Jump to content

Moto Zajednica

Dobar dan

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Dobar dan svima, 

 

Ja sam Ivona! 

 

Eto neki ludak meni dade dozvolu da vozim motor! 

;)

 

I sad zamislite vi to ljudi, tek sam dobila dozvolu, još sretna što sam položila sve iz prve, odem na Krf sa drugaricama, krenemo mi u obilazak ostrva kolima kad naletimo na saobraćajni udes i to kakav sa motorom. Sudar definitivno nije bio jak i mislim da je tip koji je vozio plavog Peugeota bio neki stranac jer je u jednom trenutku bio ispred mene i čovek je doslovno milio putem al je krenuo da se uključi sa strmog prilaza i naleteo je na motor . Nisam videla sam sudar nego okvirno rekonstruišem događaje. Sve u svemu mi smo morali da sačekamo dok je došla policija, dok su odveli motoristu u bolnicu i raščistili put .. čovek je bio živ al je odavao utisak kao da su mu sve kosti u telu slomljene jer je jaukao kako ga je neko pipnuo. 

 

Baš onako inspirativno za početnika, nema šta! 

 

Bilo kako bilo ja ionako trenutno nemam šta da vozim. 

Sezona prolazi pa mi ne gori mi pod nogama da trošim pare, do naredne mogu da skupim duplo veći budžet pa da sednem za baš ono što želim. 

 

Ako nudite Hondu CBR 600 RR od 2005 + na prodaju računajte da u meni imate potencijalnog kupca, ako ne u ovom trenutku a onda sledeće godine kad se pojave prvi zraci sunca.  

Dakle, nezvanično otvaram tender. 

 

Međutim, nije poenta da otvorim tender nego da se predstavim. 

Ukratko, profesionalno sam finansijski konsultant. 

U slobodno vreme se bavim fotografijom i web dizajnom. 

 

I da, mislim da će mi motori postati novi sport ! 

Kapuera kojom se inače bavim me više ne inspiriše. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala :D 

 

Nije da se hvalim ali položila sam samo sa dva negativna boda ! 

I to na poligonske radnje - na slalom i na osmicu . 

 

Nisam savladala sa 600 kubika za tako malo vremena , jbg . a nisam imala kome da zajmim da vežbam onako ko pravi štreber ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav i dobrodošla :zdravo: Verovatno su ta dva negativna boda na ispitu za voznju za respekt...ne znam, u moje vreme si na testu mogao da prođeš sa do 10% netačnih odgovora. Znanje je super, "znanje je moć", ali nemoj zaboraviti značaj iskustva pa ga polako sakupljaj. Ono će ti biti preko potrebno kada budeš, gotovo reflaksno, rešavala razlličite situacione enigme kojima saobraćaj obiluje, i u kojima se (pogotovo) motociklisti veoma često zatiču. U tim trenucima intelekt je "igrač koji greje klupu".  

Nadam se da si do sada vozila makar "automatike" ili skuterčiće, i da će novo iskustvo na "velikom" motoru biti nadogradnja. U protivnom - čuvaj se....i sebe (jer se samopouzdanje brže stiče nego iskustvo) i drugih - pogovo! :popovanje:

 

PS: imaš jednu Hondu na oglasima: http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/110159-cbr600rr/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala Dragane, ima smisla to što pričaš, iskustvo je ipak majka znanja.  

Al nažalost, nemam baš nekog iskustva, to što sam provozala u školici , to je to.

Nešto nisam imala prilike da vozim bilo šta, pa ni skutera, ljudi u mojoj okolini baš i ne furaju dvotočkaše ... jedva da neko i auto fura.  

Posle tri časa na 125cm instruktor mi je dao ključ od 600cm pa kontam kad sam taj put preživela .. preživeću i svaki naredni :D

Ako ništa drugo verujem da uvek mogu da odem u školicu i zakupim motorče na koji sat i provozam po kraju da ne zarđam dok ne nabavim svoj .. to je motor, ni mali ni veliki , taman.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pozdrav novom članu! Drago mi je što si sa nama i imam za tebe jedan krajnje dobronamerni savet. Meni to što nisi uspela da uradiš slalom i osmicu govori da još uvek nisi u potpunosti ovladala vožnjom i kontrolom motora. Imaš dovoljno vremena, pre nabavke sopstvenog motora, da poradiš na tome, što ti preporučujem. Provežbaj sa nekim dobrovoljcem od drugara, ili sa foruma, kako bi stekla koliko-toliko iskustvo i rutinu. Do sledeće sezone, kad nameravaš da kupiš motor i ovo malo rutine će se izgubiti, a to nimalo nije dobro i opasno je. Ali, do tada imaš mogućnost da dobro uvežbaš poligon, jer mislim, bez obzira što mnogi to smatraju smaranjem, da je to osnova sigurne vožnje. Tu uvežbavaš polazak, zaustavljanje i kontrolu motora.  :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Nema na čemu... Slažem se sa prethodnim kolegom, u potpunosti. Ako mi dozvoljavaš da ti još samo malo "solim pamet", primetio bih da mi kombinacija "početnik na R-u" deluje prilično "overkilled". Naravno, sve zavisi kakav si vozač po temperamentu ali takve mašine prosto zovu da ih "zavrćeš" i plašim se da te ne povuče, pre vremena. Možda da razmisliš i o nekoj varijanti "putnog" motocikla, ili tzv. naked-a kao što je (ako preferiraš brend) Honda CB 500 f, ili neki putni enduro - Honda CB 500x.  Naravno, ukusi su različiti i o tome ne vredi polemisati, nego pričamo više....onako....konceptualno. Imaš takvih tema na 4rumu kol'ko hoćeš pa listaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Dobro došla na forum, čestitke za dozvolu!   :dobrodosli2:   Što se tiče nabavke novog ljubimca, strpljivo, eto imaš vremena do proleća da izvagaš šta bi želela, upoznaš nove ljude na forumu i šire a verujem da će ti dosta njih izaći u susret da izbliza pogledaš ono što te zanima, bar da sedneš i omirišeš iz prve ruke pa da se odlučiš.... Bolje tako, ko zna na kraju kakva se ljubav rodi ili shvatiš da ti više prija neki sasvim drugi tip motorcikla.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja bih se nadovezao na dosadne opaske o kontroli vozila.

 

Ja i dan danas ponekad uzmem i smotam poneku osmicu. A redovno mi se desi da u brzini ne uradim pravilno ili spustim nogu pa sebe nateram na popravni.

 

Isto i prilikom zaustavljanja ispred semafora. Zadnjih par metara probam što sporije da vozim ali i dalje pravo linijski bez 'seledanja'.

 

Nemoj zameriti :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da, naravno puno uživanja u vožnji i gomilu bezbednih km. Ne obraćaj pažnju na one sto su pali. Misli na sebe i vozi bezbedno kao što si i naučila i ne dolazi u iskušenja :)

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Uf, uf ,uf ... ova opaska me isprovocirala pa da se pre svega osvrnem na nju ..

 

Goranče, na koje to tačno kolege kapueriste misliš? Kad budem pronašla društvo kapuerista koje mi prija u potpunosti a ti ljudi budu imali vremena i sredstava da finansiraju sebi put u Brazil, potpisujem ti da ću biti među njima. U ovom trenutku, radije bih pukla pare na motore nego na kapueru u Brazilu, mada kada bih doživela kapueru u Brazilu možda bih ponovo pronašla izgubljeni entuzijazam da budem posvećena kao ranije, mada to možda je kilometrima daleko. 

 

E sad, Dragane i Savane, meni se dopada sasvim kako vi ljudi razmišljate pa da postavimo stvari ovako:

Eto, ko želi da mi ustupi svoje motorče da vežbam slalome i osmice, dobije od mene neku cool fotku na poklon - za fejsbuk, forum, šta vas loži ;) 

Nisam Predrag Vučković , al on je stanadrdno dobra inspiracija.

 

Honda R overkill ... vrlo verovatno jeste overkill ! Dosta sam razmišljala na tu temu dok nisam došla do te Honde kao nekog favorita i sledeće stvari sam razmotrila :

Da pre svega nabavim neko motorče od 125cm i krenem lagano , pa sam pogledala malo cene, obrtala oglase i došla do sledećeg zaključka - to je mašina koju bih negde vrlo verovatno brzo prevažišla a da dam sada nekih 1000 - 1500 eura na tako neko motorče koje nema bez nekih desetak godina staža, ko zna koliko vlasnika od datuma proizvodnje, pa sva ta amortizacija koja krcka li krcka iz godine u godinu ... - koliko uopšte može da bude 'salvage value' takve mašine? 500 eura max ?!? Ispravite me slobodno, ako negde grešim, al meni to deluje kao promašena investicija. 

Moja logika negde nalaže da si nabavim motor kakav me loži i koji neću prevazići za nekoliko meseci, koji neće biti toliko star pa da nešto rikne i da me ostavi na sred puta negde ...i nešto što znam da mogu opušteno da vozim narednih x godina pa nek i bude malo overkill ... eto , prvo bih krenula od toga da savladam te poligonske radnje! 

Kakav sam vozač po temperamentu - pa ne znam ...ne znam ni kakav mi je temperament, iskrena da budem.

 

E sad, jedini razlog zbog koga razmišljam da nabacim nešto od 125cm jeste što mi se voziii .. A opet mi glupo da to uradim sad jer sezona prolazi .. i tako se vratim na početak kruga :D

 

No, sad sam u Dalmaciji, pa se mislim da si rentiram nekog malog skutera na dan/ dva da malo obrnem krug po kraju ..  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Nemoj sebe finansijski konsultantovati u odnosu na prvi motorcikl koji kupuješ. Tu nema čvrste polazne tačke osim fantazme.

Tvoja (verujem lepa) glava nema 'salvage value'

Dobrodošla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Profesionalna deformacija.

 

Vaistinu, čekala sam takav komentar. 

 

Svakako ću još malo da promislim temeljno mada znaš kako kaže Bear Grylls , da se nadovežem na temu koju sam videla negde na forumu, sad baš čitam njegovu 

biografiju.

 

He, who dares, wins ! 

U stvari to ne kaže on, to kaže SAS. 

 

Videćemo kakav  izbor ću na kraju napraviti a to itekako zavisi od finansijskog modela koji izradim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Ma salim se nego dosta njih koje poznajem su otisli ove godine tj cim su skupili kintu a skupljali godinama. Verujem da je pametnija stvar motor i da ce ti pruziti vvise zadovoljstva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa kapiram da sigurno znamo neke iste likove, kapuera je relativno ograničena scena na našem prostoru, ja znam skoro sve, mene možda i ne zna svako .. nešto se ja ne furam baš u prvi plan . Ja sam verovatno jedina osoba koja je doživela apsolutnu demotivaciju nakon dobijanja novog pojasa. Pa ako govorimo u stradanju moje (lepa ili ne ne znam, al svakako mudre) glave , verovatnoća da će neko da me zahevta nogom u istu mi doima daleko većom od te da je ostavim negde pored puta. Vole ti ljudi malo da kurče a neki vole da budu i agresivni . 

 

Sve u svemu, ja sam pronašla sasvim novu i neočekivanu simpatiju i postoji mogućnost da malo sačekam sa hondicom, koju apsolutno i neopozivo želim, i prvo si nabacim KTMa, nešto svakako lakše :) 

E sad , koliko vidim kod nas u kategoriji KTMa dominiraju enduraši . Nije mi cilj enduro , al ako neko poklanja .. ja se ne bunim :D

Al, KTM 125 cm , tako atraktivan a tako odbojan .. ima nešto u njemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

E, pa ljudi da se pohvalim da je jedan sasvim neočekivan susret doveo do toga da uskoro treba da postanem i ja vlasnik jednog dvotočkaša. 

Sport motori i jače kubikaže će sačekati . 

Kupujem Yamahu WR 125  :D 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Evo i ja se sad ukljucujem! Sa srecom da vozas masinu pa da pazaris nesto jace! Jesi razmisljala o yamahi MT-03? Ja mislim da bi ti to najbolje cucnilo!?

 

post-5188-0-78968600-1442175031.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Beograd

Svet Yamahe se preda mnom tek otvara obzirom na moje novo formirano prijateljstvo sa Plattnerima koji zastupaju Yamahu na ovim prostorima, tako da sve je moguće u perspektivi ... obzirom da sam stvarno oduševljena svojom novom proširenom porodicom , postajem njihova i Yamahina živa reklama na ovim prostorima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Mudra odluka.

A kladim se da ako te povuče vetar i poželiš nešto jače, taj prvi motor nećeš želeti da prodaš ukoliko se ne mora  :kafa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Ducati Monster 696

pozdrav i dobrodosla! imao sam istu situaciju za vreme razmisljanja da polazem A kategoriju. u toj nedelji sam pomogao jednom motoristi koji je pao a drugi ispred mene u krivini. odmah ramisljas da li je pametno polagati posle toga :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja