Jump to content

Moto Zajednica

Skuter smanjuje gas kad dodje do kraja

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Pozdrav, imam skuter Explorer Generic Cracker (kinez), kupio sam ga pre neki dan polovan je, odlicno pali i na anlaser i na kurblu, ide super. Primetio sam da tokom voznje kad mu dam gas do kraja tj. pun gas on smanjuje gas, i pocne da usporava. Ovako dok vozim pod malim gasom, ide odlicno, a  kad okrenem rucicu do kraja pocne da smanjuje i uspori me i onda vozim pod malim gasom. Prvo sam mislio da je do karburatora, skinuo izduvao, ocistio i primetio sam da el. sauh ne radi. Onda sam kupio ceo karburator nov, i stavio ali opet kad dam pun gas on ga smanji i pocne da usporava. Zna li neko mozda do cega je? Da dodam samo, skuter je presao 14 400km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Mozda ti vuce negdje fals vazduh..

Kako to da proverim? Mozes da mi pomognes da vidim da li vuce fals vazduh?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Explorer Generic

Blokada.

To znaci da treba da skinem blokadu? Ako znaci to, mozes da mi pomognes kako to da uradim, jer se slabo razumem u skidanje blokade

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Mozda vuce negdje na prirubnici karb.kad.se zagrije,ili filteru,ili kao sto kolega kaze moze biti i blokada da se ukljicuje za odredjeni broj obrtaja kad.se predje pa ga usporava,ne vjerujem da ima na prenosu i karb.blokadu imas na cdi ili na.deklu.prenosa zna biti citac da blokira obrtaje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Kod karburatora koji su slide karburatori (nisu CV) sajla gasa kontrolise i klapnu i iglu dakle zavrtanje rucice do maximuma odmah podigne iglu na maximum i ukoliko nije dovoljan vakum (manji obrtaji) motor ce poceti da se gasi i gusi. Ovo je takodje istina ukoliko je protok vazduha ogranicen (fabricki filter vazduha ili airbox) jer onda uvlaci previse benzina tj mesavine a premalo vazduha i ne sagoreva kako treba. Probaj da ga lagano dignes na obrtaje i onda pun gas. Svakako proveri filter vazduha i zameni ukoliko nisi nedavno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja