Jump to content

Moto Zajednica

17. Moto GP Sepang, Malezija

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mozda Bridgestone kao znak paznje za oprostaj od sampionata da specijalnu gumu za Rossija :)

 

Nekada... Na dan trke dopremaju gume uradjene po specifikacijama dobijenim sa kvalifikacija :)

 

BbHupVECcAAL4q2.jpg

 

Sta mislite kome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4740 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Lorenco 4 puta sampion

Markez 4 puta sampion 

Pedrosa 3 puta sampion

Rossi 9 puta sampion,  

 

Mislite li da ga ne mogu stici i prestici ?  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Navijaću za Rossija, ali Lorenzo samo još pehar nije odneo kući, sve drugo je rešeno.

+1

Sad čitam u https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B0_%28%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B5%29 da su pred trku organizovane dodole https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%94%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0Imamo šansi! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Inace ima ovde na forumu u nekim starim postovima kako je JLO u ranim danima resavao konkurenciju , zabijanjem u njih, sutanjem i guranjem.... a sad drvi djidjana da neko treba da se diskvalifikuje...... SuperSICU kako nam nedostajes u ovoj papazjaniji

Meni mnogo više nedostaju Kato i Tomizava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4930 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

 

Mozda Bridgestone kao znak paznje za oprostaj od sampionata da specijalnu gumu za Rossija :)

 

Nekada... Na dan trke dopremaju gume uradjene po specifikacijama dobijenim sa kvalifikacija :)

 

BbHupVECcAAL4q2.jpg

 

Sta mislite kome?

 

 

Uvek se muvalo i muvaće se. To je slikao Tobi Mudi https://twitter.com/tobymoody/status/410371434850971648

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nekada su trke počinjale četvrtkom; da se malo uštedi - pomeriše početak na petak. A VR kao veliki mag marketinga i PR-a, je za ovu priliku, pomerio početak na dve nedelje pred trku!

Mi štancamo stranicu na svakih sat vremena u ovoj temi; od sinoćnih 80'000, broj potpisa peticije uskoro stiže na 200'000 (https://www.change.org/p/motogp-race-director-mike-webb-remove-the-penalty-from-valentino-rossi-and-bring-back-integrity-to-the-championship-2?recruiter=411132314&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_page&utm_term=mob-xs-share_petition-no_msg)

Kakva Kim Kardašijan, kakvi bakrači - internet gori. Go VALE Goooo!!!

 

BTW - Kaznu je popio zasluženo i blaga je. Parkirati motor tako da zagradiš drugog vozača je više nego opasno; ritanje nogom i Markezov pad su propratna pojava.

Što se tiče MM - nema tu nikakve zavere, za zaveru treba bar dvoje; to mladi šupak hrani svoj ego tako što otkida komade mesa sa velikog šupka. To što je Lorenco u ulozi neprijatelja njegovog neprijatelja ih ne čini prijateljima.

 

Pošto sam ja latentni romantičar, idealan trka u Valensiji se završava na sledeći način: DP pobeđuje - uvek mi je drago kada Deni pobedi; drugo mesto nit smrdi nit miriše -znači JL. VR stiže do trećeg mesta i 10. titule. A mali MM, gde je on ? Jebiga, .... opet DNF. Spetljao se sa Espargarom (koji god od dvojice) u čistom trkačkom incidentu. Nema povreda na telu - samo duboki ožiljak na sujeti.

 

Sviđa mi se ideja da kraj (MotoGP) sezone obeležimo zajedničkim gledanjem poslednje trke. Da zakupimo neki prostor za venčanja pa da bude i trubača - kako dolikuje.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Novi Sad

 

Inace ima ovde na forumu u nekim starim postovima kako je JLO u ranim danima resavao konkurenciju , zabijanjem u njih, sutanjem i guranjem.... a sad drvi djidjana da neko treba da se diskvalifikuje...... SuperSICU kako nam nedostajes u ovoj papazjaniji

Meni mnogo više nedostaju Kato i Tomizava.

 

Da ali oni nisu bili bezobrazno agresivni .... plus su Japanci ( CAST NA PRVOM MESTU )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Najgori su italijani, i to ubedljivo. 

 

Načelno se slažem. Ali malom Kataloncu je tata izgleda mislio na neku Italijanku kada ga je pravio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: SUZUKI GSXR 750 K4

@ARES

Ja kao teski amater ne vidim problem ni u Rossijevoj voznji, bio je ispred, dal postoji pravilo koje zabranjuje menjanje putanje u krivini u trci, ne, da li postoji pravilo gde treba da gleda dok skrece, ne, da li postoji pravilo o kocenju u krivini, ne... Onaj iza treba da pazi, a i Markes je napravio prvi kontakt,... Po pravilima gledano nema nikakvog incidenta, sve je to trka pa kom obojci a kom opanci...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@icatanej

 

Da li se salis ili ovde ozbiljno vidis nesto vise od trkacke borbe?

 

:P:jee: Busted! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova

Evo vidoje gde se lepo vidi šta je prethodilo dedinoj reakciji...

 

 

Ja ovde jedino videh da je Rosi pokušavao da se otrese malog, pa kad nije uspeo izgurao ga je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2308 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

@milosducati 

Naravno da nije dozvoljeno da radis sta god pozelis na stazi samo zato sto si pola motora ispred....

 

Pazi ovako, trka je trka i ja sam prvi za to da se sve resi na stazi. Ovde mislim da je sve kulminiralo Rossijevim izjavama u cetvrtak i nepotrebnim nabijanjem tenzije. Ranije mu je polazilo za rukom da slomije protivnike tako ali mali nema mozga pa se situacija obrnula. Umesto da se Lorencu i Markezu tresu gace Rossi je taj koji je proveo ne prespavanu noc.

 

Da se ovo desilo u zaru borbe 100% sam siguran da ga ne bi kaznili. Medjutim nacinio je po meni dve kobne greske, a i sam je rekao da je hteo da iznervira malog. Dodatno uspravljanje tela i motocikla u krivini sto je znak  namernog sirenje putanje, okretanje glave u sred krivine i taj dugi pogled ka MM sa pustanjem gasa i usporavanjem,,  sto govori da je hteo namerno da ga izgura napolje ili ti signal da je postojao motiv za nesportsko ponasanje, Da nije imao ove pokrete mogao bi da se izvadi tipa  promasio sam reper pa sam otisao sire i slicno. Koleno je ovde manje bitno... 

E sada, ponavljam se. Da nije bilo tih izjava svi su protiv mene i slicno mislim da bi se mozda provukao. Ovako je navukao bes i mislim da je Dorna nekako morala da intervenise jer bi se ovo nastavilo dalje,

Ako me pitas da li je zasluzeno kaznjen moj odgovor je da mislim da jeste zbog cele situacije na stazi i van nje.....  Mogla je kazna da bude mozda i uslovna ali je kaznjen za primer jer bi MM njega skrljao na sledecoj trci. 

 

Pravilnik ovde kaze da vozac mora da vozi tako da ne ugrozi druge vozace (odgovor na tvoje pitanje da li sme da menja putanje kako hoce), u ovom slucaju guranjem sa staze.

 

Penalizacije koje vozac moze da dobije za tako nesto su:

- penalizacioni bodovi (4 boda start sa poslednje pozicije, 7 bodova iz pit lane)

- promena pozicije

- prodji kroz pit

- vremenska kazna

- pomeranje startne pozicije na sledecoj trci  za koliko pozicija odluce

- diskvalifikacija

 

Pravilnik je surov zbog bezbednosti drugih takmicara. Postoji dosta zabrana koja nikada nisu sankcionisane. Pravila da vozac ne sme da poveze na svom motoru u krugu za hladjenje vozaca kojem se pokvario motor.... iako smo ovo milion puta videli  niko nije kaznjen, kao i da vozac ne sme da skine kacigu u krugu za hladjenje,,,,i jos mnogo drugih pravila.... a opet niko nikada nije kaznjen. 

Ovde je sve kulminiralo davno a Rossi je taj koji je pukao i napravio potez koji je prelio casu. Da li je u proslosti bilo mnogo gorih poteza od strane MM a da nije bio kaznjen? Jeste!.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Motocikl: KTM SuperDuke 990- bivsi KTM SuperDuke 1290 R -sadasnji

Ako nekog zanimaju izjave date do sada od pocevsi od Rosija imate ih na ovom linku. https://kat.cr/user/a9052618997/uploads/

 

Inace pritisak ce biti na svima da se ne napravi cirkus od poslednje trke. Mislim da je glupost da ce Honda da nalozi svojim vozacima da iz ko zna kojih razloga propuste vozaca potivnickog tima da pobedi da bi se svetili Rosiju. Prvo i njima je u interesu da izvuku maksimum bodova pa cak i ako gube konstruktorski sampionat. Drugo Hondu vodi Nakamoto koji ako ima iole japanski mentalitet nece da se spusta na taj nivo. Trece ko je blesav da kompromituje tim ucestvovanjem u takvim igrama u poslednjoj trci sezone a da pritom iz toga korist ima mozda Markez samo ako mu je motiv da Lorenco pobedi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

Penalizacije koje vozac moze da dobije za tako nesto su:

- penalizacioni bodovi

- promena pozicije

- prodji kroz pit

- vremenska kazna

- pomeranje startne pozicije na sledecoj trci  za koliko pozicija odluce (Ovo je Rossi dobio)

- diskvalifikacija

 

 

Samo jedna ispravka. Dobio je penalizacione bodove (3 + 1 koji je već popio zbog ometanja Lorenca u nekim kvalifikacijama) što je rezultovalo slanjem na poslednje mesto u narednoj trci, a ne pomeranje startne pozicije (koje je popio Kent).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja