Jump to content

Moto Zajednica

Sta vi mislite?

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ne znam gde ova tema pripada, pa se unapred izvinjavam administratoru ako sam promasio rubriku.  

 

L&M sto bi rekli stariji. Imam u vlasnistvu jos od 2007 god (tada novog) kymco agility 50 ccm,posto ga ne vozim vec nekoliko godina jer sam u medjuvremenu kroz par etapa postao  bajker   :P dao bih skuter devojci. Tada se skuter nije registrovao nego je bio trajno registrovan,a sada vidim da su svi skuteri registrovani. Cuo sam price da postoji nedostatak u zakonu i da vozila ispod 50 ccm ne moraju da se registruju i dalje, a da je napravljena pompa i da su se ljudi zaleteli i tada ih registrovali.  To sam cuo posredno od jednog policajca,i od par 50 ccm skuterasa. Ako neko zna pouzdano voleo bih da cujem. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Koliko sam primetio, motocikli do 50ccm koji su već registrovani, voze se na tim starim belim tablicama i niko ih ne dira.

Problem nastaje sa ovim starim mopedima, tipa apn, jer je većina vlasnika odavno napustila Zemlju pa nema ko da izvrši prenos.

Oni ionako od dokumentacije imaju samo saobraćajnu.

Međutim, ukoliko prvi put registruješ takav motocikl (do 50ccm) onda mora da ide na novu žutu tablicu, ili ako npr, tvoja devojka

hoće da se na nju vodi motocikl, takođe mora na novu žutu tablicu.

Na tvom mestu, ja bih ostavio tu trajnu belu i neka vozi slobodno, momci u plavom ne prave problem... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Inače nema nedostatka u zakonu po tom pitanju, prema zakonu se moraju registrovati svake godine.

Rupa u zakonu je ta, što ovi koji polože po novom zakonu za B kategoriju, ne dobijaju automatski i AM, iliti stari PSP. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha tzr 50

Ja kad sam uzeo 50cc u SUPu su mi rekli da po zakonu od prosle godine moraju biti na zute tablice. Sad negde cujem pricu da bele tablice vaze jos ovu godinu. Takodje , bio sam prisutan kad je pandur pisao kaznu decku koji je vozio 50cc imao dozvolu i sve ali nije imao zute tablice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ja kad sam uzeo 50cc u SUPu su mi rekli da po zakonu od prosle godine moraju biti na zute tablice. Sad negde cujem pricu da bele tablice vaze jos ovu godinu. Takodje , bio sam prisutan kad je pandur pisao kaznu decku koji je vozio 50cc imao dozvolu i sve ali nije imao zute tablice...

 

To da važi samo još ovu godinu se proteže još od 2010e... :lol3:

Ja stvarno, za ove 4 godine koliko vozim, nisam nikad niti video, niti čuo tako nešto, al' jbg, onda sve zavisi od momaka u plavom. :ph34r:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Vaze stare table bez problema, ako imaš saobracajnu i ovlascenje od vlasnika jer ako prepisuješ moras na žute table. Takođe, da bi bio 100% legalan treba da uzmeš osiguranje koje košta oko 1000 dinara i to ti je jedini trošak za celu sezonu sto se tice registracije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Takođe mislim da bi naslov teme trebao biti deskriptivniji..padam u napast da napravim temu pod nazivom "sta ako?" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Vaze stare table bez problema, ako imaš saobracajnu i ovlascenje od vlasnika jer ako prepisuješ moras na žute table. Takođe, da bi bio 100% legalan treba da uzmeš osiguranje koje košta oko 1000 dinara i to ti je jedini trošak za celu sezonu sto se tice registracije :)

 

Ja dok sam vozio Peugeot-a xr6 (50ccm), imao sam samo saobraćajnu i nikakvih problema nije bilo.

Kada sam ga prodao, samo sam dalje prosledio i saobraćajnu.

Msm da je taj dečko bio 4. vlasnik, a prvi (na njega se vodi saobraćajna) vlasnik je iz Leskovca a živi valjda u Cirihu, nikako da se dođe do njega :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Hvala ljudi ,i ja sam bio misljenja kao i vi.  ostavicu to kako jeste uz osiguranje koje je napomenuo "Ivan88" koje, cini mi se nikada nisam ni imao. dokumenta ce ostati ne meni ,de da joj vec prepisujem imovinu  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja