Jump to content

Moto Zajednica

Drugi broj casopisa 'MotoBike' i najava nagradne igre

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pozdrav svima.

 

Dobili smo naslovnu stranu drugog broja Motobike casopisa (videcete uskoro tekst na naslovnoj strani), ali i najavu njihove nagradne igre... :D

 

Procitajte mejl koji smo dobili:

Prijatelji moji evo vi cete saznati prvi !

 

Od maja meseca odnosno od 3 broja Motobike revije ide nagradna igra skupljacete nagradne kupone u sledecih 6 brojeva i onda ih poslati na adresu redakcije i izvlacenje ce biti javno na tv - nagrada ce biti ovaj lepotan na slici SUZUKI GS 500 !

 

Posto ste nas dobro ispljuvali za prvi broj pa da popravimo utisak !

 

Ovo mozete slobodno da najavite !

 

Pozdrav Pablu i ekipi

 

Evo slike glavne nagrade:

a5dg6_gs500k60033dh.th.jpg

 

Bogami, dobar potez :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mislim da ce im ova nagradna igra bar koliko toliko poboljsati prodaju.

Jos ako im drugi broj bude bio dobar i bude imao nesto sto ljudi nisu vec videli u nekom drugom casopisu bice to pun pogodak. :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
...Jos ako im drugi broj bude bio dobar i bude imao nesto sto ljudi nisu vec videli u nekom drugom casopisu bice to pun pogodak. :!:

 

Mudro zboriš druže Brko :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981
Izgleda da treba ponekad ta konstruktivna kritika :D :thumbs_up:

 

Hvala bogu da tržište poèinje da radi svoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

Pozdrav prijatelji !

Nadam se da smo ispunili neka obecanja da cemo se popraviti ,jedva cekam opet Vase komentare u vezi revije , pa ako treba opet na popravni a toga ce biti i bez vasih kritika i dobro je da nas pljujete , u reviji imate ovako -suyuki stretfight , kawasaki zx r 10 , suzuki 600 r i 750 r ukratko ,bmw hp 02 , yamaha r1 od 98 - 06 , derbi gp skuter , sport ,mali oglasi 65 motocikala , cenovnik , o lizingu , kako uvesti polovan motor , predstavljanje kluba kostolac i najava motosusreta , kalendar moto susreta ,kalendar trka u brzinskom motociklizmu u scg , i mnogo toga jos zanimljivog !

popravili smo stampu ,papir i sve ostalo !

ocekujem vase komentare

pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

Cale ja cu pogledati u posti koliko je slanje za Kanadu tih 300 grama ili koliko vec pa cu ti javiti ,inace za Srbiju je 2000 dinara na godinu dana bezpostarine , pozdrav

 

Jedva cekam da kupite novi broj da mi ostavite ovde komentar !

 

 

Pablo nadam se da stoji ono sto smo se dogovorili za Tursku i ostale rute!

 

ostali clanovi BJB ako imate neke otkacene slike sa motorima sto bi bilo interesantno pa da imamo BJB stranice u reviji !

 

Pozdrav prijatelji !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08
Cale ja cu pogledati u posti koliko je slanje za Kanadu tih 300 grama ili koliko vec pa cu ti javiti ' date='inace za Srbiju je 2000 dinara na godinu dana bezpostarine , pozdrav

 

Jedva cekam da kupite novi broj da mi ostavite ovde komentar !

 

 

Pablo nadam se da stoji ono sto smo se dogovorili za Tursku i ostale rute!

 

ostali clanovi BJB ako imate neke otkacene slike sa motorima sto bi bilo interesantno pa da imamo BJB stranice u reviji !

 

Pozdrav prijatelji !!!![/quote']

 

Kako ne bi imali...samo pogledaj na BJ bikers sajtu i nacices svasta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Kupio sam danas broj 2. pa evo mojih utisaka:

 

Prvo o tehnickom delu:

 

Kvalitet papira i korica je sasvim ok. Stampu radi Rotografika iz Subotice, a u njoj se stampa i 2Tocka, kao i veliki broj drugih magazina.

 

Naslovna je lepse dizajnirana nego na prvom broju.

 

Sporadicno sam uocio probleme sa hifenacijom.

 

st.4 je sadrzaj i deluje mi nekako prazno

st.5 sadrzi box rec urednika koji nikako nije odvojen od oglasa na levoj strani. Impresum je na primer fino resen.

st6. smeta mi sto je naslov vesti stavljen u isti font kao i sam tekst tako da obe strane sa vestima izgledaju kao da se radi o jednom velikom tekstu sa tabelama i slikama. Jasno mi je da je pokusano da se vesti odvoje razlicitim bojama box-ova, ali sa nedovoljnim ucinkom.

st14. Uvodna o Kawi izgleda lepo, okrenem stranu, vidim opet veliki naslov, okrenem, jos jedan jos veci naslov istog teksta. (ovo prvi put vidim u casopisima).

st.28. Uspela reportaza, u svakom smislu. Fotke su jasno odvojene.

st.34. Vrlo lepa duplerica. Fotka visokog kvaliteta, dobar izbor fonta i anterfilea.

st.36. Naspram prethodnoj strani, slika na st.36 je ocigledno losijeg kvaliteta.

st.40. Smeta mi niska rezolucija fotke na naslovnoj strani reportaze sa BG sajma. Taj deo tehnickog opremanja magazina se mora popraviti.

st.48. sadrzi fotku na dve strane koja nije smela da ode u stampu. Iako se radi o izuzetno interesantnom BMW modelu, slika je toliko losa, da se jasno vide pikseli. Ovo po meni dosta spusta kvalitet casopisa.

st.51. tabela u donjem desnom uglu je moga makar imati plavo-belu bmw saru na znaku, a ne neku nebo-plavu varijantu

st.54. Vrlo lepo.

st.60 Tekst o Derbi skuteru ima odlicnu uvodnu stranu, ali se kasnije izgled narusava opet upotrebom slika niske rezolucije.

st.64. Oglasi. Oglasi sa slikom izgledaju sasvim ok, dok tekstualni pate od iste boljke kao i vesti sa pocetka. Nedovoljno vizuelno odvojeni.

st.66. Cenovnik je suvise saren. Mislim da je neefikasno iskorisceno tako velik broj boja u tabelama.

st.70 izgleda super

st.81. Ne znam da li je ovo tehnicki propst ili ne, ali ne svidja mi se resize slike u donjem levom uglu.

 

Sto se tice tekstova, tu imam mnogo manje zamerki. Neposredan pristup autora teksta citaocu je nesto sto je sigurno novina na nasem trzistu. Iskreno, svidja mi se sto autori pokusavaju da prenesu licna iskustva, sto je dosta vazno. Na primer, svidja mi se slobodan, ne ustogljen stil pisanja g. Pesuta (clanak o poredjenju dva Suzukija GSX1000R).

 

I na kraju. Tehnicka opremljenost MotoBike casopisa je njegova najslabija tacka. Iako ima nekoliko odlicno dizajniranih strana, mnogo vise ima onih koje su lose. Sa druge strane, sve se to moze ispraviti, pa makar i kopiranjem onoga sto je neko drugi uradio. U odnosu na konkurenciju, MotoBike kuburi sa onim problemima koje je imao Moto Magazin na svojim pocecima.

 

Da sam kompetentan, sigurno bih dao savete kako da se neke tehnicke stavri poprave. Ovako, moje kritike cisto treba shvatiti kao primedbe dugogodisnjeg citaoca drugih magazina po sistemu svida mi se-ne svidja mi se.

 

Eto toliko. Znam da se za mesec dana ne moze napraviti cudo, ali ja cu MotoBike casopisu dati jos jednu sansu u maju.

 

PS. Pozdrav redakciji i uredniku. Znam da to nije lak posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

Bravo majstore ! To ocekujem od svih Vas rekoh vremenom cemo biti bolji ,otvoreno receno i priznajem da imamo dosta problema sa fotkama a da nekazem da smo da disku pet minuta pre stampe pokupili virus ,slike su nam slabe pogotova ta sa BMW ali resavamo sve usput ,posao nije lak ali trudimo se pun gas , sledeci broj menjamo i to sa vestima i sa oglasima ,pocinjemo sa nagradnom igrom i dizemo se na 100 strana ,ocekujem Vasu podrsku sa zamerkama i pohvalama !

 

Hvala na lepim zeljama i pozdravima !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Niš, SRBIJA
  • Motocikl: DR 650

Kupio sam casopis danas.. Znatno ste se popravili i samo gurajte napred. Malo su neke slike mutnije ali dobro. Malo mi je cena nelogicna(previsoka) za broj strana koji nudite(procitao sam ceo casopis za manje od jednog sata), ali dobro, nadam se da cete biti sve veci i veci :) na istom kiosku sam danas kupio i hrvatski "motoklub" 150din a znatno deblji i ne moze bas tako brzo da se procita. Mogli biste malo da hvatate fazone od zapadnih komsija...

U svakom slucaju podrzavam vas i nadam se da cete biti sve bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova

Vladice vidi ovako to su sve casopisi i revije koji postoje i imaju neki kapital mi smo tek drugi broj , stanje u nasoj lepoj Srbiji je tako da svi mi radimo za distributere novina oni brate uzimaju 38 % od ukupno tiraza ,nama ostaje 40 din po reviji pa ti vidi sve ostalo ,stampa itd ali budite uvereni da necemo dizati cenu !

 

U svakom slucaju hvala ti na podrsci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

zdravo mi bio MOTOBIKE, a ja cu koliko je sjutra vidjet ima li ga na kioscima i dat te 2.6 eura, nece mi zao bit ako se ima sto dobro vidjet i procitat ;)

uzdravlje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada
Revija ti je 670 po broju pa puta 12 = 8040 ili ti u evrima 90 eur to ti je cena za godinu dana

 

Stvarno je mnogo. To je preko $12 kanadskih po broju, a bilo koju americku placam maksimalno $5,99 kanadskih. To znaci da bi samo zbog patriotizma kupio. Nemoj da se ljutis MOTOBIKE i hvala ti za informacije. Verovatno cu da kontaktiram nekog rodjaka da mi to kupuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A sta mislite da Caletu saljete 2 broja odjednom? Njemu nije frka da procita sto pre kad broj izadje tako da moze da se strpi neko vreme dok sledeci ne izadje, a opet cena ce poprilicno da se smanji zbog manje postarine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja