Jump to content

Moto Zajednica

PGS jakne vasa iskustva...

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Probao sam i pantalone kad sam kupovao jaknu. Meni krj nije nikako odgovarao, ni M ni L. Na kraju uzeo Storm.

Meni se upravo maskirne Storm i svidjaju. Znam da nije tema ali napisi neke utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

O Stormu..... Pa ne mogu naći sliku na netu da bi se videlo koji je model u pitanju. Uglavnom, uzeo L. Pre toga sam probao dva-tri para Revita, jedan ili dva PGS i dva para LS2 pantalona i ni jedne mi po kroju nisu odgovarale. Na kraju probao ove i jedine mi odgovarale. Pokretljivost super. Mogu da čučnem, skočim šta god. Dužina mi bila odlična. Imaju dole proširenje zbog čizama. Štitnici na kolenima i mekani na boku i butinama (ovi su više kao estetski detalj). Topla postava, keine lufteri!! Što je krš! Rajferšlus na zadnjoj str za povezivanje sa jaknom, u principu ok, ali.....

Posle par meseci već su mi se pocepale! Na boku po šavu su pustile i to lepo. Prvo sa desne pa se leve strane. A kasnije i .... ne baš između nogu, ali tu sa prednje strane. Dal je bila tupa igla pa veća rupa, dal je meni dupe poraslo, pojma nemam. Uglavnom, problem sam rešio tako što sam skinuo materijal sa onih proširenja na nogavicama i ispred šlica i to nalepio na rašivena mesta. Šnajderka, nisam ja. Tako da su i dalje funkcionalne i sve se lepo uklopilo, ne provaljuju se toliko te zakrpe. Leti ih samo na duže vožnje nosim, po gradu i kraće vožnje ne da ne bih crkao od vrućine. 

Što se zaštite od vode tiče, ništ spec. Ok za blažu kišu. ja sam ih prao u mašini i nisam ih prskao sprejem posle toga.

Model kao model je prilično atraktivan, ima i džep sa leve strane. Jurio sam pantalone sa bočnim džepom pod obavezno.

Okačiću fotke kad budem u prilici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

O Stormu..... Pa ne mogu naći sliku na netu da bi se videlo koji je model u pitanju. Uglavnom, uzeo L. Pre toga sam probao dva-tri para Revita, jedan ili dva PGS i dva para LS2 pantalona i ni jedne mi po kroju nisu odgovarale. Na kraju probao ove i jedine mi odgovarale. Pokretljivost super. Mogu da čučnem, skočim šta god. Dužina mi bila odlična. Imaju dole proširenje zbog čizama. Štitnici na kolenima i mekani na boku i butinama (ovi su više kao estetski detalj). Topla postava, keine lufteri!! Što je krš! Rajferšlus na zadnjoj str za povezivanje sa jaknom, u principu ok, ali.....

Posle par meseci već su mi se pocepale! Na boku po šavu su pustile i to lepo. Prvo sa desne pa se leve strane. A kasnije i .... ne baš između nogu, ali tu sa prednje strane. Dal je bila tupa igla pa veća rupa, dal je meni dupe poraslo, pojma nemam. Uglavnom, problem sam rešio tako što sam skinuo materijal sa onih proširenja na nogavicama i ispred šlica i to nalepio na rašivena mesta. Šnajderka, nisam ja. Tako da su i dalje funkcionalne i sve se lepo uklopilo, ne provaljuju se toliko te zakrpe. Leti ih samo na duže vožnje nosim, po gradu i kraće vožnje ne da ne bih crkao od vrućine.

Što se zaštite od vode tiče, ništ spec. Ok za blažu kišu. ja sam ih prao u mašini i nisam ih prskao sprejem posle toga.

Model kao model je prilično atraktivan, ima i džep sa leve strane. Jurio sam pantalone sa bočnim džepom pod obavezno.

Okačiću fotke kad budem u prilici.

Hvala drug,meni se svidjaju crno-bele maskirne Storm ali nigde u Cg ih nema da ih probam tako dok ne odem za Srbiju nema kupovine,ne bih bas da ih uzimam pre probanja preko neta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Pre dva dana vratio se sa puta od nekih 1300km sa psg turing (duzom) jaknom,mogu vam reci da su utisci i vise nego zadovoljavajuci. Vozio sam pod uslovima od +40 do skoro nekih 10 c...Po kisi,vetru,autoputo do uskih sumskih putica....i mogu vam reci sto je upravo jedan kolega rekao gore u postu da je ustvari ta jakna bila najbolji deo moje opreme :)  tako da sigurno planiram i kupovinu pantalona,jeste mana ta niska kragna ali potkapa je tu da uradi celokupan posao bukvalno best bay kupovina to je sigurno...Protektori izuzetno jaki postava dosta korektna rajfeslusi dobro odradzeni kao i cicak...tako da imam samo reci hvale dusu bi zgresio kada bih rekao drugacije :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Nije jakna ali sam skoro uzeo PGS vise-sezonske pantalone i poprilicno sam zadovoljan. Pored protektora na kolenima imaju i bocne protektore koje nisam bas cesto nalazio na moto pantalonama. Imaju luftere za toplo vreme i na par duzih turica mi uopste nisu bile neudobne.

 

Ovako nesto:

fuv0rRk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2024 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Nije jakna ali sam skoro uzeo PGS vise-sezonske pantalone i poprilicno sam zadovoljan. Pored protektora na kolenima imaju i bocne protektore koje nisam bas cesto nalazio na moto pantalonama. Imaju luftere za toplo vreme i na par duzih turica mi uopste nisu bile neudobne.

 

Ovako nesto:

fuv0rRk.gif

A cena? Ako moze
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

 

Nije jakna ali sam skoro uzeo PGS vise-sezonske pantalone i poprilicno sam zadovoljan. Pored protektora na kolenima imaju i bocne protektore koje nisam bas cesto nalazio na moto pantalonama. Imaju luftere za toplo vreme i na par duzih turica mi uopste nisu bile neudobne.

 

A cena? Ako moze

 

 

Jedna zelena, 100 evrica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Nije jakna ali sam skoro uzeo PGS vise-sezonske pantalone i poprilicno sam zadovoljan. Pored protektora na kolenima imaju i bocne protektore koje nisam bas cesto nalazio na moto pantalonama. Imaju luftere za toplo vreme i na par duzih turica mi uopste nisu bile neudobne.

 

Ovako nesto:

fuv0rRk.gif

Koja je oznaka ovih pantalona i da li imaju skroz crne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Jasta, moje 95% kao ovaj model, samo su crne. Imaju par detalja u sivoj boji.

Ne mogu nigde da nadjem fotku mojih pantalona na netu, videcu da slikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Jasta, moje 95% kao ovaj model, samo su crne. Imaju par detalja u sivoj boji.

Ne mogu nigde da nadjem fotku mojih pantalona na netu, videcu da slikam.

A neka oznaka,sifra?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Jasta, moje 95% kao ovaj model, samo su crne. Imaju par detalja u sivoj boji.

Ne mogu nigde da nadjem fotku mojih pantalona na netu, videcu da slikam.

A neka oznaka,sifra?

 

 

Imaš na kupujem-prodajem :takoje:

Samo ukucaj tamo u pretrazi, PGS i izbaciće ti.

Inače i ja ću uzeti PGS 4season komplet :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za originalne BMW delove, 91 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650

Pogledao sam, upravo to pise na pantalonama 4Seasons. Zaboravih da kazem, uz pantalone se dobijaju i dve postave, zimska i kisna, mogu pojedinacno a mogu i istovremeno.Nisam testirao zimske posto su pantale i ovako veoma tople zimi.

 

Ma preporuka samo takva :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Pozdrav, posedujem pgs jaknu od marta meseca ove godine. 108e placena. Za te novce zadovoljan. Presao oko 5000 km doduse po suvom i nekoj manjoj kisi. Zadovoljan sam ali se slazem da je kragna suvise niska. Do C.Gore i nazad po vrelim danima odlicna, dosta mrezica i traka kroz koju struji vazduh te je prijatno i na 40 stepeni. Ima ulozak za kisu i zimski ulozak. Pri brzinama na auto putu odlicno stiti od udara vetra. Protektori za pohvalu. Odnos cena kvalitet odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Ja uzeo ove rukavice kozne, odlicne! 60 evrica! Planiram i jaknu!

Ja imam jaknu i pantalone...eto jos da pazarim rukavice i da se kompletiram ;) Interesuje me jeli hladno u rukavicama pri malo nizim temparaturama?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 313 postova
  • Lokacija: Umcari, Srbija
  • Motocikl: Yamaha Thundercat

Nisu bas za zimu ali su jake i od debele koze! Ja sam vozio negde do najmanje desetak stepeni i bile su bas tople! Bas su kvalitetno odradjene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BIH
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

 

Ja uzeo ove rukavice kozne, odlicne! 60 evrica! Planiram i jaknu!

Ja imam jaknu i pantalone...eto jos da pazarim rukavice i da se kompletiram ;) Interesuje me jeli hladno u rukavicama pri malo nizim temparaturama?

 

 

Vozio sam na temperaturama oko 5 stepeni, dok si na motoru to je kao -10..Poprilicno dobro stite, mada ti ne garantuju da ce ti ruke biti tople nakon voznje od 20ak min (govorim za hladne dane)

 

Kod mene su ovakve rukavice i kostale su me oko 70 eura.

 

http://www.euronetbike.net/images/product/259/five_rfx1_replica_attack_red_b.jpg?t=1413361618

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi, 

Kako sam razumeo ovaj PGS i nije toliko losa marka, ali mene interesuje da li je neko imao konkretnih iskustava sa PGS revit kompletom?

jakna: https://www.kupujemprodajem.com/Padana-Grand-Star-Jakna-37204405-oglas.htm#photoBig

pantalone: https://www.kupujemprodajem.com/Padana-Grand-Star-Pantalone-37204545-oglas.htm

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ne vidim neku znajčajniju razliku u odnosu na moju jaknu koju sam uzeo kod Nebojše (Motooprema) i koja je koštala 100e, i pantalone koštaju isto ili slično. Imaš slike ranije u temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Uzeo sam onu duzu Touring jaknu prosle zime ovog brenda. Da se razumemo, cena je skroz korektna, jakna je dobra za jesen, ranu zimu i prolece i fino stiti od hladnoce I vetra. Sistem protektora I te zastite takodje korektan. Vozio u par navrata po pljusku I ostao poprilicno suv. ALI... Preko onih 3,4 meseci letnjih kad se najvise vozi jakna ubija koliko je vruce u njoj. Postava skinuta, do kraja otkopcani svi lufteri ali jedino sistem mokre majice pomaze. Pri takvoj kolicini znoja, jako je bitno da su materijali vrhunskog kvaliteta inace jakna se brzo usmrdi odnosno dobije neprijatan miris koji vise isparava iz loseg materijala nego na znoj.

 

E tu joj je mana. Unutrasnji materijal sa te tacke gledajuci nije dovoljno kvalitetan. A sama jakna ko jakna je vise za one hladnije dane I bez obzira sto pise sve 4 sezone, za leto i plus 30 svakako nije. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Slično je i sa mojom PGS jaknom, kraća verzija ali ima postavu. Probao sam jedne sezone da skidam postavu ali kad su vrućine ne vredi. Zato sam joj dodelio status zimske jakne. Vozim je ovih dana recimo i odlična je, nema zime ni ujutru kada je oko 2-3 C. Prijatno je za vožnju sve do 20 i nešto. Ali umesto da onda skidam postavu, čim vidim da će biti preko 20 oblacim tanju letnju jaknu. Uzeo je prošle godine i odlična je, ali nije PGS. Znam da je bila oko 7-8k. Samo što ta letnja, naravno, nema baš neku zaštitu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja