. To sam saznao nakon kupovine jer su mi japanci bili smešni proizvođači vozila i nikada ništa japansko nisam ranije vozio.

 

Što se tiče snage, to je vrlo egzaktna cifra i može lako da se poredi i na papiru, za razliku od nekih drugih karakteristika. Naravno, logično je da će čovek uvek težiti da pređe na jače, a ne na slabije vozilo.

 

Što se tiče samog NC, prilikom testiranja pre kupvine sam seo na mesto putnika sa svojih 110kg. Nisam primetio da se nešto posebno mučio... moj je stari model sa 670ccm i 51ks...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

I eto, bio sam danas do Stojanova na redovnom servisu na 20k km i zamenjeni filteri i ulje, olakšan sam za oko 14,6 hiljada...

Trebalo je da menjam i kočione pločice, ali ih nemaju u servisu...  Ali pošto je neko okačio cenu OEM pločica za Integru, mislim da sam imao sreće što ih nemaju na stanju.  :D

 

Ali sad imam problem - moram da ih kupim, po prvi put.

Koje pločice uzeti, koje pašu na NC-a?  Ja bih to odmah sutra da završim, tako da mi naručivanje ne igra ulogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vec ti otisle plocice, 20K samo presao.....auuu jbt satrla ih gradska voznja.

 

stanje prednjih

IMG_20180325_164543.jpg

 

stanje zadnjih plocica

IMG_20180325_164526.jpg

 

Kad pogledam koliko ima mesa, glat ce gurati min 50K. 

usput sam pomerio mazalicu podmazivaca blize lancaniku

nekad

IMG_20180325_164445.jpg

 

sad

IMG_20180326_100715.jpg

 

i resio da po prvi put operem lanac

IMG_20180325_164426.jpg

 

IMG_20180325_201440.jpg

 

na kraju turio da se puni, sutra valja protegnuti tockove a sl. nedelje zamena guma

IMG_20180325_202031.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pridružujem se koleginom pitanju.  :D

 

Jbt ti ga baš održavaš čistim... Meni je zadnja felna redovno musava od podmazivača.  Oribam je detaljno samo kad me devojka natera.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 41 minuta, sargeras je napisao:

Darko, kocis li ti ikada? :jee:

Jok bolan, samde zavrcem.... rna rna gas gas, rna rna gas gas :)

Bas mi cudno da su plocke za zamenu, moj ce sad 24K ma ni prici o razmisljanju zamene.

 

pre 27 minuta, .milke. je napisao:

Pridružujem se koleginom pitanju.  :D

 

Jbt ti ga baš održavaš čistim... Meni je zadnja felna redovno musava od podmazivača.  Oribam je detaljno samo kad me devojka natera.  :D

Sta da ti kazem, trudim se da bude uvek u top formi, kako ti prema njemu-tako ce i on prema tebi :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ajde što su skupe pločice u Delti, nego što škripe !

Kažu da ne stavljaš organske jer se tope.

Trebao si da im tražiš part no. pa prema tome. Vidi, možda sam ja okačio za prednje i zadnje ranije u temi.

Jesu ti bar dali pola kantice ulja?

 

P. S. Mislim da je taj stojanov bio gori od delte još dok su radili Fiat i Alfu... Čini mi se da su ih opasno pljuvali po drugim forumima, nisam imao neposrednog kontakta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
1 hour ago, Satelis said:

Bas mi cudno da su plocke za zamenu, moj ce sad 24K ma ni prici o razmisljanju zamene.

Kod mene prevrce upravo 10K. Slikacu plocice bas kad bude uhvatio vremena, da uporedimo, ali cini mi se da su tu negde tvoje i moje. Taman da uslikam i one stitnike za ruke sa Alija, svidja mi se kako rade, probao sam ih danas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Bas mi cudno da su plocke za zamenu, moj ce sad 24K ma ni prici o razmisljanju zamene.

Čitam na nc700 forumu da oem ploče idu od 18 do 25k.  Prognoziranih 50K sa jednim setom je nestvarno. :D

 

Pre sat vremena, X8 Vračar je napisao:

Ajde što su skupe pločice u Delti, nego što škripe !

Kažu da ne stavljaš organske jer se tope.

Trebao si da im tražiš part no. pa prema tome. Vidi, možda sam ja okačio za prednje i zadnje ranije u temi.

Jesu ti bar dali pola kantice ulja? emoji4.png

 

P. S. Mislim da je taj stojanov bio gori od delte još dok su radili Fiat i Alfu... Čini mi se da su ih opasno pljuvali po drugim forumima, nisam imao neposrednog kontakta...

Videh da fabrički dolazi napred sa sintered, a pozadi organskim.  Tako da, sutra krećem u obilazak, nadam se da ulovim SBS ploče negde.

 

Dao je lik pola kantice, fino smo on i ja proćaskali, skroz ok majstor, samo što naplaćuje 60 dinara po minutu, pa ako ga zagovaraš, izađe te servis kao hot line.  :jee:

Inače, nisam siguran da je odradio baš sve što piše u service manual-u da treba odraditi (valve clearance check mi deluje kao nešto što se radi malo duže, a on je ceo servis odradio za sat i po).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
26 minutes ago, .milke. said:

Videh da fabrički dolazi napred sa sintered, a pozadi organskim.  Tako da, sutra krećem u obilazak, nadam se da ulovim SBS ploče negde.

Imas li neki link ili izvor za ovo? Ja nisam naleteo na informacije tog tipa, a voleo bih da vidim jel stvarno napred sintered standardno. Ako jeste, da se ne brinem za disk kada budem menjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Meni su se u Delti baš čudilo što je neko stavio organske pozadi.
Cena je isto 3600 radni sat.
Zamenu guma naplaćuju ceo sat za zadnju i 0,9 za prednju, to sam danas pitao jer i ja hoću da zamenim.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja