Jump to content

Moto Zajednica

Bahatost na Pancevcu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Dogovorio se sa drugarom da se nadjemo u 29-om na stanici ispod pancevackog mosta. Nema obicaj da kasni...Zvoni telefon,kaze pukla mu guma na zrenjanincu.. Okrecem se,krecem ka njemu,prelazim pancevac ponovo,i krece silazenje sa mosta,krivina na desno.Krecem se levom trakom,a u desnoj traci nekoliko automobila. I naravno,covek nekih srednjih godina ,da kazem 40-45 sa zenom i detetom pozadi,koji se kretao paralelnom sa mnom (bio sam metar iza njegovog auta,naravno ja u svojoj traci) ,krece da ulazi u levu traku..i krenem da mu sviram,a on ne je** zivu silu,nego nastavlja,okrece glavu ka meni (vec sam mu u vratima) i zajedno sa svojom zenom gleda u fazonu "boli me bas ...."..prosao sam kroz metar prolaza izmedju njegovog krila i bankine... razmisljam se da li da stanem,nemam gde do semafora...u meni gori sve,izvadio bih ga iz auta,ne znam ni sam sta bih mu uradio..sta mi sad to treba,ortak ceka,a i dete mu je pozadi,ne bi bilo lepo da gleda sve to sto bi mu se dogodilo...dam gas,stanem  na semafor skroz ispred,ne bi li se iskontrolisao da ga ne zadavim.

 

Iscepujemo gumu,i nastavimo dalje.

 

Pazite se! 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Pametno si postupio brate, jer ako kreneš u obračun sa debilima, tu nema kraja, odnosno na kraju će tebe glava da zaboli. Jutros sam odvezao ženu do posla i odlučim da se malo provozam pustim, lokalnim, šumadijskim drumovima. Napravim, po uživanju,  fenomenalan đir od oko 100 i kusur kilometara od Kragujevca preko Rače i Markovca, prazan put, krivine ko iz bajke, priroda, obaranje... I onda primetim lika kako izlazi kolima iz dvorišta i ja na sirenu... nastavlja dalje... ponovo sirena...i dalje nastavlja... tu već kočim i legnem na sirenu i tek kada sam bio na 20-ak metara od njega on staje (pri tom je već na polovini puta) i gleda me bledo! I u trenutku sam odlučio da neću da dozvolim da mi kreten pokvari uživanje, jer znam da sledi "nisam te video", "gde žuriš" i slično. Iskulirao sam ga i posle desetak kilometara stao da popušim ciraru i nasmejan odvozao do kuće. Razlika između pametnog i budale je što pametan uvek ima izbora, bira kada će šta da bude, a budala nema izbora!  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Već poodavno smo se vratili u ono vreme vladavine jačeg i, na žalost, to treba prihvatiti i ponašati se shodno tome. Nije saobraćaj jedini segment gde se to ispoljava, jedina razlika je u tome što smo tu i fizički ranjivi, ko je u pravu više ni nema smisla dokazivati bahatima i budalama (kažu da samo budale ne treba saditi - same niču i to u sve većim količinama).

 

Ne kažem da o ovakvim pojavama ni ne treba pisati i diskutovati, ali se plašim da su one toliko učestale da kada bi svi opisali sve takve i slične situacije koje se svakodnevno dešavaju, bar 90% postova bi bilo takve sadržine.

 

Samo odmereno, ne mora baš i polako, kacigu na i - mnogo važnije -  pamet U glavu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Po ovakvim vrucinama a da se ne lazemo i zbog krize ljudima je "sprzen" mozak a to se odrazava i na ponasanje u saobracaju.

Moj moto je "svaki vozac potencijalna je opasnost",opreza nikad dosta,mesta za opustanje i uzivanje u voznji je malo.

Dzaba nam svetla kratka,dugacka,ksenoni,glasan auspuh... sto kaze kolega pamet U glavu.

 

Ovo pisem ponajvise zbog mladih kolega!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 733 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Već poodavno smo se vratili u ono vreme vladavine jačeg i, na žalost, to treba prihvatiti i ponašati se shodno tome. Nije saobraćaj jedini segment gde se to ispoljava, jedina razlika je u tome što smo tu i fizički ranjivi, ko je u pravu više ni nema smisla dokazivati bahatima i budalama (kažu da samo budale ne treba saditi - same niču i to u sve većim količinama).

 

Ne kažem da o ovakvim pojavam ni ne treba pisati i diskutovati, ali se plašim da su one toliko učestale da kada bi svi pisali sve takve i slične situacije koje se svakodnevno dešavaju, bar 90% postova bi bilo takve sadržine.

 

Samo odmereno, ne mora baš i polako, kacigu na i - mnogo važnije -  pamet U glavu.

 

 

 

 

Tako je i kod nas.

 

using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Nazalost tako je....to je postala normalna stvar,nema tu cudjenja..ali bezobrazluk je totalno druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma zato treba imati što jaču sirenu, pa kad im zasviraš - da im se smrzne govno u dupetu još pre nego i pogledaju ko im svira - odmah pomisle da je šleper !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ma zato treba imati što jaču sirenu, pa kad im zasviraš - da im se smrzne govno u dupetu još pre nego i pogledaju ko im svira - odmah pomisle da je šleper !

da sto je najbolje,sirena mi je bas bas jaka.  :) ovde nije bilo u pitanju nisam te video,nisam te cuo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

 

 

Ma zato treba imati što jaču sirenu, pa kad im zasviraš - da im se smrzne govno u dupetu još pre nego i pogledaju ko im svira - odmah pomisle da je šleper !

da sto je najbolje,sirena mi je bas bas jaka. :) ovde nije bilo u pitanju nisam te video,nisam te cuo..

Nisam znao da postojish...

More dodje mi da zbog takvih stavim kamionsku sa sve onim delom sto izgleda ko truba pa da se usere kad pomisli da mu je sleper na metar iza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Muscle Kawa ZRX 1200R Verdis Rex

E, zbog takvih sam ugradio Nautilus sirenu.....kad mu zatrubim na metar od njega, automatski se sklanja u svoju traku ,čak mu dva točka u jarku...mnogo pomaže i pri preticanju....ali da vidiš facu kad čuje sirenu, hahaha...oči ko šolje....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: R1100GS

E, zbog takvih sam ugradio Nautilus sirenu.....kad mu zatrubim na metar od njega, automatski se sklanja u svoju traku ,čak mu dva točka u jarku...mnogo pomaže i pri preticanju....ali da vidiš facu kad čuje sirenu, hahaha...oči ko šolje....

Daj link!Ja

 

imam Fiamm dvotonsku, 90% kretena odmah beži nazad, ali zbog onih preostalih 10% ((najopasnijih) ne žalim para, ako može sirena od dizelke NE PITAM POŠTO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Posao mi je takav da sam non stop u kolima, vozim pick up, kombi i putnicko vozilo svacega sam se nagledao, za sve imam razumevanja, ali za bezobrazluk nemam. Vozim moj moped idem magistralom oko 90kmh, cetvorica momaka u autu stoje na izlasku pumpe, vidim krenuce, krrcem da blicam, oni krecu, pocinjem da blicam i sviram oni gledaju u mene i lagano se ukljucuju u traku ja kocim da im ne udjem u gepek a lik sa zadnjeg sedsta mi mase srednjim prstom!!!!!

Svesno su ugrozili zivot moje devojke i moj i jos su bahati i bezobrazni da i pokazu uvredu. Preticem ih i pokazujem im da stanu a oni po gasu smekeri.

E sad, jedino resenje za ovakve situacije je sledece, rasturicu kuglicni lezaj i kuglicama napuniti dzep, pa po potrebi samo zahvatis i bacis jednu saku preko ramena podrazumeva se da si ih predhodno pretekao i to je to.. Sledeci bahati i brzobrazan vozac od mene dobija to. Soferka mu je min 50evra koji god auto vozio..

Sto puta su na mene isli svakakvim vozilima i ako se covek izvini, nije problem, desava se, razumem ja sve, svakom moze da se desi, al bezobrazluk mora da se kazni inace samo raste i siri se.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ne znam ljudi,ovo je postala lutrija,ili ce nas izlomiti jednog po jednog ili ce neko od nas da ubije neku bezobraznu budalu a ima ih napretek.Ozbiljno sam poceo da razmisljam da batalim ovaj sport makar po gradu mada tu i najvise vozim.I da izbegnemo sve situacije,vozimo sporo,pazimo se ne znam da li vredi zivaca jer bukvalno svakoga dana mi presedne i znam da cu jednom puci.

Mora neki zakon da se pogura da policija i sud prihvati snimke sa kamera i na osnovu njih posalju bahatoj budali plavi koverat.

Nema nam druge,ili tako ili da cekamo da dodjemo na red.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Vi ljudi kapirate da su zakonodavci i ti koji treba da kaznjavaju zapravo iste takve bahate bidale. 

 

Ovaj fazon...

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1307221-alvirovicu-40-000-dinara-kazne-zbog-sudara-s-tramvajem

 

 

Kad je reč o bahatosti i bezobrazluku.....

Imao i ja situaciju pre neki dan. Posle posla u petak treba da pokupim ulje u 18h na NBG i u 18:30 da se nađem sa drugarom na sajmu da mu dam foto aparat za more. S posla izlazim tek u 15 do 18h, radim do 16. Sreća sreća radost.

Krećem iz MML ka NBG i nekim uličicama do autoputa. Prilazim karavanu koji već stoji na raskrsnici i tek kad sam stao iza njega primetim da mi na pola metra od čela neka šipka koju je stavio na krov i štrči dva metra iza auta, neobeležena!! Sa vozačeve strane! Oladim se tu jbt pri samoj pomisli šta bi bilo kad bi bilo. Uklučujemo se u ulicu ka autoputu zajedno, on ispred mene, sve vreme vozim istim tempom iza njega i čekam da ga preteknem. Dva auta parkirana na trotoaru jedan preko puta drugog tako da su suzili prolaz. Lik se pomera u levo kako bi prošao, ja iza njega još više levo, čekam da on prođe pa opletem po gasu i preteknem ga. Nizbrdica, ne baš blaga. Baš kad je bio na izlazu iz tog suženja, odjednom naglo cima u levo kako bi zaobišao neki poklopac šahta i ona šipka se opet smeška mom čelu. Ja već polako počeo dodavati gas kad se to desilo (tajming neverovatan) i naravno, odmah po kočnicama kad sam ga video šta radi. Zaškripale su mi gume obe i debil se ukenjao valjda i skroz uspori, tako da uz svo kočenje ja sam se i dalje približavao toj šipki. Na kraju prednji točak prokliza i padnem, klizao sam nekih 15m, možda i više. Trajalo je lepo. Pao sam tako da sam bio ispred motora i on je klizao na mene. Sreća, imam crash bar pa ni motoru ni meni nije ništa. Imao sam jaknu i odradila je vrhunski posao!! Od crash bara motor nije skroz legao pa mi je to sačuvalo nogu, imam oderotinu na gležnju, baš na onoj koski koja štrči. 

Kad sam se zaustavio, izvlačim se ispod motora i ustajem odmah. E sad, najviše u celoj priči me je iznerviralo to što se ovaj lik nije ni okrenuo, nije ni prikočio da vidi kako sam!!!! Ustao sam i gledao za njim kako odlazi, video sam da me gleda u retrovizoru i nije ni usporio već samo gas i pravac auto put.  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(

Pa šta bi bilo da sam nogu polomio ili se na neki drugi način povredio. Krknuo sam glavom o beton i i dalje me vrat boli.

Ova dvojica što su bili parkirani tu su se skamenili od scene. Dva puta sam morao ponoviti molbu za pomoć da podignem motor jer su samo sa otvorenim ustima zurili u mene.

 

Sedam na motor i nastavljam dalje. Trudio sam se da ne razmišljam o tome šta je bilo kako bi vožnja bila što bezbednija, bio sam u žurbi. Kad negde kod Dušanovca sustuižem tog lika!!

 

I šta sad jbt na autoputu, bes sam ostavio na onom mestu gde sam pao, žurim, dobro sam, nije mi ništa, motor je ok, čeka me drugar koji kreće na more...... Samo sam se prlazeći pored okrenuo ka njemu, gledao me izbezumljeno, dao sam gas i otišao. 

Ostaje samo nada da debil ima i malo savesti pa će sledeći put stati kad se tako nešto dsi u šta on bude uključem i da će bar tu šipku jebenu obeležiti ako treba!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

 

Vi ljudi kapirate da su zakonodavci i ti koji treba da kaznjavaju zapravo iste takve bahate bidale. 

 

Ovaj fazon...

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1307221-alvirovicu-40-000-dinara-kazne-zbog-sudara-s-tramvajem

 

 

Kad je reč o bahatosti i bezobrazluku.....

Imao i ja situaciju pre neki dan. Posle posla u petak treba da pokupim ulje u 18h na NBG i u 18:30 da se nađem sa drugarom na sajmu da mu dam foto aparat za more. S posla izlazim tek u 15 do 18h, radim do 16. Sreća sreća radost.

Krećem iz MML ka NBG i nekim uličicama do autoputa. Prilazim karavanu koji već stoji na raskrsnici i tek kad sam stao iza njega primetim da mi na pola metra od čela neka šipka koju je stavio na krov i štrči dva metra iza auta, neobeležena!! Sa vozačeve strane! Oladim se tu jbt pri samoj pomisli šta bi bilo kad bi bilo. Uklučujemo se u ulicu ka autoputu zajedno, on ispred mene, sve vreme vozim istim tempom iza njega i čekam da ga preteknem. Dva auta parkirana na trotoaru jedan preko puta drugog tako da su suzili prolaz. Lik se pomera u levo kako bi prošao, ja iza njega još više levo, čekam da on prođe pa opletem po gasu i preteknem ga. Nizbrdica, ne baš blaga. Baš kad je bio na izlazu iz tog suženja, odjednom naglo cima u levo kako bi zaobišao neki poklopac šahta i ona šipka se opet smeška mom čelu. Ja već polako počeo dodavati gas kad se to desilo (tajming neverovatan) i naravno, odmah po kočnicama kad sam ga video šta radi. Zaškripale su mi gume obe i debil se ukenjao valjda i skroz uspori, tako da uz svo kočenje ja sam se i dalje približavao toj šipki. Na kraju prednji točak prokliza i padnem, klizao sam nekih 15m, možda i više. Trajalo je lepo. Pao sam tako da sam bio ispred motora i on je klizao na mene. Sreća, imam crash bar pa ni motoru ni meni nije ništa. Imao sam jaknu i odradila je vrhunski posao!! Od crash bara motor nije skroz legao pa mi je to sačuvalo nogu, imam oderotinu na gležnju, baš na onoj koski koja štrči. 

Kad sam se zaustavio, izvlačim se ispod motora i ustajem odmah. E sad, najviše u celoj priči me je iznerviralo to što se ovaj lik nije ni okrenuo, nije ni prikočio da vidi kako sam!!!! Ustao sam i gledao za njim kako odlazi, video sam da me gleda u retrovizoru i nije ni usporio već samo gas i pravac auto put.  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(  >:(

Pa šta bi bilo da sam nogu polomio ili se na neki drugi način povredio. Krknuo sam glavom o beton i i dalje me vrat boli.

Ova dvojica što su bili parkirani tu su se skamenili od scene. Dva puta sam morao ponoviti molbu za pomoć da podignem motor jer su samo sa otvorenim ustima zurili u mene.

 

Sedam na motor i nastavljam dalje. Trudio sam se da ne razmišljam o tome šta je bilo kako bi vožnja bila što bezbednija, bio sam u žurbi. Kad negde kod Dušanovca sustuižem tog lika!!

 

I šta sad jbt na autoputu, bes sam ostavio na onom mestu gde sam pao, žurim, dobro sam, nije mi ništa, motor je ok, čeka me drugar koji kreće na more...... Samo sam se prlazeći pored okrenuo ka njemu, gledao me izbezumljeno, dao sam gas i otišao. 

Ostaje samo nada da debil ima i malo savesti pa će sledeći put stati kad se tako nešto dsi u šta on bude uključem i da će bar tu šipku jebenu obeležiti ako treba!!

 

E jbm ti idiota...i o cemu mi sad pricamo..ostave te na putu kao kera,ni ne pogledaju..mene lik gleda u facu i ide u mene...si ti ok sad koliko toliko? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Ma super sam. Pad je bio baš spektatularan, kažem, ova dvojica se skamenili!! Sem toga na gležnju i ugruvanog boka, sve ok. Vrat boli malo, ali proći će.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

E, zbog takvih sam ugradio Nautilus sirenu.....kad mu zatrubim na metar od njega, automatski se sklanja u svoju traku ,čak mu dva točka u jarku...mnogo pomaže i pri preticanju....ali da vidiš facu kad čuje sirenu, hahaha...oči ko šolje....

Ma idii,ono tvoje je strava. :) Secam se kad sam te pitao "Sta je bre ovo? " :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ma super sam. Pad je bio baš spektatularan, kažem, ova dvojica se skamenili!! Sem toga na gležnju i ugruvanog boka, sve ok. Vrat boli malo, ali proći će.

Dobro je..Rekao mi Ivan i za ono od pre,sto si stigao dupe nekom autu..Bas te nece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Nisam ja stigao dupe autu nego je auto stigao moje dok sam stajao na semaforu. Ali to nisam ni pominjao Ivanu :) Ja sam imao susret sa krilom auta i to je bila moja greška

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

 "E sad, najviše u celoj priči me je iznerviralo to što se ovaj lik nije ni okrenuo, nije ni prikočio da vidi kako sam!!!! Ustao sam i gledao za njim kako odlazi, video sam da me gleda u retrovizoru i nije ni usporio već samo gas i pravac auto put."

 

Doziveo,nazalost nisam bio u stanju da krenem za njim,ruka krvava,nesvestica posle par minuta,valjda od stresa ili bola.Danas kada bi ga nasao polomio bi mu i ruke i noge a auto zapalio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja