Jump to content

Moto Zajednica

Izh ili M1nsk

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve zavisi od tvojih želja, iskustva, mogućnosti. IŽ Planeta 5 je dobar motor, izdržljiv i prilično pouzdan ako se održava kako treba, ali je i težak i zna da popije dosta benzinas ( to se može rešiti stavljanjem boljeg karburatora ) .

  Minsk 125 se kod nas slabo vozio, mašina mu je skoro idenmtična Voshodu 175. Dosta ga voze po vijetnamu i imaju klubove ljubitelja ( potraži na netu ). Minsk se pravio u nekoliko varijanti - običan putni i enduro, s'tim što ovaj enduro je imao samo podignute blatobrane i viši upravljač . I on zna da popije dosta benzina , ali se i njemu potrošnja smanjuje zamenom karburatora.

  Za oba nemaš ni jednu radnju u kojoj možeš nabaviti delove, ali jedan član foruma ih nabavlja , pa se sve da rešiti. Delovi nisu skupi ( manje - više ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: M1nsk 125

Ma kod planete me brine jedino to

sto je presao 44000km,koliko sam saznao

to je za njega mnogo,sto se minska tice

u pitanju je enduro i nije mnogo presao a

oko 13000km. Oba motora dobro izgledaju

i cene su slicne,zato trazim savet od iskusnih :-)

Sto se mz-a tice razmisljam o etz 251 modelu

ali mi je minsk nekako br1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Sve je to obrnulo ceo krug bar jednom tako da su svi mnogo prosli samo je pitanje koji je u kakvom stanju i nek ti to bude reper. Sto ispravniji to bolji i da nije nista budzano osim tog karburatora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ako su voženi kod nas - teško da su obrnuli krug na satu - zbog lošeg održavanja ( teško da je neko to terao u servis - obično teraju dok motor ne stane, a kad stane - ljudi sami majstorišu ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Sto znaci da jedino moze od nekog u koga si siguran da te nece zeznuti i da je prvi vlasnik ili da ga gledas u svki sraf da se nesto veliko ne potkrade...

A sto se tice obrtanja sata racunica kaze ovako zivis u jednom (Pa) a radis u drugom (Bg) mestu kao ja npr. tamo i nazad 50km X 6 dana u nedelji X maj, jun, jul, avgus, septembar + jos koji dan kad je lepo vreme = 50km X 6dana u nedelji X 4 ned mesacno X 5 meseci = 120 dana X 50 km = 6000km samo za leto samo za na posao + 1000 km tamo amo i voznje jer sa nema para i vremena = 7000 km godisnje X 10 god =70000 km + ...

a koliko rece da su stari u proseku 15 - 20 - 25god i ko kaze da nije moguce obrnuti km-sat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moguće je , al ja na takvog još nisam naišao, a dosta njih sam proturio kroz ruke ( popravljajući ih ). Većina njih je imala 10 - tak hiljada pređenih, dosta njih i duplo manje, a samo nekoliko njih je bilo sa preko 20.000 km pređenih. Mada verovatno da ih ima sa velikom kilometražopm, ali jako malo .

  Stvar je u tome što su ti motori bili jako jeftini ( prodavali se čak i na benzinskim pumpama ), ljudi su to vozili sezonu - dve , posle nabavljali modernije motore, a ovi im ostajali da stoje ( teško se prodavali ) .

  Kod ovioh motora nije problem u tome koliko sdu prešli, već kako su održavani !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: M1nsk 125

Minsk je od prvog vlasnika i covek je motor koristio uglavnom za offroad voznju u nedelju idem kod njega ako je sve u redu uzecu ga.Hvala vam na savetima! :-) Videcemo se na nekom moto skupu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

`ebes ti to kad ih popravljas sa 10 000km :P

 

  Pa da su ih vlasnici održavali kako treba - ne bi se morali popravljati.  Primera radi, NSU 175 je perfektan motor, mašina je sva u igličastim ležajevima i može puno da pređe, al sad vidiš tek tu i tamo po neki. Ja sam ih dosta radio, al skoro su nestali iz jednog jedinog razloga, a to je kućno majstorisanje - naš čovek misli da je ista stvar zameniti klip na APN 4 i na NSU-u . Obično ih rasture, zamene klip, al motor više nikad ne upali i tako ostane ! Nešto slično je i sa ovim ruskim motorima !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja