Jump to content

Moto Zajednica

"Nisam te video" trenutak koji moze mnogo toga da ti unisti...

Recommended Posts

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Ma koja svetla ljudi sta je vama... Debili ne gledaju, i da zakacite reflektor sa fudbalskog stadiona na motor opet vas nece videti...

 

Evo sta ja imam na motoru pa opet izlecu ko besni, zato sam i stavio svetla da manje izlecu ali opet isto.

 

Dva led fara 9w, xenon sijalica u glavnom faru 4300k i poziciona LED sijalica 10w.

 

20150318155724.jpg

 

20150318155901.jpg

 

2.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Prvo pravilo saobraćaja (kako me je otac nekada davno učio - a ja se uverio da je istina) - Vidi i Budi Viđen

 

INTeVi (SMIDSY po engleski) je nešto što nam potpada pod opis aktivnosti. Kada nas četvorotočkaš pokupi, oni (eventualno) dožive stres, mi uglavnom ostajemo da (duže vreme) ližemo rane. Ekonomski, takođe, uglavnom na našu štetu (mi po pravilu sami na motoru - oni, često, sa svedokom u kolima). Nema velike veze da li su pričali telefonom, da li su pijani ili su obnevideli od umora ili je pak situacija proizvod oganičenosti ljudskog oka/uma da procesira informacije (http://www.londoncyclist.co.uk/raf-pilot-teach-cyclists/) - mi smo jebena stranka !

 

Nema apsolutne odbrane od kretena - jer kreteni su tako maštoviti. Drum je opasan a grad je čista borbena zona - prva linija fronta.

 

Što se tiče Miletove ispravne matematike, tj. većine ostalih vozača:

Da bi Video:

Prva, najbolja i najvažnija odbrana je defanzivna vožnja.

Delimična alternativa je povišeni nivo paranoje (ako neko svojim manevrom može da vas ugrozi, verovatno će to i učiniti - tako tretirajte okruženje).

Da bi bio Viđen:

Svetla (dodatna, pomoćna, duga - što uočljivija i što više njih - sigurno mnogo pomaže)

@VUK - rasveta ti je SJAJNA; ako ti i dalje jednako "izleću" moraš ozbiljno da razmisliš o tome kako i koliko brzo voziš.

Sirene - što jače to bolje i bolje preventivno nego prekasno.

Auspuh - ne iritanto jak da pali sve alarme kud god prođe ali glasan da nas čuju kad nas već ne vide.

 

Nemamo piste i poligone kakve bi trebalo da imamo. I ja kao i svi ostali, povremeno, drum koristim za ono zašta nije projektovan. Ipak nikada ne gubim iz vida da drum nije staza a saobraćaj nije prijateljsko okruženje. I nisu drugi dužni da se ravnaju prema meni (to apsolutno ne isključuje verbalni koitus sa ženskim članovima familije ovih što me nerviraju u saobraćaju - ali onako ispod kacige, za svoju dušu).

 

Sve vas volim i zato nemojte da se lomatate.

@DuLe-Speed - da brzo oližeš rane i ponovo  uzjašeš motorče.

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Druze , Tebi zelim brz oporavak...

Inace, upravo smo se vratili sa rucka iz kafane, gde sam castio ukucane, za moj drugi rodjendan. 2. Aprila 2014, u 15h45m, na delu puta od auto-komande . ka trosarini, iznad hotela M, vozio sam normalnom brzinom u levoj traci, Covek je vozio pasata skoro paralelno sa mojim beverlyjem. Iznenada , bez zmigavca , iz krajnje desne trake, pravi polukruno levo okretanje. Trag kocenja mi je bio samo 185 Cm. Direktan udarac pod uglom od devedeset stepeni. Veruj mi na rec , umirao sam par puta. Bolove Ti ne mogu nikako opisati! Budim se na VMA. Sreda je bila, oni dezurni. Celu noc pod anestezijama.  Mesec dana na grudnom. Sumo sumare, DEVET  preloma, smrskana grudna kost, (jos nije zarasla) cetiri rebra, orbita oka , jagodicna kost, piramida nosa (Imao nolanovu kacigu)slepoocnica... Iscaseno cetiri zuba , dva polomljena.. Od sezone prosle godine nista , motor totalna steta. A ja izlomljen.  Tako , ako se sve uzme u obzir, nisi ni lose prosao , glava na ramenima. Zelim Ti zaista brz oporavak, a da ce Bog i da sednes ponovo na motor. Pozdrav i svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

"Druze , Tebi zelim brz oporavak...

Inace, upravo smo se vratili sa rucka iz kafane, gde sam castio ukucane, za moj drugi rodjendan. 2. Aprila 2014, u 15h45m, na delu puta od auto-komande . ka trosarini, iznad hotela M, vozio sam normalnom brzinom u levoj traci, Covek je vozio pasata skoro paralelno sa mojim beverlyjem. Iznenada , bez zmigavca , iz krajnje desne trake, pravi polukruno levo okretanje. Trag kocenja mi je bio samo 185 Cm. Direktan udarac pod uglom od devedeset stepeni. Veruj mi na rec , umirao sam par puta. Bolove Ti ne mogu nikako opisati! Budim se na VMA. Sreda je bila, oni dezurni. Celu noc pod anestezijama.  Mesec dana na grudnom. Sumo sumare, DEVET  preloma, smrskana grudna kost, (jos nije zarasla) cetiri rebra, orbita oka , jagodicna kost, piramida nosa (Imao nolanovu kacigu)slepoocnica... Iscaseno cetiri zuba , dva polomljena.. Od sezone prosle godine nista , motor totalna steta. A ja izlomljen.  Tako , ako se sve uzme u obzir, nisi ni lose prosao , glava na ramenima. Zelim Ti zaista brz oporavak, a da ce Bog i da sednes ponovo na motor. Pozdrav i svako dobro.

"
 
Au.najezio sam se citajuci.
Pa da li treba da legnemo na sirenu svaki put kada prolazimo pored nekoga ?????
Kakva je ovde kultura u saobracaju,kako se dobijaju vozacke dozvole,kakva je obuka u autoskolama?!
CITA LI OVO NEKO OD NADLEZNIH MAMU LI IM BANDITSKU!
Pa tog kretena treba ubiti ZA  PRIMER OSTALIMA !!!
 
p.s. jesam popizdeo ali moramo da dizemo galamu da se NESTO menja,pobice nas sve ko zeceve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Au covece ti si bas nagrabusio, sto se kaze jedva zivu glavu izvukao... Ja cim sam usao u hitnu i video da mi je samo noga povredjena, rekao sam Hvala Bogu, odlicno sam prosao, jer pad nije bio naivan i imao sam dosta srece. Kolega i ja tebi zelim brz oporavak, iako vec dugo traje, ne mogu da zamislim tvoje muke i ne dao Bog nikome... Pozdrav svima i hvala na lepim zeljama!  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Hvala Ti na zeljama za oporavak! Naravno , vozicemo mi i dalje , zar ne? Svi zivi oko mene , cak i svi lekari sa VMA, govorili su , neces ti vise seti na motor , ako sednes lud si, i tako dalje... Ali , eto.. Kupih ja ponovo motor , cak sam ga i dovezao od NS-do BGD-a pre neki dan... Samo da se ti oporavis, pa pravo na motor.. Zelim ti iz srca brz oporavak. Pozdrav i svako dobro.

P.S. DeepDrunk , problem je u nama samima. Dugo ce vremena proci jos dok ne budemo ziveli i ponasali se kao sav normalan svet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

brate , ja sam lagano bas tog dana bio dezurni na VMA  ... kud mi ne rekose ovi moji da je dosao bajker .. obicno , odmah utrce i kazu mi  , tako da bajkeri imaju kod mene na poslu "poseban tretman" ...  ajde , nije strasno ... sve ce se srediti , ne brini 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Novi-Sad
  • Motocikl: Yamaha fz6

Sve prolazi,samo nece ovaj tiket...........kolega brz oporavak i lagano u buduce,vidi moj primer " izvini nisam te vid'o"

Bejah "siv",a sada sam "zelen".

Mnogo srecnih kilometara drugari i suvih puteva uz OPREZ !post-6202-0-32884300-1428074108_thumb.jpgpost-6202-0-72704800-1428074152_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Drzanje dugih ili jako uocljivih svetala itekako pomaze ali ne pomaze kod idiota. Znam tacno kako ti izgleda motorcikl i kakva god da su dupla ili jednostruka kratka su opet kratka i biju na dole pa danju nisu uocljiva. Meni voznja sa dugim pomaze pogotovu da me drugi uoce u retrovizoru. Cak i kad ne gledaju ja im blago smetam pa uvek znaju da sam tu. Testirao sam vise puta kad vozimo u koloni, teram drugare da pale duga svetla u uvek uocim pre onog sa dugim koji je dva motora iza nego onog sa kratkim iza mene.

Slazem se u potpunosti sa ovim sto si pisao, mislim da upaljena svijetla itekako znace u voznji i pomazu da budemo vidjeni. Kada sam na motoru po danu uvijek vozim sa dugim, kratka palim samo uvece da na zaslijepljujem one koji dolaze u susret. 

 

One koji tvrde da koristenje svijetala po danu nije ok ne bih komentarisao. Dogodi mi se da auto koji mi dolazi iz suprotnog smijera ne primjetim jer nije upalio svijetla tako da i ako to ukinu zakonom ja cu ih i dalje koristiti zbog svoje bezbijednosti...

 

 

Kolega Dule, tebi zelim brz oporavak i da se vratis na motor sto prije!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600n

Lepo, lepo, drago mi je da ste se svi oporavili i ponovo seli na motore, i zelim vam puno srece u daljoj voznji, ja sam resio da ove godine pauziram, bez obzira na brzinu oporavka, a za dalje cemo vec videti imam dosta vremena da smislim :) ...Motore cu uvek voleti bez obzira na to sto mi se dogodilo...  :ljubav:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Druze, ove godine pauza, iz sasvim normalnih razloga, ali sledece godine, sedaj i pun gas! Ako i samo pomislis da si nahebao, i da ti je dosta motora, pomisli tako, da si mogao da budes i pesak , i da je naisao neki igudrirani sa dzipom, i da te isto tako izlomio, pa zar da vise nikad ne hodam ulicom? A ako ti neko kaze , pa zar nisi dovoljno mator da teras opet motore, seti se samo mene i mojih preloma, a seo sam opet na motor, i to isti, a imam samo 50 godina! ;)  Vidimo se na srumu!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Lepo, lepo, drago mi je da ste se svi oporavili i ponovo seli na motore, i zelim vam puno srece u daljoj voznji, ja sam resio da ove godine pauziram, bez obzira na brzinu oporavka, a za dalje cemo vec videti imam dosta vremena da smislim :) ...Motore cu uvek voleti bez obzira na to sto mi se dogodilo...  :ljubav:

I ja sam mislio da cu da poduuuuuze pauziram posle mog pada od pre dve godine,ali na kraju sam na stakama otisao da kupim nov motor..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Slazem se za svetla, secam se da sam vodio jednom raspravu na nekom budjavom forumu da li je ili nije bolje imati ukljucena svea preko dana (pred najavu da ce to postati zakonska obaveza). Ja sam bio za i koristio sam svetla jos 2002.-2003. godine na kolima dok su mi raznorazni mahali da su mi "upaljena svetla i da cu isprazniti amburator. Onda se jave strucnjaci koji objasnjavaju vecu potrosnju goriva, habanje alternatora i pokretnih elemenata koji proizvode struju, pa emisija stetnih gasova itd. To sve stoji ali ce biti manje srokanih ljudi jer je uvek lakse uociti svetlo preko dana na dva kilometra u daljini nego kada taj neko nema svetlo. A price da ne treba voziti auto ili vozilo ako ne mozes da uocis auto bez svetala su malo debilne, bar meni. Pogovoto je tesko ucoti automobile sivih nijansi, zato je najbolje uzimati auto jarkih boja, tako i motor. Ne moras bas da svetlis kao novogodisnja jelka ali jarke boje uvek bolje prolaze u saobracaju od tamnih i neutralnih nijansi.

Kolega, super si odabrao resenje u ovog nezgodi. Da si leteo preko haube, ko zna sta bi bilo. Ovako je i motor fino prosao. :) Bice sve OK!

 

106362573423707992958186.jpg

 

e sad zamislite da nije upalio svetla..cak mislim i da su duga upaljena..svirkajte sto vise i sto cesce,bolje da ih nervirate nego da vas obore...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

pa i da nije upalio svetla , ko pogleda u retrovizor video bi ga ...

 

moze da ima upaljen i reflektor ako kucas poruku , sminkas se , telefonias dok vozis - dzaba ....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

pa i da nije upalio svetla , ko pogleda u retrovizor video bi ga ...

 

 

Da ali dugo svetlo u retrovizoru vuce da pogledas u njega. Uocljiviji si PERIFERNIM vidom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: BGD Dorcol
  • Motocikl: piaggio beverly 500

Bilo kako bilo , prijatelji moji,  na novom Beverlyju imam led diode kao oborena svetla, plus sto od sad nema sanse da sednem na motor bez fluo prsluka. Ali , ne ovaj fluo prsluk za 100 dindzi, nego nesto ozbiljnije, nesto sto moze da se koristi kao ozbiljan prsluk , sa postavom. Naravno , idiota uvek ima, ali ...Sta da se radi, idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa sta ti moze smetati na slici, dan je i ne moze da te zaslepi. samo da te natera da obratis vise paznje na objekat koji ti se priblizava. 

Ja kad preticem obavezno blicnem par puta i ostavim na dugom, ako je situacija takva da je put uzak obavezno koristim i svirenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Oni su zakonom uveli samo ostalim kategorijama, pre toga je van naseljenog mesta bilo obavezno za A kategoriju.

 

Sto se mene tice vaznije mi je da mi budu upaljena u naseljenom mjestu. Mnogo cešce mi se desava da me ne vide u gradu nego na otvorenom putu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sto se tice dodatnih "maglenki", imam jedno zanimljivo iskustvo iz prve ruke (ja :) ).

 

 1155_K1600GT_1_480.jpg

 

Idemo u matrix.. relevantni dio ove dole price traje 1-2 sekunde:

Isao sam autoputem (u densnoj traci fino kulturno :) ), sustizuci nesto i pripremajuci se da preticem.

Gledam u spigl i vidim farove u daljini, te zakljucujem da je situacija "povoljna" da se zapocne preticanje.

Kad kazem povoljna, onda mislim da se jos nisam uvjerio, ali po onome sto vidjeh u prvih pola sekunde,

situacija je bila "obecavajuca"... Onda prst legne na zmigavac, pogled je bio vracen na kratko opet napred,

i onda, prije nego upalim zmigu, sledi ponovo gledanje, ... cudni oni farovi mmu im... gori nesto i u sredini.

 

To me malo zbuni i krenem u abort u zadnjem trenutku, jer jednostavno nisam bio siguran sta se to desava / krece iza mene.

U sledecem trenutku prolece BMWK1600GT(L) sa moje lijeve strane.

 

Dakle one maglenke, moguce zbog dimenzija i razmaka izmedju njih, moj mozak preveo kao dosta udaljeniji auto. 

Dan je bio suncan, a BMW siv. Vrteci film u nazad, moguce je da je u prvom pogledu sjaj u sredini protumacen kao odsjaj sunca od sajbu.

Vozac tog BMW-a nije provalio nista, jer ja nisam ni krenuo, znaci nije svjestan koliko je bio blizu problema.

 

Eto.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja