Jump to content

Moto Zajednica

Registracija Amerikanca

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Guca
  • Motocikl: Honda ATAS

POzdrav svima, pokusavao sam da pronadjem nesto na ovu temu na raznim stranama, medjutim niko nije imao potpun I pravi odgovor. Zanima me da li je moguce registrovati motor koji dolazi iz USA, konkretno ja imam Yamaha xt 350, motor regularan, legalno uvezen placena carina I pdv, bio je registrovan u USA, registracija istekla, imam saobracajnu. Motor je 1986 godiste, vozi se iskljucivo po makadamu, ali ponekad mi je smor da ga stavljam na prikolicu svaki put kada negde idem da bih ga vozio. Motor ne vredi puno, iako je potpuo ispravan I radi kao pravi JApanac, ipak mi je zao da bude ilegalac na putu, makar put bio I makadamski,

Ako neko ima iskustvo, molim Vas da ga podelimo, verujem da ima jos ljudi koje ova tema interesuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • RR rookie, 172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR1000RR

AMSS i Agencija za bezbednost saobraćaja radi isključivo po nemačkim katalozima. Znam da HD ne možeš da registruješ ako si ga uvezao iz Amerike. Ako se ne varam, postoji stotine HDa u Beogradu za koje je uredno plaćena carina i porez, ali ne mogu da se registruju pošto AMSS i Agencija ne mogu da izdaju taj njihov sertifikat.

Nisam siguran da li postoji isti problem i za Japance iz Amerike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Ako si ga carinio ranije kad nije trebala homologacija nema nikakvih problema za registraciju,datum je mislim 14 februar  prošle godine,ali nisam potpuno siguran,to se lako proveri. Ako je carinjen posle tog datuma ništa od registracije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4862 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako si ga carinio ranije kad nije trebala homologacija nema nikakvih problema za registraciju,datum je mislim 14 februar  prošle godine,ali nisam potpuno siguran,to se lako proveri. Ako je carinjen posle tog datuma ništa od registracije!

 

Tacan datum je 19.04.2014 god. ako je carinjen pre tog datuma mozes da ga registrujes bez potvrde o saobraznosti.

 

Razumeo sam da si skoro carinio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Guca
  • Motocikl: Honda ATAS

Hvala svima na odgovorima.

Ocarinjen je posle datuma iz 2014. Znam da je moja krivica, tebalo je bolje da se raspitam, a ne da slusam priucene speditere i pijane gastose, ali sta je tu je, ako nista drugo, motor je na moje ime, kupoprodajni ugovor je tu i ako se nekada otvori mogucnost, barem cu biti spreman. Frustrira jako to sto zivimo tu gde smo, gde je moguce uvesti motorno vozilo koje je nemoguce registrovati, iako je to sasvim moguce I legalno u svim ostalim drzavama, pa sve I da je potrebna homologacija ili sta vec, postupak je puno drugaciji I jednostavniji nego kod nas, gde je necijom nepaznjom, tvrdoglavoscu ili cime vec onemoguceno nesto sto je u celom svetu rutinska stvar. Zamislite samo situaciju da odete u HD dealership u USA, pazarite novu masinu sa sve custom dodacima, maximalno ga sredite I onda dodjete kod AMSS sluzbenika (masnog od bureka, nervoznog jer mu je prekinuta pauza) I on mrtav ladan kaze "AAAAA Mali na to zaboravi, mozes da ga bacis"....Iako ste regularno platili carinu pdv I ostale dazbine...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Imam konkretnu ponudu za motor uvezen iz Amerike pre 2 godine, kako kaže prodavac. Napomenuo mi je da je carinjenje odrađeno dok je to još moglo i da ga mogu kupiti "na ime" kako to oni kažu, jer od tad nije ni registrovan. Praktično, stoji tako 2 godine, što mi je čudno  :stabre:

 

Kako mogu da proverim verodostojnost dokumentacije koju ima, kao i regularnost samog motora? Ako se takav motor jednom registruje, da li postoji mogućnost da nekad u budućnosti imam problema sa njim, zbog porekla?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Jedino ces 100% biti siguran ako ti on registruje motor. A motor ako je stvarno u redu sa papirima prodavcu to nebi trebalo biti problem, ako vrda onda je neka zajebancija. Ako ga sad registrujes posle neces imati problema sto je Amerikanac ali mozes imati problema ako je muljano nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

To znači da on mora da ga registruje na svoje ime, pa da se uradi prenos na mene? Ako uzmem uvozne papire, da li mogu da izvršim proveru pre registracije pa onda sam registrujem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

To sto je ocarinio motor ne znaci da moze i da ga registruje, koliko znam, ne moze i zato mu dugo stoji. Lepo ti je Zeka predlozio. Neka ga on registruje, pa nek ti proda, a siguran sam da ne moze da ga registruje. Imas toliko dobrih motora na oglasima, pa i na ovom forumu, da mislim da ti nije pametno da rizikujes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa nek ga registruje na tvoje ime, on tebi motor, sobracajnu i nalepnicu a ti njemu novac. Mozes mu platiti deo unapred u visini registracije. A i da ga registruje na svoje ime pa da ga prevedes na sebe nije trosak veci od 60  evra maksimalno ako gledas neki motor u budzetu oko 3000 - 4000 evra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Tako je najbolje. Doduše, nismo iz istog mesta, ali nekako ćemo rešiti ako do toga dođe. Dobro je da sam uopšte video ovu temu. Hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Danas prodavac ponudio da registruje motor na svoje ime pa da ga ja onda kupim. Onda bi to bila sigurna varijanta  :care:

Zna li neko majstora u Kruševcu da pogleda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Imas Moto Sakija iz Trestenika (20 km od Krusevca) mozes videti sa njim da ga pokupis i pogleda ti motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Sale "Motosaky"

062715130

 

Pre 11 se ne javlja na telefon posto obicno radi nocu. 

A mozes da svratis da pogledas hiljadarku (onu sa polovnih) kod mene posto ti usput   ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja