Jump to content

Moto Zajednica

POMOĆ NA PUTU ZA BJB ČLANOVE

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

Društvo evo o čemu se radi :

Prošle godine sam imao bezazlen kvar(pukao lanac) 30km od kuće ali kawa nije mogla dase vozi pa je morala da se šlepa e tu je nastao problem, neznam nikog sa kombijem, prikolicu nemogu da nađem,naravno nema ni para da se plati šlep.Trebalo mi je 5h sa se snađem i da dođem kući.

IDEJA

Radi se o tome da sam dosao na ideju da pokrenem firmu koja bi bila 24h na raspolaganju članovima bjb-a kada se nađu u nevolji ili u kvaru na putu znači non-stop gde god se nalazili u zemlji. Zašto to ja sad pričam svima ovde,kao i u svemu problem je novac ja imam ideju samo nemam finansije ali nas ima hvala bogu negde oko 2700 ako se nevaram i svakim danom nas je sve više evo šta sam mislio:

KONKRETNO

Ako se svi članovi bjb-a slože i učlane sa po recimo 200 dinara mesečno to bi bil da vidimo 2700 članova*200din=540 000din= 6352 eura prvi mesec da se kupe 2 vozila sposobna za prevoz motocikala njih smestiti u Beograd i zaposliti 4 člana bjb-a da budu vozači sa lepom platom time bi bila pokrivena teritorija bg-a i okoline.

Sledeći mesec opet svi po 200 dinara opet dva vozila koja idu na primer u Niš,sledećeg meseca dva vozila u Valjevo i dva vozača zapošljena .Mislim da ste shatili.Tako  nekoliko  meseci dok se nepokrije teritorija cele Srbije a u to će i kraj sezone tada bi članarina bila 100  dinara ako se uklapaju troškovi režije i firma bi prevozila motocikle recimo do majstora, na tehnički pregled i ostalo šta kom zatreba.

ZAKLJUČAK

Cilj ovoga bi bio da smo uvek sigurni da ima neko ko će nam pomoći kad zatreba,a da košta što manje jer ko po pravilu kad najviše treba obično nema para

8-10 članova bi dobilo posao sigurno bih i ja imao neku zaradu.

Koštanja bi bila recimo  6 meseci po 200=1200 i 6 meseci po 100= 600 znači maksimalno 2400ili 1800 godišnje,što više članova bilo bi nam sve jeftinije.

Znam da će mišljenja biti podeljena i da neki reći ovaj hoće da zaradi ali mislim da nema toga kome bar jednom godišnje nije bila potrebna usluga ove vrste i tad je sigurno koštalo više od ovoga. Nisam ja vršio istraživanja i pravio kalkulacije neke precizne dali da bude mesečna ili godišnja uplata i koliko bi trebalo plaćati državi porez i ostale birokratske poslove samo sam naveo primer jer mislim da bi ovo bilo dovoljno novca  a i ideja mi se čini dobra.

 

Stavljam ovo na razmatranje do 01.05.2008 da se jave  na e-mail zeljkoadam@verat.net i ostave ime prezime i adresu oni  koi su  zainteresovani.

Pozz

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Sve je to lepo, ali i ako ti se desi nesto, uvek za par hiljada dinara iznajmis kombi prevoz, prepuni su halo oglasi. U temi adrese, telefoni imas sve podatke clanova, pa ako kreces na put, odstampas stranicu i poneses sa sobom i zoves ljude dobre volje u kraju u kome imas problem. A tu svako zna nekog ko ima kombi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6307 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dobar ti je plan, samo ima par rupa :) Recimo meni se pokvari motor (kuc kuc) u Negotinu, koliko bi morao da cekam da stigne ta slep sluzba iz bg-a ? Bar 4,5 sati najmanje. Za to vreme bi se sigurno snasao. Za takve situacije imam u telefonu bjb adresar kao excel tabelu, pogledam u tabelu, vidim ko je od clanova najblizi, aha Ribolovac. Okrecem njegov broj i resavamo stvari. Ovo sam naveo samo kao primer, verujem da bi 90% clanova ovog foruma pomogla drugom u takvoj nevolji. Svako ko ima problem u blizini Paracina moze slobodno da me pozove u bilo koje doba dana i noci, garantujem da mogu da obezbedim kombi za prevoz motora ako je potrebno za pola sata. Moje misljenje je da smo dovoljno ljudi da nam takva firma ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Pa manje vise ideja je ok, ali kao prvo siguran sam da kada dodje do placanja vecina nece hteti jer im ta usluga iz nekog razloga ne treba. Drugo, mislim da je lepse, prijatnije i sigurnije osloniti se na "drug na drumu"  jer je kao prvo brzi, kao drugo dva vozila na 2700 motocikala ..... malo je.

 

Malo sam se bavio organizacijom, i znam da mi je na 30 ljudi 4 vozila bilo malo u nekim trenutcima da ih razvezem gde treba ....

 

Ideja je dobra, ali teska za realizaciju.

 

Reg firme je u slucaju zanatske radje mala, ali mesecno je minimum oko 100 eura troska, gorivo ... (ne kvari se svima motor u bg) ... mislim da bi pre stvorilo svadju nego pomoc.

 

Necu da odmazem, samo iznosim svoje misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Lepa zamisao druze,ali ...    Na koga ce se registrovati ta vozila i prikolice?  Uplatimo mi svi prvi mesec,drugi mesec,kupe se vozila i zaposle vozaci. Sledecih meseci opada polako priliv novca od clanova,nema dovoljno za plate,nema za odrzavanje vozila,za registraciju....      STA SADA?

Nisam pesimista samo gledam stvari iz svih uglova i sve moguce i nemoguce situacije (zivot me naucio), pa to preporucujem i tebi !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Moj predlog je prost, svako ko se nadje u nevolji u okolini Sapca 50 km u krug nek mi se javi tu sam da pomognem!!!!

Verujemm da ce svako to uciniti bilo gde da se nadjemo!!!

Zato postoji adresar BJB koji treba da nosimo  uz  sebe (ko bibliju) ako se nedaj boze nadjete u  nevolji!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Moj predlog je prost, svako ko se nadje u nevolji u okolini Sapca 50 km u krug nek mi se javi tu sam da pomognem!!!!

Verujemm da ce svako to uciniti bilo gde da se nadjemo!!!

Zato postoji adresar BJB koji treba da nosimo  uz  sebe (ko bibliju) ako se nedaj boze nadjete u  nevolji!!!!

 

predlog je dobar!

za relaciju  valjevo - pozega, dezurni telefon 065/600-4040 kepo

moze i osvezenje u kosjericu, ne mora samo slepanje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

To o cemu je vatreni pricao mi zvuci kao AMSS samo za motore, lepa je ideja ali ima dosta detalja koji nisu nemoguci ali se veoma komplikovani za realizaciju.

ako cemo iskreno jeftinije je onda platiti neko clanstvo u AMSS nego ovo sto bi mozda ispalo

a i imamo toliko clanova po celoj srbiji koji su uvek spremni da pomognu da ces pre dobiti pomoc od njih nego od neke slep sluzbe.

 

recimo ako nekome treba kombi prevoz po beogradskom regionu ja imam jedan prilicno veliki ali slobodan mi je recimo posle 14h(pun robe do tada)

nije u nekom perfektnom stanju za duza putovanja ali za po beogradskom pasaluku je odlican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: okolina Valjeva-s.Ducic
  • Motocikl: honda cbr 600 f3

mislio sam da ima vise vozila i da budu rasporedjena u Bg 2 u Ns 2 sta znam Uzice ,Novi Sad ovo je cisto radi pomoci znam da nema materijalne zarade,samo sam hteo da pomognem i da ljudi koji nemaju posao dobiju parce hleba a sto se tice placanja ja licno sam trosio i vece pare na gluposti,a sto vise rasporedjenih vozila po Srbiji sve bi brze stizala na lokaciju gde treba.

Ja sam ostavio svoj e-mail da se jave oni koi hoce da  bih znao koliko ljudi hoce ovo da nebi dosao u nepriliku da neki ljudi uplate pare a neki ne pa da ispadne da je prevara posle treba da vratim pare neka se jave samo oni koi su spremni na primer da izdvoje maksimalno 2400 dinara godisnje stim sto bi uplata bila 200 din. mesecno,vozila registrovati na moju suprugu jer ja sam isto u radnom odnosu.

 

Hteo sam ja da objavim ideju o krugu skupjlanja novca na isti nacin da bi svi imali motor da kupe ja bih cekao do kraja jer imam motocikl a u prednosti su oni koi ga nemaju

 

Mislim da bi ova zajednica mogla da funkcionise kao velika porodica a mozda je to samo utopija.... :-\ :-\ :-\

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW C400GT

Jedna ideja koja mi je pala na pamet kada sam citao ovaj post je da mozda stvarno ne bi bilo lose da napravimo neki "fond" i da dogovorno uplatimo taj novac nekome kome je potreban za primera radi operaciju ili sta slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Nije loša ideja, ali ja bih pre toga da od tih para nadjemo dobrog majstora, verujem da ih ima na forumu, i da imaju veštine i volje ali nemaju para za početak, pa da zakupimo garaže u par većih gradova, i da kupimo vrhunski alat, pa damo majstoru XXXX € platu +čast, može i 2-3 čoveka po garaži, ne plaćamo nikad ruke (jedino čast po volji) samo delove, i da nam radi servis motora ali samo nama i uvek kvalitetno i sa osmehom na licu... Nadam se da ovo nije utopija, a svi smo prilično skeptični prema ostalim majstorima koji nam rade motore... Pošto ne bih valjalo da se servis vodi na fizičko lice, mogli bi majstori da sklope ugovor (na odredjeno vreme a kao garant isplate) sa bjbikers-om kao pravnim licem (da se registruje ako već nije), a garaža kao servis ne mora uopšte da se registruje pošto neće imati nikakvih prihoda, već je stvar naše dobre volje. Ovo bi naravno moglo da se odradi po oblastima, dakle uplate za BG idu samo za BG (pa pošto tu ima više članova može biti i više garaža zbog gužve) a članovi koji su južno uplaćuju samo za Niš isl., pa broj majstora i garaža u odredjenoj oblasti zavisi od broja članova koji uplaćuju za tu oblast, ali i ne mora... Kad kažem oblast mislim da se odredi grad za veću oblast a da nije previše udaljen tako da nam servis bude svima što bliže... Nakon prvih nekoliko uplata kad broj garaža bude dovoljan uplate se smanjuju na nivo samo da otplate plate majstorima, a mogu se u odredjenoj oblasti povećati privremeno ako se ukaže potreba za još jednom garažom (radionicom) ili još jednim majstorom... AAAuuuu kakav optimizam  :) ... Jedan deo uplata bi mogao da stoji kao garant ukoliko kasne uplate ili se smanji broj članova koji uplaćuju itd., itd., itd., Auuu neću više, a mogo bi, znam prećeraću  ;D ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ono sto je realno je da bi smo mogli da napravimo spisak ljudi spremnih da pruze mehanicarsku ili drugu pomoc uz nadoknadu ili bez nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

a zashto ne napravimo BJB FOND?

 

npr. 2000 chlanova da po 10e i svaki chlan ima fore da te pare skupi u naredna 3 meseca i to je 20000 eura! nije malo!

i da vremenom taj fond raste...

 

i da svako ko je dao 10e iz ove zajednice ima pravo da podigne novac u vrednosti do 1000e recimo i sklopi ugovor da ga je pozajmio BEZ KAMATE na neki vremenski period...

kao mali kesh kredit da pomognemo jedni drugima u nevolji...

 

ili da se godinu dana skupljaju pare za ovaj fond i da onda krene sa radom...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pablo, stvarno si gazda, ideja je super. Da pocnem da se ulizujem ovima iz magacina kada stignu novi brojevi da odaberem neki dobar sto se lako pamti. Moj doprinos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ja sam jos pre godinu dana bio predlozio da se skuplja neka vrsta clanarine. Makar preko sms-a. Pa vecina sajtova koja bilo sta nudi ili prodaje, tako funkcionise. Npr sms ulaz na forum. Sta je strasno npr 100din za npr 3 meseca clanarine. Poslajes poruku i onda si uplatio 3 meseca clanarine. A ti novci da se iskoriste za nesto pametno i korisno. Jer da se ne lazemo, svako od nas je imao bar neke koristi od ovog sajta, a vecina nas nije se oduzila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5342 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mrle, pomerio sam moj post da bih se prvo izdogovorao sa bjb urednistvom oko detalja jer im, moram priznati, nisam jos otkrio tu ideju :) Za dan-dva cu objaviti to ovde opet :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

ljudi vodite racuna,

koliko novac moze da pomogne toliko moze i da zajebe ovo lepo druzenje

Konkretno, na sta mislis ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ljudi vodite racuna,

koliko novac moze da pomogne toliko moze i da zajebe ovo lepo druzenje

Konkretno, na sta mislis ?

 

sto je ovaj dobio, a sto ne onaj

sad kad meni treba, fond se ispraznio

ja placam dve godine clanarinu, a nisam nikad iskoristio uslugu

mehanicari i vozaci primaju platu od forumasa, a lose rade

blaa,blaa, blaa i gomila ostalih gluposti, neznam ni sam kojih al znam da ce ih biti

 

ideja, tipa sitnog uloga, pa izvlacenje svakih sedam dana moze da bude dobra zajebancija

2000 x 100 din = 200.000 din motor covece! il klopa za sve u nekoj debeloj ladovini ;D   

 

                                                                                                                                                                                                                                            ima ovde dosta ljudi koji hoce da pomognu na putu po celoj srbiji

ima majstora, farabara, delova, opreme ...............

nek svako radi svoj posao

 

nase je da se vozimo i da sirimo krug dobrih ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

ne znam, te teme i organizacija gomile ljudi kad su u pitanju parice....vrlo su zajebane....ako neko ostane u kvaru, ima nas bajkera sa foruma kol'ko hoces, uvek ce se pronaci resenje. a nadoknada za to...najbolje pivo i klopa u nekoj kafani.... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

ljudi ne zanosite se!

pare kvare!

znate li kakav bi haos nastao, forum bi se raspao, trazili bi se advokati da razrijese cvor.

zaboravite odmah tu ideju,imate br telefona,svi koji zele pomoci drugima su ostavili brojeve i adrese.

drugo dosta clanova nije bas u okolini bg-a, recimo ja uplatiim iz nk i motor mi se pokvari u budvi i zovem u bg da neko dodje za mene.

zato postoji euro-help 10e godisnje i imas prevoz koliko god puta oces dokle god oces.

 

nije mi jasno,zar ste stvarno dobro razmislili o svemu prije nego sto ste pokrenuli temu.

 

a ako nekome bas treba pomoc,tu je humana strana svih bajkera pa ce biti i pomoci,siguran sam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Varadero 1000

Ovo sa SMS-om je dobar predlog. Sitna kinta, malo truda a može da se skupi lepa suma. Možemo da olakšamo organizaciju nekog skupa ili slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Ovo sa SMS-om je dobar predlog. Sitna kinta, malo truda a može da se skupi lepa suma. Možemo da olakšamo organizaciju nekog skupa ili slično.

Ja sam samo na to mislio po pitanju bilo kakvog skupljanja para. A i najlaksi je nacin da se to prikupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ovo sa SMS-om je dobar predlog. Sitna kinta, malo truda a može da se skupi lepa suma. Možemo da olakšamo organizaciju nekog skupa ili slično.

Ja sam samo na to mislio po pitanju bilo kakvog skupljanja para. A i najlaksi je nacin da se to prikupi.

 

Podržavam ideju, samo ne znam koliko mobilni operater uzima tu provizije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja