Jump to content

Moto Zajednica

tri-i vise-lema

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

vredi li uzeti ovako nesto i otkloniti ovih par nedostataka (oguljenu deklu, polomljenu rucicu, ulubljen rezervoar, eventualno prednji blatobran)?

http://www.polovniautomobili.com/motori/6614749/suzuki-gs-500

 

ili je mozda bolje, u tom cenovnom rangu, uzeti nesto ovako

http://www.polovniautomobili.com/motori/5373491/suzuki-gs500e ili

http://www.polovniautomobili.com/motori/6754347/suzuki-gs500-gs-500

znam da su navedeni motori poprilicno stari i, mozda, pred kraj eksploatacije ali mislim da bi mogli posluziti godinu-dve dana, bar da naucim da vozim :moto2:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije sve tako crno belo.

 

Pri izboru motocikala nemoj da obracas paznju na godiste i kilometrazu vec iskljucivo na samo stanje, kako je odrzavan i generalno kakav ti utisak stvara dok ga probas.

 

Vidjao sam stare motore koji su u perfektnom stanju, vidjao sam i par godina stare sa ispod 30,000 na satu, sacuvaj Boze i tesko onome koga dotera kuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Ja bi takodje preskocio prvi, treci je slikan pre 3 godine ( vidi se po datumu na fotografijama ) . otisao bi da pogledam ovaj drugi i treci.  Pod uslovom da mi nije dalji od 60-70km od mesta stanovanja, ili ako imam nekoga ko se razume i od poverenja da pogleda umesto mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Za prvi se slazem sa kolegama, sto se tice drugog deluje mi pristojno, posto sam i ja skoro bio u fazi kupovine motora, planirao sam da odem da vidim ovaj u Mionici, ali je u medjuvremenu bio prodat, bar sam dobio takvu informaciju od onoga ko god mi se javio na telefon, e sad malo je cudno da je posle par meseci opet na dobosu  :) druga stvar koju treba da znas je da NE POSTOJI motor ovih godina za ovaj novac gde neces morati da ulozis nesto u startu, tako da ako pazaris racunaj bar stotku da se dovede u pristojno vozno stanje.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

jasno mi je da za taj novac i to godiste ne moze da se nadje u mint stanju. takodje, jasno mi je da odmah po kupovini sleduje ono najbitnije: zamena ulja i filtera (to radim sa svim vozilima kada ih kupim), verovatno sredjivanje kocnica i gotovo sigurno zamena guma. uzimajuci sve to u obzir, trazim neki kompromis izmedju nabavne cene i mojih ulaganja, ili kako to rece velimirjevtic, da racunam bar jos koju stotku :)

 

druga stvar, odnosno veci problem je sto mi nisu blizu pa jos kad tome dodam obaveze (uglavnom poslovne) sto moje sto od prodavaca, dolazim do dobitne kombinacije kako ne otici i videti motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja jos nisam bio u prilici da bilo koje vozilo pazarim blizu, uvek ono koje mi zapadne za oko je bar 100 km daleko, dal je to sudbina il ko zna sta li je....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd, Zarkovo
  • Motocikl: Yamaha XJ650 Maxim bobber

bez ljutnje,

 

ni jedan ne vredi te pare koje traze.

 

ako si bas zapeo, moraces povesti nekog ko se razume i

 

u koga imas poverenje.

 

i onda prvo proba dok se valjano ne zagreje pa posle cenjkanje.

 

preskocio bi treci.

 

:cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ja jos nisam bio u prilici da bilo koje vozilo pazarim blizu, uvek ono koje mi zapadne za oko je bar 100 km daleko, dal je to sudbina il ko zna sta li je....

 

tako je zanimljivije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ja jos nisam bio u prilici da bilo koje vozilo pazarim blizu, uvek ono koje mi zapadne za oko je bar 100 km daleko, dal je to sudbina il ko zna sta li je....

Е да је 100...

Ја сам у истој фази, и који су ми запали за око сви су ван војводине, 200-300км :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Evo da ti odgovorim iz prve ruke, posto sam upravo zavrsio kupovinu motora. Ja nisam nesto previse spretan u mehanicarskom smislu, tako da sam poveo nekoga ko se stvarno razume u motore. Imam srecu da poznajem decka koji stvarno zivi za te stvari a radi u istoj firmi gde i ja, pa mi je izasao u susret i pomogao prilikom kupovine.

 

Naravno, sve sto su ti rekle kolege ovde je tacno. Dosta je bitno kako motor izgleda, kako je odrzavan, koji je razlog prodaje (ako hoce da kaze istinu), za sta je koriscen motor i tako to. Svaki motor ima neku fabricku manu, koje su vec poznate i na koje uvek treba obratiti paznju prilikom kupovine modela koji te zanima. Nebi bilo lose da pitas kakve je probleme imao prodavac sa motorom (ako je imao).

 

Nemoj nikada ici na prvu loptu, uvek pogledaj vise motora. Ni jedan nije savrsen, niti ces naci takav. Svaka masina ima svoje boljke. Bitno je da izaberes ono sto ti se svidja i sto ima najmanje brige u smislu da nema dodatnih ulaganja.

 

Recimo jedan mali trik koji mozes da izvedes ako hoces da proveris da li ti motor baca ulje je da ga pustis da se ugreje i onda ga malo turiraj i drzi ruku na izlazu izduva. Ako te pecka nesto, znaci da baca ulje. To nisam znao ranije, ali sada evo znam. Tu opet naglasavam, ako nisi iskusan motociklista obavezno povedi nekoga ko ce znati gde i sta da gleda.

 

Sad oko cena stvarno ne vredi diskutovati, 100 ljudi 100 cudi, znas kako kazu. Mi kao kupci hocemo da prodjemo sto jeftinije iako mozda to sto kupujemo stvarno vredi toliko. Bitno je da se nadjete na pola puta, da ste i ti i prodavac zadovoljni. Ja sam recimo imao srecu pa sam naleteo na stvarno fer i korektnog prodavca, jeste da nisam izvukao cenu koju sam planirao ali sam dobio dosta opreme uz motor (dva stendera, sportske rucke i rucice, custom sedista, itd). Tako da ako uspes tako nesto da postignes, bices na konju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

znam sve to, vec sam se nagledao kojecega. da ne pricam o potrosenom novcu i vremenu. ne bih da zapucam na put da bih zatekao krs od motora (kao sto se desavalo). zbog toga sam mislio ako ima neko iz batajnice ili kanjize da zna ove motore, da kaze jesu li ok ili nisu. pritom, pod ok ne mislim da su bez greske i da u narednih par godina ne treba ubosti srafciger u njih. sasvim mi je jasno da od motora ovog godista i ove klase ne mozes ocekivati bog zna sta, kao i da mora biti ulaganja, ako nista ono bar za servis i prepis i registraciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

 

Ja jos nisam bio u prilici da bilo koje vozilo pazarim blizu, uvek ono koje mi zapadne za oko je bar 100 km daleko, dal je to sudbina il ko zna sta li je....

Е да је 100...

Ја сам у истој фази, и који су ми запали за око сви су ван војводине, 200-300км :)

 

Eh, ne pricaj mi nista, koliko sam samo motora vidjao dole po Srbiji, tipa Kragujevac, Krusevac i tako to, i cini se bas da su ok motori. Ali ko ce potezati put i sta ako to nije to... Ja sam malo sacekao i naleteo na dobar motor, da kucnem u drvo i to 30km odavde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Bandza 400 je bolji motor od te bicikle gs500. .

To je promasen model motora

panlol.gif

 

Šta ja sve neću pročitat na ovom forumu.

 

On topic, 1000€ je previše za 20+ godina star motocikl

 

Za te pare treba da bude bez centa ulaganja u potrošni materijal i naravno u dobrom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja