Jump to content

Moto Zajednica

Polini MAXI HI-SPEED variomat

Recommended Posts

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav svima,

 

ovog proleća me uhvatio dobro poznati "neizdrž" u vezi sa čačkanjem po skuteru, pa s' obzirom da je tunirani CIPIRIPI dobio novog gazdu, odlučio sam da uradim neki upgrade na maxiju, nešto što bi mu dalo malo "temperamenta"... Manje-više, jedina "isplativa" investicija je ubacivanje sportskog variomata, pa sam se, posle teorijske nastave i iščitavanja, mahom, komšijskih iskustava (MS forum) odlučio za Polinijev MAXI HI-SPEED variomat, i to onaj skuplji sa 9 rolica (po 9,2 gr). Šta reći za Polini brend: precizna, kvalitetna izrada, kao i uvek. Investicija se odmah osetila kao pun pogodak: mašina se lakše razvrti i Meda odmah ulazi u obrtaje gde ima najviše momenta, čime se eliminiše pomalo traktorski rad na nižim obrtajima npr. prilikom kretanja, kao i vibracije koje prate isti. Zatim, motor ravnomerno nabira brzinu sve do krajnje, a ne kao ranije da malo kilavo krene pa šus do stotke pa razvlači do maksimalne (127 kmh kod mene). Uz vario se dobija i centralna tako da i ona doprinosi boljem utisku. I krajnja se malo popravila - samo sam jednom probao i nagurao je 135 kmh, a moguće da je mogao i još malo više. Napominjem da remen nije menjan od kada je kod mene, jer Vule Marving koji mi servisira skut kaže da je u dobrom stanju. Ipak, sigurno je i on potrošen u nekoj meri. No, nije to bitno toliko kao kod zujalica ali zadovoljstvo je osetiti efekte tuninga i na ovakvoj mašini.
Evo i par sličica:
9rr-IMG-07.jpg
vl9-IMG-07.jpg
8i9-IMG-07.jpg
 

U pitanju je ovaj model:

http://www.maxiscoot.com/variateur-polini-maxi-hi-speed-9-galets-piaggio-mp3-250cc-vespa-250-gts-u241-665.html?___store=mxs_en

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dragance, obavezno izvesti kad budes otvarao CVT i kontrolisao prenos, zivo me zanima koliko dugo ce trajati slatko zadovoljstvo.

Do sad sam probao Dr. Pulley, Malossi M2000 i nisam zadovoljan u istrajnosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hocu Dare, ako ne pre onda kada bude išao na redovan, godišnji, servis. Trebalo bi da traje jer se, navodno, sila momenta ravnomernije rasporedjuje na 9 rolica nego na manji broj (obično je to 6 kom.). A i Polini je, jel, neki brend od koga se ne očekuju neprijatna iznenađenja. Na MS listom voze maksije iz Piaggio grupe sa Polini variomatima, njihova pozitivna iskustva su me i podstakla da probam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Uvek moze bolje., 614 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R

Kod nas se zna samo za Malossi (VW-jednom uslo, nikada izaslo), malo smo zatvoreni po pitanju sredjivanja skutera.

 

U HR, kao sto je kolega spomenuo, vozi se uglavnom POLINI (MERCEDES).

 

Na svom skuteru, iz dole potpisa, je bio POLINI, i razlika je ogromna bila, samo sto je to doprinelo i ostali delovi na skuteru.

 

Kada sam pricao sa MS (Hrvatima), svi su preporucivali POLINI, jer se mnogo bolje pokazuje od Malossija.

 

 

I da momci, kada skontate, da BATALITE vise te DR PULLEY ronice, ja cu vaskrsnuti.

 

Niko ne vozi na DR PULLEY, samo se kod nas prodaju ko lude.

 

Zasto niko u HR ne vozi neku ozbiljniju masinu sa njima ???

 

 

Jer teoretski rade posao, u praksi ? Ne bas najbolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

..... I Draganče , šta kažu ...kilometri ? . . .. posle 3 meseca . . .

Izvinjavam se - bio malo na moretu... Nisam se nesto navozao posle stavljanja variomata jer sam ubrzo uzeo Suzu, ali se nimalo nisam pokajao zbog investicije (koja nije mala). Naravno, moze se i bez sportskog varia ali, subjektivno, volim taj osecaj odaziva na gas bez kolebanja. Istina je da podigne obrtaje na kojima masina startuje i ubrzava sto vrv malo podigne potrosnju, ali svako zadovoljstvo ima svoju cenu. Slazem se sa Gagijem da du iskustva komsija iz HR dobar izvor informacija pa prelistaj malo po MS-u. Mislim da je za tvoj skut namenjen onaj sa 8 rolica ali nisam siguran. Cena je, verujem, oko 200e (ako ne i vise). Ali, da citiram pokojnog drugara Cveleta (sa 4ruma Svet skutera): "Merak nema cenu"!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja