Jump to content

Moto Zajednica

Nova yamaha MT 07, oko 18.30 h, udes na početku Brankovog mosta!

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

 

U Roterdamu nije obavezno nošenje kacige za skutere do 50cc čini mi se? Pitam onako, inače, ja da nisam nosio kacigu pre nekoliko nedelja, drugačije bi pričali danas - mogli bi u crkvi samo da mi šaljete poruke.

Jeste obavezna kaciga za skutera preko 25km/h. Oficijelno to važi i za novije generacije 'elektricnih' bicikala koji takodje razvijaju brzine preko 25km/h, ali tu ima još malo sivila u sprovođenju zakona jer je teško razlikovati obično elek biciklo od tog super bicikla koji idu i do 45kmh. Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

 

Vrlo mi je čudno bilo ko se sve vozi biciklističkom stazom, a sad mi je još čudniji taj kriterijum za 25 kmh. Ovde je za najmanje skutere blokada stavljena na 40 - 50 kmh, čini mi se.

Imaš mopede sa plavim tablicama i oni su ograničeni na 25kmh. Imam takav sa kojim se vozikam sa sinčićem kad idemo npr do bazena. Njemu sam ipak nabavio kacigu neku xxs radi bezbednosti a njemu je cool da i on ima kao i tata kacigu :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Siguran sam da zna sta znaci ali se desava kad covek razmislja o biznisu pa se prebaci na forum da nesto napise  :)

Milulanac sve si objasnio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

@ sashac

 

Objasni molim te sta znaci kada kompletan svoj post podvuces i deo ofarbas u crveno?

Jel to treba ostalima da skrene paznju na to da je taj post vazniji od svih drugih, da si izneo nesto sto ce ostale prosvetliti, da istakne tvoju pamet, genijalnost ili sta vec?

Odgovor na pitanje br 1:Da ga bem ako znam kako se desilo da je podvucen text...nisam namerno,niti sam primetio...

Odgovor na pitanje br 2.Crveno su tri glupe stvari koje je kolega nacinio...Imao je slem(koji je zivo sranje i nosis ga samo da ti policija ne bi kenjala),stavio ga je o lakat(slem na laktu ne stiti od povreda glave),vodio se fransizom-nece meni da se desi(zajebo se)..

 

 

Prvo - ok, dogadja se.

Drugo - te tri stvari su za mnoge glupe, ali su, bez obzira na sve bile njegov izbor. nije terao druge da se voze bez kacige, sam snosi posledice pa prema tome ne treba olako nikome prisivati epitet glupaka.

 

Uzgred, da li znas sta znaci rec fransiza koju si upotrebio i zbog koje recenica deluje, da ne kazem glupo? 

 

Nisam nikome prilepio epitet necega,vec sam rekao da su to 3 glupe stvari koje je uradio.Mnogi pametni ljudi urade glupe stvari.Koji je tvoj problem...

Vodio se fransizom -menja znacenje u slengu i kao takvo je ustaljeno u bisnis komunikaciji i znaci vodio se ustaljenom pogresnom mislju...ali nije moja duznost i obaveza da tebi ista objasnjavam,niti da te edukujem...ako imas nesto svog misljenja o slucaju-ti ga iznesi,molim te nemoj da se bavis korespondencijom tudjih tekstova.Mislim da tvoje dokazivanje mene kao glupog,nema veze sa temom,niti sa opremom.ps.Slucajno fransize su moja delatnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 A jel zna neko šta je sa čovekom koji je imao udes , u kakvom je stanju , dal je bolje , kakve povrede ima ?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

 

E hocu da se vozim kako meni prija i bez ikakvog pritiska da moram ovako ili onako jer po meni je to i sustina bajkera - buntovnika... Necu kao svi ja sam ja...

Vidi ovako... 

 

Izadješ na ulicu, samo tetki da daš lekove, ne staviš nokšir na glavu, a i 40 stepeni je pa ti i jakna smeta... i onda takav bandoglav buntovan, pravi bajker u srcu, ne ispratiš baš najbolje situaciju na drumu, i "malkice padneš"...

 

imaš varijantu 1: Poginuo si, (ne)dužni vozač kome si se rasprostro po šajbi te nosi ostatak života na duši, odgovara za ubistvo u saobraćaju. Tvojoj porodici je teško do 40 dana, oko 6 mjeseci te tu i tamo spominju, a na prvu godinu ti dodje dva - tri dobra, baš dobra prijatelja i to samo oni koji nisu na poslu... Druge godine si postao 5 parcela, treći red, 17 grobno mesto. Uplatnicu za održavanje doo "večna kuća" šalje jednom godišnje.  Onaj kojij te je razvukao odlazi na godinu do tri u tvorza, u slučaju da ima porodicu, ona se ili raspada ili žestoko pati zbog smanjivanja kućnog budžeta. To što si se doživotno usrao u živote najbližih u tvojoj familiji (djeca, žena, roditelji) i u dugotrajno u živote drugog učesnika tvog debilizma oseća samo par ljudi. 

 

Varijanta 2: Preživeo si, polomljen si. Tvoje lečenje plaćam JA kroz zdravstveno. Tvoju invalidninu / preranu penziju plaćam JA kroz penziono, popravku vozila takodje plaćam JA kroz obavezno osiguranje, dodaj tu još i dnevnice svih onih koji su morali da izadju na saobraćajku: policajaca, hitna, vatrogasci (da speru sve tečnosti koje su ostale od žuljanja tvog i tela tvog divnog motora po asfaltu), takodje plaćam JA kroz PDV. Ne treba zaboraviti ni dodatne troškove u vidu kašnjenja, problema u dostavi, logističkih problema i ne obavljene poslove svih onih koji su imali sreću da čekaju uvidjaj u koloni možda čak i nekoliko sati... Na kraju, ako imaš sreću, malo će da te bole zglobovi na promenu vremena, a ako baš i nisi imao sreće, raspon mogućih ograničenja je od Duleta Vonabibajkera pa tamo do nekog fikusa / filadendrona kome kašičicom dodaju papicu a gnojivo skupljaju pelenom...

 

I onda? Hoćeš li i dalje da se kurčiš? 

 

Pamet u glavu, opremu, i jako jako oprezno!

 

onda bolje ni da ne sedamo na motor.

Isto to mi kaže žena kada želi da me otrgne od motora... Opremu ne pominje, samo kako će ona sama sa troje dece... I šta mi je bitnije u životu...

I pored svega toga i dalje vozim...

svako iole normalan, posle razmišljanja bi se zauvek odrekao motora. Naravno da su mi deca, žena, cela porodica na prvom mestu, da mije neki cilj da od njih napravim ljude, iškolujem, postanem deda...

A ja opet i dalje vozim...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Čini mi se da je i u Srbiji taj istinski buntovnik odavno izumreo.

 

A obe opcije su tačne jedino su jako relativirane i ne dočaravaju baš stvarni bol kad nekog izgubiš u opciji 1. Bilo da je to otac sin brat itd.

 

U opciji 2, pozvao bih sve da dođu jedan dan u sanatorijum u b koviljaci da provedu 2h. Ja sam bio pre 2 nedelje u poseti nekome i još uvek ne mogu da skupim snagu da odem drugi put. A da ne pričam o tome kad si ti glavni junak u opciji broj 2 i premestis se iz uloge pasivnog posmatrača u ulogu pacijenta. Iako mislim da pacijent je skroz pogrešna reč u ovom slučaju jer bi pacijenat bio neko ko je bolestan i dobija svu moguću negu i pažnju. A u ovom slučaju si 10x gore nego neki robijaš. Nema ko satima da dodje da te presvuče a mušice već se skupljaju, rane krvare i posteljina(nazovimo tako te prljave krpare) je sva umazana što od krvi gnoja prosute hrane mokraće itd itd. Malter sa zidova otpada tako da nije isključeno da nećeš dobiti dodatne povrede. Komoda pored kreveta je u potpunosti se raspala i korodirala tako da moraš dobro paziti da se ne bi posekao na to. A o čulu mirisa da ne pričam ali to je sigurno samo teško za posetioce jer kao pacijenat si vec oguglao odavno na taj smrad.

Ljubaznost osoblja je zasebna priča, mada skidam im kapu da hoće uopšte da se pojave na takvo radno mesto.

 

Možda i napravim par slika u toku nedelje.

 

I odoh sad da se provozam :)

 

 

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, opcija broj 1 je daleko bolja po meni od opcije 2 ako ostaneš nepokretan. Jedino sto nažalost ne odlučuješ sam ni o tome, jer koliko god bi ti rado izdahnuo, neko ti čini uslugu i svom silom ti uduvava život u tebe i tera te na doživotnu robiju ne dajući ti da se odmoriš.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Izuzetno zanimljiva rasprava, neočekivano mnogo različitih gledanja (komentara) na istu stvar, koji najviše govore o onima koji su ih pisali.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Sta reci, koju poruku porati ,poslati :)

Studija bezbednosti motociklista u saobracaju i statistika se ne detaljisu ovde preterano,to je kompleksna tematika,forum je mesto za iznosenje svojih stavova i iskustava, kao sto je Dule nesebicno podelio svoju pricu sa nama.Kad se uzivo vide creva i krv po vetrobranskom staklu, vise nije sve isto, a kamoli kad ne daj Boze neko sam bude akter nezgode. Covek tek kada dozivi neke stvari promeni stavove, e sad neko dozivi da ih promeni a neko ne. 

Slazem se da je "pajsercina" koja je sibnula kroz crveno primarni uzrok, ali na tezinu posledica saobracajne nezgode svakako utice oprema koju nosimo.

Kolege koje vise nisu sa nama, a nosile su punu opremu,stradale su jer je kontakt bio takav,skup vise faktora. Ne znaci da ce kaciga uvek spasiti zivot,kao ni pojas u automobilu,ali u velikom procentu hoce.

"Kenjam" drugima da nose kacigu jer mi je to posao, ali naravno nekima to dopre do mozga a nekima ne, tako da svako je na kraju krojac svoje sudbine, a "pajsercina" koje sibaju na crveno,preticu preko pune,lose procenjuju brzinu kretanja uvek ce biti ! Neka ova prica samo kod jednog podigne svest o vaznosti nosenja kompletne opreme i to je nesto, a siguran sam da utice!

 

Cuvajte se i neka Vas Bog cuva!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Htedoh da kenjam kaciga, oprema ovo, ono..... jbte. pa razmislim sta bre serem i ja....kad i ja sednem u sortsu na motor (papuce generalno ne volim da nosim), pa majca...itd.

 

Naravno da stavim noshu na glavu u lokalu, do prodavnice ili posla....jako mudo....moj izbor i to samo zbog murije.

 

Kad idem van lokala....full oprema, al brate koga god sretnem, da ide na duze isto ima full opremu.....znaci majmunisanje je iskljucivo vezano za lokal i lokalne voznje.

 

Kad malo bolje razmislis.... pa 8 od 10 stradalih, stradaju u lokalu (ne mislim na fatalne ishode)...dziberisanje iskljucivo pred svojom publikom...pa da,

to je nepisano pravilo...

Klasicno razmisljanje bajkera-potencijalnog jebacha : jebe mi se za onu bicharku :jee2:  koja ce jednom u zivotu da me vidi na mashini tamo negde.....

akcenat je na onim ribama koje ce cesce da me vidjaju i da memorishu da sam ja "taj baja" 8) . 

Jbte :staa2: , a kako da memorisu ako nosim opremu kao Betmen, skidaj rodjo sve :dupe2: ...po osmehu i musicama na zubima ima da me znaju...

 

 

A ovi drugari sto razvlace top na 1200 decibela, i to u prvoj na kvacilu pri brzini od 40... od semafora do semafora....pa ista stvar, slikovito objasnjeno: 

 

 

1200 decibela u centru iz otvorenog topa, pri brzini od 40-80 km/h = gastarbajterska limuzina, spusteni prozori i Sinan Sakic iz woofera od 1200 wati

 

jednostavno je ..ljudi traze paznju, tj. da budu vidjeni  :neznam:

 

 

Dugo vozim motor, a jos duze sam u drustvu bajkera....ovo je mozda malo surovo i saljivo, ali je realnost  :lol:  :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 244 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Htedoh da kenjam kaciga, oprema ovo, ono..... jbte. pa razmislim sta bre serem i ja....kad i ja sednem u sortsu na motor (papuce generalno ne volim da nosim), pa majca...itd.

 

Naravno da stavim noshu na glavu u lokalu, do prodavnice ili posla....jako mudo....moj izbor i to samo zbog murije.

 

Kad idem van lokala....full oprema, al brate koga god sretnem, da ide na duze isto ima full opremu.....znaci majmunisanje je iskljucivo vezano za lokal i lokalne voznje.

 

Kad malo bolje razmislis.... pa 8 od 10 stradalih, stradaju u lokalu (ne mislim na fatalne ishode)...dziberisanje iskljucivo pred svojom publikom...pa da,

to je nepisano pravilo...

Klasicno razmisljanje bajkera-potencijalnog jebacha : jebe mi se za onu bicharku :jee2:  koja ce jednom u zivotu da me vidi na mashini tamo negde.....

akcenat je na onim ribama koje ce cesce da me vidjaju i da memorishu da sam ja "taj baja" 8) . 

Jbte :staa2: , a kako da memorisu ako nosim opremu kao Betmen, skidaj rodjo sve :dupe2: ...po osmehu i musicama na zubima ima da me znaju...

 

 

A ovi drugari sto razvlace top na 1200 decibela, i to u prvoj na kvacilu pri brzini od 40... od semafora do semafora....pa ista stvar, slikovito objasnjeno: 

 

 

1200 decibela u centru iz otvorenog topa, pri brzini od 40-80 km/h = gastarbajterska limuzina, spusteni prozori i Sinan Sakic iz woofera od 1200 wati

 

jednostavno je ..ljudi traze paznju, tj. da budu vidjeni  :neznam:

 

 

Dugo vozim motor, a jos duze sam u drustvu bajkera....ovo je mozda malo surovo i saljivo, ali je realnost  :lol:  :lol:

100% tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Pa i ja volim da ga razvucem,nekad imam samo malko vremena u zurbi,a imam i topce bas za decibele sa skinutim db kilerom.A volim i da me neka sojka ceznjivo pogleda...pa sve je to za ljude...Jbg Vlado ti to sa svojim sokocalima do sad nisi mogao hihihihihih...pa si ljubomoran...Doduse i ta litrica sto si je uzeo...nije bas da sija zvukom...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Procitah celu temu, dokazana ona stara i mudra - Misljenje je kao dupe, svakoga ima i svakome tudje smrdi :)

Srecne kilometre zelim svima, a svako ko je punoletan je krojac svoje srece/nesrece.

 

 

Pozdrav

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Vozim ja lokalnim putem kroz moje selo veselo, sa kacigom na glavi UVEK i hvala Bogu spustenim vizirom, jedno ceteres na sat, razgledam prirodu, seljanke....kad me pljusnu neki roj musica koje sam tih dana na auto putu vidjao u oblacima...Ne znam sta me snaslo u sekundi? Stanem, skinem kacigu, pogledam...ono curi niz vizir! Jedva sam uspeo da obrisem sve to! Ko zna na kakvim govnima su bile te muve? A bas danas, drugar koji vozi kvad bez kacige i koga molim vec danima da kupi istu, uleti mu osica u nos i ujede ga samo tako! Posle pola sata, njuska otekla, botoksiran skroz! Tako da drugari moji, stavite tu j...nu kacigu na glavu, makar zbog musica i osica ako ne zbog neceg drugog! Vredi, napravljena je za glavu a ne za lakat! Ja sam prvo kupio kacigu pa motor! Mozda nekom zvuci glupo, ali tako je! Ne lazem! Sad mi kolena krcaju i bole jos od Apenca dok sam terooo ko klinac! Kad mi je cale pricao da ce kolena da me bole, ja reko da je lud! Tako da drugari, vredi sve to i pantalone dobre, rukavice, jakna, sve! Jedino kaciga ne valja kad cepis neku dooobru pljesku sa lukom pa posle podrignes....Salu na stranu! Kolegi zelim brz oporavak i mogu da se kladim, da nikad vise nece da sedne na motor bez kacige, nikad! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

iskreno mislim da bi policija morala da radi svoj posao revnosnije..da ceo dan a narocito posle 18h  kontolisu saobracaj..., pola kolega ne nose kacige..pa kad ih jednom ili dva puta opamete sa po 5000din, treci put ce se cesati ne o glavu nego o kacigu.....

 

 

 

ali pogledajmo istini u oci.....kad sednete na motor, dok sa njega ne sidjete koliko saobracajnih prekrsaja napravite???ja sam brojao svoje..od Olimpa do Zelenjaka, 5,4km... ..od 12 do 20(zavisi od broja semafora koji me uhvate ili guzve).......pri cemu imam sa minimalnim prekoracenjem brzine i NIKADA  sa obilazenje u pokretu izmedju vozila.....

 

sad pogledajte vozace automobila...ista distanca, u kolima napravim 3-5(uglavnom prestrojavanje i zuto svetlo).......

 

 

kad vozimo motor, mi ocekujemo da vozaci cetvoro i vise tockasa voze normalno, i da imaju uobicajene i ocekivane reakcije...ali realno i oni su ljudi..i oni grese....a gresimo i mi......naravno kad mi pogresimo, mi uglavnom snosimo odgovornost...a i kad pogrese oni, opet mi nagrabusimo....

 

i onda, mi se ljutimo kad oni pogrese a ne ljutimo se kad mi pravimo greske.....a mi pravimo 10 puta vise prekrsaja od njih..i ocekujemo da se izvucemo....i to nam je normalno, a zato kad vozac cetvorotockasa napravi gresku, odma drvlje i kamenje i ako je taj vozac motora u 3min pre nesrece napravio min 3 prekrsaja(ne mislim na povredjenog kolegu iz teme) i izvukao se za ta tri(puj pike, to se sad ne vazi).....

 

to je isto kad neki tamo radnik kuka na doktora sto je napravio gresku pa je covek umro......a realno greske svi pravimo...samo neko tu gresku skupo plati....

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja