Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc power commander zx636r

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova

Pozdrav svima vozim Kawasaki zx6r 636 2003 god pa sam u skorije vreme kupio power commander za pomenuti model,kad sam stavio power koji je inace polovan i ispravan 100% motor je upalio i radio je na leru lepo provozao sam krug dva i osetio sam da oko 5.000-6.000 obrtaja zatrokira dok probije takodje sam primetio da je vise goriva popio i da se cuje jace pucanje iz auspuha kad oduzmem gas,predhodni vlasnik powera je moj drugar on nije imao nikakve probleme,na motoru je imao bmc filer i arrow otvoren izduv,kod mene je standardni filter nov i otvoren auspuh,dali neko zna zasto zatrokira i ponekad nece da upali bez duzeg verglanja,ako zna neko savet je dobro dosao Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pa pretpostavljam da ti mapa nije adekvatna. Idi na PC sajt i skidaj mape koje najvise odgovaraju tvojoj konfiguraciji.

Deluje mi da ti je smeša suviše bogata, što je i vrlo moguće upravo zbog te razlike u filterima jer je BMC znatno protočniji od standardnog papirnog.

 

Na sajtu PC-a imaš i mapu za stock konfiguraciju tako da probaš sa njom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova

nasao sam na sajtu program i ubacio u komp i nasao sam takodje i mapu koja je priblizna mojim konfiguracijama,e sad kad ubacim sta se desava sa mapom koja je vec ubacena,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Ja bih radi eliminacije i lokalizacije problema stavio odmah zero mapu, ako je isto prepakovao bi konektore na diznama tj. otkačio PC da sada i fizički eliminisem PC i zaključim da je on problem jer se možda isto dešava i bez PC.
Ako je zaključak da je problem samo kada radi PC ne ostaje ti mnogo nego da prvo proverite sve konekcije uključujući TPS signal, staviš pribliznu mapu sa neta za tvoj motor i to je to.
Pucanje iz auspuha je normalna pojava ako je auspuh kratak ili otvoren, za početak rešava se eliminacijom sekundarnog sistema za ubacivanje vazduha u izduvnu granu a ako je efekat mali onda mapom.
Hoće da puca i ako ti vazduh ulazi spolja u izduv, dihtung i drugo.

Ako ti se sve to sa trokiranjem dešava i bez PC a na motoru je sve ok počev od svecica proveri priključke i creva za podpritisak na usisu/ubrizgavanju hoće to da spadne...a to nije dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja