Jump to content

Moto Zajednica

Harley vs Triumph

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova

Pozzz ljudi,,nesto gledam ovih dana i dva motora su mi zapala za oko pa me cisto zanima vase misljenje,,,koji bi ste pre imali u garazi?

13-hd-night-rod-special-bs-large.jpg

Triumph%20Rocket%20III%20Roadster%2010%20%201.jpg

kako bi ste ocenili izgled ova dva motora,,jel ih neko vozio?meni licno se svidja ovih 2300 kubika sto triumph nudi1moto3.gif ali harley mi malo lepsi,,,mada triumph je masivniji 1lol.gif e da imam pare sada bi bile te slatke muke koji odabrati 1lol.gifnaravno nemam tih muka pa ih samo gledam1oda.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Izmedju ta dva izabrao bi Trijumfa ali samo zato sto je taj Harli totalno atipican za jednog Harlija....e sad da si stavio Fatboy-a ne bi se mnogo premisljao koga bi izabrao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Teško bi de mogao odlučiti. Zavoleh triumpha i na prvu loptu bi odabrao njega ali svidja mi se i ta nota sportivnosti kod harlija. Mislim da bi probna vožnja morala da presudi.

 

Zadnje vreme lajkam samo bobere na fb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova

pa zbog kilaze i polozaja nogu mislim da je udobnije i lakse voziti hd,,na novom rocketu su noge postavljene mnogo ka telu.tj savijene su u kolenu dosta(vidi se na slici gore),,,ali ipak triumph izgleda mocno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: Harley Davidson FXDB + FXDL

Ako mene neko pita ... ali me ne ... Vozim Harleya ali V-Rod mi nekako ne ide u familiju Harleya :) ... V-Rod ima dizajn od Porschea, nikad vozio, nikad mi ne pada na pamet sličan motor. Harley nije samo motor, uz to je stil života i velika porodica od preko 1.200.000 vozača (registrovanih kod Harley-a).

 

Izvinite što sam se javio ali osobno ne dam nikome od sva troje glas i sigurno nemaju mesta u mojoj garaži :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Kolega je u Becu (WIENNA za one iz inostranstva) kupio i neko vreme pokusavao voziti Trijumfa Roket 3. Nisam siguran koliko je novca izgubio kada ga je vratio prodavcu posle par nedelja, ali mi je u tom trenutku delovao izuzetno srecno. Opisao mi je voznju na istom kao kada kroz gradsku guzvu pokusavate da vozite termo-pec od 6kW, na postolju sa tockicima i zavarenim guvernalom.

Ako je on lagao mene, i ja lazem Vas, ali NOV motor je definitivno vratio posle par nedelja uz gubitak od par kila Eura... :aha:

S' druge strane, osim netipicnog izgleda i koncepcije, i pljuvanja Hard-Core Harlejasa, za V-Rod nisam nailazio na vece zamerke u svakodnevnoj upotrebi, tako da bih ja definitivno probao HD, bas zbog toga sto nije tipican Harley.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Ljubljana, Slovenija
  • Motocikl: Harley Davidson FXDB + FXDL

Kolega je u Becu (WIENNA za one iz inostranstva) kupio i neko vreme pokusavao voziti Trijumfa Roket 3. Nisam siguran koliko je novca izgubio kada ga je vratio prodavcu posle par nedelja, ali mi je u tom trenutku delovao izuzetno srecno. Opisao mi je voznju na istom kao kada kroz gradsku guzvu pokusavate da vozite termo-pec od 6kW, na postolju sa tockicima i zavarenim guvernalom.

Ako je on lagao mene, i ja lazem Vas, ali NOV motor je definitivno vratio posle par nedelja uz gubitak od par kila Eura... :aha:

S' druge strane, osim netipicnog izgleda i koncepcije, i pljuvanja Hard-Core Harlejasa, za V-Rod nisam nailazio na vece zamerke u svakodnevnoj upotrebi, tako da bih ja definitivno probao HD, bas zbog toga sto nije tipican Harley.

 

Harley je Harley dali to Sporty, ili Electra a na kraju može i V-Rod :) a sasvim za kraj može i onaj električki :D ali taj poslednji ne može probuditi kompletnu ulicu u rano jutro :D:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Pre par godina sam vozio sa Peđom Koviljcem on na Rocketu III, ja na mojoj mašini od 400 Kg i bio je još jedan dečko čini mi se iz SMitrovice na Ducati Diavel Carbonu. Vodio sam ih kroz BGD i pokazivao im put i prolaz do Mirjeva sa zakrčenog autoputa od Tošinog Bunara pa do Gazele. Išli smo u provlačenje između kolona automobila koje su stajale. Ja vitlam između ali nisu zaostajali ni Triumph a ni Ducati. Elem hoću da kažem da čovek verovatno treba da bude vičan da upravlja Rocketom sa njegovih 350 Kg. ali da je to moguće jer sam čoveka video kako vozi i provlači se kroz gužvu sa tom grdosijom.

 

S druge strane V-Rod sam vozio više puta na Harlijevim danima i to u normalnoj, Muscle (po meni najlepši) i Special Edition verziji. Za Harleya lagan - oko 300 Kg, vodeno hlađen V-Twin od 1250ccm od 120-125KS. U poređenju sa "normalnim" Harleyima je duži ali je primetna lakoća u baratanju zbog manje težine. Utisak i povoznost mi je kvarila ekstremno široka zadnja guma 240/40R-18 koja verovatno izgleda ekstremno cool ali nije prijatna u vožnji! Između ova dva motocikla bih uvek izabrao V-Rod Muscle.

 

Ako bih mogao da biram onda bih voleo da probam Triumph Thunderbird Storm ili Commander jer mislim da je mnogo bolji motocikl od oba gore pomenuta.

triumph-thunderbird-commander-b1eac64ab9f2e4a5278a794fa069c604.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

za triumph

zbog toga sto svi koji se ne razumeju u motore kad im kazes coper oni misle na harli a ja nevolim kada vecina pod "" nesto previse misli

postovanje za obe marke1ooo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Za nas, pricam u svoje ime, koji smo na pragu sedme banke zivota i veci deo zivota smo balavili na motore o kojima smo mogli samo da mastamo postoji samo jedan Harli i samo jedan Trijumf. Sportser 1200 i Trijumf Bonevil.

post-21874-0-25532200-1424271847_thumb.jpg

post-21874-0-95100200-1424271947_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ovo za triumpha mi je jasno...prvi na koji pomislis kad kazes triumph je Boni.

Ali kad je harley u pitanju, ipak bih pomislio na neki Big Bore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Evo je jedna sa pomenutim V-Rod Muscle iz 2012

gallery_12186_1355_126391.jpg

 

I jedna sa meni najatraktivnijim motociklom u HD programu (nisam rekao najboljim ili najjačim ili najbržim) Dyna Fat Bob 2014

gallery_12186_1355_30987.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1963 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Ovo za triumpha mi je jasno...prvi na koji pomislis kad kazes triumph je Boni.

Ali kad je harley u pitanju, ipak bih pomislio na neki Big Bore.

 

Stvar ukusa! Neko voli Bitlse, neko Stonse. Neko klasiku a neko Stokhauzena. Za nas iz pedeset i neke sinonimi, uslovno receno, muskih motocikala su i dalje Trimf, Norton, BSA i Harli kastum modeli sedamdesetih i osamdesetih. Sta da se radi jeste nas pregazilo vreme ali ljubav je ljubav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da, da, potpuno se slazem sa Arsom. 

 

da upotpunim spisak za one mladje, Triumph Bonneville, Norton Commando, BSA Rocket 3, HD Sportster ali samo 1200, i dodao bih prelepu Laverdu 500/750

 

500_78.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja