Jump to content

Moto Zajednica

Budva-Thessaloniki,preporuke,sugestije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Cao drugari, konacno planiram odmor i jednu malu turu po zemljama regiona sa lepsom polovinom. Polazak planiramo za 12.09. rano ujutru iz Budve preko Skadra do Ohrida (u Ohridu dva nocenja) daje do Soluna (opet dva nocenja) i dalje do Olimpa i Meteora (uz koje nocenje u blizini) sve u svemu nekih 7 dana.

Nikad ranije nisam isao na tu stranu a iskreno ni na ovako duzu voznju pogotovu udvoje. Otvoren sam za svaku sugestiju u vezi rute,smestaja kao i preporuke sta obici usput. Znam da su mnogi prosli ovim putem,ima sjajnih putopisa pa ocekujem konkretne odgovore i predloge. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Druže moja preporuka ti je da prvo ideš na Meteore a na kraju u Solun.

Iz Ohrida se spusti preko Bitolja na

Medžitlija granični prelaz (90km od Ohrida otprilike). Zatim nastavi do Florine i planinskim putevima idi do fantastičnog gradića na obali jezera Kastorije ! Tamo odmor i pauza za klopu, odatle nastavite ka Egnatia Odosu iliti E90, uključite se i krenite jedan deo ka Igumenici da vozite, ubrzo imate odvajanje za Larisu čini mi se na odvajanjima ima putokaz za Meteore, iskljičite se sa autoputa pa opet magistralnim putevima do Kalambake i tamo prespavajte oa da sutradan budete odmorni za obilazak Meteora ! Odatle nastavite ka Platamonu i olimpijskoj regiji, uključite se na autoput i opeglajte do Soluna brzinski. Čukam na telefonu pa ne mogu da ti dam rutu preko gmapsa :(

Iz Soluna nastavite do Drame, prelep gradić na severu Grčke, obiđite ga obavezno, odatle nastavite na sever do Bugarske (60km je granica udaljena otprilike), ne idete na Kulatu tj glavni prelaz nego preko ovog iznad Dre ulazite u Bugarsku, odatle prelepim planinskim putem vozite do Banskog pa možete i da prespavate tamo. Nastavite do Simitlija i uključite se na glavnu magistralu za Sofiju, ali ne idete na Dimitrovgrad, već se iskljičite na Pernik, Breznik, Tran i preko Strezimirovaca uđete u Srbiju i za pola sata ste na Vlasinskom jezeru ! Dalje do Surdulice pa nastavite ka Nišu a možete i preko Prokuplja, Blaca na Kopaonik pa zatim Raška, Novi Pazar i dalje u Crnu Goru ! Uživajte :)

Promenio član VuleTigar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Druže moja preporuka ti je da prvo ideš na Meteore a na kraju u Solun.

Iz Ohrida se spusti preko Bitolja na

Medžitlija granični prelaz (90km od Ohrida otprilike). Zatim nastavi do Florine i planinskim putevima idi do fantastičnog gradića na obali jezera Kastorije ! Tamo odmor i pauza za klopu, odatle nastavite ka Egnatia Odosu iliti E90, uključite se i krenite jedan deo ka Igumenici da vozite, ubrzo imate odvajanje za Larisu čini mi se na odvajanjima ima putokaz za Meteore, iskljičite se sa autoputa pa opet magistralnim putevima do Kalambake i tamo prespavajte oa da sutradan budete odmorni za obilazak Meteora ! Odatle nastavite ka Platamonu i olimpijskoj regiji, uključite se na autoput i opeglajte do Soluna brzinski. Čukam na telefonu pa ne mogu da ti dam rutu preko gmapsa :(

Iz Soluna nastavite do Drame, prelep gradić na severu Grčke, obiđite ga obavezno, odatle nastavite na sever do Bugarske (60km je granica udaljena otprilike), ne idete na Kulatu tj glavni prelaz nego preko ovog iznad Dre ulazite u Bugarsku, odatle prelepim planinskim putem vozite do Banskog pa možete i da prespavate tamo. Nastavite do Simitlija i uključite se na glavnu magistralu za Sofiju, ali ne idete na Dimitrovgrad, već se iskljičite na Pernik, Breznik, Tran i preko Strezimirovaca uđete u Srbiju i za pola sata ste na Vlasinskom jezeru ! Dalje do Surdulice pa nastavite ka Nišu a možete i preko Prokuplja, Blaca na Kopaonik pa zatim Raška, Novi Pazar i dalje u Crnu Goru ! Uživajte :)

Vule super ruta ali malo prevelika za mene i moje vreme. Put je kompromis tako da nece biti samo voznja vec i dobrim delom obilazak turisticko istorijskih spomenika a nadam se da cemo uspeti i da se okupamo. Iz Grcke i Soluna nismo planirali dalje sem, Meteora i Olima i nazad za CG.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Kada se dodje u u Kalambaku, mesto ispod Meteora, smestaja ima na sve strane koliko volis, nalazi se bez po muke i to po vrlo pristojnim cenama. Tako sam ja radio pre par godina.

 

Sto se tice rute, ja bi odvezao citavu Albaniju, usao u Grcku do Meteora, pa prema Solunu, posle za Ohrid i nazad. Ima gomila fenomenalnih puteva za voznju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

 

Sto se tice rute, ja bi odvezao citavu Albaniju, usao u Grcku do Meteora, pa prema Solunu, posle za Ohrid i nazad. Ima gomila fenomenalnih puteva za voznju.

 

Zanimljivo priznajem,samo sto bih ja Albaniju najradije preskocio da mogu (nazalost).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Ima li neko preporuku za smestaj na Meteorima?

 

Selo Kastraki, ispod samih stena Meteora, mali porodični pansion i taverna "Plakias", pored crkve, traži pogled na stene, popij kafu ujutro na balkonu uz crkvena zvona i taj pogled...

 

Pristojne cene, među jeftinijaima tamo, najbolja taverna u kraju (obavezno probaj maminu musaku, legendarno!), parking za motor, a porodica je sjajna (nas su ove godine više častili, nego nam naplatili :lol:).

 

PS: Kastraki je selo kada od tesalijskog grada Kalapmake kreneš ka Meteorima zapadnim prilazom. Teško može da se promaši.

 

Što se rute tiče, obavezno spavaj na Kastoriji (jezero) i upoznaj peške taj magični grad na brdu. Od Nikija (kada uđeš u Grčku) do Kastorije imaš jedno 3 planinske varijante, ne zna se koja je bolja, uopšte severna Grčka ubija i puno sam je vozio poslednje dve godine (naročito ove). Prepusti se tim planinskim putevima, svaki valja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

E da, na Meteorama nemoj da se stisneš ;), već plati ulaznice za manastir(e). Osim što je sevap, prave stvari se vide tek unutra (moji favoriti dva ženska manastira: Rusanu i sv.Stefan, kao i teže dostupni mali manastir sv. Trojice). Dva glavna i najposećenija su ti: veliki Meteoron i Varlam. Za svaki je ulaz 3e po osobi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

E da, na Meteorama nemoj da se stisneš ;), već plati ulaznice za manastir(e). Osim što je sevap, prave stvari se vide tek unutra (moji favoriti dva ženska manastira: Rusanu i sv.Stefan, kao i teže dostupni mali manastir sv. Trojice). Dva glavna i najposećenija su ti: veliki Meteoron i Varlam. Za svaki je ulaz 3e po osobi.

Drug hvala na komentarima,veoma konkretno upravo kako mi.i treba. U Kastraki sam svakako planirao da nocim i sve manastire obidjemo ako Bog da.puno hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Treba ti i medjunarodna vozacka dozvola za GR, koju vadis u kancelarijama AMSS i koja kosta 2000 din. Srecan put i kad se vratis, obavezno, makar mali putopis sa puuuno slika  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Treba ti i medjunarodna vozacka dozvola za GR, koju vadis u kancelarijama AMSS i koja kosta 2000 din. Srecan put i kad se vratis, obavezno, makar mali putopis sa puuuno slika :)

U jbt meni to nije ni palo na pamet. Ja sam iz Srbije ali mi je vozacka crnogorska jer sad zivim i radim u Bd gde sam i polagao a zbog radne vize mogu da vozim i na Srb i na Cg table. Mislim da nema sanse da izvadim tu medjunarodnu dozvolu zbog vremena , sta mislis smem li na ovu Cg ili ce me vratiti sa granice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Bio sam u Pefkohoriju pre desetak dana i nisu mi trazili, ali ne volim te varijante "nece valjda mene". Ovako, izvadio sam m. dozvolu da ne razmisljam, (odmah se dobije) i ona vazi naredne tri godine, pa sam miran. Btw. traze je i neke druge evropske drzave pa ces je mozda koristiti i negde drugde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Bio sam u Pefkohoriju pre desetak dana i nisu mi trazili, ali ne volim te varijante "nece valjda mene". Ovako, izvadio sam m. dozvolu da ne razmisljam, (odmah se dobije) i ona vazi naredne tri godine, pa sam miran. Btw. traze je i neke druge evropske drzave pa ces je mozda koristiti i negde drugde.

ok...hvala...ako moze odmah da se dobije sutra je vadim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Budva kao metropola ali i tranzit ,... toplo preporucujem da svratis u BEER AND BIKES 

Ukoliko planiras duzi boravak a imas posebne uslove ili zelju onda definitivno predlazem Smjestaj u Budvi najveca baza privatnog smestaja na Budvanksoj rivijeri. Dobro dosao :)

pa on je iz Budve, smorio se pa ide u Grčku na more.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Pa Stojce munjo DOBRO TI NAMA DOSAO na forum,mada sam i ja jos uvek guster. Hvala na savetima u svakom slucaju ;) . Uskoro moram napisati jedan mali putopis o mom putovanju . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja