Jump to content

Moto Zajednica

Hitno potrebna pomoc oko skutera Grelli VIP 50

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Garelli Vip 50

Pozdrav svima!

 

Nov sam na forumu pa se izvinjavam ako tema nije na pravom mestu.

 

Imam VELIKI problem koji HITNO moram resiti.

Naime, dobio sam skuter Garelli Vip 50ccm, 4 takta.

Motor je u kvaru, medjutim, ja o ovoj marki ne znam nista. Potrebni su mi delovi kao sto su karike, klip, i jos po nesto, ali ne znam sta i gde da trazim. Ko proizvodi ovaj model i da li je to replika nekog poznatijeg modela. Da li koristi neciji motor i ciji? Na poklopcu kod kurble pise BEOTIAN. Na netu nadjoh da je Italijan, ali sam cuo da Kinezi prave motore za njega. Svecica mu je ona sa najmanjim i najkracim navojem.

 

Ljudi, MOLIM ZA POMOC, ako neko zna nesto o ovm motoru. U najskorije vreme moram da ga sredim, ali ne znam gde naci delove.

 

Evo nasao sam na netu, potpuno je isti kao ovaj sa slike: (Garelli VIP 50)

Garelli-vip-2.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Bos Brod
  • Motocikl: Slaven

Pozdrav,kinez druze nama sta dr biti,koristi klip 39mm ili moze.biti i 44 kod nas ovdje ima setova vrlo povoljno mozes ga naci i za 35e srecno sa radovima!odakle si druze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Garelli Vip 50

Hvala druze puno! Iz Beograda sam.

U medjuvremenu sam nasao koji je tacno agregat, kineski je. U pravu si! Oznaka motora je 139qma. Nasao sam i servisno uputstvo na netu.

Nece da upali, pa moram da izmerim kompresiju, jer sve sam probao i sumnjam da je motor u pitanju. E sad, nisam siguran kolika kompresija treba da bude minimalna da bi mogao da pali.

 

Evo ga uputstvo za njega:

 

http://www.49ccscoot.com/manuals/139QM_Engine_Manual.pdf

 

Danas cu da izmerim kompresiju pa cu da vidim sta ce da pokaze. Gde tacno ima delova za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Има их свугде где има делова за кинеске скутере и, што теби олакшава пос'о, готово сваки кинески скутер са 4Т мотором и 50 кубика има мотор који је клон "Хондиног мотор, са клипом пречника 39 мм, или, ако покушавамо да сакријемо који кубик, са 44 мм.

 

Укратко, ако нађеш део за кинески 4Т скутер, велика је вероватноћа да ће ти одговарати.

 

Ал' опет, можда би било боље да све што имаш да питаш у вези свог "Баотиана", питаш у подфоруму "Скутер кафе" - овде се окупљају они које интересују мотоцикли из Кине.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Svojevremeno je firma Hako iz Bgd-a (kruzni put iz Rakovice ka ibarskoj) uvozila ove sprave (Baotian)...i na lageru imaju jos dosta kojecega.

Zovni i pitaj, fon bi trebalo da je 2321121....ako nesto nije menjano opet...nekada je prva bila 5ica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Jel si pregledao membranu u karburatoru? Ako ti treba neka pomoc javi se na pp,naci cemo delove,doteras kod mene pa sredimo. ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Garelli Vip 50

Ljudi, hvala puno na pomoci, pre svega!

 

Pregledao sam membranu, dobra je. Jel to membrana koja se nalazi na vrhu karburatora?

Dobro je da ima delova, jer skuter nece da upali nikako. Sve zivo sam probao, cistio karburator, menjao svecicu, ubrizgavao spricem gorivo u cilindar, grejao svecicu i glavu brenerom ne bi li vruc upalio....Sve to ne daje rezultate. Svecica ima varnicu plave boje, dobru. Cim ona varnici, to valjda znaci da je u redu sve sto se tice struje...Ili gresim? Jos nisam merio kompresiju, ali mislim da bi morao da upali i da je los motor, s obzirom sta sam sve probao. Kad je ugrejan, trebalo bi da daje bar neki znak, ali on nista. Malo mi preliva gorivo u filter za fazduh, presisava. Sumnjam da je neispravan karburator. Jedino mi preostaje da promenim karburator, ali ne znam gde da nadjem jeftinije, jer po ovom po netu sto sam gledao, nov je oko 5-6 hiljada din. To mi mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Motocikl: Garelli Vip 50

Pozdrav svima. Nije me bilo nekoliko dana jer sam popravljao skuter. Na kraju je upalio i sada pali kao mina. Stelovanje paljenja....E sad, skuter jako slabo vuce uzbrdo, cak na nekim uzbrdicama i stane! Na ravnici ide onako, ali malo uzvisenje ga poremeti. Sta to moze biti? Dok je na "nogama" i dok mu je tocak slobodan, on postize velike obrtaje, pocne jako da vibrira itd. Medjutim, na putu taj nivo ne moze dostici. Fino radi i fino pali, na leru prede, prima lepo gas. Zasto tako slabo ide?

Rolnice sam promenio, medjutim nista. Da li moze da bude u pitanju varijomat i kvacilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja